Skocz do zawartości
Menester

Czyszczenie Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . 7 Dni temu zakupiłem konsolkę z allegro . Miałem ją odpalić potem ale odpaliłem wcześniej , i okazało się że chodzi jak odkurzacz albo Xbox 360 (Jezus Maria...) . Jest to tak : Włączam Konsolkę (Słychać tylko jak myszy na strychu mają balangę) 10 minut potem (2 Bieg , Myszki chyba zaprosiły DJa) i 15min potem (Kot zjadł myszy albo Przyjechał do mnie dźwig) Jak włączy się 3 bieg to nawet gdybym konsolkę włożył do lodówki to by głośno pracowała (Innymi słowy , nie zwalnia) . Jakieś rady ? 

PS.Przeszukałem google i forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Fan Test. Jest temat na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Sorki zapomniałem dodać , Robiłem fan testa ale coś tak jakoś głośniej zaczeła pracować PS3 od tamtego czasu .

 

Edytowane przez Menester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 10 min to jest standard że ps3 wrzuca 2 bieg wentylatora oczywiście w spoczynku slim to robi po 15 min. Trzeci bieg wskakuje jak już ps3 jest obciążona podczas grania jest jeszcze 4 bieg wentyla i prawdopodobnie 5 to już działa jak (Fan test).

Jeżeli Ci przeszkadza odgłos drugiego biegu lub 3 to jesteś przewrażliwiony chyba. Na 3 biegu moja fat 40 pracuje dużo ciszej niż nowa lodówka a przy takiej nowej lodówie to można spokojnie usnąć więc raczej głośno nie jest.

Wszystko możliwe że po fan teście głośniej pracuje możliwe że cały syf zabił się w radiator i teraz już całkiem blokuję odprowadzanie powietrza.

Edytowane przez Dzozitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś że nie chce wogóle zwolnić ? I to nie jest podczas grania tylko podczas przeglądania Menu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze konsola nie ma miejsca na "oddychanie" i dlatego sie przegrzewa i glosno chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kolega troszkę zna to rozbieraj konsole wyczyść zmień pastę i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolka ma pełny dopływ powietrza bo stoi sobie na środku pokoju . Na rozbieraniu się nie znam , ile to może kosztować w serwisie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolka ma pełny dopływ powietrza bo stoi sobie na środku pokoju . Na rozbieraniu się nie znam , ile to może kosztować w serwisie ?

Coś koło 100-150 zł. Na forum jest koleś Serwis Konsol, możesz napisać do niego PW i pewnie Ci odpowie dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj odkurzaczem ja przeczyscic, zawsze to cos.:mellow:

PS. Niezle sie usmialem przy tym opisie "biegow" wentylatorow. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wie ktoś czy Przy czymś takim konsola może się zepsuć ? Bo zawsze ją mogę wymienić ... Mi to tam nie przeszkadza , ale myszki się wprowadzą do portfela jak PS3 się popsiuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się spytać jak najbezpieczniej wyczyścić konsolę, a dokładniej odkurzyć ją w środku. U mnie w domu bardzo się kurzy i podejrzewam że w środku konsolki jest tego pełno. Nie wiem czy bezpiecznie jest wziąć po prostu odkurzacz i przyłożyć rurę od odkurzacza do tylnych wylotów powietrza. Czy poprzez taki zabieg nic się nie stanie? Doradźcie mi proszę. Jak wy odkurzacie swoje PS3? Nie wiem czy był kiedyś taki temat ale nie mogę nic znaleźć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz konsolę i sprawdź, którymi otworami wlatuje powietrze (z boku konsoli) a którymi wylatuje. Do tych wylotowych przyłóż odkurzacz a do tych wlotowych dmuchnij sprężonym powietrzem - to pomoże na wyczyszczenie ale tylko częściowe obiegu powietrza - resztę kurzu można usunąć tylko poprzez rozbiórkę konsoli i czyszczenie + mycie wymienników ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, odświeżę temat. Czy autorowi udało się naprawić konsolę? Czy rzeczywiście wystarczy rozebrać i przeczyścić? Dodam iż mam takie same objawy i bardzo mnie one niepokoją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Sorki ze sie wtrace ale mam pytanie

Mam mozliwosc dostania ps3 ktora mam taki mankament ze sie przgrzewa i po jakis 30 sekundach wylacza sie bo tempratura jest za duza.

Tu filmik tego przegrzania http://www.youtube.com/watch?v=MCVLuwun2oI

I mam pytanie czy zmiana pasty termopzewodzacej pomoze , bo wydaje mi sie ze jezeli temperatura skacze i wylacza sie konsola to chyba czujniki nie sa walniete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Sorki ze sie wtrace ale mam pytanie

Mam mozliwosc dostania ps3 ktora mam taki mankament ze sie przgrzewa i po jakis 30 sekundach wylacza sie bo tempratura jest za duza.

Tu filmik tego przegrzania

http://www.youtube.com/watch?v=MCVLuwun2oI

I mam pytanie czy zmiana pasty termopzewodzacej pomoze , bo wydaje mi sie ze jezeli temperatura skacze i wylacza sie konsola to chyba czujniki nie sa walniete.

Tak , zmiana pasty termoprowadzącej powinna pomóc.

