Skocz do zawartości
Aki1986

NAT3

Rekomendowane odpowiedzi

DMZ to najszybszy sposób, ale jednocześnie najbardziej zagraża sprzęt na ataki z sieci. PS3 na szczęście (pewnie narazie) to nie dotyczy, ale lepiej pobawić się właśnie w manualne przekierowywanie a DMZ zostawić sobie jako ostatnią deskę ratunku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAT - technika translacji adresów sieciowych, mówiąc łopatologicznie dzieli się na 1,2 i 3, a te z kolei na inne. Urządzenie, w tym wypadku PS3 wykrywa NAT1, gdy łączymy się bezpośrednio, oraz NAT2 i 3 gdy łączymy się pośrednio (2 gdy porty są forwardowane, 3 gdy nie) za pomocą np. routera. Metoda ostatnie może, ale nie musi wpływać na online w grach, ale zdecydowanie wpływa na stabilne działanie PSN. Konsola lubi się wywalać na apeku (access point) i wracać do niego po chwili. Jeśli ktoś ma z Was router i NAT3 wystarczy jeden mały zabieg, aby tego się pozbyć raz na zawsze. Ustawiamy dwa protokoły UDP w routerze, przypisując im IP oraz numer portu. Np. Aplikacja: PS3, port: 3658, protokół UDP, adres IP (stały adres ustawiony wcześniej dla PS3 w routerze) jedno mam z głowy. Teraz należy ustawić port oddzielny dla PSN: 3478. I wsio ogólnie chodzi o to, że trzeba otworzyć dwa porty: 3658 i 3478 i przypisać im IP z PS3. Konsola łącząc się z routerem, będzie miała otwarte te dwa porty i wywali Nam NAT typu 2 Jeśli łączycie się w sieci osiedlowej LAN, wtedy walić do admina o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że nalezy w UDP dodać jeszcze port: 3479!!... a w TCP: 80, 443, 5223:) ale mojemu poprzednikowi chyba się zapomniało

A aby wszystko grało jak się chce można odblokować jeszcze porty TCP: 10070, 10080, 6000, 7000 i UDP: 10070!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze że nalezy w UDP dodać jeszcze port: 3479!!... a w TCP: 80, 443, 5223:) ale mojemu poprzednikowi chyba się zapomniało

A aby wszystko grało jak się chce można odblokować jeszcze porty TCP: 10070, 10080, 6000, 7000 i UDP: 10070!!

Można dodać wszystkie dodałem, te które mi były aktualnie potrzebne do online, do tej pory śmiga, jak będą problemy to będę myślał Osobiście wolę, jak gra korzysta z określonych 2-3 portów, a nie 10 Lubię mieć pełną kontrolę nad każdym wychodzącym/przychodzącym pakietem na apeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla PS3, odblokowałem wszystkie dosłownie porty od 1-65coś tam, chyba źle się nie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekierowujac wszystkie porty na ps3 zrobiles wlasnie DMZ. Ogolnie DMZ to nie jest poprostu nazwa opcji w konfigu routera, tylko zasady dostepu pewnej czesci sieci na zewnatrz routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qgar... zmień tego pokemona z avatara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh odpisalem ci przed chwila H@des w innym watku to nie jest pokemon tylko Hamtaro troche inna bajka ale z tego co widze to jakis uprzedzony do zwierzatek jestes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mam PS3 ktore lacze z Routkiem wireless, mam ustawione dynamiczne przyznawania adresu ip, to czy to ip jest juz stale dla tego urzadzenia czy bedzie mi sie zmieniac gdy np do sieci wireless dolacze laptopa a pozniej wlacze ps3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od routera. Niektore zapamietuja jakie adresy mac dostaly jaki adres ip i po ponownym odpytywaniu DHCP przydziela ten sam. Niektore rutki maja taka opcje, inne nie maja. Poza tym jezeli chcesz sie bawic w przekierowywanie portow to szczerze odradzam dhcp i wpisanie wszystkiego z palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowalem porty przychodzace dla adresu ip ps3 i jest juz NAT 2 wiec problem z glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweldante

Witam wszytskich bardzo serdecznie.A ja mam modem Scientific Atlanta Webstar 2000,do wczoraj wszystko grało idealnie,dzisiaj chciałem odpalić online Resistance : Fall of Man i wyskoczył komunikat informujący o błędzie - NAT Type 3.Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytskich bardzo serdecznie.A ja mam modem Scientific Atlanta Webstar 2000,do wczoraj wszystko grało idealnie,dzisiaj chciałem odpalić online Resistance : Fall of Man i wyskoczył komunikat informujący o błędzie - NAT Type 3.Co robić?

przekierowałeś porty, masz PS3 w DMZ ? Kto Ci dostarcza internet. Trochę więcej informacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweldante

No właśnie nie wiem jak ustawić PS3 w DMZ.Nie mam routera.Moim usługodawcą jest ŚTK(Śląska Telewizja Kablowa).Jakbym miał router to wiem jak przekierować porty natomiast nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić z tym modemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja mieszkam w akademiku polibudy i mam tutaj ichniejsza siec. Jest baaaaardzo szybka ale właśnie ma jeden problem: NAT type 3.

Pisałem do admina akademika by puscil w routerze porty wymagane dla NAT type 1 ale mimo to nie działa. Prawdopodobnie jakiś router dalej blokuje te porty.

Innymi słowy z routerem nic nie zrobię. Może znacie jakieś inne sztuczki co by mogło pomóc? Ewentualnie jakieś dodatkowe prośby do admina mojej sieci, by on mi pomógł. O co mógłbym go jeszcze poprosić?

Ewentualnie myślałem o software AP. tj wypuścić sygnał wifi używająć jakigość narzędzia usb z mojego laptopa. Tylko nie wiem czy to pozwoli ominąć mi blokadę portów w głównej sieci. Ktoś tak próbował?

Zna ktoś może jakieś urządzenia USB z AP mode które pozwoliłoby mi na ps3 mieć NAT type 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×