Skocz do zawartości
mensola

DNS error (80710102)

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc - mam podobny problem, ale jednak nieco inny!

PS3 Slim z USA

software najnowsze 3.10 (wersja na konsole z USA)

połączenie z internetem - łącze światłowodowe, bezpośrednie połączenie PS3 przez Ethernet, bez routera (wyjmuję kabelek z kompa i podłączam do konsoli)

co zrobiłem: adres MAC - zmieniłem adres karty sieciowej w kompie na adres PS3, powiadomiłem o zmianie providera i na kompie internet hula bez problemu

wszystkie dane niezbędne do ustawienia połączenia internetowego z ps3 pobrałem z ustawień komputera:

- IP

- subnet mask

- DNS

- router = brama domyślna

Podczas testu: IP zostaje wykryty, ale wyskakuje informacja o błędzie DNS (80710102)

Wszystkie rozwiązania problemu, które znalazłem na forach dotyczą albo sytuacji łączenia przez router albo przez komputer - u mnie tego nie ma, wpinam kabel bezpośrednio do gniazdka z jednej strony, a do PS3 z drugiej. Będę mega-wdzięczny za pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ustawisz adres IP na konsoli recznie to ZAWSZE bedziesz mial info ze SUCCEED. Wkoncu jezeli ustawiles adres IP taki jaki chciales to jest taki jaki chciales i konsola zaklada ze wiesz co wpisujesz. Jezeli mimo wszystko internet nie dziala, to jestes pewien ze wszystkie ustawienia sa takie jak powinny byc? Jestes pewien ze udalo Ci sie zmienic adres MAC na pc i jest taki jak na konsoli? DNS error wyskakuje przy kazdym problenie lacznosci z siecia, nawet jak zle wpiszesz ustawienia, tak wiec nie sugerowalbym sie, ze jest to problem tylko z DNSem, a cos z konfiguracja sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres IP konsoli = adres IP komputera

Adres MAC konsoli = adres MAC komputera

Obie rzeczy sprawdzałem milion razy i na pewno jest OK. Tak się składa, że zmieniałem właśnie providera internetu i poprosiłem ich o wpisanie w ustawieniach adresu MAC konsoli. Sprawdzałem milion razy :ipconfig/all i wszystko się zgadza. Nie bardzo wiem, jaki może być problem z konfiguracją sieci - na laptopie internet śmiga, wszystko jest poustawiane na nowo dwa dni temu. Wcześniej nie próbowałem nawet podłączać (inny adres MAC + PS3 mam od tygodnia). Jakieś inne rady/pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno wszystkie ustawienia IP sa prawidlowe? w tym MASKA, brama i DNSy (sory za upierdliwosc, ale kiedys ktos nie potrafil przepisac maski i ot caly byl problem). Maska czesto jest, nazwijmy to niestandardowa, w porownaniu z ustawieniami, gdy laczymy sie przez router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno wszystkie ustawienia IP sa prawidlowe? w tym MASKA, brama i DNSy (sory za upierdliwosc, ale kiedys ktos nie potrafil przepisac maski i ot caly byl problem). Maska czesto jest, nazwijmy to niestandardowa, w porownaniu z ustawieniami, gdy laczymy sie przez router.

Upierdliwość mile widziana - jeśli tylko pomoże w osiągnieciu sukcesu. Wszystkie ustawienia przepisane poprawnie. Maska też - tu akurat ciężko się pomylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jezeli przez pol roku smigalo bez problemu i nagle wyskoczyl blad dnsa ? :| nie zmienialem nic w ustawieniach routera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputery dzialaja prawidlowo? Jakie maja ustawione DNSy? Jaki DNS ustawiony w konsoli? Jakie DNSy ma ustawione router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu pierwszy raz wiec prosze o pomoc.

