Skocz do zawartości
Katanka

Gry z PSX NTSC-J i NTSC-US odpalą się na PS3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka chłopaki Marzy mi sie od jakiegos czasu, aby sprawic sobie Final Fantasy Tactics. znalazłem ofertę na jednym forum, ze koles przywiózł sobie tą gre z USA i teraz pytanie. Czy gra na kosnolę PSX sprowadzona z USa będzie działać na mojej Europejskiej PS3 ?

Słyszałem różne ploty i nie wiem, która jest prawdziwa. Chciałbym usłyszeć to od osoby, która taka grę (USA lub JAP) odpalała na Europejskiej PS3.

A ploty sa takie:

1. gra nie ruszy, bo na gry z PSX i PS2 jest blokada regionalna

2. gra ruszy, ale będzie obraz tylko po kablu HDMI

3. gra ruszy na kablu HDMI oraz kablu chinch, ale tv musi obsługiwać NTSC

4. gra ruszy na kazdej konsoli i na każdym tv oraz kablu

Co jest prawdą ?

Dodam tylko, że wczoraj z PlayStation Store w USA ściagnąłem grę na PSX - Wipeout i gra mi smiga pięknie. Boję się tylko czy tak pięknie będzie z oryginalnej płytki

PS. to samo pytanie o gry z USA i JAP ale na kosnolę PS2 odpalane na kosnoli PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry PSX na PSS to są specjalnie przygotowane/poprawione wersje tak aby działały z dysku - skoro usunięli kodowanie to i regionalizacji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, kapuje Tylko czy jeśli kupię FF Tactics na PSX w systemie NTSC-U oraz Unlimited Saga na PS2 w systemie NTSC-U, czy odpalę te gry na PS3 PAL po kablu HDMI ? Jesli nikt nie wie, to nie pozostanie nic innego jak tylko kupić i sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mozna zamknąć. Dostałem odpowiedź na innym forum. Niestety ani gier z PSX, ani gier z PS2 z USa nie da się odpalić na PS3 Palowej. Szkoda ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×