Skocz do zawartości
qgar

Podejrzane operacje na PSS PL

Rekomendowane odpowiedzi

23 grudnia kupowalem Wipeouta. Nie bylo srodkow wiec trzeba bylo przelac kase, a korzystam z eKarty mBanku. Za pierwszym razem na karte zaladowalem rowno 20zl czyli tyle za ile minimum mozna doladowac walleta. Przy pierwszej probie dostalem komunikat ze doladowanie niestety nie moze byc zrealizowane. Pomyslalem ze pewnie za malo kasy na karte dalem i musi byc troche wiecej niz na styk.

Na karte wrzucilem 25zl, ale zmieniajac jej zawartosc zwrocilem uwage ze tam ciagle jest te 20zl, czyli nic nie ubylo. Po umieszczeniu 25zl na karcie doladowanie portfela poszlo bezbolesnie, Wipeout zostal zakupiony.

Dzis w celach kontrolnych sprawdzam stan konta i historie operacji i moja uwage przykuly dwie operacje z PLAYSTATIONR z dnia 23 grudnia pomniejszajace stan konta o 20 kazda. Na PSS w Download List upewnilem sie ze nic wiecej nie sciagalem jako ze pamiedz moja moze miec dziury. 23 grudnia zakupilem tylko Wipeouta. Lekko podirytowany sprawdzilem jeszcze stan walleta i z niekryta ulga moge powiedziec ze znalazlem moje brakujace 20zl.

Po czesci szczesliwy ze kasa niby nie wyparowala, ale lekko zdenerwowany ze zaladowalo walleta o raz za duzo.

Teraz jeszcze przegladam historie transakcji w Account Management i w dniu mam kolejne wpisy :

23/12/2007 Wallet Funding 20,00zl

23/12/2007 Product Purchase -19,00zl

23/12/2007 Wallet Funding 20,00 zl

wiec jakby nie parzec (z gory na dol czy odwrotnie jak to jest na ps3) konto zostalo doladowane, gra zakupiona i pojawia sie doladowanie widmo :|

A tego jestem pewien na 100% ze nie doladowywalem portfela po dokonaniu zakupu bo i na co?

Ktos mial juz podobny problem? do kogo z Sony dzwonic w tej sprawie? Macie jakies namiary? Kiedys probowalem napisac maila na adres podawany w potwierdzeniach przychodzacych na @ po zakupie ale zostalem ladnie olany z gory na dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pomyslalem ze pewnie za malo kasy na karte dalem i musi byc troche wiecej niz na styk.

Niestety, przy każdej płatności kartą musisz mieć więcej niż kwota, którą chcesz zapłacić. Jest tak dlatego, że za taką transakcję trzeba zapłacić jeszcze prowizję.

Na karte wrzucilem 25zl, ale zmieniajac jej zawartosc zwrocilem uwage ze tam ciagle jest te 20zl, czyli nic nie ubylo. Po umieszczeniu 25zl na karcie doladowanie portfela poszlo bezbolesnie, Wipeout zostal zakupiony.

Nie wiem czy masz możliwość podglądu takich rzeczy, ale te 20 zł, które widziałeś na koncie mogły zostać zablokowane przez bank na późniejsze ściągnięcie z karty. Teoretycznie jak płacisz w PSS Store to pieniądze nie powinny znikać od razu po transakcji. Powinny tam sobie siedzieć jeszcze jakiś czas, ale bez możliwości ich użycia.

23 grudnia zakupilem tylko Wipeouta. Lekko podirytowany sprawdzilem jeszcze stan walleta i z niekryta ulga moge powiedziec ze znalazlem moje brakujace 20zl.

Faktycznie dziwne, jeśli napisało że nie mógł ściągnąć tych pieniędzy.. ale wygląda na to, że jednak mu się udało za pierwszym razem.

Ja nie polecam doładowywać Walleta w ogóle. To jest opcja dla rodziców, jak chcą dziecku przydzielić jakąś kwotę na gry, co by nie dawać dostępu do wszystkich pieniędzy na karcie. Lepiej jest wybrać grę, dodać do koszyka, checkout, wybrać kartę kredytową i po sprawie. To ma dodatkowy plus - doładowując walleta mamy do wyboru predefiniowane kwoty, więc jak gra kosztuje 19 zł to mamy do wyboru 20 zł i zostaje nam ogonek 1 zł na koncie. Jak płacisz z ominięciem walleta to ściągane jest dokładnie tyle ile jest potrzebne - 19 zł (+ prowizja oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie kupuje z ominieciem walleta? Gzie bym nie kliknal w PS Store to mi pisze ze nie ma wystarczajacej kwoty w wallecie i czy chce doladowac, a doladowac moge tylko karta kredytowa.

Ta eKarta mBanku to wirtualna karta do platnosci przez internet. Na stronie jest opcja umozliwiająca umieszczenie na karcie porzadanej sumy z mozliwoscia calkowitego rozladowania. Poza tym z ps3 korzystaja u mnie raczej same powazne osoby wiec o machlojkach finansowych nie ma mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×