Skocz do zawartości
Goofbn

Fragnstein

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdza się dobrze. Ale zawsze jest jakieś "ale".

Sam Franstein to nie wszystko. Ważna jest jeszcze podkładka pod mysz. Ja mam Steelseries QcK IronLady i sprawuje się jako jedna z najlepszych. Druga sprawa odległość pomiędzy kontrolerem a donglem usb. Musi być jak najbliżej. Dlatego jeśli grasz na dużym TV, gdzie PS3 z donglem jest dalej od kontrolera niż pół metra, przedłużacz usb jest zalecany. Są też różne firmware. Ogólny (2.10 i 2.2c) oraz poszczególne firmware specjalnie dla poszczególnych gier (MW2, itd.)

Fragnstein to jeszcze nie jest w pełni dopracowany produkt. Należy pamiętać tylko o jednym. Fragnstein nigdy nie będzie działać tak jak mysz komputerowa. I to nie jest wina kontrolera, co gry. Gry na PS3 mają wpisane w software przyspieszenie, przez co Fragnstein może się wydawać za czuły, a czasami za wolny. Ustawienie FnS będzie wymagało doszlifowania do własnych upodobań. Jest to możliwe, ale wymaga na początku trochę czasu. Więc nie wyklinajcie go po 5 min grania, że nie działa tak jak tego oczekiwaliście.

I jeszcze jedno. Jeśli jesteś w miarę dobry grając na DS3, nie potrzebne Ci to. Ale jeśli jesteś mięsem armatnim w grach FPS, to Fragnstein jest dla Ciebie. Tylko pamiętajcie, FnS da wam około 90% jakości, jaką daje granie na myszce na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A czy mógłby ktoś porównać go do Frag fx v2 ? Gdyż zastanawiam się nad wyborem jednego z tych dwóch, sfx frag pro nie wchodzi w grę bo czytałem negatywne opinie porównawcze do fx v2, ale nie mogę znaleźć żadnego dobrego testu porównawczego fx v2 i FnS, mógłby ktoś coś o tym więcej napisać ? ;) ps. nie chodzi mi o szybkość działania, bo wiem, że tego sprzęt nie zmieni, chodzi mi o komfort użytkowania :)

dodane: i jeszcze jedno, czy w tych kontrolerach dobrze działa ps button? bo trochę nudzące byłoby sięganie bo sixaxisa ...

Edytowane przez MichuL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby ktoś porównać go do Frag fx v2 ? Gdyż zastanawiam się nad wyborem jednego z tych dwóch, sfx frag pro nie wchodzi w grę bo czytałem negatywne opinie porównawcze do fx v2, ale nie mogę znaleźć żadnego dobrego testu porównawczego fx v2 i FnS, mógłby ktoś coś o tym więcej napisać ? ;) ps. nie chodzi mi o szybkość działania, bo wiem, że tego sprzęt nie zmieni, chodzi mi o komfort użytkowania :)

dodane: i jeszcze jedno, czy w tych kontrolerach dobrze działa ps button? bo trochę nudzące byłoby sięganie bo sixaxisa ...

Ja obstawiam za FnS. Jest solidniej i ładniej wykonany. Wiele osób się skarży, że Frag FX wygląda kiczowato i jest wykonany z bardzo taniego materiału. FnS ładniej wygląda i się prezentuje. Ale FnS wymaga więcej czasu na konfigurację. PS button działa jak w normalnym sixaxis. Jedyne co, to nie włączysz konsoli za pomocą kontrolera. Wszystko inne jest już jak w normalnym kontrolerze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby ktoś porównać go do Frag fx v2 ?

Znalazłeś jakieś ciekawe porównanie? Pytam, bo tak samo zastanawiam się nad Frag fx v2 vs. Fragnstein, ale na temat tego drugiego mało jest jeszcze testów/opinii i nie mam pojęcia który wybrać...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy posiada on wszystkie przyciski? w tym L1 L2 R1 i R2??

