Skocz do zawartości
Dune

Gra na święta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji zbliżających się świąt mam mały dylemacik, jaką grę byście mi polecili na święta?

Oczywiście podam sporo kryteriów:

-gra musi być do kupienia w Polsce, nie żadne sprowadzanie z Hong Kongów i innych Stanów Zjednoczonych

-allegro odpada akurat cena ma małe znaczenie

No i co do samego tytułu

-mam Motorstorma i R:FoM

Potrzebuje:

-coś typowo "konsolowego" (mile widziany exclusive) - czyli FPS'y tylko w ostateczności

-mam Motorstorma i stwierdziłem że wyścigi na konsolach już mnie po prostu nie 'pociągają', może kiedyś kupie nowe GT jakiś czas po tym jak wyjdzie

-jeśli FPS to tylko z 'bogatą' możliwością gry single (czyt. długa kampania single player)

-zręcznościówki - to lubie, potrzebuje jednak coś o dużym wskaźniku jak to mówią na IGN "replayability" - czyli coś co nie znudzi się po 1 przejściu -> jeśli już to wypadałoby żeby gra nie była zbyt krótka...

-sportowe - Pro Evo z tego co czytam kuleje bez patchy... no comment

-specjalny punkt poświęcam Ratchetowi i Clankowi - demo mi się podobało ale jakoś dziwnie mam wrażenie że produkcja jest zbyt dziecinna jak dla mnie, nie kwestionuje ze (nie boje sie uzyc tu tego slowa) ma po prostu zajebistą grafikę i animację

-no i specjalny punkt jak sie domyslacie dla U:DF - cóż spalicie mnie na stosie ale demo a szczególnie system strzelania w ogole mi sie nie podoba, sprobuje w weekend jeszcze raz demo, moze sie przekonam?

-i ostatni punkt dla rpg bo ten gatunek kocham najbardziej, z jrpgow to wciagaly mnie raczej tylko Finale... A Oblivion - cóż -> czy po zmaxowaniu wszystkich statów nie staje się nudny? Jesli jest sie wojownikiem to nie jestesmy ograniczeni ze istnieje tylko jedna "uber" najlepsza bron i lepszych juz sie nie znajdzie/ nie zrobi?

Podsumowanko:

1. Moim faworytem jest jednak Oblivion

W paru sklepach internetowych ktorych nazw nie podam jest juz GOTY edition czyli zawierająca wszystkie dodatki, sama gra ma świetne opinie recenzentów, lepszego rpg na ps3 na razie nie widać?

2. Assasin's Creed

Przyznam że zawsze cholernie pociągały mnie arabskie klimaty, mnóstwo czasu spędziłem nad PoP: Sands Of Time... Jeszcze wiekszej ochoty nabrałem kiedy zobaczyłem że jest gra w której spaceruje się po średniowiecznych w sumie orientalnych miastach typu Jerozolima. Odstraszaja mnie lekko jednak recenzje... i komenty typu : "narobili nam takiego smaka a tu klops".

3. CoD: 4 - tu tylko krotkie pytanko -> czy jesli ktos ma malo czasu na gre w multi to w ogole oplaca mu sie kupic ta gre? Na R:FoM nauczylem sie ze jednak zeby miec wprawe to trzeba grac codziennie w multi po min godzince, co to za przyjemnosc grac i miec ciagle ostatnie miejsce z 1 fragiem...

4. PES 2008 - czy po spaczowaniu gra stanie sie uber fajna?

5. I na koniec "joker" -> Half Life Orange Box - kilka gier w jednym co zwiastuje na poswiecenie niemalej ilosci czasu w single playerze...

Osobiście najbardziej skłaniam się do Obliviona lub AC, lubie gry z ładną grafiką i dobrą grywalnością... Mam nadzieje ze moje przydlugie dywagacje pozwola na to by ktos udzielil mi konstruktywnej porady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Oblivion!

Dlaczego? Sam gram już od kilku miesięcy i dalej mi się podoba. Gdy go kupiłem przed konsolą spędziłem jakieś 45h z przerwami na sen i jedzenie A to jest "czysty" Oblivion. Z GOTY masz kilkadziesiąt godzin i możliwości więcej

The Orange Box na bank kupuję ale po 20 stycznia (finanse) z właśnie tego powodu że to pięć gier w cenie jednej I lubię dla odmiany zagrać w FPSa z fabułą (w sumie w te bez fabuły nie grywam:).

Jeśli mam doradzać to by były moje dwa typy... z przewagą na Oblivion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po tej wypowiedzi chyba ja też kupię OBLIVION ale Game Of The Year Edition. Pamiętam że w poprzedniej części na PC masę czasu spędziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierałbym między Assassin's Creedem, COD 4 i U: DS. A właściwie to wybieram, bo też musze sobie którąś wybrać na Boże Narodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Uncharted: Drake Fortune. Exclusive, sporo elementów platformowych - rdzennego konsolowego gatunku, idealnie pomyślane strzelanie, piękna grafika. Demo mnie rozwaliło, sam na święta tą grę chcę od Mikołaja...

