Skocz do zawartości
estro_pajo

SD czy monitor?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

otoz od dzisiaj stalem sie posiadaczem ps3 60GB starter pack choc jeszcze przez jakis czas nie bede sie tym bawil, bo rodzice moi stwierdzili, ze to pod choinke powinno pojsc z czym sam sie notabene zgadzam (mimo, ze sam dalem im polowe kasy damn it ).

Oj, teraz przeczytalem jeszcze raz, co do tej pory napisalem i jakos glupio mi sie zrobilo, bo niby dorosly facet ze mnie, a nie dosc, ze moja najwieksza pasja jest tabletop wargaming to jeszcze chce zabawke pod choinke. No jak debil sie czuje... Przelkne ta zaba ze spokojem i nie zmieszany powiem o co mi chodzi.

Mam w domu telewizor, taki stary kineskop JVC o szalonej efektywnej przekatnej 20" oraz monitor SAMSUNG lcd 17" wszystko w raczej niefajnym 4:3.

No i moje pytanie - czy na tym da sie jakos sensownie grac i co z tego duetu byloby lepsze.

Na pewno juz wielu z Was ma jakies doswiadczenia zarowno z HD, SD jak i monitorami komputerowymi. Martwi mnie ta sytuacja, bo przez jakis czas nie bede mial tyle funduszy by kupic sobie nawet takie 28" 720p albo projektor i troche meczy mnnie to, ze albo bede siedzial przed biurkiem i gapil sie w maly monitor albo cieszyl oczy rozmazanym obrazem.

Na jakim sprzecie Wy gracie? Co wam wystarcza? Jakie jest wg was niezbene minimum?

Chyba rozwiazanie dla mnie to byle do wakacji, a potem kupie pewnie full HD projektor i bede projektorowal sobie tekkena6...

rsvp

btw MGS3:sub dziala na ps3, prawda? W topicu na temat zgodnosci nie odnalazlem w pelni klarownej odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne większość użytkowników tego forum to zapaleni gracze, więc nie ma się czego wstydzić :-)

Trudno mi jednoznacznie stwierdzić który odbiornik będzie lepszy dla PS3.

Jak sam napisałeś, na szklanym ekranie obraz będzie trochę nieostry.

Niestety w przypadku LCD będzie podobnie. Ponieważ 1024 nie jest wielokrotnością 576 (zakładam, że ten LCD 17" ma matrycę sxga) obraz zostanie przeskalowany. Do tego aby podłączyć PS do monitora potrzebna będzie współpraca z komputerem.

Jeżeli natomiast myślisz o podłączeniu LCD za pomocą HDMI dla obrazu w 720p (przez HDFury, HDTV2VGA itp.) to wybór jest nawet niezły.

Obraz też będzie skalowany, ale sygnał będzie w wyższej rozdzielczości i lepszej jakości.

Co do własnych preferencji - im większy ekran tym przyjemniej się gra.

Jako "niezbędne minimum" powiedziałbym że najmniej 20" i 720p, i trzeba by było usiąść bliżej ekranu.

Napisałeś, że myślisz o zakupie projektora. Powinieneś wziąć pod uwagę żywotność lampy takiego sprzętu.

Jeżeli lubisz dużo grać, projekcja obrazu z PS3 będzie Cię sporo kosztować (żywotność lampy to zwykle kilka tysięcy godzin)

Wiadomo że wrażenia z gry na takim ekranie muszą być niesamowite, ale za cenę projektora HD można nabyć naprawdę dobry TV FullHD, który będzie o niebo tańszy w eksploatacji. Wybór jednak należy do Ciebie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×