Skocz do zawartości
Dzibada

Dual Sfx Frag Pro

Rekomendowane odpowiedzi

SFX Frag Pro składa się z dwóch niezależnych części. Myszy laserowej o czułości 2000 DPI i manetki sterującej (nunchuck). Obydwa elementy są większe, bardziej ergonomiczne i lepiej dociążone, a w połączeniu zapewniają bezprecedensowy poziom dokładności sterowania.

Na myszy umieszczono znane z klasycznego pada przyciski geometryczne, spusty R1 oraz R2, kółko do przewijania z funkcją R3 oraz przycisk SWAP/START. Natomiast nunchuck z analogową gałką sterującą zapewnia pełną kontrolę ruchu SIXAXIS. Dodatkowo umiejscowiono na nim przycisk FRAG i pokrętło płynnej regulacji czułości.

Nowy Frag jest bardziej intuicyjny w użyciu i dokładniejszy w porównaniu ze standardowym kontrolerem PS3, a dynamiczne programowanie ruchu i czułości czynią DUAL SFX FRAG PRO kontrolerem inteligentnym. fragprologo.jpg

Zawartość opakowania:- 1 mysz laserowa 2000 DPI

- 1 kontroler do lewej dłoni (nunchuck)

- 1 Dongle (WiFi)

- 1 podkładka pod mysz

- 1 kabel USB

- Instrukcja PL Kluczowe właściwości kontrolera DUAL SFX FRAG PRO: - Bezprzewodowy kontroler o zasięgu 3,5 m (technologia bezprzewodowa 2.4GHz)

- Kompatybilny z konsolą Playstation® 3 i komputerami PC

- Laserowa mysz z kółkiem do przewijania dla dokładniejszej kontroli

- Przycisk FRAG ułatwiający precyzyjne manewry

- Pełna kontrola SixAxis / dostrojenie czułości

- Funkcja MACRO

- Czas pracy bez ładowania do 10 godzin

- Funkcja ładowania w czasie gry

- Funkcja FPS Rapid Fire

- Programowalny ruch kontrolera (motion over-ride)

- Aktualizacja firmware

- 2 x 3 Baterie AAA (nie dostarczane w zestawie)

- Gwarancja 24 miesiące

Rekomendowane gry: Call of Duty 4, Call of Duty Modern Warfare 2, Call of Duty World at War Resistance 2, Battlefield Bad Company 2, Battlefield 1943, Uncharted 2, Killzone 2, Socom: Confrotation, F.E.A.R. 2, Red Faction: Gurellia, M.A.G., Wolfenstein, Metal Gear Online

Dual SFX Frag Pro to uniwersalny kontroler PS3 i PC dedykowany do gier FPS.

fragfxpro.jpg

źródło

Cena może odstraszyć 349 zł, ale na pewno znajdą się tacy co chętnie zakupią ten dodatek.

Edytowane przez qgar
Podejrzewam, ze masz jasny skin forum. Spora czesc jednak ma ciemny (w tym ja) i niezle musze oczy wytrzeszczyc, aby cokolwiek przeczytac :/ OMG jeszcze dales 50 znacznikow [color] zeby to pokolorowac FAIL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest ten przycisk frag

W momencie naciśnięcia i przytrzymania przycisku FRAG zmniejsza się prędkość poruszania kursorem myszy. Właściwość ta ułatwia przeprowadzenie delikatnych manewrów lub oddanie precyzyjnego strzału bez straty cennego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az jestem ciekaw, jak bardzo poprawila sie jakosc tego ustrojstwa, o ile mozna tu mowic o jakosci.

Szczegolnie mnie interesuja ulepszenia odnosnie sterowania, samego dzialania tego urzadzenia w grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno przesuneli premierę, wie ktoś kiedy ma wyjść? Niech ktoś napisze jak działa np. w CoD MW 2. Opłaca się wydać nie małe pieniądze 350zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladnij, YOUTUBE`a, jest tam kilka filmikow gosci co juz graja na tym sprzecie. Nic wiecej nie moge napisac, bo nigdy nie mialem go w swoich lapkach. Po za cena sprzecik wyglada nawet atrkacyjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śjakiś nyga już dorwał

bialas tez, ale nei odebral jeszcze ;)

Pierwsze testy niestety po nowym roku (lece do pl bez konsoli wracam z sfx po swietach)

Naczytalem sie w necie, ze dziala gorzej od fx v.2 (niby ma lagi etc), ale filmiki na youtube wygladaja ok wiec postanowilem zaryzykowac.

