Skocz do zawartości
Gość dariuszkarpierz

problem z VGA BOX do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dariuszkarpierz

witam mam taki problem ponieważ kupilem kable vga box i gdy podlaczam do niego PS3 a potem do monitora to nie mam obrazu a na monitorze wskakuje napis brak wejscia i przechodzi on w stan czuwania nie wiem jaki moze byc tego powod bo wczesniaj gralem zwyklym TV.byc może ze trzeba zmienic opcje w konsoli na kabel component tylko problem taki ze na monitorze nie mam obrazu a jak podlacze pod TV i zmienie opcje na component to nie wiem jak zapisac te ustawienia w konsoli zeby po wykaczeniu i ponownym podlaczeniu pod monitor opcje te nie zostaly skasowane. czy może moj monitor nie obsluguje VGA box jest to model BENQ T221WA panoramam 22 cale z wejsciem D-SUB.ma ktos moze jakies pomysly bo nie weim co robic,mysle ze vga box jest okej bo glosniki chodza podlaczone do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj przy włączaniu konsoli włącznik aż zacznie pikać. Powinno wyszukać jakim kablem masz podłączone ps3. Jak nie pomoże to nie mam więcej pomysłów, ponieważ jestem świeży w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy masz instrukcję do tego VGA BOX'a i nie wiem jaki to model, ale trzeba podłączyć jeden z przewodów do telewizora (Y albo PB, nie pamiętam), tam zmienić ustawienia i po zmianie rozdzielczości na 720p przy włączonej konsoli włożyć brakujący przewód do VGA BOX'a podłączonego do monitora, powinien Ci się pokazać obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy masz instrukcję do tego VGA BOX'a i nie wiem jaki to model, ale trzeba podłączyć jeden z przewodów do telewizora (Y albo PB, nie pamiętam), tam zmienić ustawienia i po zmianie rozdzielczości na 720p przy włączonej konsoli włożyć brakujący przewód do VGA BOX'a podłączonego do monitora, powinien Ci się pokazać obraz.

I na padzie strzałkę w prawo przycisnąć i powinno działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dariuszkarpierz

probowalem ale nic z tego ,jak robie tak jak piszecie to na TV obraz ginie a jak przelacze kabelek do VGA BOX to na monitorze wyskakuje napis ZA ZAKR. i monotor przechodzi w stan czuwania. moze to wina monitora bo posiada on tylko wejscie D-SUB oto model mojego LCD , BENQ T221WA jest to 22 calowy monitor ,panoramiczny i nie wiem czy VGA BOX nie obsluguje moj monitor jak myslicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. mam VGA Box HDTV2VGA i kiedy włączam PS3 to mam na ekranie Out of Range i monitor przechodzi w czuwanie. Co mam zrobić żeby zadziałało? Zaden z podanych tu sposobów nie działa. TZN. nie próbowałem podłączyć ps3 do telewizora bo TV nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie przylacze.. Mam problem.. Kupilem PStwo i chcialem go podlaczyc do monitora.. Kupilem kabel component (bedzie mi sluzyl kiedys do podlaczenia PS3), przejsciowke damsko-damska oraz kabelek component->VGA. I dupa.. Po podlaczeniu wszstkiego monitor w ogole nie widzi konsoli ani sygnalu.. I idzie spac.. Sprawdzalem na dwoch monitorach lcd i crt i efekt ten sam.. Jaka moze byc tego przyczyna? Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sie przylacze.. Mam problem.. Kupilem PStwo i chcialem go podlaczyc do monitora.. Kupilem kabel component (bedzie mi sluzyl kiedys do podlaczenia PS3), przejsciowke damsko-damska oraz kabelek component->VGA. I dupa.. Po podlaczeniu wszstkiego monitor w ogole nie widzi konsoli ani sygnalu.. I idzie spac.. Sprawdzalem na dwoch monitorach lcd i crt i efekt ten sam.. Jaka moze byc tego przyczyna? Z gory dzieki za odpowiedz

może w opcjach nie zmieniłeś. Tam jest albo RGB albo component. Jak jest ustawiony inny kabel niż podpięty to czarny ekran się pojawia. Podłącz przez chinche, zmień i zobacz czy działa wtedy na componencie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś pomysł co do mojego PS3? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może w opcjach nie zmieniłeś. Tam jest albo RGB albo component. Jak jest ustawiony inny kabel niż podpięty to czarny ekran się pojawia. Podłącz przez chinche, zmień i zobacz czy działa wtedy na componencie...

