Skocz do zawartości
Psychol321

Ps3 Fat - Towar Niezgodny Z Umową?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak obecnie wiadomo Sony chce wycofać linuksa z fat, czy można w takiej sytuacji domagać się zwrotu pieniędzy za niedotrzymanie umowy?

Chętnie bym wymienił fata za którego zapłaciłem więcej i kupiłbym slima który jest tańszy a oferuje tyle samo.

Edytowane przez Psychol321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisali gdzieś że nie wycofają funkcji OtherOS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak obecnie wiadomo Sony chce wycofać linuksa z fat, czy można w takiej sytuacji domagać się zwrotu pieniędzy za niedotrzymanie umowy?

Chętnie bym wymienił fata za którego zapłaciłem więcej i kupiłbym slima który jest tańszy a oferuje tyle samo.

Ty tak poważnie pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak poważnie pytasz?

Oczywiście, przecież nie tego oczekiwałem przed kupnem ps3, gdybym wiedział, że zamierzają go kastrować moja decyzja kupna była by zupełnie inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, przecież nie tego oczekiwałem przed kupnem ps3, gdybym wiedział, że zamierzają go kastrować moja decyzja kupna była by zupełnie inna.

Kupiłbyś X'a gdyby PS3 nie miało Linuxa? laugh.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbyś X'a gdyby PS3 nie miało Linuxa? laugh.gif

Poczekałbym i kupił slima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak obecnie wiadomo Sony chce wycofać linuksa z fat, czy można w takiej sytuacji domagać się zwrotu pieniędzy za niedotrzymanie umowy?

Chętnie bym wymienił fata za którego zapłaciłem więcej i kupiłbym slima który jest tańszy a oferuje tyle samo.

Polacy....

rece opadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo interesujący. Kupując konsolę, nigdzie nie była zawarta informacja iż będą ją stopniowo obcinać. To tak jakby Sony po pewnym czasie usunęło funkcję oglądania filmów BD, bądź grania. Gdyby wypuścili firmware, który blokowałby rozdzielczość HD, nadal bylibyście zadowoleni bo "tak trzeba"?, Eh. Ja czuję się w pewnym stopniu oszukany, platformę, która dominuje pod względem możliwości, grafiki i wyglądu, obcinają stopniowo na wzór tandetnego Slima, bądź niezawodnej podstawki pod kibel zwanej Xboxem.

Edytowane przez PonurakPS3
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie z tym zgadzam. czesc ludzi do zakupu ps3 przekonala mozliwosc instalowania na niej linuxa. udaj sie do rzecznika praw konsumenta, on powinien odpowiedziec na wszystkie pytania.

ps. sony niezle by sie wkopalo gdyby teraz musieli oddac pieniadze za ps3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać jak będzie naprawdę. Osobiście nie znam nikogo kto by miał linuxa na ps3. Jeżeli jednak będzie okazją oddania fat to pewnie dużo ludzi skorzysta. Nowa wersja z nową gwarancją każdego ma prawo skusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak obecnie wiadomo Sony chce wycofać linuksa z fat, czy można w takiej sytuacji domagać się zwrotu pieniędzy za niedotrzymanie umowy?

Niezgodność towaru z umową obowiązuje sprzedawcę i klienta - a nie producenta. Sprzedawca sprzedał Ci produkt zgodny z umową, a że później go wykastrowałeś (czytaj dograłeś fw, który wyciął pewne funkcje) to już nie wina sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kupilem produkt ktory do prawidlowego dzialania powinnien miec najnowszy soft (mozliwosc zalogowania sie do PSN), czyli wcale nie robilem tego bo chcialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kupilem produkt ktory do prawidlowego dzialania powinnien miec najnowszy soft (mozliwosc zalogowania sie do PSN), czyli wcale nie robilem tego bo chcialem

Przeczytaj ustawę. Zastosowanie niezgodności z umową ma wtedy gdy wada istniała w momencie wydania.

Edytowane przez alex1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz w chwili sprzedawania konsola byla spisana na kastracje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, gdyby Sony chciało wyciąć opcję oglądania filmów blu-ray ze względu na reklamowanie swoich oddzielnych odtwarzaczy to wtedy konsument też nic nie ma do gadania?

Niby zupełnie poważniejsza rzecz lecz też działa na takiej samej zasadzie, czyż nie?

Edytowane przez Psychol321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO posiadanie innego systemu na ps3 to ingerencja w sprzęt i producent ma prawo blokować takie zagrania. Poza tym konsola jest do grania a systemów operacyjnych jest pc. Płaczecie że wam pingwina zabiorą. Na początku go nie było i wszyscy byli zadowoleni że jest jak jest. Sony zablokuje zewnętrzny soft i tyle. Mają prawo bo im to nie pasuje. Deal with it people

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, gdyby Sony chciało wyciąć opcję oglądania filmów blu-ray ...

