Skocz do zawartości
mensola

DNS error (80710102)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka dni temu gralem bez zadnych problemow online,wczoraj wlaczam konsole i dupka nie mam neta,nie wiem co poczac.

Probowalem wszystkiego restartowania wpisywania roznych rodzaji dns i ip nie pomaga.

Dla informacji dodam ze korzystam z uslgi neostrady 1 mb posiadam modem sagem F@st 800 e4

a neta udostepniam poprzez Notebooka.

Przy test conection wyskakuje mi owa informacja :

OBtain IP Adress-Successed

Internet connection-Failed

An error occurred while resolving the name with server (80710102)

Wie ktos o co chodzi bo ja juz nie mam pomyslow ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam ze mam z aktualizowane oprogramowanie na 2.01

mensola.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że masz soft 2.0.1 to nie powód że zerwało Ci połączenie... jeśli neta udostępniasz poprzez notebooka to pomyśl czy w notebooku czasami jakiś firewall się nie włączy który blokuje Ci dostęp. Druga sprawa, najczystszym sposobem na podłączenie konsoli jest kupienie routera i podzielenie sygnału na dwa urządzenia, Sagem F@st to lipa!

Wyjaśniam:

OBtain IP Adress-Successed - znaczy że PS3 znalazło IP urządzenia dającego Ci połączenie z netem,

Internet connection-Failed - znaczy że coś stoi na przeszkodzie, np zbyt mały transfer lub firewall,

An error occurred while resolving the name with server (80710102)

Inna sprawa, dodaj PS3 jako urządzenie z IP statycznym np jak router ma: 192.168.1.1 to PS3 nadaj 192.168.1.2!

Końcowa sprawa, nie spamuj postami pod postami, w pierwszym poście masz 'guzik' edycja, wybierz pełna i dopisz co masz dopisać do pierwszego posta bez stawiania nowego!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

192.168.1.1 to PS3 nadaj 192.168.1.2 mam tak nadane... firewall wylaczylem i nadal nie wiem co

a co do tego postowania to jestem nowy w tym temacie for... wiec niewiedzialem ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wierza
192.168.1.1 to PS3 nadaj 192.168.1.2 mam tak nadane... firewall wylaczylem i nadal nie wiem co

a co do tego postowania to jestem nowy w tym temacie for... wiec niewiedzialem ;P

po kablu czy wifi??? // jaki OS??? // jaki ustawiles dns???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zobacz, czy Ci windows automatycznie nie zmiania IP i czy udostepnione polaczenie z Neostrady nie robi sie uniedostepnione. Mam net tak samo jak ty w PS3 i co pewien czas resetuja mi sie ustawienia w windowsie, zmieniam je w 5 sekund i net momentalnie dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... uniedostepnione...

A dokładniej w żargonie informatycznym to co to znaczy? bo jestem specem od sieci i grafiki co prawda ale... tego to nie słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem to samo. Ale to chyba z winy TP bo rozmawiałem z Kenetem i on w tym samym czasie też był bez Neostrady :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś miałem to samo. Ale to chyba z winy TP bo rozmawiałem z Kenetem i on w tym samym czasie też był bez Neostrady :/

wiec, nie wiem moze jednak cos z neostrada bylo dzisiaj jescze jedna szanse dalem za 2 razem recznie wszystko wpisujac dalo rezultat i chodzi <jupi>

mam pytanie odnosnie tych routerow ktory jest najlpeszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,a mi ostatnio tez wywala dns error i nie bardzo wiem czemu. np. wczoraj w nocy odpaliłem sciąganie SW-The Force Unleashed, a rano widzę, że doszło do 84 % i mnie wywaliło. Problem nie pijawia się zawsze ale zdaża się raz na kilka "większych" zciągnięć? Net mam podłlączony prze router i mam wrażenie, że na początku nie miałem tak często problemów z połączeniem. Skąd siębiora te przerwy? Po jakimś czasie bez razdnej mojej ingerencji wszystko wraca do normy więc to chyba nie jest jakaś wada urzaądzenie?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dns error mialem ale w innej sprawie otoz mam neta ktory jest przypisywany do danego mac adresa w kompie musialem poprosic mojego providera zeby mi wpisal mac adres taki jak jest w konsoli potem podpisalem go na kompie takiego samego i mialem neta i w konsoli i w piecku tylko ze moglem miec tylko przykladowo w kompie a w tym czasie na konsoli niedzialal i na odwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety DNS Error na PS3 oznacza brak sieci. Gowno to mowi o faktycznych problemach z polaczeniem. Testowalem cos na routerze i po prostu zablokowalem caly ruch wychodzacy i przychodzacy na konsole, a jedyne co mi ps3 napisalo to DNS error. Probmel z kontaktem z DNSem moze i jest, ale czy przy CALKOWITYM blokowaniu ruchu sieciowego jest to najelpszy sposob komunikowania bledow polaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec, nie wiem moze jednak cos z neostrada bylo dzisiaj jescze jedna szanse dalem za 2 razem recznie wszystko wpisujac dalo rezultat i chodzi <jupi>

mam pytanie odnosnie tych routerow ktory jest najlpeszy ?