Oczywiscie. Układ L1, L2 i L3 wygląda podobnie jak na kontrolerze ps3. R1 to lewy przycisk myszy, R2, to prawy przycisk myszy, R3 to przycisk-kółko. Ale można to zmienić (jest opcja mapowania przycisków).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja gralem u kumpla w BC2 na Fragenstein i musze przyznac ze jestem zawiedzony. Moze za bardzo przyzwyczailem sie do pada. W trybie sniper kiepska celnosc no i lewy klawisz myszy dubluje strzaly..

pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić coś takowego :) Czy już ktoś z szanownych kolegów przetestował to dosyć dobrze?? Ciekaw jestem wyników bo 290 zł na ulicy nie leży :) pOzdraiwam Daniel.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...  fragnsteina zakupilem tydzien temu oczywiscie ze wzg;ledu na MW2...   i co moge powiedziec na jego temat?  otoz jest bardzo dobry, pierwsze minuty troche frustrujace z powodu strojenia czulosci ale gdfy juz mialem to za soba wtedy juz w pelni mozna bylo sie cieszyc gra :)   jest kilka ''ale'' tak jak kolega wyzej w swopich postach wspomnial... mianowicie odleglosc myszy i nunchaka od dongla musi byc jak najmniejsza ( tutaj wspomniane przedluzki do USB) oraz wybor podkladki pod mysz... niby wydaje sie to blache ale  kazdy kto kupi fragnsteina musi  probowac z roznymi podkl;adkami zeby sie cieszyc w 100%  kontrolerem...  prosty przyklad... na poczatku  uzywalem zwyklej podkladki i gdy celowalem np. ze snajperki  to mimo ze powolutku przesuwalem mysz  obraz  albo stal w miejscu albo raz na 2 sek sie poruszyl... myslalem ze to wina fragnsteina jednak  gdy kupilem inna podkladke czulosc myszy wyostrzyla sie  zdecydowanie i juz zadnych lagow nie bylo i nie ma:) 

suma sumarum FnS jest bardzo dobrym, solidnie wykonanym produktem,  polecam wszystkim ktorzy chca go zakupic :)

ps. ze stronki bannco.com mozna sobie pobrac wszelkie update firmware stery do pc itp itd  wiec support jest pierwszorzedny :)

pozdrawiam egon

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mianowicie odleglosc myszy i nunchaka od dongla musi byc jak najmniejsza" - czyli jak gram z 4 czy 5metrów od tv i nie chcę się bawić z kablami mogę sobie darować fragnsteina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede w domu to przetestuje z jakjej odleglosci max dziala na 100% 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie sie to szwędacie obywatelu jak można wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko... ogolnie tro sie szwedam po united states of freedom hehe 

sprawdzilem przed chwila  no i ku mojemu zdziwieniu fns dziala elegancko do 2.5 ,3 metrow.... im dalej tym minimalne lagi  moga sie pojawic...  ale zaznaczam nie sa one takie zeby grac nie mozna bylo... :)  

ps. dzieki temu cacku  moje kill ratio  skoczylo z 0.65 na 1.16 xD  

dodam jeszcze ze niedlugo zakupie  ta kamizelke z wibracjami to dam wam znac czy warta jest ceny...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

no nie wiem ja bylem wysoce niezadowolony ale to chyba kwestia "zaprzyjaznienia sie" z orginalnym padem ps3. ja do mojego sie przyzwyczailem i moze stad ta niechec.

niemniej jednak powodzenia,

elo

siemanko... ogolnie tro sie szwedam po united states of freedom hehe

sprawdzilem przed chwila no i ku mojemu zdziwieniu fns dziala elegancko do 2.5 ,3 metrow.... im dalej tym minimalne lagi moga sie pojawic... ale zaznaczam nie sa one takie zeby grac nie mozna bylo... :)

ps. dzieki temu cacku moje kill ratio skoczylo z 0.65 na 1.16 xD

dodam jeszcze ze niedlugo zakupie ta kamizelke z wibracjami to dam wam znac czy warta jest ceny...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko kazdy  uzywa tego co mu najbardziej pasi :) 

od wczoraj testuje FnS na BC2  no i musze powiedziec ze jest wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, od wczoraj bawię się Fragnsteinem.

Co wpłynęło na decyzję o zakupie? Prosta sprawa: pracuję, nie mam dużo czasu na granie a ps3 jest jednym z wielu hobby, którym muszę go wygospodarować. Dualshock w moich rękach, w połączeniu z fpsami to jakieś nieporozumienie - dość napisać, że nie byłem w stanie przejść pierwszej planszy w KZ2 na normalu... Dlatego, ceniąc swój czas, zdecydowałem się nie marnować go na naukę gry na padzie i zakupiłem Fragnsteina.