Bo kompletnie nei radzilem sobie w kilzone2 i uncharted (za czasow duzke nukem gralem w fpp na klawiaturze - wrazenia i wygoda MZ podobne.. )

Ciekawe, ze nigdzie na polskim forum nie przeczytalem by ktokolwiek go uzywal (darujcie sobie inkwizycje o padach juz poczytalem bodaj 18 stron o tym w innym watku)

Serio nikt nie uzywa? bo to nie kwestia dostepnosci (w pl w kilku miejscach widzialem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję v.2 i może tak jak inni fragowcy nie chcę wydawać 350zł na coś co tak naprawdę już mam. Po za tym jeśli nie mam pewności co do jakości wykonania wolę jednak przez kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używają używaja :-) Trochę odpowiedzi na Twoje pytanie jest na http://www.ps3site.pl/forum/topic/9848-frag-fx-v-2/page__st__340__gopid__268801entry268801 między innymi moja. Gram na nim od premiery i dokładnie działanie przedstawia filmik z youtuba do którego link wrzuciłem. Jakość wykonania naprawde jest kiepska ale dla takiego laika jak ja i tak dużo lepsze granie jest na nim niż na padzie. Nawet moja dziewczyna się do grania przekonała. Czekam na nowy soft 22-12-2009) może to coś poprawi w działaniu. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania pisz śmiało.

Pozdrawiam

Piotr Michalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że jestem nowicjuszem w świecie konsol. Co prawda miałem zarówno PS1 jak i PS2 ale nie mianiaczyłem, a granie było sporadyczną rozgrywką. Zawsze uważałem się za PCtowca, jednak od kilku dni jestem posiadaczem PS3 Slim 250GB. Mam na razie tylko dwie gry: The Saboteur i Uncharted 2. Z racji tego, że nie mogłem wyjść z podziwu jak wspaniała jest ta druga gra - zakupiłem Fraga Pro. Wiem, że temat kontrolerów jest tutaj czymś na pograniczu tematu tabu. Nie zmienia to faktu, iż są jednak tacy, którzy chętnie by się dowiedzieli nieco więcej na temat ww. sprzętu.

Ok. Koniec opowiadania o sobie - czas zabrać się za test.

Cena: 349zł

Firma: SplitFish

Zasilanie: po 3 x AAA (nie dostarczane w zestawie) zarówno do myszki jak i nunchuck'a, bądź jeśli baterie padną, to kabel USB / mini USB

Szczegółowych informacji a.d. sprzętu nie będę wymieniał i skupię się na samym teście. Zainteresowanych szczegółami odsyłam na google.

1. Wykonanie

Nunckuch w moim odczuciu jest wykonany dość solidnie i bardzo dobrze leży w dłoni, czego nie mogę niestety powiedzieć o myszce. W porównaniu do innych myszek np. Logitech'a z jakimi miałem styczność - ta Frag'owska wydaje się zabawkowa. Nie zmienia to jednak faktu, że jest odpowiednio wyważona, jednak moim zdaniem trochę za duża. W niektórych momentach miałem trudności z podniesieniem myszki po sporym ruchu od lewej do prawej strony podkładki pod mysz, która też jest w komplecie, jednak mimo wszystko wolę swoją Razer'a.

2. Zasilanie

Tutaj nie jestem w stanie się do końca wypowiedzieć ze względu na fakt, iż ani razu nie włożyłem do kontrolerów w pełni naładowanych akumulatorków. Muszę jednak z przykrością stwierdzić, iż mimo wszystko zasilanie jest tutaj jednym z powazniejszych problemów (naładowane akumulatorki do połowy pozwoliły na grę ok. 1h, po czym byłem zmuszony podłączyć kabel).

