Skocz do zawartości
Gość kwas

Firmware 2.1 i Divx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwas

Witam!

Jak myślicie, czy jest jakaś mikro szansa na to, że w którymś z kolejnych firmware'ów dodadzą możliwość oglądania divx z napisami?

Pozdrawiam

kwas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Jak myślicie, czy jest jakaś mikro szansa na to, że w którymś z kolejnych firmware'ów dodadzą możliwość oglądania divx z napisami?

Pozdrawiam

kwas

Mikro szansa to i pewnie jest (jak i na wszystko ) ale mowie ci szczerze - nie licz na to. Maja duzo wazniejsze rzeczy do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszą rzeczą jaką muszą zrobić to dodanie możliwości wejścia do XMB podczas gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Najważniejszą rzeczą jaką muszą zrobić to dodanie możliwości wejścia do XMB podczas gry.

DOKŁADNIE. Jak dostaniesz wiadomość podczas gry to trza wychodzić z niej, żeby ją przeczytać, a tak to pauza, XMB i odpauzowanie. Oczywiście też do wielu rzeczy innych by się przydał XMB podczas grania. A napisy...? Mogą dodać w każdej następnej aktualizacji, w końcu wiele problemu to to nie jest wprowadzić taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo jakby juz dali XMB z poziomu gry. Bo nawet grajac w CoD 4 ( np. JA ) a w Warhawka ( kolega ) bysmy mogli zrobic chat i gadac xD. Ale jakby 2 osoby graly w CoD np. To mogli by sobie podpowiadac Ale wg. mnie XMB to najwazniejsze czym powinni sie teraz zajac. Albo gramy w (np.) Heavenly Sword i jak nie wiemy jak przejsc dana misje pisze do qmpla badz rozpoczynamy chat i juz ;D Fajnie by bylo A napisy mi zwisaja ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie, czy jest jakaś mikro szansa na to, że w którymś z kolejnych firmware'ów dodadzą możliwość oglądania divx z napisami?

Mozna sobie nalozyc napisy na film. Na moim dwuletnim laptopie taka operacja trwa ok 50 minut. Aby to zrobic trzeba sciagnac i zainstalowac program mplayer, ktory zawiera narzedzie do kodowania filmow p.t. mencoder. Nastepnie z linii komend piszemy polecenie:

mencoder -ovc xvid -xvidencopts fixed_quant=5 -oac copy -sub <plik-z-napisami> -o <nazwa-docelowego-pliku-avi> <plik-avi-bez-napisow>

Mplayer do sciagniecia stad:

http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamon
Mozna sobie nalozyc napisy na film. Na moim dwuletnim laptopie taka operacja trwa ok 50 minut. Aby to zrobic trzeba sciagnac i zainstalowac program mplayer, ktory zawiera narzedzie do kodowania filmow p.t. mencoder. Nastepnie z linii komend piszemy polecenie:

mencoder -ovc xvid -xvidencopts fixed_quant=5 -oac copy -sub <plik-z-napisami> -o <nazwa-docelowego-pliku-avi> <plik-avi-bez-napisow>

Mplayer do sciagniecia stad:

http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.html

Napisy wklejilem programem Sub2Divx, ale jak je wlaczyc podczas odtwarzania, zeby byly widoczne ? (jak ogladam film divx na odtwarzaczu DVD to wciskam na pilocie klawisz napisy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kiedyś wprowadzą. Na pewno to zrobią gdy MS zrobi takie coś w Xboxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem szczerze, że napisy w divix'ach i wychodzenie z gry do XMB nie jest mi potrzebne do szczęścia. Ja CHCĘ DOPRACOWANYCH GIER DO PERFEKCJI. Żadnych problemów z v-synciem, frameratem i trybem online. Konsola według mnie ma służyć do GRANIA a nie do tysiąca innych pierdół. Najpierw niech wszystko w temacie gier będzie dopięte na ostatni guzik. Potem mogą dodawać jakieś gadżety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja allplayera posiada funkcje wklejania napisow do filmu . Operacja ta trwa jakies 5 min. . Tylko jest "maly" problem , mianowicie na odtwaraczu dvd napisy sa widoczne , a jak odpalam na konsoli to ich nie ma :/ Nie wiem czy jest to jakis rodzaj zabezpieczenia . Podkreslam ze nie jest do odzielny plik srt czy txt tylko napisy na stale powiazane(wklejone) do pliku divx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są ciągle napisy TXT tylko są wewnątrz pliku DIVX - coś jak pliki wewnątrz ZIP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×