Wycięcie Linux'a i ewentualne (gdyby się pojawiły) dalsze zapędy to temat dla UOKiK - o ile ta instytucja poza swoim istnieniem jest w stanie chronić konkurencję i konsumenta na naszym rynku.

Z niezgodnością towaru z umową nie ma to jednak nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO posiadanie innego systemu na ps3 to ingerencja w sprzęt i producent ma prawo blokować takie zagrania...

Ale jeśli wcześniej sam je udostępnił, przez nikogo do tego nie zmuszany... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo... Żeby zainstalować nowe oprogramowanie należy zgodzić się na umowę licencyjną. Polecam przeczytać. Żeby korzystać z PSN należy zgodzić się na umowę licencyjną. Itd, itd. Konsola może jest nasza, ale jej oprogramowanie, w tym system operacyjny jest nam udostępniany na zasadzie licencji i nic nie możemy z nim zrobić, poza użytkowaniem. Kilka cytatów:

Użytkownik nie uzyskuje praw własności ani pożytków dotyczących oprogramowania systemowego. Wszelkie prawa własności intelektualnej należą do firmy SCE i jej licencjodawców, a jakiekolwiek użytkowanie lub dostęp do takiego oprogramowania systemowego podlega warunkom niniejszej umowy oraz właściwemu prawu autorskiemu i prawom własności intelektualnej. Z wyjątkiem przypadków wymienionych w niniejszej umowie firma SCE oraz jej licencjodawcy zastrzegają sobie wszelkie prawa, pożytki i środki prawne.
Usługi mogą obejmować między innymi dostawę najnowszych aktualizacji lub pobieranie nowych wydań oprogramowania, na przykład poprawek w zakresie zabezpieczeń, nowych lub zmodyfikowanych ustawień albo funkcji mających na celu zapobieganie korzystaniu z pirackiego oprogramowania oraz nieautoryzowanego sprzętu lub oprogramowania w połączeniu z systemem PS3TM. Niektóre usługi mogą spowodować zmianę bieżących ustawień, utratę danych lub zawartości, a także niemożność korzystania z określonych funkcji. Zalecane jest regularne wykonywanie kopii bezpieczeństwa wszelkich danych na dysku twardym, jeśli istnieje techniczna możliwość takiego działania.
Firma SCE i jej firmy stowarzyszone niniejszym zrzekają się wszelkiej dorozumianej odpowiedzialności w zakresie gwarancji, przydatności handlowej, przydatności do określonego celu oraz gwarancji nienaruszalności praw. FIRMA SCE I JEJ FIRMY STOWARZYSZONE NIE PONOSZĄ JAKIEJKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOŚCI W ZAKRESIE UTRATY DANYCH, UTRATY ZYSKÓW ORAZ INNYCH STRAT LUB SZKÓD DOZNANYCH PRZEZ UŻYTKOWNIKA ALBO OSOBY TRZECIE, BEZPOŚREDNICH, POŚREDNICH, WYPADKOWYCH, SPECJALNYCH LUB WYNIKOWYCH, BEZ WZGLĘDU NA POWÓD ICH POWSTANIA, A WYNIKAJĄCYCH Z UZYSKIWANIA DOSTĘPU LUB UŻYTKOWANIA OPROGRAMOWANIA SYSTEMOWEGO ORAZ JAKIEJKOLWIEK ZAWARTOŚCI, PROGRAMÓW, FUNKCJI, USŁUG LUB INFORMACJI ZAWARTYCH W OPROGRAMOWANIU SYSTEMOWYM
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Upośledzenie funkcjonalności konsoli to nic miłego, ale Sony w przypadku tej konsoli postąpiło w ten sposób już 2 razy. Pierwszy raz to zblokowanie programowej emulacji PS2 w konsolach po 60GB, a druga sprawa to usunięcie możliwości uruchamiania BD-J Homebrew od softu 2.50. Niedawno w wersji Slim usunęli OtherOs, a teraz chcą reszcie. Czekajmy, aż stwierdzą, że obrazy gier można uruchomić z zewnętrznych źródeł i zblokują obsługę nośników poprzez USB, a potem może HDD, bo na tym, jak przypuszczam za jakiś czas będziemy trzymać obrazy pirackich gier. A na koniec niech zblokują możliwość uruchamiania gier, bo też będzie można piracić. Na razie idę za radą geohota i nie aktualizuję.