Do rzeczy, słów kilka o zestawie:

Dongle - wielkości pendriva, kolor piano black, podczas pracy miga do nas intensywną niebieską diodą LED

Nunchuck - solidny, dobrze wyważony, zastępuje lewą część pada. W mojej dłoni leży dobrze, mogę jedynie przyczepić się do zbyt kanciastego kształtu. Lewy analog chodzi z wyczuciem, przyciski wymagają mocniejszego niż w DS3 wciśnięcia.

Mysz - duża i dość ciężka (dla mnie to zaleta, nie lubię filigranowych, lekkich gryzoni). Kółko chodzi z lekko wyczuwalnymi skokami, pod kciukiem mamy umieszczone przyciski funkcyjne znane z DS3, te również wymagają mocniejszego wciskania. Póki co często gubię się gdzie jest kółko a gdzie kwadrat, ale to kwestia przyzwyczajenia. Ważne jest zastosowanie odpowiedniej podkładki, która może znacząco wpłynąć na zachowanie myszy. Ja stosuję zwykłą białą kartkę papieru (program do konfiguracji FnS pod PC wskazuje mi na niej średnio 130pkt w teście czułości myszy, na YT znajdziecie filmiki, na których testują rożne podkładki osiągając kilkadziesiąt pkt, no comments)

Całość sprawia solidne wrażenia, plastik jest dobrej jakości, nie skrzypi, nie ugina się.

Instalacja polega na włożeniu dongla w wolny port usb i włączeniu kontrolerów. Za pierwszym razem miałem kłopot, bo mysz nie reagowała na próby wciskania przycisku START (producent informuje na stronie www, że to bardzo częsta przypadłość pierwszego uruchomienia zestawu). Teraz mam już sposób - kiedy chcę grac na FnS odpalam konsolę z przycisku i nie włączam DS3. Kiedy konsola wyrzuci XMB wciskam przycisk PS na nunchucku i zestaw jest wykrywany jako kontroler nr1, teraz tylko włączam mysz i gra gitara.

Jak toto sprawuje się w praktyce. Otóż bardzo przyzwoicie. Testowałem na MW2, bioshockach i KZ2. W MW2 praktycznie czuję się jakbym grał na PC, na zbliżeniach kolimatorami/lunetami da precyzyjnie minimalnymi ruchami myszy. W Bioshocku też jest dobrze, doczepic się można przesuwania ekranu w poziomie - jest wrażenie jakbym używał analoga, obraz leci w bok ciut za wolno. Niestety KZ2 z FnS to nie to czego oczekiwałem - stanowczo zbyt mała czułość myszy, tutaj najbardziej widać, że to emulacja analoga.

Generalnie, powtórzę to co pisano wcześniej. FnS to nie jest 100% mysz dla ps3, nigdy nie osiągnie takiej precyzji i czułości, ale odpowiednio ustawiony jest znakomitą alternatywą dla takich ludzi jak ja. Ustawienie FnS pod grę to kluczowy element dobrej rozgrywki, tu nie ma rozwiązania uniwersalnego. W kaxdym tytule trzeba sobie FnSa ustawić pod siebie i zanotować gdzieś parametry. Niestety FnS pod ps3 nie oferuje "slotów pamięci" i mysz zapamiętuje tylko ostatnie ustawienie.

Wspomnieć jeszcze należy o pracy FnS z PC - tutaj dopiero sprzęt rozwija skrzydła. Mysz chodzi rewelacyjnie, dongle również a wszystkie przyciski są w pełni programowalne. Grałem w Stalkera:CS i jestem pod ogromnym wrażeniem.

Reasumując; jestem bardzo zadowolony z zakupu, mogę nareszcie w natywny dla siebie sposób grać w fpsy na plejaczu. Dobrze wróży support ze strony producenta, jest sporo firmwaru robionego pod konkretne tytuły, nimi pewnie też się kiedyś pobawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze mi ktos napisać jak FNS sprawdza sie w rękach osoby leworęcznej??? bo tylko dlatego chciałbym go kupić... normalnie powalczyłbym i w końcu przyzwyczaiłbym sie do DS3 ale jednak zamiana ręki celującej jest bardzo istotna a przy DS3 nie zdaje to egzaminu ponieważ pozostałe guziki najczęściej nie zmieniają swoich funkcji...