Nie podoba Ci się, ale zagraj jeszcze raz i na pewno się przekonasz do tej gry. Albo pomyśl sobie, że demo jest zawsze znacznie mniej atrakcyjne niż pełna wersja (np. BF2142 demo to kicz, a pełna jest super) - obejrzyj wideo recenzję na gametrailers jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

Pewnie wybrałbym Assasin's Creed albo CoD4. Ratchet też jest niczego sobie, grałem w demo. A faktem, że gra jest kolorowa i wygląda na "dziecinną" za bardzo bym się nie przejmował.

A może EyeToy? Skoro pieniądze nie grają roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ MetAtroN:

Jak będziesz mieć okazję to zobacz najlepszą zbroję w grze! Ja szok przeżyłem! Ratchet wygląda jak Predator!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zdecydowany na assasina, po gejmplejach dla mnie rewelacja teraz naparzam w wiedźmina i tak mi się jakoś machanie mieczem spodobało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Uncharted

Niezapomniana przygoda

Gra - film

Exclusive

Sliczna grafika

gra z rozmachem

Gra ma duzo sekretow i po przejsciu chce sie zagrac jeszcze raz

zdobyte achievmenty beda w ps home

Nie jest to moja opinia bo w gre nie gralem, wypowiedz opieram na paru recenzjach i na gwiazde chce sobie ta gre sprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN
@ MetAtroN:

Jak będziesz mieć okazję to zobacz najlepszą zbroję w grze! Ja szok przeżyłem! Ratchet wygląda jak Predator!

Jak sobie grę kupię Na razie grałem w demko i całkiem mi się podobało. Niestety póki co jestem wykształconym bezrobotnym i nie za bardzo mam kasę na kupowanie każdej gry, która się pojawi. Co nie znaczy, że nie mam na to ochoty

W tej chwili chyba zdecydowałbym się na Uncharted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - klamka zapadła - Assassin's Creed

W perspektywie nadchodzącej SESJI i nieskończonego Morrowinda na PC kupno i granie w Obliviona na PS 3 odkładam na później, tym bardziej ze GOTY edition jest bardzo trudno dostepna.

Z recenzji AC wnioskuje że jest to po prostu szczególny tytuł - gra nie dla każdego jak np. PoP:WW (albo... Lair) który dostawał też na niektórych serwisach niezły ochrzan, dlatego taka rozpiętość 7,5-10/10. Na ten tytuł miałem apetyt z racji samego klimatu szwędania się po wielkim średniowieczno-orientalnym mieście. Myślę że się nie zawiodę w perspektywie tego że realnie przy konsoli spędzam zaledwie 3-4 h/ dzień (co dla AC jest chyba dobrą dawką, czytałem że nuży dopiero jeśli ktoś wali maratony 10h/dzień) i to tylko w weekendy, będzie akurat na ok. miesiąc grania, potem sesja i kombinowanie nad kupnem Obliviona. Wychodze z założenia że wole teraz jedną grę opanować na full niż inną przejść do 1/3 i być może się znudzić (dlatego już nie gram w żadne wyścigi ).

Zamówiłem w Cenedze, przynajmniej dorzucają koszulkę i cena niczego sobie - 199 zł, mam nadzieje że do świąt dojdzie

A co do tych crashow animacji i freezów - jak czytam w necie to po pierwsze sporo osób ich w ogole nie odczuwa a po drugie jak ktoś już się ich czepia to naprawde musi byc 'wyjadacz', dla przeciętnego czlowieka jak ja ktory w ciagu roku zagra w 3-5 tytułów AC prawie na pewno stanie się grą lubianą do której będzie się chciało wracać chociażby by pozwiedzać Bliski Wschód

ps. Prosze o małego spoilera, czy na ps3 po przejściu gry można jakoś przeglądać swoje statystyki itp. zdobywać achievmenty jak na x360 ? W sumie dla mnie liczy się raczej sam gameplay także takie coś by i tak nie decydowało czy kupić gierke czy nie...

Pozdrawiam i dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja kupuje COD 4 i U: DS bo AC juz mam a na Obliviona tez miałem chęć ale dostałem go na kompa.[;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. Prosze o małego spoilera, czy na ps3 po przejściu gry można jakoś przeglądać swoje statystyki itp. zdobywać achievmenty jak na x360 ? W sumie dla mnie liczy się raczej sam gameplay także takie coś by i tak nie decydowało czy kupić gierke czy nie...

Achievmenty będa dostępne dopiero jak wyjdzie HOME. Pierwsza grą, która pozwala je zdobywać jest Uncharted. Wszystkie będzie można oglądać w specjalnym pokoju na HOME i każdy z przyjaciół będzie miał tam prawo wejśc i zobaczyc Twoje osiągnięcia. Kolega testuje HOME jako jeden z nielicznych Polaków i opisywał jak to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym skłonny do zakupu U.D.F to pierwsza gra na PS3 która mam nadzieje zrobi na mnie wielkie wrażenie grafika tak jak kiedyś DMC na PS2.

Zdrowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie bardzo bardzo bardzo polecam Drake's Uncharted Fortune na poczatku myslalem ze ta gra to jakas niedorobka indiny jones'a albo tomb raidera, ku mojemu zdziwieniu gra jest tak niesamowita ze wisialem dwa razy ladujac pada w ciagu 2 dni:), znakomity klimat, czuje sie jakbym ogladal wysokobudzetowy film, naprawde jest killer:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×