Skocz do zawartości
meffisto

Napisy przez Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

To Ja powiem teraz tak...Dziś zrobilem update TVerstity, bo mi od kilku dni sie pytalo...Przed Update wsio smigało, napisy, mkv etc. A teraz mam ZONK! napisów na PS3 ani widu ani słychu, za to w TVersity jak włączam w Liberaly to napisy są?! Any HELP! bo już świra z tym dostaje...Wszędzie są, ale nie na PS3!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update na wersje 0.9.11.4 ??

a czytales czendzlog ??????????????

Turn off transcoding of AVI/DIVX (version 4 or higher) for the Sony PS3 (Divx3 is still transcoded)

since firmware 2.1 can play them natively.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko jak opisane i napisow brak... 3 tydzien nad tym siedze i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to chyba ten ból że wyłącza transcoding...Można zmienić w opcjach aby zawsze transkodowalo (i wtedy są napisy!), ale jest porażka z obrazem...Jakis inny pomysł?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam męczyłem się jakiś czas z napisami ale wreszcie zaskoczyło.

Oto moje ustawienia (korzystam z Neostrady, połączenie WiFi przez kartę sieciową na PCI więc routera brak)

Zainstalowałem następujące pliki:

ffdshow_rev802_20070120_clsid

MatroskaSplitter

TVersitySetup_0_9_11_4

(oczywiście wszystkie inne kodeki które macie obecnie zainstalowane idą do śmietnika)....

Tez dlugo sie meczylem zeby uzyskac napisy ale ogolnie wszystko mam podobnie jak kolega napisal w cytowanym poscie.

Najwazniejsze, to chyba zeby wywalic wszystkie stare kodeki i zainstalowac dokladnie te zalecane ( z tym ze ja mam FFdshow version 1751 i Haali Media Splitter) i pamietac zeby czasem nie zainstalowac kodekow tych co sa razem z TVersity!

Wszystko jak w pierwszym poscie pod tym linkiem: PS3 Tutorial for Tversity Media Server ( Updated for FW2.10 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Nero 8, zainstalowalem ffdshow_rev802_20070120_clsid i MatroskaSplitter, a napisow nadal brak ;/ Na kompie nie mam innych kodekow jak wlanczam film na xp to jest ikona ffdshow w tray'u a jak wlacze film na ps3 to juz tej ikonki nie ma, wiec napisow tez nie ma ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.

Czy znajdzie się jedna dobra dusza, która używa Nero MediaHome i na ps3 ma w divxiach napisy, coby podała przepis na to, w jaki sposób po odpaleniu filmu na PS3 w kompie koło zegarka wyskoczyły ikonki filtrów ffdshow. Do szczęścia mnie nic więcej nie trzeba, z całą resztą już sobie poradzę. No chyba że się nie da .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy znajdzie się jedna dobra dusza, która używa Nero MediaHome i na ps3 ma w divxiach napisy, coby podała przepis na to, w jaki sposób po odpaleniu filmu na PS3 w kompie koło zegarka wyskoczyły ikonki filtrów ffdshow. Do szczęścia mnie nic więcej nie trzeba, z całą resztą już sobie poradzę. No chyba że się nie da .

Pozdrawiam

Mnie rowniez przydalaby sie taka dobra dusza :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie rowniez przydalaby sie taka dobra dusza :]

Cóż; rownież przyłączam się do prośby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż; rownież przyłączam się do prośby

witam nie wiem czy wiecie ale WM11 tez ma opcje udostępniania ale nie wiem czy tam działają napisy może warto spróbować pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie idzie tak.

Udostepnia mi przez WMP- jakość b. dobra brak napisów (Na PC odpala się FFdshow w trayu odznaczyłem napisy i idą z automatu na pc) - BRAK napisów na pleyu

Udostępnia mi przez Tversity jakość słaba (na pc nie odpala się film jak na niego klikam to się łaczy zjakąś stroną i nici tego) Brak napisów na pleyu.

Może ktoś pomoże.

Troche powalczyłem i na tversity napisy idą ---jak tylko wybieram ikonkę filmu w pleyu to odrazu w trayu pojawiają się ikonki FFdshow . Ale obraz tragedia w WMP znacznie znacznie lepiej.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc bo za nic nie mogę odpalić napisów naPS3 przez TVersity

Sprawa polega na tym że jak odpalam film na PS3 to w trayu mi nie wyskakuje ikona ffdshow i nie mogę wlepić tych napisów

Ktoś może mi powiedzieć dlaczego??

Jak jakieś pytania co do ustawień czy coś to walcie śmiało udzielę wszystkich niezbędnych informacji by jak najszybciej rozwiązać problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z napisami na ps3.

K-Lite Codec Pack + TVersity Media Server

z tego co przeczytałem wyżej wynika , że na komputerze program TVersity Media Server powinien zobaczyc mi napisy. Ja mam same filmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam dla wszystkich, ktorzy tak jak ja spedzili dni kilka probujac odpalic napisy na PS3 uzywajac TVersity inofrmajce, ktora znalazlem w koncu na jednym z setek forow jakie przejrzalem. Robilem wszystko tak jak bylo napisane i ciagle nic. Ludzie pisza, ze im dziala, a u mnie nic.

