Skocz do zawartości
Flesh90

Livebox Jako Modem Do Routera

Rekomendowane odpowiedzi

może mi ktoś pomóc otóż kupiłem modem asus'a rt-n11 i w specyfikacji nie zauważyłem że nie obsłuży adsl. I potrzebny jest modem, modemem którego chcę użyć to livebox. Podpiołęm do liveboxa kabel tel. i podpiołem liveboxa do routera i mimo że router został poprawnie skonfigurowany to nie mam dostępu do sieci !!! POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw podepnij kompa do liveboxa i zobacz czy na liveboxie masz internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pod kompem liveboxa lecz miałem troche problemów z nim i zasięg był bardzo słaby ;/ teraz zasięg jest lepszy lecz router nie ma połączenia z siecią i pracuje tylko w trybie offline ;/a tatem temat nosi tytuł ps3 a sieć :P a mi nie choć o ps3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) jeżeli został skonfigurowany - to teoretycznie nie ma problemu 

2) czy masz komunikacje ps3 , komp czy też cokolwiek <---> router asus

3) jeżeli jest komunikacja plus dostęp do internetu to właściwe skonfigurowanie wifi

4) jeżeli nie masz komunikacji to skonfigurowanie routera 

5) jeżeli wszystko zawiedzie przeczytaj instrukcję i zrób jak jest opisane krok po kroku

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) jeżeli został skonfigurowany - to teoretycznie nie ma problemu

2) czy masz komunikacje ps3 , komp czy też cokolwiek <---> router asus

3) jeżeli jest komunikacja plus dostęp do internetu to właściwe skonfigurowanie wifi

4) jeżeli nie masz komunikacji to skonfigurowanie routera

5) jeżeli wszystko zawiedzie przeczytaj instrukcję i zrób jak jest opisane krok po kroku

Pozdrawiam

1. no niby nie ma wszystko jest ok ale nie ma dostępu do sieci 

2. router mam przez kabel podbięty do kompa a później przez wi-fi na 2 laptopy i ps3.

3. nie ma dostępu do sieci 

4. router jest poprawnie skonfigurowany lecz nie ma dosepu do sieci !!!

5. przeczytałem intstrukcje i robiłem krok po kroku i jest połączenie ale bez dostępu do sieci !! ;/

a jeszcze jedno pytanie czy ta przejściówka może zastąpić router ?? http://www.allegro.pl/item959873140_przejsciowka_power_overt_ethernet_poe_wroclaw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. no niby nie ma wszystko jest ok ale nie ma dostępu do sieci 

2. router mam przez kabel podbięty do kompa a później przez wi-fi na 2 laptopy i ps3.

3. nie ma dostępu do sieci 

4. router jest poprawnie skonfigurowany lecz nie ma dosepu do sieci !!!

5. przeczytałem intstrukcje i robiłem krok po kroku i jest połączenie ale bez dostępu do sieci !! ;/

a jeszcze jedno pytanie czy ta przejściówka może zastąpić router ?? http://www.allegro.p...oe_wroclaw.html

Czyli leżysz na pkt. 1 od początku konfiguracja router'a - bo nie jest ok skoro nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Moj problem jest dosyc dziwny. Posiadam liveboxa ale komputery podlaczam do niego przez kabel. Wszyskto bylo do tej pory ok, ps3 podlaczalem na kabel ethernetowy bez zadnego problemu, smiagalo bez zadnych dodatkowych ustawien. Po prostu wtykalem kabel i byl internet. Teraz sprawa sie lekko popsula. Kabel wkadam i niby ps3 odczytuje, ze tam jest, bo np. jak go wyciagam pokazuje sie dymek, ze kabel ethernetowy odlaczony. Ale w ogole nie chce mi sie polaczyc teraz z siecia. Probowalem robic jakies konfiguracje ale nie udalo mi sie. W dodatku wiekszosc porad dotyczy ps3, ktore jest polaczone bezposrednio z PC, a nie jak u mnie z modemem. Prosze Was bardzo o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w informacji o sieci jaki masz adres IP może kabel się uszkodził - to że wykrywa połączenie nie oznacza że transmisja jest w obie strony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz! Kabel jest sprawny, sprawdzalem go na innym kompie i dzialalo bez najmniejszego problemu. Nie wiem o co chodzi Tobie dokladnie z informacja o sieci. Bo jezeli chodzi o ps3 to po prostu nie wykrywa ip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ze jest to

                        |--- komp1

livebox --- switch  --- |--- PS3

                        |--- komp2

A informacje o sieci masz w ustawieniach systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, polaczenie jest bezposrednie z modemu do ps3 i do komputera. Uzywam kabla scrossowanego i wszystko jest ok. Przy informacji o sieci nie mam zadnego numeru ip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

Ustawienia - Ustawienia Sieci - Lista ustawień ( co tu jest )

Połączenie internetowe - włączone - musi być

no i oczywiście ustawienie połączenia internetowego przejechałeś od początku do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz pisze dokladnie co jest:

POŁĄCZENIE INTERNETOWE: WŁĄCZONE

METODA POŁĄCZENIA: KABEL

SZYBKOŚĆ I DUPLEX: AUTOWYKRYWALNE

RESZTA AUTOMATYCZNIE,

adres MAC: 00:1D:0D:5C:3D:29

SERWER PROXY: NIE UZYWAJ

UPnP: WŁĄCZONE

TYP NAT: -

Co do ustawien polaczenia to wybierajac latwe nie znajduje mi adresu ip i koniec konfiguracji. Nie wiem jak dobrze skonfigurowac siec w sposob niestandardowy, bo wczesniej w ogole nie musialem tego robic.

PS. Dzieki, ze w ogole mi pomagasz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK podłącz komputer pod ten sam kabel 

nastepnie panel sterowania - połaczenia sieciowe - klikasz w połączenie sieciowe prawym myszki -  stan - zakładka obsługa i szczegóły

tam masz wszystkie potrzebne informacje

Z tego co pamiętam to rożnie działało w liveboxie tam jest jedno wejście czerwone drugie żółte spróbuj jeszcze zamienić tam kable

Spróbuj też zresetować liveboxa

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liveboxa resetowalem, kabelki tez zamienialem. Nie ma roznicy. Co do konfiguracji ps3 z modemem, to mam przepisac dane stanu polaczenia na ps3, dobrze rozumiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko tak samo a później odłącz komputer bo będzie konflikt adresów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ci bardzo, postepowalem zgodnie z instrukcja i wszystko mi dziala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest półśrodek podłącz komputer i sprawdź ustawienia liveboxa w szczególności DHCP i zabezpieczenia - bo powinien Ci też ładnie chodzić po WIFI i z automatu.

Miłego konfigurowania - jak za bardzo się nie znasz to poproś kogoś kto ma do czynienia z routerami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba niestety prawdzie w oczy zajżeć i stwierdzić że LIVEBOX jest do D...

Przy obecnej cenie routerów z modemami ADSL (nawet TP oferuje router Wi-Fi ZTE z modemem ADSL i 4 portowym Switchem za 99zł) płacenie dzierżawy za livebox'a to mało rozsądne rozwiązanie... bo wielu klientów już 3 routery spłacili (płacać za LVB miesiecznie od 5 do 10zł)

Sugeruje więc czym prędzej oddać to dziadostwo bo same z tym problemy i zakupić router. ja swój nawet nie pamiętam gdzie postawiłem :), od około 3 lat działa nieprzerwanie i bezobsługowo. Korzystam po ethernecie z PeCeTa i PS3, dodatkowo po Wi-Fi korzystam na laptopie i telefonie. Żadnych problemów ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×