3. Fukcje

Mozliwości jest naprawdę wiele. Osobiście na razie testuję GAME MODE w Uncharted 2 i tylko na tym się skupiam w tym momencie. Najciekawszą sprawą jest możliwość ustawiania sensitivity od 1 do 9, co w moim mniemaniu jest bardzo przydatną opcją, gdyż korzystam najczęściej z bardzo wysokiej czułości.

4. Gra

Muszę zmartwić wszystkich anty-Frag'owców. Na tym ustrojstwie trzeba nauczyć się odpowiednio grać nawet jeśli wymiatało się na myszcę. Prawdą jest stwierdzenie, że owy sprzęt jedynie emuluje analoga i jest to swego rodzaju quasi-rozwiązanie jedynie imitujące pracę myszki. W pierwszym momencie jak przesiadłem się z pada na Frag'a, to miałem score równe 0 (słownie: zero). Sterowanie nie było takie proste jak mogłoby się wydawać. Z drugiej jednak strony po kilku godzinach gry zacząłem zdobywać już zadowalające wyniki, lecz nie jest to jeszcze szczyt "szaleństwa".

5. Połączenie

Muszę przyznać, że obsługa tego sprzętu jest 10x trudniejsza, niż obsługa pada. Jest tutaj dużo rzeczy do ustawienia, różnego rodzaju dodatkowe funkcje, przyciski etc. Czasami bywa, że coś przestaje trybić, jak zaczynam się bawić ustawieniami. Wtedy muszę odłączyć palucha BT od konsoli, tak aby od nowa wysłał sygnał. Mimo wszystko jestem pewien, że po pewnym czasie uda mi się to wszystko opanować.

Na zakończenie chciałbym dodać jeszcze kilka słów. W moim mniemaniu nie ma sensu rozprawianie o "moralności" użycia jakiegokolwiek sprzętu. Jeżeli coś jest możliwe do wykorzystania i użycie tego sprawia przyjemność, bądź pomaga w grze - to czemu tego nie użyć. Nie chcę zgadywać, jakie są motywy negatywnych wypowiedz (mogę się tylko domyślać)i: każdy z nas powinien decydować za siebie i pozostawić innym wolny wybór.

Przesiadłem się raptem kilka dni temu z kompa na konsolę i pierwszą rzeczą o jakiej pomyślałem - zanim dowiedziałem się o istnieniu ww. sprzętu a już w szczególności przed szokiem, jakiego doznałem czytając te wszystkie negatywne wypowiedzi pado-maniaków - to brak myszki w różnego rodzaju strzelankach. Nie mówię, że na padzie się źle gra - jestem pewien, że są wymiatacze operujący na padach, jednak dla mnie (przygodnego gracza) myszka [czyt. jej imitacja] jest zwyczajnie lepszym rozwiązaniem. Najciekawsze jest to, że wydaje mi się, iż w momencie gdyby tak wszyscy z osób mających wyrobione zdanie na temat tego typu kontrolerów (mowa tylko o tych, którzy nie testowali owego sprzętu) mieli mozliwość sprawdzenia jak sprawa wygląda w rzeczywistości, to zwolennicy byliby lekko zawiedzeni, a przeciwnicy zrozumieliby, iż nie jest to jakieś cudo grające za użytkownika, bądź też automatycznie dodające mu skill'a.

