Skocz do zawartości
Bartas1990

Brudzące Płyty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. za kazdym razem gdy wyjme plyte z konsoli ma ona paski na sobie brudu. czym to moze byc spowodowane? nigdy tak nie mailem od jakis 2 tyg zaczelo sie tak dziac;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. za kazdym razem gdy wyjme plyte z konsoli ma ona paski na sobie brudu. czym to moze byc spowodowane? nigdy tak nie mailem od jakis 2 tyg zaczelo sie tak dziac;/

Mam dokładnie ten sam problem co ty i również szukałem odpowiedzi. To są smugi pozostawione przez te niby szczoteczki zatrzymujące kurz przed dostaniem się do środka... Kurz bywa tłusty wiec pozostawia ślady a wzór (prawie jak tajemnicze kręgi w zbożu) bierze się z tego ze płyta wysuwa się z napędu takim właśnie ruchem :]. Nie mam pojęcia co na to poradzić i jak te szczoty wymienić/wyczyścić bo denerwuje mnie to, że wkładam nową grę, wyciągam ją z napędu i wygląda okropnie. Ale z tego co mi wiadomo to nie niszczy płyt.

Edytowane przez EvilGucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. za kazdym razem gdy wyjme plyte z konsoli ma ona paski na sobie brudu. czym to moze byc spowodowane? nigdy tak nie mailem od jakis 2 tyg zaczelo sie tak dziac;/

Co dokładnie widzisz? Widocznie musi być to kurz . Od jak dawna masz konsole i czy słyszałeś tzw Fan Test ? Być może zakurzyła się nieźle , ale dziwie się że dochodzi to do czytnika :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłusty osad z kurzu na wejściu płyty do napędu, Panowie nie doszukujcie się tutaj tajemnych niecnych działań kosomosu ... tylko sprzątajcie cześciej w pokoju :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nic się z tym nie da zrobić. Z pewnością każdy posiadasz konsoli PS3 ma taki problem. A niestety z tego co ostatnio się dowiedziałem to najgorszy problem mogą mieć posiadacze PS3 slimów. Mój kumpel, który posiada PS3 slim po miesiącu użytkowania płyty się potwornie brudzą. W moim przypadku, po dwóch latach użytkowania płyty się brudzą ale tylko na skraju powierzchni (zewnętrzna strona - posiadam model PS3 FAT 80GB). Jedynie, co da się może zrobić to zanieść konsole do serwisu, by ją przeczyścili jakoś od wewnątrz :confused: I nie pisać głupot, że to od nie sprzątania pokoju lol

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Mkkala najwyraźniej nie wyczuł ironicznego tonu mojej wypowiedzi. No cóż najważniejsze jednak że "błysnął" wypowiedzią na temat wyższości Fat'a nad Slimką :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to nazwał wywyższaniem się nad innych ... no ale jak tam uważasz.

Ścierka z mikrofibry i nie ma brudu na Cd - ku

PS. W ogóle o co chodzi z tymi 'brudzącymi płytami' :3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś naprawdę ma poważny problem, to polecam gorącą ten płyn do czyszczenia płyt.

http://www.allegro.pl/item952750870_skip_dr_plyn_szmatka_do_czyszczenia_plyt_cd_dvd.html

Płyn naprawdę świetny, łatwo czyści zabrudzenia, ale sama ścierka niestety nie jest dobra, ponieważ pozostania włókna na płycie. Ściereczka powinna być taka "płaska" bez takich "wypukleń" np. taka ściereczka : http://sklep.rms.pl/index.php?p1322,sciereczka-z-mikrofibry-do-lcd-i-laptopow-agchemia

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podłączam się do tematu. Od jakiegoś czasu moja PS3 także pozostawia tłuste, oleiste ślady na płytach. Co więcej, zauważyłem, że przez to się one zacinają. Ktoś tu napisał, że smugi te nie niszczą płyt. Czyżby był to przypadek, że u mnie jednak gry się zacinają i nie chcą czasem odczytać danego fragmentu gry? I pytanie najważniejsze - w jaki sposób mógłbym poradzić sobie z tym problemem? Wyczytałem tutaj, że to wina zabrudzeń szczoteczek. Da się je jakoś wyczyścić?

Pozdrawiam,

Piotrek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się robi takie coś na płytach jak bym palcem po nich przejechał ;/ a ps mam 2 tygodnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się spytać dlaczego posiadacze slimów mają większe problemy z "brudzeniem się płyt". PS3 Slim Mam jakieś 3 tygodnie , od tamtego czasu dbam o ps3 prawie jak o swoję 4 litery,Nie wiem czy dobrze robię, ale te szczoteczki przecieram od strony zewnętrzej taką ściereczką którą dostałem do telewizora.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wcale nie ma reguły. Też mam slim już jakieś pół roku i mimo tego, że nie czyszczę tej konsoli jakoś super regularnie (raz na tydzień/dwa), to problem w ogóle u mnie nie występuje. Czemu niby posiadacze slim mieliby się bardziej tym martwić niż posiadacze fat? No chyba, że ja o czymś nie wiem, jak tak, to proszę o wyprowadzenie z błędu. Pozdro

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam slima już prawie rok i nic takiego jak do tej pory nie zauważyłem. Warto też zaznaczyć, że swoją konsolę czyszczę rzadko, wobec tego zgadzam się z Lars06, na to chyba faktycznie nie ma reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę poradzić tylko jak macie brudna płytę i chcecie ja wyczyścić to najlepszym sposobem jest chuchnąć na płytę i wytrzeć ściereczką z mikrofibry.

Taka ściereczka dostępna jest u każdego dobrego optyka, cena nie powinna przekroczyć 10 zł.

Broń borze koszulką chyba ze jest z flaneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×