Skocz do zawartości
may

DNS Error 80710102 - Internet z kablówki z ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupilam sobie wczoraj PS3. Znam sie troche na komputerach, postawilam juz kiedys ze 3 male sieci komputerowe.

Dzis napotkalam problem z PS3. Mam internet 1 MB z kablowki Promax. Odlaczylam modem motoroli z zasilania podlaczylm rj i ponownie podlaczylm modemik. Probowalam automatycznie i wpisywalam recznie i zawsze mam ip sukces reszta dno - dns error 80710102.

Przejrzalam dzis cale forum i nikt konkretnie nie odpowiedzial dlaczego tak sie dzieje.

Pytanie do panow. Czy ruter zalatwi sprawe? Mam laptopa i probowalam przez wi fi ale tu to dopiero cuda sie dzialy. Moze ktos mi napisze krok po kroku jak udostepnic neta wifi przy uzyciu laptopa? Bede przeogromnie wdzieczna. Zamiast szykowac sie do wigilji mecze sie z tym od paru godzin.

Zycze wszystkim wesolych swiat i z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak DNSy od operatora Ci nie wchodzą i PS3 krzyczy ten błąd to zamień kolejność DNSów i drugi wpisz jako pierwszy a pierwszy jako drugi...

U mnie to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogla zmiana dns nadal

20071224007.jpg

Jak recznie wpisuje ip itp to wyglada to tak (wpisuje dokladnie jak w pc - w pc automatycznie lapie ip itd)

20071224008.jpg

Jak w konsoli robie auto to wyglada to tak

20071224009.jpg

Zmienil sie adres ip.

Pamietam kiedys ze byl problem w kablowce z tym ze net dzialal tylko z dana przypisana karta sieciowa.

Teraz kiedys testowalam i podlanczalam innego laptopa u mnie i net chodzil normalnie.

moze ktos mi powie czy zakup rutera pomoze. Jesli tak jeszcze dzis podskocze po niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że przy automatycznym nadawaniu zmienił się też adres maski - ręcznie 255.255.255.0 przy automatycznym 255.255.254.0 - no i jakoś tak adres rutera się wyzerował. Poza tym adres IP wygląda na przydzielony losowo. Ja miałem tak samo kiedy mój adres MAC nie był dodany u operatora.

Może spróbuj jeszcze adres MAC z konsoli przypisać do laptopa/kompa i zobacz co się dzieje. Jeśli kiedyś, jak mówisz, było filtrowane po adresach MAC to może nadal tak jest A wtedy telefon do operatora

Powodzenia i wesołych świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalas moze zostawic ustawienia takie jak sie automatycznie ustawia i odpalic przegladarke w PS3? Czasem ISP kablowkowy udostepnia strone do administracji swojego polaczenia, w tym zmiany urzadzenia podpietego do internetu (ja tak mam w Astercity). Jezeli podepne do modemu jakies nowe urzadzenie z nieznanym maciem to jakiego adresu bym nie wpisal to mi wchodzi na ta administracyjna.

Poza tym na moje oko strasznie dziwny adres wpisujesz recznie.I co sie rzuca w oko nie masz Default Router jak ustawienia z AUTO leca, a bez tego nie wyjdziesz na swiat.

Najlepiej wpisz ustawienia komputera jak jest podpiety do modemu i wszystko dziala (wpisac polecenie "ipconfig /all" w wierszu polecen kompa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilam wifi ceberus router ps odrazu wykrylo siec, niestety laptop nie.

Instalowalam nowe sterowniki do mojej karty w laptopie i nic. Laptop nie widzial sieci !

Mam toshibe a 200 i z przodu jest przelacznik wlanczania i wylancznia bluetooth - uwaga ten przelacznik uruchamia tez sygnal radiowy karty wifi.

I tu byl problem po uruchomieniu wszystko ladnie sie polaczylo. Dzieki panowe za wasz wysilek i trud. podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×