Jeśli macie jakieś pytania, to w miarę możliwości - chętnie pomogę :biggrin:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<br>Używają używaja :-) Trochę odpowiedzi na Twoje pytanie jest na <a href="http://www.ps3site.pl/forum/topic/9848-frag-fx-v-2/page__st__340__gopid__268801&#entry268801" class="bbc_url" title="Zewnętrzny odnośnik" rel="nofollow">http://www.ps3site.p...01&#entry268801</a> między innymi moja. Gram na nim od premiery i dokładnie działanie przedstawia filmik z youtuba do którego link wrzuciłem. Jakość wykonania naprawde jest kiepska ale dla takiego laika jak ja i tak dużo lepsze granie jest na nim niż na padzie. Nawet moja dziewczyna się do grania przekonała. Czekam na nowy soft 22-12-2009) może to coś poprawi w działaniu. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania pisz śmiało.<br><br>Pozdrawiam<br><br>Piotr Michalak<br><br><br>
<br><br><br>no to wlasnie sie zaczalem bawic w killzone 2 i o malo mnie szlag nei trafil.<br>najpierw podpiac i polaczyc nie moglem (migajaca czerwono dioda i koniec milion razy chyba wkladac i wyciagac dongle musialem)<br>Pozatym jak na nawyki z pc max czulosc w grze +max czulosc wybrana z nunchaka to dla mnie niebo za malo.... do tego obraz skacze etc... padaka na maxa jak uzywanie optycznej myszki na zwyklej podkladce (a mam z pc podkladke na ktorej gralem mysza laserowa3200 dpi)<br>zmienilem podkladke na oryginala jest lepiej, ale bez cudow oja albo ja dawno nei gralem w fps (a to prawda ostatnio gralem z1-2 lata temu w painkillera) albo ten zestaw jest rownie kiepski jak pad.<br>mial ktos podobne odczucia? tak mi sie to na razie nei spodobalo, ze az zaluje, ze nowe gry dokupilem bo przyjemnposci nei mam spadam w uncharted 1 poprobowac.<br><br>Diabli mnie biora.<br>sciagnalem nowy upgrade ze strony splitfisha dalem max czulosc (5) +max w grze+max na nunchucku i dalej to scierwi jak dla mnie. <br><br> Edytowane przez gooral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze podzieliłęś się wrażeniami, ktoś jeszcze testował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze podzieliłęś się wrażeniami, ktoś jeszcze testował?

poszukaj na forum jest 3-4 watki (wlacznie z watkiem o frag fx v2) mz dziala tak sobie, ale wygodniej mi niz padem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem DUAL SFX FRAG PRO. Teraz moje pytanie muszę kupić baterie.

Czy zwykłe akumulatorki AAA będzie można ładować po włożeniu kabla do DUAL SFX FRAG PRO? po podłączeniu do ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem DUAL SFX FRAG PRO. Teraz moje pytanie muszę kupić baterie.

Czy zwykłe akumulatorki AAA będzie można ładować po włożeniu kabla do DUAL SFX FRAG PRO? po podłączeniu do ps3?

instrukcja twierdzi, ze tak.

Moge zapytac czemu szczesliwy? ja sie na pada przerzucilem....

moge ci zadac 3 pytania jesli grasz w killzone2:

1 sproboj ruszyc mysza powoli wszerz podkladki a pozniej szybko/bardzo szybko i powiedz czy w 2gim wypadku mysz ci dziala?

2 wygodniej ci niz padem?

3 zawiesil ci sie frag kiedys? mi kilka razy (patrz w watku o fx v2 w peryferiach)

co do baterii i samego fraga: ja uzywam jakis tanich z aldi bodaj 800mah (w aparacie foto i innych sprzetach mam te same aku w innych rozmiarach i sa ok)

baterie wyciagalem i ladowalem z pada za kazdym razem i wylaczalem oba mysz i fraga a mimo to padly mi 2 razy mimo, ze gram po okolo 2-3h max

nie daj fragowi wejsc w czuwanie (np po spauzowaniu gry) bo moj juz nie startowal i musialem wylaczyc oba odbiorniki i dongle wlozyc dongle spowrotem i wlaczyc odbiorniki (mysz i chucka)

generalnie chetnie z toba wymienie zdanie o tym urzadzeniu - moze w juz powstalym watku?

(napisane przez osobe, ktora byla 100% zwolennikiem idei fraga od kiedy o nim przeczytala i z zacisnietymi zebami znosila posty o cheatowaniu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale żeś mnie nastraszył, Czyli co czyli co frag to wielkie gówno?

Teraz czekam na akumulatorki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując mysz nie nadąża ? w grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie odpaliłem bo baterii nie mam.

Przechodzimy na Peryferie.

Przepraszam za wątek.

Edytowane przez alekabanpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując mysz nie nadąża ? w grze

mysle, ze rozsadnie bedzie kontynuowac w jednym watku (bo sa conajmniej 4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam nowego Fraga od 2 dni i powiem ze "dupy nie urywa".

