Skocz do zawartości
Frosty-PL

Zjawisko DN dotknelo i mnie.

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkalem kolesia ktory kupil na allegro PS3 za 2500zl i napisalem do niego ze przeplacil 100zl :) to dostalaem taka odp:

"w przeciwienstwie co do poniektorych stac mnie na to zeby przeplacic cale 100zl. (...) a skoro cie nie stac to daj sie cieszyc innym teraz a ty sobie kup za rok jak bedzie taniej"

Jego e-mail: bart*****@neostrada.pl (nie podaje calego bo to nie kulturalne ;d)

Dlaczego Dzieci neostrady lubia uderzac ludzi w ich sytuacje finansowa? Hmm to dosc smutne wysmiewac sie z czyjejs sytuacji finansowej, nie kazdy sie urodzil na furze kasy.

Zeby to zrozumiec chyba trzeba byc DN bo normalni ludzie tego zjawiska nie zrozumieja :D.

Smutne jest najbardziej to, ze to zjawisko jest coraz powszechniejsze.

Dawniej kiedy internet mial malo kto a neo+ 128 kb/s kosztowala 200zl/miesiac nie bylo czegos takiego. To byly czasy ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

Ja na przykład na swoją PS3 musiałem na Holandii pracować żeby było mnie na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

Powiem tak . Sam mam neo ;P i mówiąc szczerze każdy normalny człowiek wybiera operatora najtańszego :P u  mnie niestety dochodzi tylko neo i netia (netia od niedawna od tej akcji "natia do klietow tp"ale wtedy juz miałem nowy anex do umowy z tp

Ale sa tez ludzie (malolaty) co im rodzice każde zachcianki spełniają i mówiąc szczerze nic dobrego z nich nie wyrośnie bo niepoznani "wartości" pieniędzy . No może jak będą pracować w firmie rodziców i będą zarabiać więcej niż wydawać , czyli 2-3 tys minimum .

A tak apropo zauwarzylem taki fenomen ze teraz "nowocześni" rodzice nie bija dzieci ... Moim zdaniem jest to błąd bo jak dziecko coś źle zrobi np zapali papierosa , to słowa wejdą jednym uchem wyjdą drugim. Solidne lanie moim zdaniem powinno to zmienic bo przynajmniej przez 2-3 h będzie czuło swój błąd  a do tego zakaz na 1 tydzien tv i np 2 tyg zakaz wychodzenia z domu ;] bo kara musi byc ;] znam to po sobie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech koleś pójdzie do spowiedzi bo pycha to grzech główny  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spotkalem kolesia ktory kupil na allegro PS3 za 2500zl i napisalem do niego ze przeplacil 100zl :) to dostalaem taka odp:

"w przeciwienstwie co do poniektorych stac mnie na to zeby przeplacic cale 100zl. (...) a skoro cie nie stac to daj sie cieszyc innym teraz a ty sobie kup za rok jak bedzie taniej"

Jego e-mail: bart*****@neostrada.pl (nie podaje calego bo to nie kulturalne ;d)

Dlaczego Dzieci neostrady lubia uderzac ludzi w ich sytuacje finansowa? Hmm to dosc smutne wysmiewac sie z czyjejs sytuacji finansowej, nie kazdy sie urodzil na furze kasy.

Zeby to zrozumiec chyba trzeba byc DN bo normalni ludzie tego zjawiska nie zrozumieja :D.

Smutne jest najbardziej to, ze to zjawisko jest coraz powszechniejsze.

Dawniej kiedy internet mial malo kto a neo+ 128 kb/s kosztowala 200zl/miesiac nie bylo czegos takiego. To byly czasy ;d.

Fakt że gość jest ograniczony nie jet wynikiem tego że ma Neostradę... to raczej wynik jego tempoty i faktu że dał się naciąć :). Sam ma Neostradę i nie lubię być wrzucany do jednego worka z kretynami tylko dlatego że ją mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak apropo zauwarzylem taki fenomen ze teraz "nowocześni" rodzice nie bija dzieci ... Moim zdaniem jest to błąd bo jak dziecko coś źle zrobi np zapali papierosa , to słowa wejdą jednym uchem wyjdą drugim. Solidne lanie moim zdaniem powinno to zmienic bo przynajmniej przez 2-3 h będzie czuło swój błąd  a do tego zakaz na 1 tydzien tv i np 2 tyg zakaz wychodzenia z domu ;] bo kara musi byc ;] znam to po sobie ;P

