Skocz do zawartości
Tannerek

Kradziez Konta Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Wyślij e-mailWitam,mam pytanie:2 dni temu ktos zalogowal sie na moim koncie psn i cala noc robil zakupy z psn-kupowal gry itp. wyszlo na kwote ok. 330 funtow.Dopiero rano to zobaczylem i zaczolem dzialac zablokowalem konto bankowe i napisalem do obslugi klienta ps3,gdzie napisalem aby anulowano wszystkie transakcje z nocy 15/01/2010-16/01/2010 poniewaz ktos uzyl mego konta do zakupow w playstation store.Odpisalimi ze sprawe wyjasnia w ciagu 24 godzin.Bank rowniez mi powiedzial ze dostane nowa karte i zwrot pieniedzy we wtorek.Poki nie mam kasy spowrotem na koncie to nie jestem pewny co z tego wyniknie.Chcialbym poznac wasze opinie na temat tego zdarzenia moze mi cos podpowiecie.Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi. Nie chcesz.

skad mozesz wiedziec co chce a czego nie,pisz na temat a jak jestes skacowany po sobocie to sie wyspij i napisz na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tu jest do pisania?

dales sie okrasc i tyle. ktos musial znac twoje haslo i login (adres e-mail

miej tylko nadzieje ze dostaniesz zwrot pieniedzy

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

współczuje. Daj znać czy CI zwrócili chajs sam jestem ciekaw jak to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zdecydowanej wiekszosci przypadkow, ze ktos komus robi zakupy za nie swoja kase to sytuacja, ze sprzedawano sloty do gier albo dzielono sie kontem.

Jezeli nie to albo miales hasla/loginy identyczne jak np z innym kontem (np mail) i za pomoca keyloggera ktos poznal twoje dane, przeszperal maile i gdy znalazl jakies maile od sony mogl sprobowac zalogowac sie na ps3.

A Ty, do ktorej grupy nalezysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty, do ktorej grupy nalezysz?

co to znaczy ?

Bank mi powiedzial ze we wtorek bede mial zwrot kasy-uwierze jak bedzie na moim koncie.Co najleosze mam wykaz tych wszystkich transakcji w historii zakupow i kazda tez transakcja jest potwierdzona emailem.Smacznie sobie spalem a ktos sie bawil moim kontem w najlepsze.Ale myslicie ze jest jakas opcja aby tego typa jakos namierzyc i sprawdzic jaka konsola lub skad ktos mi to zrobil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty, do ktorej grupy nalezysz?

co to znaczy ?

A)Sprzedawałeś konto/sloty

B)Wymieniałeś się z kimś kontem/slotami

C)zostałeś zhackowany (masz np mail tannerek @ wp.pl, psn id tannerek itp co ułatwia pracę złodzieją)

Dane takie jak nr konta, karty itp potrzebne do zakupów zapisują się, podczas ich pierwszego wpisywania. Ktoś znający Twój login i hasło wbił się na Twoje

konto i urządził szał zakupów.

Pytanie z mojej strony : co właściwie zostało kupione ? (300funtów to nie mała kwota)

Powodzenia przy odzyskiwaniu pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: jestem zwyklym graczem ktory po robocie czasem chce sobie pograc-do maniakow nie naleze-konsola czasem pracuje 10 godzin tygodniowo.Dlatego tez tym bardziej nie w glowie mi sprzedawanie czy udostepnianie mojego taga/konta.Dokladnie 330 funtow zginelo.Sciagal gierki z playstation store po 5,10,20 funtow i sie uzbieralo 330.W mojej poczcie mam 2 strony potwierdzen transakcji.Chyba zadzwonie na policje zeby przyslali jakiegos informatyka od takich spraw.Rece opadaja,uwazajcie na swoje czarnule,bo ta sytuacja zepsula mi kompletnie weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zostaje jeszcze sytuacja, gdy ktos mial fizyczny dostep do twojej konsoli, a ta miala zapamietane twoje haslo. Tylko jaki bylby sens takiego postepowania, bo przeciez na swojej konsoli tych gier by nie zainstalowal. Zakladam ze nie zrobil tego zaden z domownikow. Zatem jezeli nie dzieliles sie kontem i jestes jedyna osoba, ktora powinna znac Twoje haslo, to prawdopodobnie masz identyczne haslo jak do konta pcoztowego, ktore ktos poznal instalujac ci na kompie jakies scierwo logujace hasla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mógł mu ktoś keyloggera na kompa wgrać, a on się logował przez stronę na PSN.

