Skocz do zawartości
mierniczek

Problem Z Konsola Lub Tv (A Moze To Normalne?)

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupilem sobie nowy. wiekszy TV (plazme panasonica 50'').

Po przesiadce z 32'', na 50'' zaczalem widziec dziwne "szarpania" grafiki w niektorych grach FPS (szczegolnie to widac np w Falloucie 3 PL, gdy szybko obracamy kamera - przesowajacy sie obraz otoczenia tak jakby sie rozdwajal).

Myslalem ze to wina tego duzego TV wiec podlaczylem konsole do monitora 22'', a pozniej do wczesniejszego LCD 32'' i zauwazylem to samo.

Pomyslalem ze to moja stara konsola (mam Fata 60tke z kompatybilnoscia wsteczna - wiec juz starowinka) pewnie niedlugo juz wyzionie ducha i cos z nia nie tak.

Wczoraj kupilem slimke na komunie chrzesniakowi i majac druga konsole - podlaczylem ja do testow i oczywiscie odpalilem na niej tego nieszczesnego Fallouta 3 PL. Bylo dokladnie to samo.

Obie konsole nie moga byc tak samo uszkodzone - szczegolnie ze jedna to nowka.

Nasunal mi sie wniosek, ze z konsolami i TV jest wszystko OK - poprostu ta gra jest tak zjeb... :), ale ciagle mnie meczy - dlaczego wczesniej na 32'' tego nie widzialem? Sam nie wiem - moze na mniejszym formacie - nie zwrocilem na to uwagi?

Dla zaobrazowania mojego "malego" problemu ze sprzetem przytocze temat kogos kto mial to samo i ladnie to opisal (akurat na przykladzie Ressistance 2)

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=548906&st=0

Sprawdzilem u siebie na:

dwoch konsolach (jedna Fat, droga nowiutka jednodniowa Slimka),

dwoch kablach HDMI,

2ch telewizorach (jeden LCD 32'', drugi Plazma 50'') plus 1 monitor LCD 22'' z wejsciem HDMI,

wszedzie bylo to samo :(

A najlepsze jest to ze zaczalem to zauwazac dopiero jak konsole podlaczylem do "duzego" formatu czyli 50'' (wczesniej jakos tego nie zauwazalem). A teraz zaczelo mi to przeszkadzac nawet jak podlacze konsole do malego monitorka 22'' :)

To ja juz nie wiem czy tak musi byc, czy cos z tym moim sprzetem jest cos nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To nie jest wina konsoli tylko TV. Podaj dokładnie model telewizora i o ile jest wyłącz funkcję DNR a złącze HDMI do którego podłączasz PS3 ustaw na PC lub Gra. Format obrazu ustaw na nieskalowany.

Edytowane przez DragonSoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To nie jest wina konsoli tylko TV. Podaj dokładnie model telewizora i o ile jest wyłącz funkcję DNR a złącze HDMI do którego podłączasz PS3 ustaw na PC lub Gra. Format obrazu ustaw na nieskalowany.

TV to:

Plazma Panasonic 50'' TX-P50-X10Y

LCD Samsung 32'' LE32A330

Monitor to:

LCD HP W2207

Ustawienia plazmy - wylaczona funkcje wszystkie jakie sie da :P. Obraz ustawiony na "Gra". Nie wiem jak jest z tym formatem - ciagle jest to rozdwojenie grafiki przy szybkim ruchu kamery w Falloucie

W plazmie bawilem sie takze ustawieniem:

P-NR

czyli - Redukcja zakłóceń obrazu - Automatyczna redukcja niepożądanych zakłóceń obrazu i szumu różowego w

elementach konturowych obrazu - wlaczenie czy wylaczenie tej opcji takze nie przynosi rezultatow.

W monitorze takze obojetne czy mam przelaczony obraz na "Game" czy inny - takze to samo

Cholera - sam juz nie wiem (dlatego miedzy innymi pospieszylem sie z zakupem nowej konsoli zeby sprawdzic czy na innej konsoli bedzie to samo i po podpieciu nowki do tych trzech odbiornikow nic sie nie zmienilo)

Z innych gier gdzie takze widac ten efekt podwojnego obrazu tla podczas przesowania kamery wokol postaci mam min w Final Fantasy XIII - czyli przy nowiutkiej grze :( Za to w Ratchecie moge latac z kamera jak szalony i tam wszystko smiga rewelacyjnie - dziwne

edit

Call of Duty MW1 i MW2 - takze dzialaja bez tego rozdwojenia, za to w Bioshocku 2 przesowajac szybko kamere widac ze "cos jest nie tak"

Edytowane przez mierniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu którego podałeś link, tam opisywany temat to efekt smużenia gdzie winę ponosi ewidentnie TV, tym bardziej że posiadam Resistance 2 oraz Killzone 2 i u mnie takie smużenie nie występuje.

