Skocz do zawartości
chudzielec

Heavy Rain : Spojlerowiec Z Origami

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ktoś w komentarzu w newsie pod zbanowanym ryszardo napisał, że nie można go zlokalizować, bo Internet daje anonimowość.

Proszę państwa - w Internecie nikt nie jest anonimowy! Wyżej wymienionego pana można zlokalizować przy pomocy mniejszych lub większych środków.

Zainspirowany grą Heavy Rain i ocierając się o spojler wyżej wymienionego pana postanowiłem wszcząć śledztwo.

Profil morder... spojlerowicza:

- mało inteligentny

- nieopanowany

- wiek 15-21 lat

- nie ma dziewczyny

- uczęszcza do szkoły / na studia, ewentualnie bezrobotny

- posiada konsolę xbox360

Używane pseudonimy:

  • ryszardo
  • malinowysmok
  • hothon (nie potwierdzone)

Wskazówka nr. 1

Założyłem, że nick "ryszardo" nie był pierwszy raz używany na ps3site.pl. Po krótkich poszukiwaniach znalazłem użytkownika forum "forumowisko" o imieniu ryszardo i znalazłem taką informację:

Urodzony 16 Października 1990 roku

Niestety to za mało.

Wskazówka nr. 2

Tutaj zaś:

http://strefa-x.pl/u...y/ryszardo.html

Znalazłem pana ryszardo, który się zarejestrował wczoraj i pochodzi z Wrocławia.

To jest dalej za mało i to nie musi być ten sam użytkownik. Na forumowisku zainteresował mnie jeden post:

Z 15km ode mnie też jest nawiedzony dom. Było kilku smiałków którzy zdecydowali się w nim spać, ale nikt nie przespałw nim cąłej nocy.

Hmm, czy w okolicy Wrocławia znajdują się jakieś nawiedzone domy? Może to do czegoś nas zaprowadzi...

Proszę potraktować to za zabawę, nie chcę odpowiadać za rychłą śmierć ryszardo :-}. Aczkolwiek dobrze by było udowodnić takiemu i innyn, że nikt nie jest anonimowy w Internecie.

Chciałbym, by forumowicze pomogli mi dopasować profil poszukiwanego, bo nie czytałem wszystkich jego postów. Jeśli ktoś jest chętny, to może także poszperać w swoich źródłach. Tylko pamiętajcie. To ma być tylko zabawa! :-)

Edytowane przez chudzielec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł się jeszcze jeden podejrzany - hothon. Także zamieszcza informacje jak użytkownik(nicy) podani przez chudzielca, być może to ten(ci) sam(i) użytkownik(nicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nawet jako go znajdziesz nie możesz podać jego danych osobowych na tej stronie.

Spróbuj dostać adres e-mail choćby z tej x-strefy czy z innej strony. Wpisz go w google i powinieneś na coś trafić. Chyba, że stosuje parę adresów mailowych.

Prawdopodobne jest, że nick ryszardo wskazuje jego imie bo ludzie są w ten sposób tępi. Szybkie przeszukanie naszej-klasy (najlepszej bazy danych w Polsce :thumbsup:) z następującymi kryteriami:

Wiek: 18-21 (rozszerzyłem zakres wieku)

Miejscowość: Wrocław

Płeć: Mężczyzna

Imię: Ryszard

Dało to pięć osób spełniających te kryteria z czego dwie było kompletnie nie aktywne na nk.

Mając adres e-mail można zdziałać o wiele więcej.

P.S.Człowieka trochę przeraża co można znaleźć jak zacznie grzebać w internecie :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dodałem "hothona" do bazy podejrzanych.

To że nie mogę podać danych da się przeskoczyć :]

Co do maila to rzeczywiście bardzo dobry pomysł. Jednak nie wyciągnę ich z tych serwisów.

Zrobiłem dalszy krok w poszukiwaniach. Tym razem znalazłem na allegro użytkownika R1-Ryszardo, który kupował grę Uncharted 2:

http://74.125.77.132...l&ct=clnk&gl=pl

Co robi się coraz to ciekawsze. Czyżby ryszardo posiadał jednak PS3? Trzeba znaleźć jego psnid.

Użytkownik o tym samym nicku 5 lat temu miał perypetie ze znikającym "Mój komputer" z pulpitu:

http://www.frazpc.pl/b/110495

Edytowane przez chudzielec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem wiadomsoc od znajomego ktory padl ofiara spoilera z HR ze koles ma psnid: Ziom_Snake. Nie wiem czy to ten sam ale wyslalem mu na prosbe kumpla wiazanke z pozdrowieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×