Skocz do zawartości
Katanka

Wymiana dysku w PS3 ... to takie proste :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ile miałem stresu, to tylko ja wiem gdy zapełniony dysk 60GB miałem wymienić na nowy, większy Bałem się o wszystkie sejwy, ustawienia, update systemu, listę znajomych itd ...

No ale trzeba było coś zrobić. Z 300MB wolnego miejsca na dysku nie dało się funkcjonować. Podjąłem męską decyzję - wywalam dema i filmy ze starego dysku, zostawiam tylko sejwy oraz pełne gry kupione w PS i robię backup danych na kartę MemoryStick 4GB z mojej małej PSP

Kartę wyczyściłem do około 3,2GB wolnego miejsca, wsadziłem do slotu konsoli i w opcjach system settings wybrałem backup. Po potwierdzeniu, że chcę robić backup na kartę MS, konsola napisała, że brakuje na niej około 600MB i żebym coś z niej wywalił. Ponieważ już nie miałem co wywalić, wyrzuciłem z dysku PS3 GTHD i backup puścił się bez problemu. Po około 3 minutach zobaczyłem napis "Complete" i zabrałem się do wymiany twardziela ...

Najpierw odpiąłem konsolę i zaniosłem na biureczko. Podważyłem paznokciem klapkę i wyjąłem ją. Odkręciłęm niebieską śrubkę zabezpieczającą wysunięcie się dysku ze slotu i podważyłem metalową dzwigienkę. Dysk wyskoczył. Odkręciłem 4 śrubki mocujące go w szynach i wyjąłem z kieszeni. Był gorący, miał napis Seagate - 60GB 5400 Wsadziłem tam nowego Szajsunga 5400 i skręciłem to wszystko do kupy.

Gdy odpaliłem kosnole, napisała, że muszę sformatowac dysk. Trwało to może 15 sekund po czym konsola się zresetowała po naciśnięciu X

Jakie było moje zdziwienie kiedy się okazało, że wszystkie profile są zapamiętane. Moje obawy nie sprawdziły się. Mało tego, friend lista, ustawienia ... wszystko konsola sobie gdzieś to zapisała i przywróciła nawet po formacie. Tylko gdzie ? Ma jakąs pamięć wewnętrzną ?

Włożyłem kartę ze zrzuconym backupem, wybrałem w opcjach "restore" i po około 4 minutach stare dane (gry, sejwy) były już na nowym dysku. W chwili obecnej ściągam wszystkie dema ponownie, później będę ssał filmy, bo wreszcie teraz wszystko zmieszczę

Polecam taka zamiankę, szybko, łatwo i możemy wreszcie cieszyć się miejscem. Zresztą dysk już 120GB można kupić nowiutki za około 200zł Stary sprzedamy za 100zł i za niewielką dopłatą zmieścimy znacznie więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam musze kiedys wymienic a ciekawe czy dało by sie wykręcic i podlaczycz do PC i tymczasowo zrzucic dane po czym skopiowac je na nowy dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam musze kiedys wymienic a ciekawe czy dało by sie wykręcic i podlaczycz do PC i tymczasowo zrzucic dane po czym skopiowac je na nowy dysk

Nie wiem na 100%, ale logicznie biorąc to tak Podobnie jak w przypadku karty od PSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK

Ja osobiście bez problemu używam 2 dysków 160gb od HORI polecam (drożyzna ) wysokiej jakości sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maxximilian
Ja osobiście bez problemu używam 2 dysków 160gb od HORI polecam (drożyzna ) wysokiej jakości sprzęt.

Wmontowane do PS3 ?

Zastanawiam się, czy PS3 ruszy z 500Gb dyskiem? Mam taki "media-store" (MP3, divx) warto by go było wsadzić w konsolkę - wtedy nawet bym się wysilił na instalację linuxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wmontowane do PS3 ?

Zastanawiam się, czy PS3 ruszy z 500Gb dyskiem? Mam taki "media-store" (MP3, divx) warto by go było wsadzić w konsolkę - wtedy nawet bym się wysilił na instalację linuxa.

Powinien działać bez problemu. Widziałem na jednem z zagranicznych forów, że gośc podpiął z powodzeniem dysk 720GB i działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja mam jedno pytanko. Jaki interfejs obsługuje konsola Serial ATA I czy Serial ATA II?

Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dolaczam sie do pytania kolegi wyzej ... a tak poza tym, kazda predkosc dysku bedzie dobrze wspoldzialac z ps3? Chce zakupic jakis dysk 200-300gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie było moje zdziwienie kiedy się okazało, że wszystkie profile są zapamiętane. Moje obawy nie sprawdziły się. Mało tego, friend lista, ustawienia ... wszystko konsola sobie gdzieś to zapisała i przywróciła nawet po formacie. Tylko gdzie ? Ma jakąs pamięć wewnętrzną ?