Co prawda szokiem dla mnie bylo strzelanie na zwyklym kontrolerze (poniewaz przeskoczylem na PS3 z PC) odrazu postanowilem zakupic cos podobnego i celnosc na tym fragu sie poprawila ale...Problem tkwi w/g mnie w ustawieniach. Czulosc myszki na osi poziomej jest ok ale gora dol dla mnie to porazka. Co prawda przy wgraniu nowego softu ustawilem czulosc myszki na 4 (max 5) i teraz doczytalem ze przy 5 + max sensitivity w grze da sie plynnie regulowac na manetce dostrajajac wszystko i nie wystepuja lagi. Jak tylko wroce z pracy to sprawdze i dam Wam znac. Raz tez zdazylo mi sie rozlaczyczenie podczas grania :/ Niestety wyjscie z gry nieuniknione bo nawet po ponownym polaczeniu dongla z kontrolerem gra zglaszala ze nie widzi kontrolera. Problem moze polegac na tym iz nie jestem przyzwyczjony i moze (mam nadzieje) ze to kwestia czsu zanim zaczne strzelac tak jak w FPS na PC bo jak narazie to glownie robie za mieso armatnie. 

Jak tylko uda mi sie dojsc "do porozumienia" z fragiem dam Wam znac.

PzdRo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Co prawda szokiem dla mnie bylo strzelanie na zwyklym kontrolerze (poniewaz przeskoczylem na PS3 z PC) odrazu postanowilem zakupic cos podobnego i celnosc na tym fragu sie poprawila ale...

serio? mi tez sie tak wydawalo pozniej wsiadlem na pada i frag lezy..... (gram w killzone2 na frgu mialem wszytsko na max na padzie mam tk 1/2-3/4 ztcp)

>Problem tkwi w/g mnie w ustawieniach. Czulosc myszki na osi poziomej jest ok ale gora dol dla mnie to porazka. Co prawda przy wgraniu nowego softu ustawilem czulosc myszki na 4 (max 5) i teraz doczytalem >ze przy 5 + max sensitivity w grze da sie plynnie regulowac na manetce dostrajajac wszystko i nie wystepuja lagi.

> Jak tylko wroce z pracy to sprawdze i dam Wam znac. Raz tez zdazylo mi sie rozlaczyczenie podczas grania :/ Niestety wyjscie z gry nieuniknione bo nawet po ponownym polaczeniu dongla z kontrolerem gra

> zglaszala ze nie widzi kontrolera.

no co ty? wyjmujesz dongla wkladasz na nowo i wlaczasz oba gadgety-mi zaskakiwalo ok (ps rozlaczal sie nawet jak gadgety poszly w tryb sleep)

>Problem moze polegac na tym iz nie jestem przyzwyczjony i moze (mam nadzieje) ze to kwestia czsu zanim zaczne strzelac tak jak w FPS na PC bo jak narazie to glownie robie za mieso armatnie.

>Jak tylko uda mi sie dojsc "do porozumienia" z fragiem dam Wam znac.

hmm no w kz2 nie robie za rambo (w q2 robilem, w painkillerze robilem, ale w pk overdose i hl2 mialem problemy zwykle gram na poziomie 3/4 jesli jest badz 2/3) ale sobie wkrecilem film, ze to taka pseudo partyzancka gra strzelam zza wegla i gram dalej - show must go on ;) niemniej jednak jak na osiedlu bylem local hero w q2 i poszlem na nocke do kafejki i pogralem w turnieju to stwierdzilem, ze nawet w opcji no life nic ze mnie nie bedzie(kolesie robili rocket jump w locie zmieniali bron na raila obracali sie i strzelali mi w leb zanim skapnalem sie ze juz za nimi nie biegne.. ;P wiec co kto lubi ja w mp grac nie bede

a w singla pad daje rade nawet lepiej jak frag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejsciowka ma moc :)

Ma ktos cos takiego i moglby podzielic sie swoimi opiniami na ten temat?

Co do konfiguracji Fraga to juz powoli zaczalem celowac. ustwienie przy udpate softu na 5 + sens na maxa w grze daje porzadane rezultaty.

PzdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się mądrować ale chyba to jest myszka na podczerwień a nie laserowa.

A 2 to też macie tak że myszka sama chodzi, tak gdzie ja nie chcę. Mam trochę rozeznanie gdyż na pc mam Logitech g9 i to zupełnie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×