Skocz do zawartości
Psychol321

Ps3 Fat - Towar Niezgodny Z Umową?

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze ten ruch z jednej strony pomoze w zabezpieczeniu PS3, a z drugiej może także zaszkodzić. Dlaczego ? Ponieważ jak już widać takie posunięcie wkurzyło już sporo osób, i nawet samego GeoHot. Przez np. on może się bardziej uprzeć i dążyć do całkowitego złamania PS3.

Sam nie popieram tego ruchu. "Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera"

A jeśli innym tak bardzo zależy. Co za problem nie aktualizować. W necie jest już sposób na ominięcie tego FW przez co bez aktualizajcji można grać Online być Zalogowanym ect.

Fajnie że nie mam możliwości edycji swojego Postu -.-

To aż się prosi o zrobienie akcji WeWantLinux. Ktoś chętny xD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam no tak przeglądam ostatnio neta, przeczytałem parę forów w tym temacie i powiem

Tak. Dziecinne odpowiedzi totalna dziecinada na większości polskich forów w tym temacie .

1.Tłumaczenie ze poco mi opcja OtherOS i tak nie korzystałem

2.Konsola jest do grania a nie do Linux a = "dziecinny bełkot"

3.Producent ma prawo ją zablokować = czyli każdą inną również

4.Ma racje sony bo mogli ją zhakować = a po update to może się nie da?

Tak można by wymieniać i wymieniać ,to wąsko myslące patrzenie na swiat z punktu dzieciaka co zdobył swój wymarzony gadżet i będzie go bronił w ślepo jak jakiś relikt.

Gdybyś był rodzicem i przemyślał ten zakupi i wybrał go dlatego ze ma więcej opcji, i czasem może tez ta opcja przydać się innym domownikom

To uwierz mi z pewnością byś się wkurwił na sony .

Po to dla przykładu wybrałem starszy model PS3 bo oferował więcej niż Slim tak jak producent reklamował miał to byc multimedialny kombajn do wszystkiego.

1.Przeglądania i prezentacji zdjęć

2.Oglądania filmów

3.Słuchania muzyki

4.Przeglądania netu właśnie na Linux ie bo tylko on umożliwia dostateczną jakość "ta przeglądarka od sony to chyba jest jakiś żart podlegający reklamacji"

5.I wreszcie jak dzieciaki odrobią lekcje to możne im pozwolę w sobote na granie.

A tak ap-ropo hakingu PS3 to nie powód usuwania tej opcji tylko tego ze uczelnie i instytucje na całym świecie stawiają na PS3 serwerowe klastry za 1/10 ceny i to na masową skale.

przykłady klastrów

http://g1.globo.com/Noticias/Tecnologia/0,,MUL146410-6174,00-UNICAMP+USA+PLAYSTATION+PARA+REALIZAR+PESQUISAS.html

http://moss.csc.ncsu.edu/~mueller/cluster/ps3/

http://gadzetomania.pl/2007/10/18/osiem-ps3-do-superkomputer-podobno/

http://www.chip.pl/news/wydarzenia/trendy/2009/12/jak-wyglada-klaster-ponad-300-konsol-ps3-w-amerykanskiej-armii

A to ze nie ma już opcji OtherOS to nie przeszkoda żeby ją złamać .

No tak ale co ja mogę wiedzieć na ten temat przecież za moich czasów były tylko odry z dyskami na taśmach i programowało się

w jakimś tam archaicznym nie spotykanym już prawie Asembler-ze .

Edytowane przez spider
wulg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( Jeżeli ktoś nie używał nigdy alternatywnego systemu na PS3 to sugeruje nie zabierać tu głosu bo po prostu nie ma o tym pojęcia...

Nie ma to nic wspólnego z piraceniem, zrozumcie że nie wszyscy mają po trzy kompy w domu, używają więc Sonki również do Neta, jako edytora tekstu (open office) i innych programów działających pod linuksem

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o PS3 do zastosowan naukowych to juz jest passe... Cell nie jest rozwijany wiec nikt nie inwestuje w klastry na PS3.

