Skocz do zawartości
hanibal_lekter1983

Way Of The Samurai 3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was miał styczność z tym tytułem? Przeglądałem opisy na polskich i anglojęzycznych stronach, ale chciałbym poznać opinie o grze osób, które w nią grały. Czy ta gra podobna jest do onimushy? Jak wyglądają walki? Czy świat gry duży? etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WotS2 na PS2 i z tego co wiem 3 ma być podobna. Generalnie gra jest swoistym miksem serii YAKUZA, japońskiego RPG, chodzonej mordoklepki i przygodówki. Co ciekawe, można ukończyć ja na kilka róznych sposobów. Na "wygląd" zakończenia wpływa część podejmowanych przez nas decyzji. "Niestety" gra nie jest zbyt rozległa, występują niewidzialne ściany, a fabuła skraca nam czas działania do kilku dni. Słowem, jesli zostaniesz ranny i będziesz odpoczywał w kryjówce, ucieknie CI sporo czasu, który miałbyś przeznaczyc na grę, co przekłada sie na przebieg wydarzeń. Uważam, że to bardzo fajny tytuł, ale nie każdemu mi się spodobać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WotS2 na PS2 i z tego co wiem 3 ma być podobna. Generalnie gra jest swoistym miksem serii YAKUZA, japońskiego RPG, chodzonej mordoklepki i przygodówki. Co ciekawe, można ukończyć ja na kilka róznych sposobów. Na "wygląd" zakończenia wpływa część podejmowanych przez nas decyzji. "Niestety" gra nie jest zbyt rozległa, występują niewidzialne ściany, a fabuła skraca nam czas działania do kilku dni. Słowem, jesli zostaniesz ranny i będziesz odpoczywał w kryjówce, ucieknie CI sporo czasu, który miałbyś przeznaczyc na grę, co przekłada sie na przebieg wydarzeń. Uważam, że to bardzo fajny tytuł, ale nie każdemu mi się spodobać.

Dzięki za odpowiedz. Dobrze wspominam Onimushe, Genji days of blade (może troszkę mniej niż onimushe) i zastanawiam się czy WOTS3 da mi tyle frajdy z gry. Czy w tej grze jest rozwój postaci przebiega tak jak w Demon's Souls -> punkty do siły, zręczności itd.? Czy broń, którą znajdujemy można rozwijać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz kilka miesiecy temu mialem ta "gre", nie mam czasu teraz pisac duzo, ale graficznie to katastrofa, nawet na ps2 to by wygladalo srednie, swiat nie jest az tak duzy, jest okolo 25 zakonczen, wiem ze jedno zakonczenie juz moglem miec po godzinie gry. zaleta jest napewno fajne walki, duzo kombinacji ciosow, duzo ciosow do unlockowania, mozna takze rozne bronie craftowac. ale ogolnie to dla mnie raczej porazka, zazwyczaj nie zwracam az tak na grafike ale tutaj naprawde jest obrzydliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą grę ale z tego względu że bardzo podobała mi się zarówno jedynka jak i dwójka jeżeli chodzi o grafikę to tak jak pisze kolega wyżej nic specjalnego. Masz mapkę na której jest bodajże 9 miejsc po których możesz się poruszać wykonujesz różne zadania dla jednego z 3 klanów od przyniesienia czegoś po zabicie kogoś przez złojenie skóry jakiemuś złodziejowi ale nie zabijając go tak zwany blank attack czyli atakujesz tępą stroną miecza. możesz tworzyć własne bronie zbierasz w tym celu odpowiednie elementy miecza lub włóczni rękojeść ostrze itd.

walka jest dość rozbudowana i to daje wielki fan są różne rodzaje mieczy, które trzyma się w innej pozycji nad głową, styl ninija, w pochwie itd jest ich dość sporo. Jeżeli chodzi o walkę to dzieli się ona na ataki słabe i mocne każdy z nich ładuje pasek podzielony na części który odpowiada za wytrzymałość miecza. Rzecz jasna każdy miecz ma różną ilość części których można ulepszać max 5 bodajże gdy pasek naładuje się do pełna pęka jedna część gdy pękną wszystkie zostaje tobie w ręce sama rękojeść. I tak jak walisz mocniejszymi ciosami to wiadomo pasek ładuje się szybciej dlatego musisz miksować ciosy lekkie i mocne również podczas blokowania przeciwnika ładuje się ten pasek zależność taka sama jak wali mocnym ciosem ładuje tobie więcej więc nie możesz cały czas blokować bo w końcu złamie tobie miecz. Co dalej jeżeli chodzi o miecze każdy ma swoje ciosy ale nie wszystkie masz odkryte musisz się ich nauczyć zwiększając poziom danego miecza używając zwojów itd. poza nauką ciosów możesz rozwijać dany miecz jak wspomniałem wyżej pasek wytrzymałości, atak, obrona i coś tam jeszcze ale nie pamiętam teraz. Grę tak jak kolega napisał można przejść bardzo szybko pierwsze przejście zjadło 6h ale zależy od drogi jaką wybierzesz fan polega na tym że zakończeń jest 21 i jedno chyba ukryte więc razem 22 i to przedłuża fan całej zabawy. Moim zdaniem gra fajna ale nie każdemu może przypaść do gustu raczej dla wybranych graczy lubiących klimat samurajów i KKW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×