Skocz do zawartości
wujekrat

Grafika Na Crt.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy więc chciałbym się przywitać. Mam taki dylemat. Planuję zakup PS3. Wybrałem te konsolę ze względu na brak Xbox Live w Polsce. Posiadam 28'' TV starego typu firmy Trilux, których już nawet dzisiaj nie produkują:biggrin: Chciałbym wiedzieć, czy na tym tv grafika będzie do przeżycia i czy w multiplayerowych fps'ach nie będą mnie zabijali tylko ze względu na niemożność wypatrzenia wroga przez słabą jakość obrazu. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę Tobie kupić telewizor LCD, bo CRT to kompletna porażka w stosunku do gier PS3. Gorsza jakość grafiki, w niektórych grach paski na górze i na dole (ze względu na format gier 16:9, ale jeżeli masz CRT panoramiczny to pasków nie będzie). Ponadto ze względu na to, że obraz w CRT wyświetlany jest z przeplotem obraz może "migać". Ja osobiście grałem kiedyś na obrazie CRT (ale takim super CRT LG 100 hz) i obraz był kiepski. Teraz mając tani telewizor lcd za min 1200 złotych można mieć naprawdę świetną jakość obrazu. Dla mnie nie potrzeba żadnych plazmówek itp itd. Wystarczy standardowy lcd 60hz i obraz jest o niebo lepszy niż w CRT. Jak będziesz chciał kupić telewizor lcd to najlepiej wybierz coś z firmy LG lub Sony :thumbsup: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na PS3 na Schneiderze 28", zwykły kwadratowy CRT. Ale grafika jest wystarczająca. Gram w Gran Turismo i GTA IV. W GTA IV na Multiplayerze da się bawić, ale czasami ciężko wyłapać przeciwnika spośród nieostrych krawędzi przedmiotów (drzew, aut itp.) Niekiedy to denerwuje, ale przyjemność z gry jest i tak świetna, kup PS3 i zbieraj powoli na LCD Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój znajomy kiedyś grał na CRT w GTA4 (na x360) i był b. dobry, ale jak przeszedł na LCD trochę mu spadł skill, nie wiem dlaczego ale mówił że gorzej (w sensie inaczej) się celuje, jakoby na CRT łatwiej się waliło heady przy autoaim'ie bo "jest mniej pixeli na ekranie". Jak grałem w Killzone 2 na CRT to grałem normalnie, ale za to minimapka to była taka sobie. Jak włączyłem na grę na LCD to się zdziwiłem, że moja "ja" na mapie to kółko z kropką w środku, na CRT była tylko jedne kropa ;p do tego jak ktoś był blisko za mną to go nie widziałem na mapce :D. W ogóle na LCD wszystkie detale są ostre i wyraźne.

Lepiej już monitor fHD niż duży stary tv, ale na start może być wszystko :P.

Edytowane przez LethalDoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na zwykłym telewizorze CRT i mam juz w miarę duża kolekcję gier... GTA IV, Killzone 2, Uncharted 1 i 2 i powiem że tak na prawdę nie widać dużej różnicy w porównaniu do LCD... w sumie żadnej jeżeli chodzi o jakość grafiki. Na LCD/Plazmie lepsza jest jakość kolorów. Z resztą odsłyam do Poradnika PSX gdzie dogłębnie przeanalizowali sprawę CRT vs. LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy rozdzielczoscia SD a HD jest badzo duza. Mam nadzieje ze piszesz tylko o kontrascie i kolorach, bo w tym CRT zawsze byly bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na zwykłym telewizorze CRT i mam juz w miarę duża kolekcję gier... GTA IV, Killzone 2, Uncharted 1 i 2 i powiem że tak na prawdę nie widać dużej różnicy w porównaniu do LCD... w sumie żadnej jeżeli chodzi o jakość grafiki. Na LCD/Plazmie lepsza jest jakość kolorów. Z resztą odsłyam do Poradnika PSX gdzie dogłębnie przeanalizowali sprawę CRT vs. LCD.

NIE WIDAC DUZEJ ROZNICY???? No przepraszam Cie,ale roznica jest KOLOSALNA. Sam na poczatku gralem na crt'ku, i po przejsciu na LCD bylem w szoku, jak te gry sie prezentuja.

Zadnej jezeli chodzi o jakosc grafiki.... prosze Cie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grając na Bravi FULL HD kiedyś poszedłem do kumpla i graliśmy na crt :) Jakość GTA 4 była fatalna natomiast jakość burnouta była na 3/5 Ten telewizor miał chyba 28 cali :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crt to bym polecił ludzią co grają w PS2 i PSX :) do PS3 to tylko strata kasy jak masz grać na czymś takim jak crt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku przygody też katowałem PS3 moim tv crt. Był to całkiem fajny Panasonic 29" 100Hz i powiem tylko tyle, że grać się da (przeszedłem całe R: FoM) tylko strasznie się marnuje potencjał konsolki. Teraz moja czarnula śmiga na 40" W5740 i cud miód... Sypiam po 4h na dobę, bo grać mogę przeważnie wieczorami, a oderwać się nie mogę... Tak to wygląda na LCD FHD. Jeśli planujesz zakup konsoli, to musisz zacząć również planować/odkładać na jakiś tv lcd IMHO. Szkoda "męczyć" się na mniejszym/słabszym tv.

Pozdrawiam

PS. Zobaczysz (jak się zdecydujesz) jaka jest jazda przy wyborze tv :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi CRT bywa różnie , sporo zależy też od samego telewizora . Osobiście pogrywając w killzone 2 czy Gta IV czułem nextgenowość oprawy . Z resztą nie przywiązujmy takiej wagi do grafiki , są ambitniejsze elementy w grze :biggrin:

Różnica w SD v HD jest i to ogromna , ale mając konsolę wystarczy uzbroić się w cierpliwość aż do kupna LCD

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×