Jesli chodzi o istniejace klastry to i tak nikt nie updatuje na nich firmware'u bo po co? Mamy kilka PS3 a i tak nikt ich nie uzywa... ;)

Wracajac do zlikwidowania opcji Other OS to akurat jej istnienie bylo jednym z powodow dla ktorych kupilem PS3 - zeby miec dzialajace srodowisko

pod reka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle. A jak EA zawiesza serwery w grach, a na okładce jest napisane że można grać przez neta to już nikt się nie czepia więc na bank Sony mogło to zrobić nie ponosząc żadnych konsekwencji. Nic nie poradzimy i tyle ty kupując konsolę miałeś fw jakiś stary na którym chodził linuks i nie musisz go aktualizować. Fw jest Sony i ty kupując konsolę płacisz tylko za Hw ale nie jestem pewien co do tego.

Edytowane przez paruwka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu poczytałem, co też życzę i innym nie będę dawał całości ale to co nas interesuje: 

FIRMA SCE I JEJ FIRMY STOWARZYSZONE NIE PONOSZĄ JAKIEJKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOŚCI W ZAKRESIE UTRATY DANYCH, UTRATY ZYSKÓW ORAZ INNYCH STRAT LUB SZKÓD DOZNANYCH PRZEZ UŻYTKOWNIKA ALBO OSOBY TRZECIE, BEZPOŚREDNICH, POŚREDNICH, WYPADKOWYCH, SPECJALNYCH LUB WYNIKOWYCH, BEZ WZGLĘDU NA POWÓD ICH POWSTANIA, A WYNIKAJĄCYCH Z UZYSKIWANIA DOSTĘPU LUB UŻYTKOWANIA OPROGRAMOWANIA SYSTEMOWEGO ORAZ JAKIEJKOLWIEK ZAWARTOŚCI, PROGRAMÓW, FUNKCJI, USŁUG LUB INFORMACJI ZAWARTYCH W OPROGRAMOWANIU SYSTEMOWYM LUB DOSTARCZANYCH ZA JEGO POŚREDNICTWEM.

oraz wcześniejsze

Użytkownik nie uzyskuje praw własności ani pożytków dotyczących oprogramowania systemowego. Wszelkie prawa własności intelektualnej należą do firmy SCE i jej licencjodawców, a jakiekolwiek użytkowanie lub dostęp do takiego oprogramowania systemowego podlega warunkom niniejszej umowy oraz właściwemu prawu autorskiemu i prawom własności intelektualnej.

Od czasu do czasu firma SCE może dostarczać aktualizacje, uaktualnienia lub inne usługi dla systemu PS3™, co ma na celu zapewnienie jego prawidłowego działania zgodnie z wytycznymi firmy SCE oraz prezentowanie użytkownikowi nowych ofert. Niektóre usługi mogą być dostarczane automatycznie bez powiadomienia podczas połączenia z Internetem, inne mogą być dostępne za pośrednictwem sieci firmy SCE lub autoryzowanych kanałów.

W przypadku stwierdzenia przez firmę SCE naruszenia warunków niniejszej umowy przez użytkownika może ona podjąć wszelkie działania mające na celu ochronę jej interesów, między innymi odmówić dostępu do usług takich jak usługi gwarancyjne i naprawcze dotyczące systemu PS3™, odmówić dostępu do sieci PlayStation®Network, zastosować uaktualnienia lub urządzenia zapobiegające nieautoryzowanemu dostępowi oraz inne dostępne środki zapobiegające użytkowaniu zmodyfikowanego systemu PS3™, a także pirackiego oprogramowania lub sprzętu.

Myślę, że na tym można zamknąć temat ponieważ mają prawo nawet sami zaktualizować FW bez twojej zgody. I to co dostajesz - to dostajesz, także nawet jak zablokują co innego to też można ich pocałować.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie poczytałeś choćby pierwszej strony tematu, gdzie są te i inne fajne cytaty z Regulaminu i Umowy.

Ale zgadzam się, że to wyczerpuje temat. Od dwóch stron jest tylko bicie piany :)

Podsumowując można sobie podłubać w nosie i pomachać chorągiewką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×