Skocz do zawartości
Gość volvo

Klawiatura do Linuxa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość volvo

Witam.

Zabieram się na dniach za instalacje Ubuntu w PS3 i w związku z tym potrzebuje klawiature i myszkę

Szukam czegoś naprawde fajnego, koniecznie świetnej jakości

Planowałem zakupic Logitech Cordless Mediaboard Pro jednak przeczytałem, że nie pracuje ona pod Linuxem

Później zobaczyłem Logitech DiNovo Edge, jednak nie wiem jak sprawdza się ona w tym systemie operacyjnym.

Generalnie szukam fajnej klawiatury z touchpadem, która będzie współpracowała zarówno w XMB jak i pod Linuxem. Fajnie by było żeby posiadała klawisze geometryczne pada PS3 Logitech Cordless Mediaboard Pro bylaby idealna tylko ze szukam klawiatury dzialajacej w Ubuntu. W ostatecznosci może byc jakieś combo klawiatura i myszka, ale niechętnie

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planowałem zakupic Logitech Cordless Mediaboard Pro jednak przeczytałem, że nie pracuje ona pod Linuxem

Później zobaczyłem Logitech DiNovo Edge, jednak nie wiem jak sprawdza się ona w tym systemie operacyjnym.

DiNovo możesz brać w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak klawiatura może nie działać pod linuxem ? Jak masz Bluetooth to powinno ją wykrywać jako normalną klawiaturę. Ja np. w Windowsie nic nie instalowałem (żadnych sterowników producenta) i wszystko działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak klawiatura może nie działać pod linuxem ? Jak masz Bluetooth to powinno ją wykrywać jako normalną klawiaturę. Ja np. w Windowsie nic nie instalowałem (żadnych sterowników producenta) i wszystko działa ok.

Sek w tym, ze bootloader linuksa, nie wykrywa klawiatury na BT, także polecam dowolną klawiaturę na USB. Prościej i bezpieczniej (na pewno zadziała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sek w tym, ze bootloader linuksa, nie wykrywa klawiatury na BT, także polecam dowolną klawiaturę na USB. Prościej i bezpieczniej (na pewno zadziała).

No w sumie. Jak chcę się pobawić w BIOSie to też BT nie działa :/ Dlatego na co dzień używam BT, a kombinuję zwykłą na USB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak napisal poprzednik, bral bym w ciemno!

Jesli boisz sie o to ze nie wszystkie funkcje bedza dzialac (czyt. klawisze funkcyjne) to linux (ubuntu) posiada mase narzedzi ktore znacznie ulatwiaja prace na tym OS`ie. Jest taki program (jak bedziesz chcial to napisze ci wszystko na ten temat) ktory zczytuje indexy klawiszy z klawiatury i do nich mozesz przypisac jakie tylko chesz funkcje. Tak wiec nawet bez sterownikow da rade rozwiazac ten problem . Ubuntu na PS fajna rzecz, polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ta firma działa pod linuxem, ale pewnie tak.

Jesli działa to polecam ci bez zastanawiania sie myszke i klawiature Razera. ta firma jest poprostu genialna dla graczy, robi ona najlepsze myszki do grania w gry. Sam posiadam Razera Coperheada i jestem z niej niesamowicie zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, po kiego wała mu myszka dla graczy do PS3, na ktorej ta myszka i tak nie pogra ;P Ja kupilem najtansza jaka byla, Tracera. I calkiem sobie chwale. Bardzo dobra jakosc, zrobiona z fajnego plastiku. Jedyna wada to ze rolke trzeba porzadnie przycisnac, by sie wcisnela, co jest dosc denerwujace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu ma nie pograć? przecież od myszek strasznie dużo zależy w grach takich jak cod4 np. zwykła myszka jeśli patrząc na na osiągi w grach odpada w przedbiegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że on chce zainstalować tego linuxa na PS3. I tak COD4 nie działa na linuxie więc o czym w ogóle mowa. COD4 na PS3 nie obsługuje myszy. Do linuxa wystarczy mu nawet taka za 10 zł. A do gier polecam Razer Copperhead(niestety trochę droga około 200zł), ale w tym przypadku się raczej nie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze na ps3. nie gralem w cod4 jeszcze i nie wiem czy obsługuje mysz czy nie, ale o to ze zygmoont mowi ze nie wie co po komu myszka dla graczy do ps3. A co do copperheada to jak pisalem wczesniej sam go urzywam i kazdemu go polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tej pory nie wiem. Jakiejkolwiek myszki by nie kupil to przeciez nie bedzie mogl nia grac. Chyba ze tylko w UT. Wiec naprawde Cie nie rozumiem, wiLq. Podaj mi choc jeden dobry powod, dla ktorego warto kupowac myszka dla graczy pecetowych, by podlaczyc ja do PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jakie gry obsluguje myszka a jakie nie. chodzi mi tylko o to ze myszka ktora jest stworzona do grania na PC w gry i podlaczysz ja do ps3 i bedziesz mial zamiar grac w jakas gre dajmy na to jak piszesz UT to bedzie tak samo dobra co na PC. tylko o to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem jakie gry obsluguje myszka a jakie nie. chodzi mi tylko o to ze myszka ktora jest stworzona do grania na PC w gry i podlaczysz ja do ps3 i bedziesz mial zamiar grac w jakas gre dajmy na to jak piszesz UT to bedzie tak samo dobra co na PC. tylko o to mi chodzi.
Ale autor tematu chcial przeciez miec ja do Linuksa, a nie do grania O.o No, chyba ze kupi specjalna myszke dla graczy tylko po to, by grac w Unreala, ktorego nie ma (jak wynika z gamercarda) Nie rozumiem Twojego myslenia, wiLq, naprawde.

Ale wracajac do tematu to polecam pierwsza lepsza mysze USB optyczna, najlepiej czarna, zeby pasowala do PS3. A co do klawiatury to ostatnio kupilem na allegro mini-klawiaturke Manty na USB. Moze nie pisze sie na niej zbyt wygodnie (male klawisze, ale idzie sie przyzwyczaic), ale za to bardzo ladnie pasuje do PS3. I jest malutka, mniejsza niz laptopowe klawiatury. Wyczailem licytacje i wygralem za 10 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tutaj szukasz problemu. Ja mu polecilem produkty Razera a przy okazji napomknalem o myszce ktora wszystkim polecam bo sam z niej kozystam. Nie ma sensu drazyć dalej tego tematy, nie zrozumieliśmy sie po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×