Skocz do zawartości
Kuktas

Starcraft Ii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ktos ma juz tego killera? :)

Ja mam zamiar kupic gre ale kiepsko z funduszami ,wiec nie bede jej mial zbyt szybko...

Jakie sa wasze wrazena? Lepsza od jedynki? I czy ktos hojny obdarowal by mnie kluczem do demka na PW? ^^'

Zapraszam do dyskusji na temat gry wszystkich :P

Gramy w SC2:

Part 1 single:

http://tvgry.pl/?ID=1126

Part 2 single:

http://tvgry.pl/?ID=1127

Multi Zerg:

http://tvgry.pl/?ID=892

Multi Protoss:

http://tvgry.pl/?ID=922

Multi Terran:

http://tvgry.pl/?ID=878

EDIT: AAAARGH! Moglby jakis mily moderator poprawic tego byka w tytule? :) Mialo byc "StarCraft II" ,z gory dzieki.

Edytowane przez Kuktas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja strasznie sie bije z mysla o zakupie, ale, gdy pomysle o tym, ze gra kosztuje 180zl i na dodatek to tylko jedna kampania to mnie krew zalewa. Ja mam tak, ze zanim zaczne grac skrimish lubie przejsc kampanie oswoic sie z jednostkami itp. i dopiero wtedy zaczac potyczne online. Tutaj niestety jesli zaczne grac skrimish to kolejne czesci zawierajace kolejne kampanie nie beda mialy dla mnie najmniejszego sensu, bo juz bede znal wszyskie jednostki pozostalych frakcji. A nie sadze, abym wytrzymal do tego czasu grajac tylko Terranami, a samo story w strategii mi nie wystarczy, zeby grac(chyba, ze misje beda bardzo ciekawie urozmaicone i nie beda polegaly tylko na zniszczeniu bazy wroga). Na dodatek kolejne kampanie pewnie beda w tej samej cenie, i jesli tak rzeczywiscie bedzie to niezle zdzierstwo.

Edytowane przez SmaleC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja strasznie sie bije z mysla o zakupie, ale, gdy pomysle o tym, ze gra kosztuje 180zl i na dodatek to tylko jedna kampania to mnie krew zalewa. Ja mam tak, ze zanim zaczne grac skrimish lubie przejsc kampanie oswoic sie z jednostkami itp. i dopiero wtedy zaczac potyczne online. Tutaj niestety jesli zaczne grac skrimish to kolejne czesci zawierajace kolejne kampanie nie beda mialy dla mnie najmniejszego sensu, bo juz bede znal wszyskie jednostki pozostalych frakcji. A nie sadze, abym wytrzymal do tego czasu grajac tylko Terranami, a samo story w strategii mi nie wystarczy, zeby grac(chyba, ze misje beda bardzo ciekawie urozmaicone i nie beda polegaly tylko na zniszczeniu bazy wroga). Na dodatek kolejne kampanie pewnie beda w tej samej cenie, i jesli tak rzeczywiscie bedzie to niezle zdzierstwo.

Oprocz 30 misyjnej kampani terranow (w ktorej podobno nie ma praktycznie misji typu zniszcz baze wroga) jest tez mini kampania protosow ,a fabula podobno wciaga ,i nie pozwala sie oderwac od gry ,5-tego bede mial gre to dam znac jak to wszystko wyglada i czy warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleta gry jest wlasnie to ze kampania mimo, iz tylko jedna, jest dosc dluga. Kampania Protosow jako dodatek ok, ale to nadal nie taka kampania jakiej sobie zyczyli gracze.

A co do zakupu ja mam termin do kiedy musze podiac decyzje, czyli do konca tej niedzieli i jutro rano, albo ide zaszalec i przehulam 180zl na gre, albo przepije i wysikam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleta gry jest wlasnie to ze kampania mimo, iz tylko jedna, jest dosc dluga. Kampania Protosow jako dodatek ok, ale to nadal nie taka kampania jakiej sobie zyczyli gracze.

