Skocz do zawartości
rucus1910

Zmiana NAT3 na NAT2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem ze temat byl walkowany nie raz ale jak zmienic nat3 na nat2 w livebox wykorzystujac do tego tylko ps3 polaczana do sieci przez wifi...

Prosze o opisanie krok po kroku....

ps.majac nat3 nieda sie rozmawiac przez hs???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam NAT3 i normalnie rozmawiam przez HS - chociaż są dosyć widoczne opóźnienia - nie wiem czy tak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, mówiłem już o tym problemie w kilku postach...

Najpierw połącz liveboxa z konsolą za pomocą kabla RJ47 (skrętka), ustaw na enable UPnP i odznacz Pvc0 w panelu admina w livebox (przeglądarka www), zapisz, zrestartuj router, poczekaj aż linia ADSL się zaloguje na nowo, włącz konsole, wywal poprzednie ustawienia sieci, wybierz nową konfiguracje ustawień sieci, wybierz połączenie kablem, wszystko ustaw na enable i automat, zapisz ustawienia (nie rób zaraz po zapisie ustawień testu), wyłącz konsolę, włącz, wejdź na nowo w panel network w konsoli, zrób test i powinno grać!

NAT3 potrzebny jest do komunikacji Twojej z innymi graczami w sieci, Ty ich będziesz widział, oni Ciebie nie! przez co będzie Cię wywalać...

Wejdź na stronę TPSA, tam jest czat z obsługą klienta (trzeba poszukać) i poproś o pomoc w zrobieniu tego jeśli Ci nie wychodzi, musisz mieć dane osoby na którą jest zarejestrowany internet (PESEL, nr dowodu, imię/nazwisko, hasło jeśli było ustanowione).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze jedno pytanie...

MUSZE pozniej jak to ustawie byc podlaczony KABLEM czy moge przejsc na wifi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiFi nie jest stabilnym podłączeniem konsoli... będzie rwać jeśli gra będzie wymagała większych priorytetów...

No ale każdy coś wie innego, więc sprawdź sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja caly czas gram na wifi i jeszcze ani razu mnie nie wywalilo ani nie przerwalo polaczenia a router mam w innym pokoju na innym pietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"NAT3 potrzebny jest do komunikacji Twojej z innymi graczami w sieci, Ty ich będziesz widział, oni Ciebie nie! przez co będzie Cię wywalać..."

Co oznacza ze bedzie mnie wywalac???

W jakich np.grach moze to wystapic????

Teraz gram w MS i R.FOM i nie zauwazyle zadnych problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalać - czyli wyłączy Ci połączenie sieciowe z serwerem gry. Występuje np w Tekken 5DR Online, F1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jak mialem NAT 3 to nie moglem sie zalogowac do EA Nation czyli nie moglem pograc w Skate. Online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc,sadze ze dalej sam sobi poradze...a jak nie to napisze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh no ja mam identyczny problem z tym ze tydzien temu mialem nat2 i normalnie gralem online a tu dzisiaj po szkole zalaczam R:FoM i nie chcialo mnie podlaczyc i okazuje sie ze mam nat3 mam Router inalambrico ehhh wiem jestem niekumaty z tej instrukcji nic nie wiem wiec prosze zeby ktos mi napisal to wytlumaczyl jak dziecku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gadalem dzis z adminem i ma przekierowac i otworzyc takie porty:

TCP: 80, 443, 5223 and UDP: 3478, 3479, 3658 zobaczy czy to zrobi i czy cos to pomorze.

Jak mozna sprawdzic czy porty naprawde sa przekierowane i otwarte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak na linuksie ale windowsie porty mozesz sprawdzi tak:

start-->uruchom wpisz cmd

i teraz netstat -a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wpisalem wyskoczyly mi jakies porty i pisze adres lokalny adres obcy i stan(ustanowiono , nasłuchiwanie i jakies *:*)

Teraz co powinno pisac jesli port jest przekierowany i otwarty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno pisac adres obcy i ustanowiono, na koncu obcego adresu po dwukropku masz numer portu jaki jest otwarty i aktualnie uzywany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy podalem ta liste portow i sprawdze to jak powie ze pzekierowal. Jakym sie dostal do tego routera to bym wiedzial co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×