Skocz do zawartości
Misiaq30

Problem Z Grafiką W Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Być może ktoś coś takiego miał, to mógłby mi powiedzieć jak to rozwiązać. Mianowicie jest tak: kupiłem ps3 w styczniu

i do tego kabel HDMI (ale nie official playstation product tylko normalny za 90 zl) i grafika była w porządku, najbardziej kryształowy obraz był na nowym Ratchet&Clank (mam telewizor Deawoo 32 cale lcd hd ready oraz monitor LG 23 cale full hd). Niedawno zakupiłem tekken 6 i po pewnym czasie zauważyłem że grafika jest na poziomie gry DSJ2 (tzn. obraz jest bardzo rozmazany, nieostre krawędzie, ciągłe migotanie i mienienie kolorów, oczy od tego bolą gorzej niż zwykle i jest tak i na telewizorze i na monitorze wiec raczej to nie w nich tkwi problem). Z początku myślalem ze to gra tekken 6 ma grafikę skopaną samą w sobie, ale potem gdy włączyłem inne gry okazało się że jest tak samo we wszystkich, nawet w Ratchet&Clank który wczesniej wyglądał jak miód. Nie twierdzę że całkowicie uniemożliwia mi to grę ale wprowadza w straszny dyskomfort, gdyż płacąc za konsole 1500 zł i po 150zł za grę oczekuję od niej pięknego obrazu i komfortu zabawy. Tym bardziej ze wlasnie z tego powodu kupilem playa, gdyz na kompie z moją antyczna kartą graficzną Radeon X1300 mogłem co najwyżej pograć własnie w DSJ2. Próbowałem również podłączyć konsolę za pomocą innego kabla HDMI i problem nie ustąpił, a więc nie jest to rowniez wina kabla. Wygląda więc na to że to coś w konsoli ale co to by mogło być? Czy istnieje mozliwosć że sprzęt się przegrzał i coś w srodku sie przepaliło? Moim zdaniem nie powinien się przegrzać gdyż nie używam konsoli więcej niż przeciętny Maniak Który Ma 30 Platyn, tzn. gram ok. 3-4h dziennie i to nie codziennie lecz tylko wtedy kiedy uda mi się skampować telewizor, brat gra mniej wiecej tyle samo co ja, tylko w okresie ferii szkolnych Play chodził nawet do 12h dziennie no i kilka razy zostawiłem go włączonego na noc jak pobierałem dema. Jeżeli to rzeczywiście COŚ z konsolą to czy lepiej oddać na gwarancję do producenta i czy producent uwzględni taką gwarancję (tzn czy nie powie ze sprzet był nieprawidlowo uzywany) czy lepiej składać reklamacje do sklepu gdzie kupiłem na podstawie "niezgodności towaru z umową tudzież z opisem" i żądać zwrotu kasy? proszę o rzetelne podejście do problemu, bardzo mi na tym zależy, pomóżcie! a tak przy okazji to jeżeli kupiłem konsolę z Uncharted 2 to tę grę tez muszę oddawać? czekam na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z rozdzielczością?

Nikt nie zmieniał nic w ustawieniach telewizora/konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączyłeś konsolę pod monitor z full HD i nastepnie pod TV HD Ready i nie zmieniłeś rozdzielczości to dzieją się takie rzeczy (przynajmniej u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z początku pamiętam jak pierwszy raz podłączyłem pod monitor to wyższa rozdziałka wskoczyła automatycznie, a zaraz potem jak podłączyłem pod tv to czarny obraz nie ma nic. wtedy zresetowalem konsole przytrzymujac wlacznik i sie zrobilo. ale teraz jak resetowalem konsole to nic nie pomoglo. w ustawieniach da sie ustawic rozdzielczosc? bo wiem ze wybiera sie tam rodzaj złącza (w moim przypadku HDMI) i format obrazu (16:9) ale rozdziałki nie kojarze... jezeli chodzi o jakies tam ustawienia to nikt nie grzebal ani w tv ani w konsoli, a w takie bajki ze sie samo przestawilo nie wierze... sproboje jeszcze popodlaczac do tv i monitora na przemian i napisze jakie efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

resetowałem konsolę i nic. mimo ze mam tv hd ready to automatycznie wskakuje mi rozdziałka 1080i. zmieniłem ją manualnie na 720p. dalej kicha... co o tym myślicie? od czego to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

resetowałem konsolę i nic. mimo ze mam tv hd ready to automatycznie wskakuje mi rozdziałka 1080i. zmieniłem ją manualnie na 720p. dalej kicha... co o tym myślicie? od czego to jest?

A jaki jest obraz na XMB - rozmyty czy ładny ostry

Wyłącz wszystkie opcje polepszające obraz w TV. Czasami jest opcja ustawień GRA.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w xmb jest czyściutki obraz, ładny. obecnie jestem w trakcie odkopywania instrukcji do telewizora, jak ja znajde to zobacze co tam jest i napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki bardzo duży problem.

Mianowicie kupiłem niedawno Ps3 i grafika jest tragiczna dry.gif.

Tak jakby tekstury w grasz /ale także i menu nie ładowały się do końca. Nie da się zauważyć w Fifie nazwiska zawodnika z daleka :down:.

Myślałem sobie, że tylko ta Fifa jest kiepsko zrobiona ale zainstalowałem demo Litle Big Planet i to wszystko się pojawiła przykładowo krawędzie przedmiotów są jakby niewygładzane:/

Wszystko wygląda ochydnie!!!

Oczywiście konsola do tv podłączona jest kablem HDMI.

Robiłem reset ustawień i zmieniałem ręcznie wszystko w menu ale nic nie działa!!!

POMOCY!!!  :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aliasing to zniekształcenie obrazu.

Nie wiem jak wam to opisać.

Jak jest np. jakaś krawędź przedmiotu to ona leci nie prosto tylko jest taka jak w załączniku:

post-22930-1271275841,8987_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My to wiemy. Tylko czy to jest wlasnie ten efekt ktory uswiadczasz w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Takie "linie" mam cały czas wsumie. Gra i ogólnie to menu wygląda strasznie  dry.gif.

Wiecie jak to zmienić?

Czy to wina monitora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aliasing to niczyja wina. Niestety bardzo duzo gier ma widoczny aliasing i nic na to nie poradzisz. A czy grafika jest az tak kiepska jak to opisujesz? Smiem watpic. Moze po prostu w zle tytuly grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić jakieś zdjęcie jak uda się w dobrej jakości to wtedy wstawię na forum  dry.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wyglada na to ze kielczan ma to samo co ja... tyle ze ja mam to jakos od 2 tygodni i XMB mam wporzadku... dlaczego jedni maja OK a drudzy maja taki shit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale to wygląda tak, jakbys nie miał antyaliasingu... U mnie na konsoli we wszystkich grach to jest, i raczej wątpię by był to sprzętowy problem. Po prostu jest taka grafika, a nie inna... xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalny obraz. Niestety nie ma antyaliasingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×