Pozdrawiam.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walenie kotka za pomocą młotka

Właśnie licytuję 60 FAT (mam slima) tylko ze względu na możliwość zainstalowania linux'a - i teraz się w zasadzie modlę o to by mnie przelicytowano bo 2 konsola jest mi na grzyb potrzebna.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Upośledzenie funkcjonalności konsoli to nic miłego, ale Sony w przypadku tej konsoli postąpiło w ten sposób już 2 razy. Pierwszy raz to zblokowanie programowej emulacji PS2 w konsolach po 60GB

Proszę cię daruj sobie takie teksty xD Konsole po wersji 60GB nie mały żadnej blokady programowej tylko została zaprojektowana bez hardware-u który to umożliwiał.pełna emulacja hardware wersje JAP i NTSC.Wersja pal miała emulacje programowo-sprzętową spowodowaną cięciami budżetu.

Konsole z od wersji 40GB były pozbawione od początku emulacji wiec nie wiem jak to można nazwać upośledzeniem ?

Edytowane przez mysta_net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@mysta_net

To TY tak mówisz. Jak będzie płatna wersja emulatora PS2, to wtedy przyznasz mi rację. Tak jak OtherOs w Slimie jest zablokowany, tak jest z emulacją PS2 w modelach po 60GB. Za jakiś czas, jak Sony postanowi zamknąć temat PS2, pojawi się płatne emu tej konsolki. Prawdopodobnie sprawa z OtherOs ma inne podłoże, a piractwo jest czymś co sami sobie wmawiamy, bo jakoś Sony nie napisało, że usuwa OtherOs jako środek prewencyjny przed piractwem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha na prawdę oczekujesz że tak napiszą? Lol to tylko woda na młyn dla hackerów, każdy wie co się kryje za "względami bezpieczeństwa".

Dobrze robią.

A prawdopodobnie to piszesz bzdury, i to chyba z większym prawdopodobieństwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@mysta_net

To TY tak mówisz. Jak będzie płatna wersja emulatora PS2, to wtedy przyznasz mi rację. Tak jak OtherOs w Slimie jest zablokowany, tak jest z emulacją PS2 w modelach po 60GB. Za jakiś czas, jak Sony postanowi zamknąć temat PS2, pojawi się płatne emu tej konsolki. Prawdopodobnie sprawa z OtherOs ma inne podłoże, a piractwo jest czymś co sami sobie wmawiamy, bo jakoś Sony nie napisało, że usuwa OtherOs jako środek prewencyjny przed piractwem.

Pozdrawiam.

Może Sony nie napisało, że blokuje możliwość "stawiania" Linuksa na swoim sprzęcie w ramach zapobieganiu piractwu, ale tak pewnie jest. Przecież nie blokują tego, narażając się tym samym niezadowolonym użytkownikom tylko dla własnego "widzi mi się". Każdy krok związany z kastracją PS3 miał jakieś głębsze uzasadnienie, do tej pory wszystkie wprowadzane ograniczenia miały podłoże ekonomiczne, teraz natomiast ma to chronić ich urządzenie przed hackerami. Nie da się ukryć że możliwość wgrania zewnętrznego systemu stanowiła dla hackerów niejaką furtkę, która mogła przyczynić się do złamania tej konsoli. Żeby daleko nie szukać przypominam niedawno szeroko nagłośnioną sprawę rzekomego złamania PS3 przez niejakiego George Holtz'a, który właśnie dokonał tego za pomocą wgranego Linuksa. Na szczęście okazało się iż udało mu się złamać tylko jedno z trzech zabezpieczeń. Sam jednak przyznał że udało mu się to tyko dzięki wgranemu linuksowi i z nowymi seriami PS3 (czyt. wersją Slim), nie udało by mu się tego dokonać własnie dlatego iż ma ona zablokowaną możliwość wgrania innego OS'a niż ten fabryczny od Sony.

Z jednej strony rozumiem oburzenie i rozgoryczenie pewnych osób które korzystały z tej możliwości, z drugiej jednak strony mam wrażenie że robią oni wiele krzyku o nic. Wątpię żeby naprawdę dużo tracili przez takie praktyki firmy Sony. Powiedźmy sobie jasno, że używanie konsoli z Linuksem wymagało raz że dużo cierpliwości i samozaparcia, a dwa tak na dobrą sprawę wcale nie niosło ze sobą aż takich korzyści. Był to pewny dodatek, może dla fanów tego sytemu potrzebny, ale stawiając na szali możliwość złamania zabezpieczeń konsoli, a tym samym pojawienia się pirackich gier w które będą na tym sprzęcie grały "dzieci neo", a z drugiej strony położenie tych kilku możliwości jakie niosło ze sobą wgranie Linuksa wydaje mi się nie wymierne. Według mnie jest to dobre posunięcie. Niech każdy oburzony odpowie sobie w duchu czy wolał by aby w końcu konsola została złamana ale za cenę Linuksa czy jednak lepiej go porzucić na rzecz lepszego zabezpieczenia? Dla mnie odpowiedź jest jasna.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×