Otorz nikt nie powiedzial, ze w TVersity w opcjach musi byc zaznoczone ALWAYS w opcji When To Transcode, a nie ONLY WHEN NEEDED co jest rekomendowane.

Sprobujcie, u mnie dziala.

Pozdrawiam i zycze sil w walkach z tym, czy innymi programami.

Olcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodziło,dzieki wielkie.

Ale i tak po 2 dniach przesiadłem się na Media Server.

Edytowane przez kyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem zrobić żeby film leciał wraz z napisami Na kompie czyta napisy na PS3 już nie Wiem że napisy muszą być w formacie srt. ale konsola i tak ich nie widzi choć ma automatyczne ładowanie napisów Wiem też że pliki muszą się tak samo nazywać ale też nie działa Próbowałem to na filmie MPEG- 4 i może to jest przyczyną? Może te dwa formaty nie współpracują ze sobą? Jeśli macie inne pomysły to prosiłbym o napisanie jak uruchomić te cholerne napisy na mojej konsoli przez MediaSerwer krok po kroku jak do debila :) Może w końcu się uda bo filmy ładnie śmigają a cała radość idzie się .... bo nie widzi tych napisów POMOCY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zainstaluj najnowszę betę (na windows: http://ps3mediaserve...ws-1.11.369.exe ).

Pliki z napisami nie muszą być w .srt, mogą być .txt w dowolnym formacie (tak jak na kompie).

Ustaw kodowanie znaków na Cp1251 aby nie było krzaczków zamiast polskich liter.

W tej chwili nie mam tego przed sobą ale tam poniżej na dole w opcjach są dwie możliwości generowania napisów, wypopróbuj obie (ta domyślnie zaznaczona generuje ładniejsze napisy, ale pewnie zabiera więcej mocy CPU).

I jeszcze ważne: na PS3 powinieneś mieć filmy z napisami widoczne tak: NazwaFilmu {External subtitles}.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy można wczytać na konsoli plik tekstowy do filmu w formacie AVI. Tzn. mam film ściągnięty i do niego plik z napisami. Czy mógłby ktoś w tej kwestii pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna. Trzeba napisy wtopic w film za pomoca kompa, albo skorzystac z jakiegos Media Servera na pc i udostepnic film po sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qgar napisał: "...albo skorzystac z jakiegos Media Servera na pc i udostepnic film po sieci"

pytanie: czy za pomocą PS3 Media Server można wkleić napisy w film???

Jeśli tak to napiszcie jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz PS3 MEDIA SERVER w nim udostępniasz folder w którym jest film i napisy na konsoli w xmb wchodzisz na filmy znajdz serwery multimedialne i powinno Ci znaleźć podstawa to PS3 i piec w jednej sieci proste przez PS3 media server będą Ci chodzić nawet rmvb na czarnulce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qgar napisał: "...albo skorzystac z jakiegos Media Servera na pc i udostepnic film po sieci"

pytanie: czy za pomocą PS3 Media Server można wkleić napisy w film???

Jeśli tak to napiszcie jak...

Zainstalować PS3 Media Server,

napisy prze-konwertować do typu "srt" lub "sub" (Sciągnij sobie SubEdit Otwierasz napisy klikasz w menu Plik ---> Eksport --->SRT.)

umieścić w katalogu z danym filmem.

Osobiście nie testowałem ale ponoć działa

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media server tylko streamuje. Ale jezeli masz odpowiednie kodeki, to kodeki beda wklejac napisy, a media serwer przesle film juz z napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam jeszcze prostszy sposób. Wystarczą dwa programy : SubEdit-Player oraz AVIAddXSub.

O to co wystarczy zrobić :

1. Przykładowo w folderze XXX masz dwa pliki : 2012.txt oraz 2012.avi

Na początku musisz przerobić plik 2012.txt na format .srt czyli tak : 2012.srt

W tym celu uruchamiasz SubEdit-Player i w nim otwierasz film oraz napisy (napisy automatycznie się otworzą, gdy plik .txt ma taką samą nazwę jak plik .avi)

Klikasz File>Export>SubRipp (SRT) i dajesz zapisz (plik .srt ma się znajdować w takim samym folderze co film)

I teraz w folderze XXX masz trzy pliki : 2012.srt 2012.txt oraz 2012.avi Jeżeli chcesz, to plik 2012.txt możesz usunąć :P

2. Uruchamiasz program AVIAddXSub

I wybierasz film, który chcesz skonwertować czyli 2012.avi. I po kilku minutach film gotowy do obejrzenia na PS3. Więc wystarczy już tylko np. na pendriva skopiować plik 2012.divx oraz 2012.srt (pamiętaj, by te dwa pliki były w jednym folderze) i tyle :P Oglądasz już film z napisami w PS3 :teehee:

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi ale niestety żadne z powyższych rozwiązań nie pomogło:

- napisy w formacie srt w folderze z filmem nie pomaga (film działa ale bez napisów)

- rozwiązanie Mkkala z SubEdit-Player i AVIAddXSub, program AVIAddXSub niby tworzy nowy plik (chyba) avi ale bez napisów

- rozwiązanie qgar moje kodeki niestety nie pomagają w streamowaniu z napisami

może robię coś źle (chociaż nie wiem co można zrobić źle)

może ktoś ma jakieś inne sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×