Skocz do zawartości
Fortel

Śmierć Kliniczna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zgłaszam się do was szanowni forumowicze z niniejszym problemem. Otóż mam PS3 40GB i dzisiaj wystąpił mi błąd podczas gry. Zrestartowałem konsolę i już nie chce się włączyć. Tzn włącza się ale nic się nie wyświetla na ekranie. Tak na słuch to słychać że coś za cicho chodzi i nie do końca wszystko się odpaliło. Zaznaczę że to nie pierwszy raz. Zawsze pomagało kilkukrotne restartowanie i odłączanie zasilania. Tym razem próbowałem 100 razy i nic. Przepraszam że nie przeczesałem całego forum, zobaczyłem tylko to co przyklejone. Prosze o jakieś dobre rady. Bardzo proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy włączasz konsolę przytrzymaj przez 5 sekund przycisk na panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy zapypczało i się wyłączyła, nic to nie dało, próbowałem kilka razy. Znacie ten problem? Miał ktoś podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz przytrzymać przy WŁĄCZANIU, nie wyłączaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafix, ale czytać umiem. Przy WŁĄCZANIU przytrzymałem i po drugim "pipnieciu" się wyłączyła. Próbowałem na kilka sposobów po kilka razy, np po jednym dźwięku zabrać palec i też nic nie dało. Konsola jakby się nie włącza do końca. Działa wkładanie wyciąganie płyt. Pady nie odnajdują konsoli. Ładują się normalnie pod usb. Jak myślicie to wina softu/dysku? XMB się zapisuję na dysku? Jest jakiś sposób odzyskania systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie kiedy dojdziecie do wniosku, że konsola się zepsuła. Ja wiem, że ciężko to przyznać i serce się kraje, ale niestety... Proszę przerwać reanimację. Czas zgonu: 21.13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill

Doszedłem do takiego wniosku po obiedzie, gdy nie mogłem jej normalnie uruchomić. Aczkolwiek jak wspomniałem to już się zdarzało, czyli nie może to być wina czegoś ważnego. Piszę tu ponieważ a rusz pojawi się tu ktoś bardzo mądry i powie mi czego to przyczyna. Dlatego kill daj szanse. Ze zgonem się pogodziłem i już kminie jak tu na slimke uciułać. Jednak nie moge tak poprostu się poddać i muszę dowiedzieć się co się stało. W pierwszej kolejności jest są fora, później serwis. powtórzę moje pytania, proszę o udzielenie odpowiedzi.

Jak myślicie to wina softu/dysku? XMB się zapisuję na dysku? Jest jakiś sposób odzyskania systemu?

@kakaroto-songo1

Gwarancja się skończyła 18 Grudnia 2009 r. Jak w zegarku.

Edytowane przez Fortel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozkręciłem konsolę i poprawiałem (wraz z pomocą nauczyciela) podejrzane luty na zasilaczu. Jak wiadomo w 40stkach zmora są zimne luty. Myślałem że może konsola nie dostaje wystarczająco dużo mocy żeby odpalić się do końca ale nie w tym rzecz. Płyta główna to kosmos więc nie ruszałem, nagrzewnicą nie jeździłem bo YLOD nie mam. Dziś zabrałem się za dysk. Chciałem go podłączyć do PC w celu sformatowania ale w ogóle mi go nie wykrywa. Nie ma go w diskmgtm. Jak zrobić żeby go znajdywało? Jeśli uda mi się go sformatować to jak później wgrać system. Z płyty która była w zestawie z konsolą? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozkręciłem konsolę i poprawiałem (wraz z pomocą nauczyciela) podejrzane luty na zasilaczu. Jak wiadomo w 40stkach zmora są zimne luty. Myślałem że może konsola nie dostaje wystarczająco dużo mocy żeby odpalić się do końca ale nie w tym rzecz. Płyta główna to kosmos więc nie ruszałem, nagrzewnicą nie jeździłem bo YLOD nie mam. Dziś zabrałem się za dysk. Chciałem go podłączyć do PC w celu sformatowania ale w ogóle mi go nie wykrywa. Nie ma go w diskmgtm. Jak zrobić żeby go znajdywało? Jeśli uda mi się go sformatować to jak później wgrać system. Z płyty która była w zestawie z konsolą? Bardzo proszę o pomoc.