No wlasnie tak robilem.. I tez lipa.. Naprawde sie wkurzylem bo na kable i przejsciowki wydalem 250zl za ta cene bym mial VGA Boxa HD i by wszystko smigalo.. Moze ma ktos jeszcze jakis pomysl? Monitor jaki mam to HP w2007v..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim hdtv2vga zrobilem tak, ze przenioslem monitor do pokoju z TV, podlaczylem PS3 JEDNOCZESNIE do TV oraz hdtv2vga (z niego do monitora), w ustawieniach zmienilem rozdzielczosc na 720p, po czym obraz na telewizorze zanikl i pojawil sie na PS3. Wrocilem z PS3 i monitorem do pokoju i wszystko smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie tak robilem.. I tez lipa.. Naprawde sie wkurzylem bo na kable i przejsciowki wydalem 250zl za ta cene bym mial VGA Boxa HD i by wszystko smigalo.. Moze ma ktos jeszcze jakis pomysl? Monitor jaki mam to HP w2007v..

Jeśli masz HDTV2VGA i postępujesz tak jak jest napisane powyżej w moim poście i mojego przedmówcy wszystko będzie śmigać;)WIEM BO MAM TAKI SAM MONITOR JAK TY:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz HDTV2VGA i postępujesz tak jak jest napisane powyżej w moim poście i mojego przedmówcy wszystko będzie śmigać;)WIEM BO MAM TAKI SAM MONITOR JAK TY:)

No wlasnie nie mam:( Chcialem podlaczyc przez normalnie przez przejsciowki.. Moja wina.. Moglem od razu inwestowac w VGAboxa.. Powiedz jaka jest jakosc obrazu? PS2 daje rade na monitorku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podłączyłeś PS3 do TV i monitora jednocześnie? Jakimi kablami, zygmoont?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe trzeba jednocześnie! Chodzi o to żeby wejść w opcje ustawiania w jakim standardzie będzie wyświetlany obraz zaznaczyć co nas interesuje zmienić kable(konsola ciągle włączona )od tv podłączyć je pod monitor i przycisnąć strzałkę w prawo i tyle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób na to żeby nie podłączać ps3 do telewizroa, bo go nie mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...twardy reset powinien dać radę...w końcu wtedy resetuje usatwienia.

PS. No to lipton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety twardy reset nie pomaga. Choc nie mam pojecia dlaczego. Przeciez powinien dac rade.

Po prostu trzeba miec telwizor i na nim skonfigurowac wyswietlanie. I tyle. Monitory nie obsluguja rozdzielczosci PALowej, a to jest ta glowna rozdzielczosc na PS3 (bo ja obsluguje kazdy telewizor, wiec jest uniwersalna). Wiec domyslnie sie uruchamia wlasnie w tej najnizszej rozdzielczosci. Trzeba podlaczyc do TV i ustawic rozdzialke na 720p w display settings. Jesli obraz zaniknie to znaczy, ze wszystko dziala. Potem juz mozna jechac na monitorku.

A tak btw., moze Wy po prostu nie uzywacie kabli componentowych tylko zwykle AV mutli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory crt, nie są wstanie przyjąć najniższej rozdziałki 576i, bo to jest standardowa rozdzielczość która leci po kablach component, a jak jest w przypadku LCD to nie wiem nie testowałem.

A teraz instrukcja jak to zrobić.

Potrzebujemy, monitor ze złączem d-sub, ps3, kable component, konwerter, i monitor albo telewizor ze złączem component.

1. Podłanczamy kable component do MONITORA ALBO TELEWIZORA ZE ZŁĄCZEM COMPONENT!!!!!!!!

2. Wchodzimy w ustawienia obrazu i ustawiamy, rozdziałki 576p, 720p, a dźwięk puszczamy chinczami, optykiem lub hdmi.

WAŻNE: monitory nie obsługują rozdziałek "i" a crt to by ci gały wypaliły, na tym odświerzaniu.

3. Zapisujemy ustawienia obrazu, dla kabli component.

4. Odłanczamy konsole od monitor albo telewizor ze złączem component.

5. A teraz podłanczamy konsole do konwertera, a konwerter do monitora. I wszystko powinno śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedl do mnie dzisiaj converter hdtv2vga i nadal mam problem.. Po podlaczeniu wszystkiego monitor wywala mi "out of range" Co mam zrobic w takiej sytuacji? Wertuje juz internet i naprawde juz mi rece opadaja.. Jesli ktos zna rozwiazanie mojego problemu prosze napisac.. Bede dozgonnie wdzieczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory nie obsługują rozdziałki 576i, która jest standardowa dla component. Musisz podłączyć najpierw konsolę przez component do jakiegoś TV, lub monitora z tym wejściem i ustawić tam np. 720p. Wtedy pod Box'em będzie wszystko działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w PS2 w system configutation nie ma mozliwosci wyboru rozdzielczosci Nie ma nawet progressive scan (jest tylko w menu odtwarzania filmow DVD ale tylko NTSC) Wiec nie do konca wiem co mam zmienic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×