Skocz do zawartości
mierniczek

Tv - Blur W Grach

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem ostatnio 50 calowa plazme i mam maly problem.

Od momentu kiedy "przesiadlem sie" na nowy TV zaczalem dostrzegac tzn blur w grach FPS (rozmycie grafiki otoczenia podczas szybkich ruchow bronia na boki).

Wczesniej (uzywalem 32 calowy LCD), albo tego nie bylo (czyli wychodzi na to ze ta moja plazma jest do dupki), ale z powodu mniejszego formatu nie zauwazalem tego (czyli wszystko z plaza - ok).

Jak to naprawde jest?

Najdziwniejsze jest to ze przetestowalem kilka gier i:

- Call of Duty Modern Warfare 1 i 2 - obie gry "chodza" idealnie na plazmie (nie ma zadnego blura)

- Killzone 2 - odpalilem i glowa mnie zaczela bolec, bo kazde szybkie ruszenie celownika - rozmycie jak jasna cholera (nie pamietam dokladnie jak to bylo gdy gralem na 32 calach, ale wtedy az tak mi sie w oczy to nie rzucilo - pamietal bym)

- Bioshock 2 - tu to chyba gra jest malo zoptymalizowana pod PS3 - bo to co jest na ekranie to porazka.

- Ratchet ToD, InFamous, Prototype - chodza, biegaja idealnie (to nie FPSy, ale chcialem sprawdzic jak bedzie sie tlo zachowywac jak bede szalal kamera)

- Fallout 3 - widac wyraznie ze cos jest nie tak przy szybkim przesowaniu celownika choc to nie jest takie rozmycie jak w KZ2

Sam sobie tlumacze ze jesli nowy TV byl uszkodzony, lub poprostu mial juz taki "defekt" to to rozmycie mialbym w kazdej grze - a przeciez CoDy i inne smigaja na tym rewelacyjnie, choc ruszam celownikiem jak szalony.

TV choc 50 cali to niestety tylko HD Ready - i moze w tym tkwi problem?

TV to plazma Panasonica TX-P50X10Y i kupilem ja w Saturnie z promocji bez Vatu za 2500zl - wiec az tak duzych pieniedzy nie dalem (i moze tu tkwi blad - bo jak sie kupuje cos z "dolnej" polki to pozniej tak sie ma). Zaluje troche ze niedolozylem i nie kupilem Soniaka (tylko wtedy zona urwala by mi ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

jak kupowałem tv w tamtym roku w styczniu to na różnych forach znalazłem info żeby uważać bo starsze Plazmy Panasonica mają skłonności do smurzenia i przekłamań w grach i że ogólnie to lepiej nie kupować Panasonica do konsoli. Podobno kolejne modele już tego nie miały.

Kupiłem 42' Plazme Samsunga i jestem zadowolony i nie zauważyłem na nim powyższych objawów. Z listy gier które podałeś moge powiedzieć ze na Fallout 3 nie zauważyłem Blura.

Możliwe ze ta Plazma Panasonica to jakiś leżak magazynowy, którego sie 'pozbywają' w promocji.

Edytowane przez CeBaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam txp-42s10e i powiem ci ze z telewizora jestem mega zadowolony - rozmywa tam gdzie ma rozmywać a tak to wyświetla idealny obraz. jedynie przy gta 4 zauważyłem ogromny spadek jakości w porównaniu do wcześniejszego tv

z gier które wymieniłeś tylko w killzone-a grałem i z tego co pamiętam to tam występuje delikatne rozmycie ekranu przy szybkich ruchach fabrycznie, sugeruje trochę pogrzebać w ustawieniach tv i powyłączać wszystkie ulepszacze, kreatory dodatkowych klatek itd a powinno być sto razy lepiej w końcu plazma to plazma czas reakcji praktycznie zerowy i smużenie nie powinno występować a Twój model aż tak stary nie jest.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×