A co do zakupu ja mam termin do kiedy musze podiac decyzje, czyli do konca tej niedzieli i jutro rano, albo ide zaszalec i przehulam 180zl na gre, albo przepije i wysikam ;]

Jak kupisz to zagramy :P Ja gre bede mial w czwartek (najprawdopodobnie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam grę. Prawie przeszedłem. To nieprawda co mówią, że nie ma misji w stylu "zniszcz bazę wroga". Są tyle tylko, że zamaskowane pod różnymi zadaniami w misji. W stylu - doleć do centrum sterowania ogromnego statku kosmicznego niszcząc generatory grawitacyjne, które niszczą twoje jednostki. Przy okazji dookoła tych generatorów są bazy wroga, czyli krótko mówiąc - zniszcz i zabij wszystko co do ciebie strzela.

Gra jest fajna. Jest to klasyczny RTS z ciekawą fabułą, która jednak IMO cierpi z powodu nieliniowości misji. Wydaje mi się, że gdyby misje były ułożone liniowo, a nie jak teraz, że gracz sam wybiera, którą zagra najpierw opowieść byłaby lepsza i spójniejsza.

Filmiki jak zawsze miażdżą (oczywiście te filmowe, a nie na enginie gry - które też są dobre). Blizzard jest mistrzem pod tym względem. Uncharted 2 czy God of War III mogą się uczyć jak robić tak klimatyczne filmiki. Walka Zeratula z Kerrigan czy Platforma New Getysburg są według mnie mistrzowsko wykonane.

Plusem są achivmenty, które wydłużają żywotność singla, który na normalu nie sprawia problemów jeżeli gracz choć trochę rozumie jednostki i umie nimi dowodzić. Choć dalej sprawdza się taktyka misz-masz 6 typów jednostek w jednym oddziale i niszczymy wszystko, albo nowa jednostka w danej misji jest tak przepakowana, że sama wygrywa grę.

W multi jak na razie grałem parę razy. Nie spotkałem jeszcze żadnych cyborgów czy koreańców ale to kwestia czasu. Fajną sprawą jest practice match - opcja, która pozwala graczowi rozegrać 50 meczy treningowych z innymi graczami by wyszkolić swoje umiejętności.

Ogólnie daje StarCraftowi 2 solidną czwórkę z plusem na pięć. Liniowa kampania byłaby lepsza.

Jibril - 269 - jak by ktoś zechciał zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam grę. Prawie przeszedłem. To nieprawda co mówią, że nie ma misji w stylu "zniszcz bazę wroga". Są tyle tylko, że zamaskowane pod różnymi zadaniami w misji. W stylu - doleć do centrum sterowania ogromnego statku kosmicznego niszcząc generatory grawitacyjne, które niszczą twoje jednostki. Przy okazji dookoła tych generatorów są bazy wroga, czyli krótko mówiąc - zniszcz i zabij wszystko co do ciebie strzela.

Gra jest fajna. Jest to klasyczny RTS z ciekawą fabułą, która jednak IMO cierpi z powodu nieliniowości misji. Wydaje mi się, że gdyby misje były ułożone liniowo, a nie jak teraz, że gracz sam wybiera, którą zagra najpierw opowieść byłaby lepsza i spójniejsza.

Opowieść cały czas jest dobra i spójna... Jak na RTS'a to chyba najlepsza kampania.

4+/5 bo kampania nie do końca jest liniowa? Kogo to obchodzi? Nie znam osoby z wyjątkiem Ciebie, której by to zawadzało...

No i przede wszystkim głownie liczy się multi, jest genialne. Odświeżony, dopracowany i poprawiony sc1.

(teraz tylko trzeba czekać na pierwszy sezon i pro lige)

Gra spokojnie zasługuje na 10/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz pobralem 75% demka wiec niedlugo sam sparwdze ,a potem zakupie :P

Mam nadzieje ze kampania jest tak dobra jak w Warcraft 3 ,a multi jest od niego lepsze...

Uswiadczyl ktos jakis problemow z gra na poziomie technicznym?

Edytowane przez Kuktas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz pobralem 75% demka wiec niedlugo sam sparwdze ,a potem zakupie :P

Mam nadzieje ze kampania jest tak dobra jak w Warcraft 3 ,a multi jest od niego lepsze...

Uswiadczyl ktos jakis problemow z gra na poziomie technicznym?

W grach blizzarda to nie możliwe ;)

Kampania IMO lepsza niż w w3, a multi na pewno lepsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest fajna. Jest to klasyczny RTS z ciekawą fabułą, która jednak IMO cierpi z powodu nieliniowości misji. Wydaje mi się, że gdyby misje były ułożone liniowo, a nie jak teraz, że gracz sam wybiera, którą zagra najpierw opowieść byłaby lepsza i spójniejsza.