Co do Twojego problemu, napisałeś "rozdwojenie grafiki przy szybkim ruchu kamery" to może zupełnie coś innego niż smużenie...

59077297.jpg

Z takim problemem spotkałem się w Fallout 3, Resident Evil 5 i paru innych grach na X360. Więc jeżeli chodzi Ci o efekt rozdwajania się obrazu to już wina gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W Falloucie czy w Final Fantasy XIII mam taki efekt jak ten gosc w Resistance 2 (wlasnie to mialem na mysli piszac o "rozdwojeniu" grafiki).

Przesowajac szybko kamere np w falloucie i patrzac na jakis obiekt np slup telegraficzny - mam tak jakby dwa slupy teleragficzne (pojedynczy slup rozdwaja sie podczas ruszania kamery).

Piszesz ze to ewidentny blad TV - kurcze, ale mam ten efekt teraz na wszystkich trzech odbiornikach :( - niesamowity pech?

Edytowane przez mierniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innym kablu HDMI, lub podłącz PS3 do monitora za pomocą HDMI-DVI i zobacz jaki będzie efekt.

ps. Ja zaraz uruchomię raz jeszcze RE2 oraz K2 i dokładnie się przyjże jak to u mnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... sprawdzalem na dwoch kablach HDMI (widze ze bede musial kupic trzeci :( )

Kabla HDMI - DVI nie mam bo nigdy nie byl mi potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

W Killzone 2 rzeczywiście jest pewien efekt smużenia ale ledwie co go widać, w sumie można to zauważyć tylko na celowniku. Biorąc pod uwagę mój dość stary już LCD LG 32" z długim czasem reakcji to całkiem normalne. Mimo wszystko u mnie to i tak wygląda o niebo lepiej niż na prezentowanym z linku filmie który podałeś. Biorąc pod uwagę specyfikacje Twojego Panasonica powinno być idealnie...hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plazmie nie występuje raczej smużenie a już prawie napewno na g10 :) A rozdwojenie to jest wina gry, moze na wiekszej przekątnej to po prostu zauważyłeś a na mniejszych nie zwróciłeś uwagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam g10 tylko starsza wersje x10 :(

Ja juz sam nie wiem czy mi sie tylko wydaje czy naprawde cos jest nie tak.

A moze ktos z Was ma Fallouta 3pl lub Final Fantasy XIII i moze spawdzic jaki u nich jest efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam f3 i powiem ci jedno, podczas grania na tv samsunga 40'' i sharpie 32'' (jeden i 2 to LCD) nie ma zadnego rozdwojenia obrazu. Probowalem wszystkiego i nie udalo mi sie tego osiagnac. Przy zastosowaniu plazmy problem z czasem reakcji nie powinien wystepowac(czas reakcji plazmy to jakies 10^-4 s) a jakie masz kable HDMI? Markowe czy "real quality"? Zawsze uwazalem ze nie ma to zadnego znaczenia ale moze jednak... ja uzywam kabli sony ktore dostalem gratis do konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable to niestety jakies noname.

Moze rzeczywiscie musze kupic orginalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na tego screena przychodzi mi do glowy tylko screen tearing, czyli brak synchro pionowego. Jest to "wina" (programisci swiadomie zdecydowali sie na ten krok) gry i nic sie z tym nie zrobi. Efekt ten jest najbardziej dostrzegalny przy obracaniu w lewo/prawo, troche mniej w gore/dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre - wlasnie wrocilem z Saturna z kupionym orginalnym kablem HDMI (podobno jest jakis ekranowany z przeplotem itp).

Niestety ... czy na nowym kablu czy na starym - zadnych zmian.

qgar - u mnie nie wystepuje to co na screenie. Mam to samo co gosc, ktory opisuje swoj problem w przedstawionym linku w pierwszym poscie :(

i chyba nic z tym nie zrobie ... ehhh chyba trzeba bedzie sie przyzwyczaic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Jezeli chodzi o takie rozdwojenie to kojarzy mi sie to z filmikami nagranymi w przeplocie. W jakiej rozdzielczosci uruchamiaja sie te gry? 1080i czy 720/1080p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry odpalaja sie w 720p lub 1080p (to zalezy od gry). Oczywiscie w konsoli mam ustawione wyswietlanie "auto" czyli wszystkie: 576P , 720p, 1080i oraz 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×