PS. Nie jestem pewny :P

Edytowane przez Killzone_15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odkurzyłem wentylatory odkurzaczem na najmniejszych obrotach moja 40gb przywymianie dysku na 250 i wszystko chodzi cacy , co do Fantestu nie próbowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odkurzyłem wentylatory odkurzaczem na najmniejszych obrotach moja 40gb przywymianie dysku na 250 i wszystko chodzi cacy , co do Fantestu nie próbowałem :)

Przy rozkręconej konsoli czy tylko i wyłącznie "przeleciałeś" po otworach w obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sprezone powietrze jest tak jagby troche ciekle bo jak psikalem sobie po rece to czulem zimno i wilgoc czy to nie uszkodzi po takim zabiegu jak Serwis powiedzial mojej konsoli? bo zamierzam odkurzac ją co tydzien, chyba wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środę (5 dni temu) zabrałem się za kompleksowe czyszczenie ps3. Przeczyszczenie wymienników ciepła + wymiana pasty (arctic silver 5) na procesorze i rsx. Wszystko robiłem według instrukcji, układy oczyściłem spirytusem, zaś pasta została nałożona równomiernie, warstwa gdzieś o grubość kartki papieru. Wszystko zrobiłem bardzo starannie... Po skręceniu konsoli wszystko śmigało bez zastrzeżeń, codziennie pogrywałem w uncharted 2, a konsola po 2h grania cały czas utrzymywała ten sam bieg (z odległości 3m trochę buczała). Dzisiaj popołudniu wydarzyło się jednak coś dziwnego. Mianowicie po ok 0,5-1h grania w uncharted 2 konsola nagle, niespodziewanie zaczęła niemiłosiernie buczeć. Wyglądało to tak, jakby wiatraczek z bieżącego biegu (nie wiem który to był, ale przy włączonym dźwięku w tv była niesłyszalna) skoczył na najwyższy, bez żadnych stopniowych przejść. Zdziwiło mnie to strasznie, bo pierwszy raz słyszałem, żeby ps3 tak wyło. Po chwili wyłączyłem konsole i zaraz ją włączyłem, a ta pracowała znowu cichutko, co jakby wskazywało, że jednak konsola nie nagrzała się jakoś mocno... Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy ps3 zdarzają się takie występki z wiatrakiem? A może uszkodziłem coś podczas czyszczenia, tylko dlaczego ps3 4 dni działało bez zastrzeżeń?

PS mógłbym jeszcze dodać, że kiedy włączył się ten najwyższy bieg wiatraczka, to powietrze wylatujące z konsoli było po prostu ciepłe. Czy jest możliwość, aby w uncharted 2 był jakiś bug, który robiłby z konsolą taki numer? Przyznam się, że tych obszernych łatek do gry za bardzo nie chciało mi się instalować...

Edytowane przez tomasonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie żeby to było przez u2 ale dla pewności zainstalowałbym te łatki. Nigdy nie wiadomo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij radiatory i zobacz czy pasta równomiernie dolegała na całej powierzchni - jesli nie to popraw montaż, jeśli jest ok to albo uszkodzony heatpipe przy montażu/demontażu albo masz początki YLODA - niektóre z kulek odpowiedzialne za styki napięciowe mogły się już pozrywać co prowadzi do nadmiernego obciążenia pozostałych linii zasilających procesor a to równa się ich nadmierne grzanie (analogicznie jak podepniesz termowentylator na cienkim przedłużaczu to będzie ci się przedłużacz grzał) i zadziałanie czujnika temperatury w procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystąpiłem do wymiany pasty, bowiem stwierdziłem, że i tak nie mam nic do stracenia... Jestem już po zabiegu i niestety muszę stwierdzić, że to nic nie dało... . Przed chwilą testowałem demo GOW III i zanim udało mi się rozprawić z pierwszą armią "trupów w zbrojach" konsola zaczęła bardzo głośno wyć. Kiedy grałem w to demo zanim pierwszy raz wymieniłem pastę i w ciągu 4 dni po, to konsola nigdy nie dochodziła do takich obrotów podczas tego demka... Jedynie co się poprawiło, to praca w XMB. Teraz chyba działa ciszej podczas pobierania. Za chwilę dodam fotki przedstawiające to co ujrzałem przed wymiana pasty i jak nałożyłem ją ponownie...

Czy myślicie, że wpływ na pracę wiatraka mogłaby mieć obecna pogoda? Jak wszyscy wiemy jest straszliwy upał... . Jeśli ten stan rzeczy (wycie wiatraka) nie ustąpi, to co mam robić? Zostaje już tylko serwis? Jaki kosz mógłby być tej ew. naprawy?

UPDATE:

są i fotki: www.img10.imageshack.us/gal.php?g=1001346b.jpg

dwie pierwsze to jest to co ujrzałem przy rozebraniu konsoli, czyli moje pierwsze nałożenie pasty termoprzewodniej :)

trzecia, to po czyszczeniu (radiator również został wyczyszczony)

dwie ostatnie to po dzisiejszej wymianie pasty

Bardzo prosiłbym Serwis Konsol o komentarz.

PS nie sugerujcie się godziną napisania postu. Był on wielokrotnie edytowany, nie bawiłem się w rozkręcanie konsoli o tej godzinie...

Edytowane przez tomasonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo i niestarannie położona pasta - ma być cienko jak kartka papieru a nie tektury i równo jak lustro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×