Cierpi z powodu nie liniowości misji? Człowieku każdy wątek jest oddzielny i niezależny, więc co to za problem.

Genialna kampania - film przerywany rtsem : D

Multi też genialny, jedyny minus to brak czatu jak było w w3, a więc oceniam SC2 na 10-/10

Lazypeon - 708

Edytowane przez Sergei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz pobralem 75% demka wiec niedlugo sam sparwdze ,a potem zakupie :P

Mam nadzieje ze kampania jest tak dobra jak w Warcraft 3 ,a multi jest od niego lepsze...

Uswiadczyl ktos jakis problemow z gra na poziomie technicznym?

jest demo?! bo ja obszukiwałem cały net i nic nie znalazłem, nie chce najpierw inwestować w grę jeżeli nie będe pewien ,że mój komputr nie będzie miał z nią żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest demo?! bo ja obszukiwałem cały net i nic nie znalazłem, nie chce najpierw inwestować w grę jeżeli nie będe pewien ,że mój komputr nie będzie miał z nią żadnych problemów.

Jak dostaniesz od kogoś klucz TRIAL to możesz pograć, poza tym grę można pobrać za darmo ze strony blizzarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja gram singla i muszę powiedzieć, że cała otoczka jest świetna, filmiki, fabuła, to całe menu w tych pomieszczeniach, po prostu sam miód!

A sama gra? Stary dobry StarCraft, co tu więcej chcieć?

Zresztą we wszelakie RTS'y gram tylko single, multi mnie nie interesuje, już wole sobie skirmishe pograć samemu na kompa.

Tak jeszcze wtrącając.

Nienawidzę tych "nowoczesnych" RTS'ów, w których usunięto już zupełnie rozbudowywanie bazy, gromadzenie surowców, itd. A przecież to jest najważniejsza rzecz w strategiach RTS wg mnie.

Znienawidziłem Relic za to co zrobili z Warhammer'em Dawn of War II. Pierwsza część to majstersztyk, który jest u mnie na równi ze SC II teraz. Ale DoW II...porażka...

Tak samo Command & Conquer...chociaż ta seria od czasu Tiberium Wars poszła daleko w stronę dna, a serię C&C jeszcze z czasów Westwood po prostu ubóstwiam.

W każdy razie SC II to super gra, która przyciąga na długie godziny do monitora. Teraz gram tylko na konsoli, a kompa włączam tylko do neta i filmów, ale SC II znów to zmienił.

PS.

Co do ogólnej stabilności to jak zawsze przy produktach Blizzarda, najwyższa jakość.

Grałem pół dnia wczoraj (no może troszkę mniej) i żadnych zwiech, przycinek, itd. Po prostu działa tak jak konsola :P

Wymagania też jakieś spore nie są, ja gram u siebie na 1920x1200 z wszystkim na Ultra i nie ma problemów.

Nie zwiesza, nie ścina, nie ma slajdów. Bardzo dobrze zoptymalizowana gra.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja gram singla i muszę powiedzieć, że cała otoczka jest świetna, filmiki, fabuła, to całe menu w tych pomieszczeniach, po prostu sam miód!

A sama gra? Stary dobry StarCraft, co tu więcej chcieć?

Zresztą we wszelakie RTS'y gram tylko single, multi mnie nie interesuje, już wole sobie skirmishe pograć samemu na kompa.

Tak jeszcze wtrącając.

Nienawidzę tych "nowoczesnych" RTS'ów, w których usunięto już zupełnie rozbudowywanie bazy, gromadzenie surowców, itd. A przecież to jest najważniejsza rzecz w strategiach RTS wg mnie.

Znienawidziłem Relic za to co zrobili z Warhammer'em Dawn of War II. Pierwsza część to majstersztyk, który jest u mnie na równi ze SC II teraz. Ale DoW II...porażka...

Tak samo Command & Conquer...chociaż ta seria od czasu Tiberium Wars poszła daleko w stronę dna, a serię C&C jeszcze z czasów Westwood po prostu ubóstwiam.

W każdy razie SC II to super gra, która przyciąga na długie godziny do monitora. Teraz gram tylko na konsoli, a kompa włączam tylko do neta i filmów, ale SC II znów to zmienił.

