Skocz do zawartości
Katanka

Wymiana dysku w PS3 ... to takie proste :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jakie są największe dyski które możesz wsadzić do ps3 ?? i gdzie można takie dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem maksymalnie 320GB, ale podobno ktoś podłaczył 720GB w raidzie. Tylko jak to zrobił, nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W niedługim czasie mam zamiar zakupic PS3 40gb.Niestety jest dostepna tylko ta wersja. Od dwóch tygodni gram na pożyczonej od kolegi PS3 60gb i z tego co widzę wolnego miejsca nie ma za wiele. Dlatego zwracam sie z prośbą o doradzenie rodzaju dysku twardego. Cena nie gra wielkiej roli chodzi o to żeby był szybki i niezawodny.Dziękuję.

Edit: Chodzi mi dokładnie o markę.Jaką polecacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi to byc sata, musi miec 2,5 cala (tak jak w laptopie) i 5400 obrotow bo do takiej wartosci ps3 jest przystosowane, przy szybszych dyskach moga byc problemy z temperatura. pojemnosc, i firme sam sobie dopowiedz, domyslnie do ps3 z reguly montowane sa hitachi(40gb) i seagate(60gb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 100% nie tracisz gwarancji !!!

A skąd to wiesz? Nie żebym nie wierzył, ale dzwoniłem do Sony Poland i zapytałem, czy można wymienić hdd i czy nie traci sie przez to gwarancji? Znudzona życiem Pani odpowiedziała mi, że "jakakolwiek ingerencja w konsoli PS3 kończy sie utratą gwarancji", więc ja już sam nie wiem :|. Bardzo możliwe, że nie miała zielonego pojęcia o tym czy można wymienić hdd czy nie, a przynajmniej takie robiła wrażenie po głosie. Fajnie by było, bo sam chce wymienić na większy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd to wiesz? Nie żebym nie wierzył, ale dzwoniłem do Sony Poland i zapytałem, czy można wymienić hdd i czy nie traci sie przez to gwarancji? Znudzona życiem Pani odpowiedziała mi, że "jakakolwiek ingerencja w konsoli PS3 kończy sie utratą gwarancji", więc ja już sam nie wiem :|. Bardzo możliwe, że nie miała zielonego pojęcia o tym czy można wymienić hdd czy nie, a przynajmniej takie robiła wrażenie po głosie. Fajnie by było, bo sam chce wymienić na większy!

wyjęcie dysku to trochę inna ingerencja co np. wyjęcie napędu Blu-Ray. Pewnie nie wiedziała dokładnie o co chodzi i powiedziała profilaktycznie, że nie. Ja słyszałem, że wszystko jest ok z gwarancją podczas wymiany dysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, ludzie. Nawet w instrukcji do PS3 jest 'guide' jak wyjac dysk i wlozyc nowy, a Wy sie pytacie czy nie traci sie przez to gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjęcie dysku to trochę inna ingerencja co np. wyjęcie napędu Blu-Ray. Pewnie nie wiedziała dokładnie o co chodzi i powiedziała profilaktycznie, że nie. Ja słyszałem, że wszystko jest ok z gwarancją podczas wymiany dysku...

No ja wiem że pisze. Tylko trzeba wziąć pod uwagę fakt, że instrukcja z wyciąganie hdd, nie musi się pokrywać z możliwością jego wymiany bez utraty gwarancji. Co ciekawe! Specjalnie na tej stronie szukałem jakiejkolwiek wzmianki o tym, czy wymiana jest dozwolona i nic, a przynajmniej ja nie widzę. Dlatego pytałem, czy ma ktoś sprawdzone informacje, bo za gdybanie i przypuszczenia, nie warto tracić gwarancji! Poza tym sprawa wygląda tak, że gdy oddajesz PS3 do naprawy, to jest możliwość oddania go bez lub z twardym, żeby nie tracić danych. To czy go wyślesz z hdd czy bez, też podobno zależy od sony. Wtedy ta instrukcja na pewno nie jednemu sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja wiem że pisze. Tylko trzeba wziąć pod uwagę fakt, że instrukcja z wyciąganie hdd, nie musi się pokrywać z możliwością jego wymiany bez utraty gwarancji. Co ciekawe! Specjalnie na tej stronie szukałem jakiejkolwiek wzmianki o tym, czy wymiana jest dozwolona i nic, a przynajmniej ja nie widzę. Dlatego pytałem, czy ma ktoś sprawdzone informacje, bo za gdybanie i przypuszczenia, nie warto tracić gwarancji! Poza tym sprawa wygląda tak, że gdy oddajesz PS3 do naprawy, to jest możliwość oddania go bez lub z twardym, żeby nie tracić danych. To czy go wyślesz z hdd czy bez, też podobno zależy od sony. Wtedy ta instrukcja na pewno nie jednemu sie przyda.

Tak jak tlumacza ci tutaj koledzy nie traci sie gwarancji za wymiena/upgrade itd dysku twardego i koniec ALE jesli robisz to sam podejmujesz ryzyko (mimo iz wymiana jest bardzo prosta) ze dokonasz wymiany w sposob niewlasciwy lub wykorzystasz zly rodzaj dysku. W takim przypadku mozesz sobie konsole uszkodzic mechanicznie i przyjecie gwarancji zalezec bedzie od serwisu/serwisanta i pewnie twojego szczescia. Co do pytania o to czy wyslac konsole z dyskiem czy nie proponuje omowic to z serwisem sony w twojej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że skoro w instrukcji jest opisane jak wymienić lub wyjąć samodzielnie dysk, to pewnie ta operacja nie narusza zasad gwarancji. Ale pewnie to nie znaczy na pewno Lepiej np. zadzwonić do Centrum Sony i się dowiedzieć zanim zacznie się coś wyciągać i wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1000% nie tracicie gwarancji >.>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bzone
To niestety nie jest mozliwe. Można kopiować tylko pliki z muzyka i filmami oraz save. Gier czy demek się nie da
jest jeden sposób na to, możemy zrobić kopie zapasową całego dysku i wgrać ją na inną PS3. Korzystałem przy takiej operacji z zewnętrznego dysku pod usb. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie

Czy ten dysk pasowałby do ps3?

klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,mam pytanie

Czy ten dysk pasowałby do ps3?

klik

A na moje nie będzie działał, bo ten dysk jest na Ultra ATA! Poszukaj dysku z inerfejsem SATA, bo takie dyski obsługuje PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki TheMichal ale nie wprowadzaj człowieka w błąd W tym linku który podałeś są same UltraATA (ATA / IDE), a przecież PS3 ma interfejs SATA (SerialATA) i ten dysk który podał xfazi by pasował do chlebaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Dysk musi spelniac te wymagania - miec interfejs Serial ATA (SATA), miec 2,5" wielkosci, no i oczywiscie byc dyskiem wewnetrznym. Wszystkie, ktore spelnia te wymagania na 99,9% beda pasowaly do PS3.

A TheMichal sie pomylił, bo PS3 wlasnie ma SATA, a nie jak powiedzial - ATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×