Konsola ma wbudowana pamiec flash.

Caly firmware jest na tej pamieci, jak widac ustawienia rowniez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowałem 3 dyski do PS3, wszystkie miały Serial ATA - 60GB, 120GB i 250GB. Wszystkie dyski miały 5400 obrotow. Podobno PS3 ze wszystkimi dyskami Serial ATA i 5400 obrotów wpółpracuje. Z dyskami 7200 obrotów może mieć problemy, warto wtedy szukac na necie czy z danym dyskiem działa. Z ciekawostek ...

Mam jeszcze jedno info. Ma ogromne znaczenie jakiej szybkości dysk wpakujemy

do konsoli. Testowałem trzy dyski: Samsung 250GB, Samsung 120GB oraz Seagate

60GB, wszystkie 5400. Testy były robione na instalce gry FIFA 08 (około

500MB). Różnica między najwolniejszym, a najszybszym to AŻ!! 20%.

Najwolniejszy okazał się największy dysk Samsunga, drugie miejsce zajął ten

oryginalny Seagate z konsoli, najszybciej wypadł 120GB Samsunga. Dziwne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja planuje zakupić sobie takiego twardziela: WD Scorpio 250 GB (5400, 8MB, Serial ATA/150), ale to dopiero w styczniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja swojego 120GB (bardzo szybki) będę sprzedawał pewnie pod koniec grudnia, jak go zapełnię. zostało mi zaledwie 20GB wolnego. Będę chciał za niego (nówka, sprowadzona z Irlandii) 190zł. Jesli ktoś będzie chciał, to dajcie znac Sprawdzony i w 100% sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

W sumie po wymianie dysku na większy stara 60GB wyjęta z konsoli może po włożeniu do gustownej obudowy z gniazdem USB2.0 robić za dyskietkę do przenoszenia danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa z tą wymianą dysku A czy jest mozliwosc przesłania np dema gran turismo z ps3 na inna ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie jest mozliwe. Można kopiować tylko pliki z muzyka i filmami oraz save. Gier czy demek się nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konsola ma wbudowana pamiec flash.

Caly firmware jest na tej pamieci, jak widac ustawienia rowniez

Zapewne jest tak jak w PSP - wewnetrzna pamiec NAND, w kilku wersjach. Flash0 - wewnetrzne oprogramowanie konsoli (firmware), Flash1 - ustawienia profili, konta, hasel, tapet, theme'ow itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK
Witam uprzejmie

Czyli reasumując każdy dysk o każdej pojemności byle miał 5400 obrotów i współpracował z Serial ATA I? Dobrze zrozumiałem?

PS3 łyka bez problemu duże dyski, za które przyjmuję ponad 250 GB?

Może być dysk 7200, nie ma z tym problemu, musi być 2,5 SATA.

Tutaj bardzo fajny filmik, pokazujący prostotę wymiany dysku w PS3:

CLICKK !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dośc tani dysk Samsung 120GB 5400. Te 120GB starczą na rok spokojnego ściągania i trzymania wszystkiego na HDD.

PS. Nie wszystkie dyski 7200 współpracują z PS3. Przed kupnem lepiej się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja swojego 120GB (bardzo szybki) będę sprzedawał pewnie pod koniec grudnia, jak go zapełnię. zostało mi zaledwie 20GB wolnego. Będę chciał za niego (nówka, sprowadzona z Irlandii) 190zł. Jesli ktoś będzie chciał, to dajcie znac Sprawdzony i w 100% sprawny.

Ja tego nie rozumiem o.O co wy tam wkładacie? Ja mam 40gb dysk i mam ponad 20gb wolnego jeszcze ; o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK

heh mój 60gb był pełny po pierwszym miesiącu, na 160gb od hori mam już 100 gb zajętego, więc zaopatrzyłem się już w 3 dysk, jak dostaniemy obsługę DivX to na pewno mi się przyda, 60 gb to dla mnie wolne żarty - przecież PS3 to domowe Media Center.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo nie mam co sciagac na dysk konsoli z 60 mam 46 wolne:) wiec wymiana dla mnie to odlegla sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 120GB zostało mi jeszcze około 15GB, a nie ściagnąłem jeszcze wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co słyszałem to za to gwarancji nie zabierają...

No własnie. Bo to bardzo istotna kwestia. Może ktoś wie konkretnie? Na zdrowy rozum to ingerencja w strukture konsoli tak więc teoretycznie powinna groźić utratą gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×