mialem to samo co ty ale to nie wina neostrady. Kiedy mam wlaczone ps3 i komputer nagle konsola zerwala polaczenie i net dzialal tylko na komputerze. Tak jakby nie mozna bylo miec internetu na dwoch urzadzeniach jednoczesnie. Moze to taki problem jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i sprawa wygląda tak :

Film

Mam modem Scentific Atlanta 2100

Nie wiem OCB - help :/

Update :

Czy może to być wina innego adresu MAC komputera i ps3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: Rozłącza mnie również co jakiś czas. W routerze mam wszystko dobrze ustawione (bynajmniej tak mi się wydaje). Nie ustawiłem tego DMZ tylko, bo nie zabardzo wiem jak (mam linksysa). Net do konsoli udostępniam przez Wi-F. Czy powodem może być właśnie Wi-Fi lub to DMZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kabel gdy konsola była wyłączona i działa ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment podlaczenia kabla raczej nie ma wplywu na efekt koncowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przestawiłem w windowsie :

Start > panel sterowania > centrum zabezpieczeń > opcje internetowe > poziom nie standartowy i zmieniłem na poziom niski.

Nie wiem czy podpinanie kabla ma jakiś efekt , ale męczyłem się z tym problemem tydzień , i dzisiaj go tak podłączyłem i wszystko trybi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi również wyskakuje ten bład czyli "dns error (80710102)" mam internet z debacom wcześniej wszystko działało ok ale jakiś czas temu zaczynały sie pojawiać problemy z połączeniem sie ale jednak puźniej sie włączało ale ostatnio to już w ogóle nie idzie sie połączyć od paru dni mam router netgear i nic nie zmieniałem w ustawieniach czy ktoś może wiedzieć o co tu chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja tez tak mam. ja ps3 podpinam kablem ( do modemu a neta mam w upc) i jak podlacze wyskakuje ten blad ale resetuje modem a jak sie zresetuje to odpinam i podpinam jeszcze raz i dziala. Czyli zawsze po podpieciu internetu reset modemu/ odpiecie, podpiecie kabla.

Edytowane przez chomik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam internet w sieci Play (bezprzewodowy) HUAWEI E156G, modem d-link DI-524, oraz laptopa toshiba bez wi-fi. Czy ktos moze mi pomoc z podlaczeniem tego badziewia z PS3?

Po moich probach polaczenia wychodzi mi tylko blad:

<h2 class="maintitle">DNS error (80710102)

</h2>Z gory wielkie dzieki za pomoc

Pozd

bobsonwdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam internet w sieci Play (bezprzewodowy) HUAWEI E156G, modem d-link DI-524, oraz laptopa toshiba bez wi-fi. Czy ktos moze mi pomoc z podlaczeniem tego badziewia z PS3?

Po moich probach polaczenia wychodzi mi tylko blad:

<h2 class="maintitle">DNS error (80710102)

</h2>Z gory wielkie dzieki za pomoc

Pozd

bobsonwdz

z tym zestawem to moim zdaniem duzo nie zdzialasz niestety.

najprostszym moim zdaniem polaczeniem bedzie Huawei - laptop (poprzez usb) nastepnie laczysz laptopa z ps3 kablem rj-45 (w win trzeba zaznaczyc udostepnianie lacza internetowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym zestawem to moim zdaniem duzo nie zdzialasz niestety.

najprostszym moim zdaniem polaczeniem bedzie Huawei - laptop (poprzez usb) nastepnie laczysz laptopa z ps3 kablem rj-45 (w win trzeba zaznaczyc udostepnianie lacza internetowego)

Ok tylko mogl bys mi to wytlumaczyc jak 5 letniemu dziecku krok po kroku.

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko mogl bys mi to wytlumaczyc jak 5 letniemu dziecku krok po kroku.

Z gory dzieki

1 podlaczasz modem huawey do lapotopa (teraz masz neta na laptopie)

2 kablem http://pl.wikipedia.org/wiki/RJ-45 laczysz laptopa z konsola

3 w laptopie udostepniasz polaczenie internetowe (opisze jak w viscie sie to robi - uruchamiasz "centrum sieci i udostepniania, nastepnie klikasz zarzadzaj polaczeniami sieciowymi, nastepnie wchodzisz we wlasciwosci polaczenia lokalnego, tam otwierasz zakladke "udostepnianie" i zaznaczasz ptaszki przy opcjach.

4 powinno dzialac wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 podlaczasz modem huawey do lapotopa (teraz masz neta na laptopie)

2 kablem http://pl.wikipedia.org/wiki/RJ-45 laczysz laptopa z konsola

3 w laptopie udostepniasz polaczenie internetowe (opisze jak w viscie sie to robi - uruchamiasz "centrum sieci i udostepniania, nastepnie klikasz zarzadzaj polaczeniami sieciowymi, nastepnie wchodzisz we wlasciwosci polaczenia lokalnego, tam otwierasz zakladke "udostepnianie" i zaznaczasz ptaszki przy opcjach.

4 powinno dzialac wszystko

Stary jestes WIELKI

Wszystko dziala. Ogromne dzięki.

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×