I stąd by miał hasło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie najlepszym rozwiazaniem jest dodawanie danych karty tylko przed zakupem czegos, a pozniej ich usuwanie po zakupie

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie najlepszym rozwiazaniem jest dodawanie danych karty tylko przed zakupem czegos, a pozniej ich usuwanie po zakupie

zgadzam sie z toba w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile kiedys byla opcja "zapamietaj dane platnicze" ktora mozna bylo odznaczyc, to sony polecialo w kulki i usunelo ta opcje. Teraz raz wpisane opcje zostaja zapamietane. Mozna jedynie uzyc opcji wyczyszczenia danych platniczych, ale to jakis kretyn musial wymyslec, zeby taka fajna opcje zamienic na beznadzieje zapamietywanie z automatu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie najlepszym rozwiazaniem jest dodawanie danych karty tylko przed zakupem czegos, a pozniej ich usuwanie po zakupie

Albo jakaś karta przedłpłacona, na której poza czasem zakupów na psn nie ma środków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to coś brzydko pachnie,

Skoro kolega wykluczył kradzież loginów, a także udostępnianie ich osobie trzeciej to co innego pozostaje ...

Jedyny plus w tym że jeżeli nie odzyskasz kasy to masz jeszcze 4 slot'y na swoich gierkach i zawsze sobie możesz z download history je pobrać na swoją "czarnulę"

A i może średnia godzin tygodniowo Ci podskoczy :) Fajne chociaż tytuły sobie kupiłeś ? - Nieświadomie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma Ci tutaj brzydko pachniec? Ktos jakims sposobem widac poznal hasla do konta.Szczerze watpie zeby zrobil to metoda brut force, wiec musial miec jakis dostep do loginow albo innych kont autora watku. Jezeli zlamanie hasla byloby takie latwe to juz wszyscy dano mielibysmy pookradane konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego właśnie "piłem" myślę że twórca tematu sam jest sobie winien - gdzieś po drodze czegoś niedopatrzuł lub popełnił błąd - cudów nie ma - osobiście używam trzech haseł do w sumie ponad 20 różnych dostępów sieciowych i jakoś nikt nigdy mi nigdzie nie wlazł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe czy otrzymal zwrot. Mysle ze suma juz kwalifikuje sie zeby zglosic to na policje pewnie, mozesz tez domagac sie od sony zeby taka konsole zbanowali i koles juz sobie online nie pogra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad mozesz wiedziec co chce a czego nie,pisz na temat a jak jestes skacowany po sobocie to sie wyspij i napisz na temat

Wyspałem się :) Odpowiem na twój chamski szczek. Widzisz, myślałem , że ludzie są trochę bardziej rozgarnięci. Sądziłem, że taki temat jest dla wszystkich oczywisty. Cóż... Jednak Matka Teresa objawia się nadal w innych osobowościach...

Po pierwsze drogi Peterze, bo przecież już nie nazywasz się Piotr; dlaczego nie założyłeś tego tematu na irlandzkim forum? Czyżby brakło tam naiwnych, którzy są skłoni myśleć, że ktoś w jakże podstępny i naganny sposób okradł cię z loginu i hasła? No tak, trzeba być jeleniem by tak sądzić.

Po drugie drogi Peterze czy zakładając ten temat oczekiwałeś chusteczki? Poklepania po ramieniu? Buziaka? Oj faktycznie, taka strata wymaga pocieszenia... Kilka osób wyraźnie łączy się z tobą w bólu. Mam nadzieje, że ulga była zauważalna.

Po trzecie dojdziemy do meritum sprawy. Dałeś się okraść. Dałeś passy do swojego konta osobie, której sprzedawałeś kawałki swojego konta, a jeśli ktoś wierzy że było inaczej z przyjemnością przypomnę mu to gdy sam straci konto/kasę. Czasy gdy działały keyloggery i inne tego typu programy dawno minęły. Trzeba być konkretnym kretynem by dać się złapać na tego typu zagrywki. A nie przypuszczam by założyciel tematu był aż tak głupi. Cham nie zawsze jest naiwny.

Podsumowując. Włamanie na konto to bajka jaką chcą nam zapodać skrzywdzone, biedne duszyczki, których wirtualna vagina właśnie została zgwałcona. Na ich własną prośbę... Nie dajcie się na to nabrać!

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×