Skocz do zawartości
kotydwa

Problem z obrazem w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem God of War collection, gdzie napisane jest, że powinna dzialać na europejskich konsolach. Jednak po odpaleniu gry, obraz mi sie rozdwaja i brak kolorow. mam stary telewizor, podłączam konsolę na chinche. Wszystkie inne gry chodza: tekken 6, soul calibur 4 ... nie wiem co zrobić. prosze o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czyli z grą i konsolą jest wszystko w porzadku tylko kwestia tego,że za stary telewizor jest tak?Mam monitor lcd z wejsciem dvi-d jeśli kupie kabel dvi-d hdmi to wtedy gra będzie dobrze dzialać i obraz bedzie jednolity plus kolory?dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor trzeba zmienić GTA4 też by Ci nie poszło.

Interesting I wud sej! Ciekawe, że podłączam tak samo i też do starego TV i jakoś 3.4 GTA przeszedłem bez żadnych problemów z kolorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co powinienem zrobic.... czy to jest wina telewizora czy jednak gry.....prosze o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV musi odbierać sygnał NTSC 60 Hz.

Potwierdzam, nie wszystkie stare tv były dwu systemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedzi i pomoc. Jutro ide kupic kabel dvi-d hdmi, zobaczymy jak bedzie. Czy sa jakies specjalne wymagania co do kabla? jesli podlączę konsole pod monitor, to jak sprawa bedzie wyglądać z dźwiekiem????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz a sie dowiesz.

Tobie też tak ludzie na forum pomagaja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedzi i pomoc. Jutro ide kupic kabel dvi-d hdmi, zobaczymy jak bedzie. Czy sa jakies specjalne wymagania co do kabla? jesli podlączę konsole pod monitor, to jak sprawa bedzie wyglądać z dźwiekiem????

A masz głośniki w monitorze ? Jeśli nie to dźwięku nie bedzie-będziesz musiał podłaczyć głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz głośniki w monitorze ? Jeśli nie to dźwięku nie bedzie-będziesz musiał podłaczyć głośniki.

Dzieki bardzo. nie mam głośnikow w monitorze, ale mam osobno wieże, ktora ma dwa wejscia na chinche. Czy bede musial kupic jakies kable, zeby podlaczyc pod nia konsolę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedzi i pomoc. Jutro ide kupic kabel dvi-d hdmi, zobaczymy jak bedzie. Czy sa jakies specjalne wymagania co do kabla? jesli podlączę konsole pod monitor, to jak sprawa bedzie wyglądać z dźwiekiem????

aby mieć dźwięk musisz podłączyć głośniki przewodem optycznym, na przykład głośniki Z 5500 logitech mają wejście optyczne dźwięku.

Edytowane przez endrjus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby mieć dźwięk musisz podłączyć głośniki przewodem optycznym, na przykład głośniki Z 5500 logitech mają wejście optyczne dźwięku.

a nie ma innej opcji np. poprze zasosowanie jakis przejściowek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przez chnche :) ale wtedy na konsoli trzeba chyba ustawić że dźwięk ma iść przez chinche czy cos takiego nie jestem pewny .;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma innej opcji np. poprze zasosowanie jakis przejściowek?

Przejściówek tego rodzaju nie ma, jedyna opcja aby oddzielnie wypuścić dźwięk z konsoli to wyjście optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty za glupoty piszesz

mozna wypuścić dzwiek poprzez stosowanie chinchy i przejsciowek

ps nie wiesz to nie pisz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty za glupoty piszesz

mozna wypuścić dzwiek poprzez stosowanie chinchy i przejsciowek

ps nie wiesz to nie pisz!

Rozmawiałem ze sprzedawcą i powiedział że, jeżeli konsola jest podłączona przez HDMI do ekranu TV lub monitora a chciałbym dźwięk mieć przez głośniki zewnętrzne to jedynym sposobem jest wypuszczenie dźwięku wyjściem optycznym. Wypuszczając obraz przez HDMI czyli złączem cyfrowym konsola nie wypuści analogowego dźwięku przez chinch tylko przez światłowód cyfrowo.

Ale po sprawdzeniu muszę przyznać że zbyt pochopnie wykluczyłem możliwość wypuszczenia dźwięku przez inne wyjście niż optyczne, na usprawiedliwienie dodam tylko że, jak już podłączać głośniki to naprawdę warto zastanowić się nad 5.1 a wtedy tylko światłowód :)

Edytowane przez endrjus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Teraz to już zgłupiałem calkowicie.Jedyne wyjście jakie mam to podlaczenie konsoli do wieży.Mam w niej wejścia chinche i musze sie dowiedzieć jak to zrobić,a w poxniejszym czasie trzeba bedzie kupic dobry telewizor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis w sklepie sony i tak...nie trzeba wychodzić wejsciem optycznym.wystarczy w konsoli ustawic ,że dźwiek ma być przekazywany przez chinche i tyle.jak to wyjdzie w praktyce jutro się dowiem.pozdrawiam i dzięki za każdą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Teraz to już zgłupiałem calkowicie.Jedyne wyjście jakie mam to podlaczenie konsoli do wieży.Mam w niej wejścia chinche i musze sie dowiedzieć jak to zrobić,a w poxniejszym czasie trzeba bedzie kupic dobry telewizor)

Będziesz miał dźwięk stereo jak podłączysz na chihche, musisz tylko zmienić w ustawieniach konsoli sterowanie dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że zapomniałem hasło do poprzedniego konta zrobiłem nowe, bo:

Mam duży, cho*ernie duży problem, muszę Was poprosić o pomoc, bo już nie wiem co robić, do rzeczy.

Chciałem sobie kupić FiFkę 10, lecz po "testach" w moim pokoju obaliła mnie z nóg słaba, przerażająco słaba grafika. Myślałem, że to FiFa dała plamę, lecz dzisiaj poszliśmy do kumpla grać i... on ma 100% ładniejszą grafę! Robią mi się "piksele", dosłownie obraz wygląda jak malowidło. Moje TV to DAEVOO z hdmi = 1080*i!* / 26". Kolegi TV to DAEVOO z hdmi 1080p / 42" i jeszcze inny 32" *marka nie znam* 1080p

I tutaj moje pytanie. W innych grach o rozdzielczości 720p, nie mam problemów. Tylko z fifą i NOWYM CODEM*Mw2*. Dodam, że próbowałem 3 płytki fif *innych egzemplarzy*jak i MW2, nadal to samo. Nie wiem co zrobić, bawię się w ustawieniach, zmieniam kable z HDMI na COMPONENT i jest jeszcze gorzej. Dlatego mnie to zastanawia. FiFa o9 jest również w roździelczości 720p i wygląda tak jak powinna, brak pixeli.

Szukałem na tym forum wczoraj tego problemu, lecz nie znalazłem podobnego*nie licząc takich, że po włączeniu HDMI ktoś widzi trójkąty itd*. Jeżeli zrobiłem kolejny temat, a taki istnieje to przepraszam.

Z góry piszę, że to nie są moje wygórowane wymagania, lecz widziałem sam jak wygląda u kumpli a jak u mnie.

Pozdrawiam

Stary ale nowy użytkownik:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczyłem kablem dvi hdmi ps do monitora i wszystko działa pieknie.w konsoli ustawiłem,żeby dźwięk wychodził przez chinche podlączyłem do wieży i jest.Dzieki wszystki z pomoc.God of War Collection jest max:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×