Moja 60-tka ma podobny problem,przynajmniej raz w miesiacu wlacze ja a tu tylko slysze ciche wiatraczki i tyle ciemny ekran,niestety zawsze musze odczekac do nastepnego dnia i normalnie sie wlacza, nie wiem o co z tym chodzi,chociaz konsolka byla juz dwa razy w serwisie w innej sprawie to z tej przypadlosci nie wyleczono jej,chociaz mowilem gosciowi w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na wadę zasilacza.

Jeżeli nie on, choć mówisz, że wcześniej wyłączanie i włączanie zasilacza pomagało, to prawdopodobnie poszedł się ehmm ... nie wiem.

Na takie pytania nie odpowiada się na forum. Nie znam problemu, nie rozkręciłem konsoli więc mogę naopowiadać ci głupot, a ty zrozpaczony byś to chwycił.

Tego chyba nie chcemy, nie ? :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Duvel

Mój nauczyciel też obstawiał zasilacz i jak wyżej napisałem, były w nim poprawiane podejrzane luty, no ale cóż można jeszcze raz rozkręcić i przelecieć całą płytkę multimetrem.

Sprawdziłem dysk. Byłem u kumpla i włożyłem do jego konsoli. Były na nim jakieś błędy i wymagany był automatyczny format aczkolwiek nie pomogło i po formacie dalej to samo.

Znalazłem na allegro firmę która się zajmuje tym błędem i w sumie nie drogo. Link tutaj oczywiście zanim był bym skłonny wysłać im konsolę sprawdzę w Olsztynie czy ktoś jest w stanie zrobić to samo w podobnej cenie.

Ale oczywiście zrobię to dopiero jak skończą mi się pomysły na samodzielną naprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, raczej podlutowywanie, nie pomoże.

Jeżeli już to cały zasilacz do wymiany.

Być może, jakieś układy na procesorze padły, w co wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy zasilacze od 40stek i 60tek są takie same? Ponoć jak wchodziły 40stki i 80tki to zmniejszono pobór prądu więc nie wiem czy jest sens podmieniania organów. Nie chcę nic spalić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 60tki i 40tki nie roznia sie wewnetrzna konstrukcja w ogole. Proponowalbym najpierw sprawdzic czy moduly zasilaczy sa takie same co do budowy, bo jak nie wejdzie do srodka to nawet nie ma sie co zastanawiac nad wydajnoscia pradowa.

PS: nie wiem kompletnie czy sie roznia, ale wydaje mi sie, ze nalezaloby najpierw sprawdzic te kwestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zamów zasilacz w PRAM.

Podasz tam swój numer seryjny konsoli, a oni ci jako tako dobiorą właściwie.

Tylko teraz, kwestia ceny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

Moje wojaże z zasilaczem poszły na marne. Nie znalazłem żadnej usterki, więc zaniosłem w końcu konsole do serwisu na ekspertyzę. Gościu powiedział że to nie wina zasilacza lecz płyty głównej. Ponoć chipset graficzny zerwał połączenie z CPU. Ponoć winę ponoszą luty i niewłaściwy docisk (czyli podobnie jak w YLOD ). Ponoć nagrzewnica może pomóc. Ponoć. Sprawdzę po feriach w szkolę, bo nie mam odpowiednich narzędzi. Jak myślicie, uda mi się sprzedać naprawioną konsolę za 600 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wciśniesz kit to tak, tylko czy ty chciałbyś kupić zepsutą konsolę za 600zł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie naprawa super fachowa - dlatego trzeba szybko sprzedać aby kto inny się martwił... ech fachowcy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×