Studiuje psychologię i mogę ci powiedzieć że Przemoc nie jest rozwiązaniem. Dzieci zwłaszcza te mniejsze nie są w stanie zrozumieć że coś co dla nich jest impulsem, zabawą, itp. jest złe. Pobicie dziecka za coś co zrobiło powoduje przede wszystkim negatywne skojarzenia z osobą bijącą a nie z tym co dziecko zrobiło. I właśnie dlatego dzieci powracają nieraz do tamtego zajęcia zaraz jak tylko osoba krająca zniknie. Nie będę się tu rozpisywał ale jak we wszystkim potrzebny jest umiar, stanowczość i konsekwentność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

hmm może i tak ale dobry klaps i kara nikomu jeszcze nie wyrządziły szkody ;) mój brat dostał kiedyś kablem od  czajnika chyba ... i do dziś to wspomina :P

A tarapia szokowa jest lepsza od klapsa ?

Bo widziałem nauczyciela (w niemczech chyba) który udokumentował swoja walkę z rakiem pluć spowodowana paleniem tytoniu.  była pokazana operacja jak mu wycinają polowe prawego płuca , hemoterapia jego stan psychiczny. I nic nie było ocenzurowane . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cysio

Co do neostrady , to niestety tania rzecz , za 60zl mozna miec 1mbita. Wiec wiekszosc ludzi moze na to pozwolic , kupuja taka neostrady dziecku co ma 10lat i robi syf z internetu. Niestety najczesniej rodzice wogole nie kontroluja co dziecko robi , co pisze itp.

Allegro czesto sie kojazy ludziom z czyms tanszym niz sklep , ludzie nawet nie zobacza ofert lokalnych sklepow czy hipermarketow i kupuja w ciemno na allegro. A jak wiemy czesto w sklepach jest taniej niz na allegro. Ale to sie jakos dziwnie przyjelo. Przyklad pilot do ps3 (na allego najtanszy 110-120zl) w empiku 99zl.

Na allegro mnostwo aukcji z ps3 po 2399zl , jak za 2390zl mozna w electroworld kupic i oszczedza sie jeszcze na koscie przesylki.

W czasie rozwoju BSA , niedlugo bedziemy okreslac takie przypadki jako dziecko netii , albo dziecko multimo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze to neostrada jest zla i be bo sam jej uzywam. Mowie ze dzieci neostrady sa zle :) takze urazonych uzytkownikow forum przepraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

Moim zdaniem na Allegro sa produkty na których można zaoszczędzić i tez stracić.

przykładem mogą być perfumy.  Jak znajdzie sie uczciwy importer można zaoszczędzić paręnaście zl. jak znajdzie sie cwaniak co spedaje podróbki  - przepłacamy za podróbkę ...

Albo następnym przykładem może być dysk twardy do komputera . niby 20-30 zl taniej niz w sklepie ale bardzo duże ryzyko ze zostanie uszkodzony podczas transportu (kilka uderzeń i po hdd)

Osobiscie kupuje na allegro zeczy ktore nie dostane w innych sklepach np ostatnio kopiłem profesjonalna ładowarkę technoline bc700 za 140 zl i jestem bardzo zadowolony z tej transakcji . ładowarka spisuje sie świetnie 2 lata gwarancji  ba nawet dostałem za doplata +1 gr  box na baterie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kenet Ty wiesz swoje a ja swoje- ja dostawałem lanie za wszystko siostra nigdy. Jaki jestem wiesz, jaka jest ona nie chcesz wiedzieć...  :-

Prawdopodobnie też stane się posiadaczem Neo i nie sądzę żebym od tego ogłupiał  ;D Wydaje mi się że jak ktoś ma być bucem to nim będzie a fakt że ma to czy robi to akurat wpływa na to minimalnie.

Ale moge się mylić  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się , że nie koniecznie dobra sytuacja materialna musi wpłynąć na to, że ktoś będzie burakiem totalnym. Niemniej jednak, opowiadam sie za tym, że im szybciej uczy sie samodzielności i samemu trzeba płacić za swoje przyjemności, tym lepiej. Pamiętam, że 2 lata odkładałam grosz do grosza na moją "czarnulke" i wszystkie gry kupowałam za swoje pieniądze. To przyczynia sie tez do tego, że bardziej szanuje się to co się ma, pamiętając ile wysiłku to kosztowało. A to jakie się ma łącze nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale dzieciaki które od małego mają dostęp do neta w obecnej teraz erze "ziomkowatego wodnika" stają sie jakieś dziwne...

:-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam, topic zupełnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×