Mam liveboxa wiec co za tym idzie mam neostrade, chce polaczyc sie z PS3 bezprzewodowo. W trakcie konfiguracji w ps3 odnajduje mi moja neostrade wpisuje klucz itp. IP addres daje manualnie poniewaz automatycznie nic mi nie wybiera. Wpisuje wszystko pokolei jak mam na komputerze: czyli Ip oczywiscie z koncowka wieksza niz na komputerze, brame, DNS: tu wpisuje taki jak na komputerze natomiast w DNS2: zostawiam same zera. Noi przechodzac dalej ustawimam wszystko jak ma byc. W czasie koncowej konfiguracji: IP Address:succes a Internet Conection: Failed. Bład taki jak każdy inny czyli DNS.

Juz nawet wylaczylem zapore MAC w liveboxie, noi wczesniej dodalem tam PS3 i to nic nie dawalo.

Prosze o pomoc. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem podobnych do tego.Otóż od 2 dni mam błąd przy zalogowaniu się PSN 80710723,czytałem co on znaczy,jednak nie do końca zrozumiałem.We wtorek normalnie online w K2 i Fife nie było problemu a od 2 dni takie coś?.Wie ktoś jak naprawić ten błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu pierwszy raz wiec prosze o pomoc.

Mam liveboxa wiec co za tym idzie mam neostrade, chce polaczyc sie z PS3 bezprzewodowo. W trakcie konfiguracji w ps3 odnajduje mi moja neostrade wpisuje klucz itp. IP addres daje manualnie poniewaz automatycznie nic mi nie wybiera. Wpisuje wszystko pokolei jak mam na komputerze: czyli Ip oczywiscie z koncowka wieksza niz na komputerze, brame, DNS: tu wpisuje taki jak na komputerze natomiast w DNS2: zostawiam same zera. Noi przechodzac dalej ustawimam wszystko jak ma byc. W czasie koncowej konfiguracji: IP Address:succes a Internet Conection: Failed. Bład taki jak każdy inny czyli DNS.

Juz nawet wylaczylem zapore MAC w liveboxie, noi wczesniej dodalem tam PS3 i to nic nie dawalo.

Prosze o pomoc. :(

jak laczysz sie kablem to dzieje sie to samo?

sam mam liveboxa i wszystko dziala na auto (wifi i kabelek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pomocą kabla nie podłaczalem, a moze dlatego nie idzie bo mam tylko 20% mocy?

A w swojej konsoli ile masz ? Jak cos to napisz mi na gg; 7963680 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam błąd przy czym używam routera z podpiętym kablem od internetu i od razu podpinam ten zestaw do ps3, komputer nie jest wtedy włączony do internetu, ponieważ mój router ma jedynie jedną wtykę na ethernet (!). To taki router telefoniczny, więc reszta wtyk jest na telefon od operatora internetu. Czy coś robię źle? Czy zawsze gdy chce się podłączyć internet do sieci musi być również pc połączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pomocą kabla nie podłaczalem, a moze dlatego nie idzie bo mam tylko 20% mocy?

A w swojej konsoli ile masz ? Jak cos to napisz mi na gg; 7963680

stawialbym wlasnie na slaba jakosc sygnalu. mi sie tak dzialo juz przy 50 %, dlatego teraz kabelkiem neta mam podlaczonego

Ja mam taki sam błąd przy czym używam routera z podpiętym kablem od internetu i od razu podpinam ten zestaw do ps3, komputer nie jest wtedy włączony do internetu, ponieważ mój router ma jedynie jedną wtykę na ethernet (!). To taki router telefoniczny, więc reszta wtyk jest na telefon od operatora internetu. Czy coś robię źle? Czy zawsze gdy chce się podłączyć internet do sieci musi być również pc połączony?

ty masz router czy modem? (rotuter z zalozenia daje mozliwosc podlaczenia kilku urzadzen do internetu jednoczesnie). najlepiej napisz jakim sprzetem laczysz sie z internetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to router: "Linksys VoIP Phone Adapter with router". Mamy telefon również od operatora internetu więc takiego dlatego mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×