Edytowane przez aksimoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jak będziesz wciskał przyciski po prawej stronie myszki na jej boku trzymając ja w lewej ręce? Szczerze daruj sobie fragnsteina sam go miałem około 4 miesięcy i sprzedałem. Zakupiłem go ze względu na to iż nie mogłem się przyzwyczaić do pada w fpsach po przesiadce na ps3 z PC. Jednak poszedłem w zaparte i po czasie lepiej mi się grało na padzie niż na fragnsteinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jak będziesz wciskał przyciski po prawej stronie myszki na jej boku trzymając ja w lewej ręce? Szczerze daruj sobie fragnsteina sam go miałem około 4 miesięcy i sprzedałem. Zakupiłem go ze względu na to iż nie mogłem się przyzwyczaić do pada w fpsach po przesiadce na ps3 z PC. Jednak poszedłem w zaparte i po czasie lepiej mi się grało na padzie niż na fragnsteinie.

wzialem to pod uwage... i jakos nie widze problemu w przyciskaniu guzikow ostatnim lub przedostatnim palcem... poza tym reszta (lewy/prawy myszki jest programowalny)

ps. jestes leworeczny? że tak ci latwo poszlo z przerzuceniem sie na pada? bo dla mnie oprocz totalnej zmiany podejscia z celowaniem jest jeszcze problem wykonywania tego prawym kciukiem... nawet nie wiem co mi bardziej odpowiada - normalne ustawienie czy invert AY a nigdy z tym problemu nie mialem

Edytowane przez aksimoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od dwóch lat Fragenstein-a, spisuje się bardzo dobrze z konsolą PS3, jednak po 3 latach zabawy tylko na konsoli przyszła mi ochota by zagrać w BF3 na Pc i tutaj pojawił się problem.

Nie potrafię przypisać odpowiedni przycisków, chciałbym sobie to tak skonfigurować jak na PS3 i za diabła nie potrafię.

Poradził sobie może ktoś z tym?

Mógłby ktoś podrzucić plik z profilu map. Kontroler jest extra, ale myszka mi wariuje w BF3, postać sama niekiedy zaczyna się obracać.

Ktoś gra FnS pod Pc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie przyszedł mi niedawno kupiony "Fragnstein" wszystko ładnie i elegancko ale , za cholerę nie wiem jak mam go podłączyć :/

Mój angielski jest słaby a instrukcja niestety nie przewiduje innego języka :(

Więc bardzooo Was proszę pomóżcię krok po kroku :rolleyes:

To jest mój pierwszy post na tym forum ,jestem tu także pierwszy raz więc nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem itp Więc proszę administratorów o wyrozumiałość :smile:

HELP

Edit: Instrukcja :

When you first use Fragnstein on the PS3

1)Turn off other controllers .

2)Turn on the power to the Mouse and Left Grip

3)Pess and hold the PS button on the Left Grip to popup the menu.

4)Change the controller port to 1

Edytowane przez My Bad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie przyszedł mi niedawno kupiony "Fragnstein" wszystko ładnie i elegancko ale , za cholerę nie wiem jak mam go podłączyć :/

Mój angielski jest słaby a instrukcja niestety nie przewiduje innego języka :(

Więc bardzooo Was proszę pomóżcię krok po kroku :rolleyes:

To jest mój pierwszy post na tym forum ,jestem tu także pierwszy raz więc nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem itp Więc proszę administratorów o wyrozumiałość :smile:

HELP

Edit: Instrukcja :

When you first use Fragnstein on the PS3

1)Turn off other controllers .

2)Turn on the power to the Mouse and Left Grip

3)Pess and hold the PS button on the Left Grip to popup the menu.

4)Change the controller port to 1

1. Wyłącz wszystkie inne kontrolery

2. Włącz FnG i nunchaka

3. Wciśnij i trzymaj przycisk PS na nunchaku aż wyskoczy menu

4. Zmień ustawienia kontrolera i ustaw że to kontroler nr 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wyłącz wszystkie inne kontrolery

2. Włącz FnG i nunchaka

3. Wciśnij i trzymaj przycisk PS na nunchaku aż wyskoczy menu

4. Zmień ustawienia kontrolera i ustaw że to kontroler nr 1

Dzięki za przetłumaczenie ;) ale chciałbym żeby wypowiedziała się osoba która już to robiła itd ponieważ robię wszystko tak jak jest w instrukcji a nic mi nie wyskakuje żadne menu :( Wszystko idzie idealnie do czasu kiedy mam trzymać ten przycisk PS trzymam go i trzymam a mysz się wyłącza po prostu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×