PS.

Co do ogólnej stabilności to jak zawsze przy produktach Blizzarda, najwyższa jakość.

Grałem pół dnia wczoraj (no może troszkę mniej) i żadnych zwiech, przycinek, itd. Po prostu działa tak jak konsola :P

Wymagania też jakieś spore nie są, ja gram u siebie na 1920x1200 z wszystkim na Ultra i nie ma problemów.

Nie zwiesza, nie ścina, nie ma slajdów. Bardzo dobrze zoptymalizowana gra.

Ja tez pykam single bardzo podobaja mi sie motywy "nieliniowe"...

Dzieki tej grze moge tez pogadac z przyjaciolmi ktorzy graja w wowa :D

Multi jest fajne ,tylko denerwujace jest to ze czesto sie trafia na kompletnyh noobow w druzynie ktorzy nawet armii nie robia...

Co do DoW'a... uwielbiam jedynke ,ale dwojka tez mi sie podoba ,kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko zgadzam się w 100%, ostatnio nabyłem nowego kompa i kupiłem w ciemno DoW2 pamiętając jak jedynka miażdżyła, niestety wypadłem z obiegu i nie byłem gotowy na to co mnie czeka.... Gra jest całkiem fajna, ale do cholery to nie jest RTS!! Zawsze czerpałem większą przyjemność z budowania bazy itp. jak z walki samej w sobie...na szczęście starc 2  to dalej to co najlepsze w strategiach, bo po co zmieniać coś co jest doskonałe :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się podobała jedynka to dwójka mu się spodoba. Gra której nie mogło zabraknąć u mnie na półce. Mam od premiery i polecam. Szkoda, że czasu mało na granie na PC i na PS ale może uda się kiedyś zgrać. Jak coś -" DifrentPL " zapraszam do zjanomych  :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIM plusem są niewygórowane wymagania. Na moim dell'u inspiron1564 win 7 x64 , gdzie miałem spore problemy z dał of worem 2, starc chodzi płynniutko na high :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIM plusem są niewygórowane wymagania. Na moim dell'u inspiron1564 win 7 x64 , gdzie miałem spore problemy z dał of worem 2, starc chodzi płynniutko na high :D

U mnie DoW2 chodzi na niskich a SC2 na high :D Widac ze Blizz nie zmarnowal tych 7 lat developingu...

Jezeli kogos interesuje replaye najlepszych graczy z polskim komentarzem to zapraszam na: http://www.youtube.com/user/ZeddStarcraft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to zakupiłem sobie w końcu pełnoprawną wersję, wcześniej śmigałem w "demo" :)

Nie jestem jakimś super graczem w Starcrafta II, część druga jest moim pierwszym spotkaniem z tą serią. Co prawda grałem odrobinkę w pierwszą, ale to było takie granie na poziomie małe dzieciaka, i tylko kilka pierwszych misji.

Obecnie również sobie śmigam kampanie, robię (a przynajmniej staram się) od czasu do czasu jakiegoś achivmenta czy coś w tym stylu.

Ogólnie jestem totalnym newbie w tą grę, wszystko sprawia mi ogromny problem...może nie tyle problem, ale po prostu uczę się, zresztą jak każdy kto dopiero zaczyna swoją przygodę z uniwersum SC.

Chciałem się spytać, czy są tutaj tacy gracze jak ja? Co by sobie pograć od czasu do czasu razem na kompa lub coś w tym rodzaju. Liczę, że nie będą mnie dodawać ludzie do znajomych co liczą na szybkie nabicie sobie punktów wygranych.

Nie będę ukrywał, że granie po sieci na siebie jakoś nie sprawia mi frajdy, no chyba, że z ludźmi których znam i wiem że są na podobnym poziomie :) Wtedy gra sprawia frajdę, można pograć na luzie, pośmiać się, itd.

Napinki sieciowe i wyliczanie co do sekundy każdą jednostkę to nie dla mnie. Od razu mówię, jak ktoś jest tutaj jakimś pro graczem to niech mi da spokój :P hehe.

Ale jeśli są tutaj tacy "niedzielni" gracze w Starcrafta II jak ja to można śmiało dodawać mnie do znajomych co by sobie od czasu do czasu zagrać jakiś meczyk na kompa. Na początku może być jeden lub więcej kompów na medium co by po prostu zgrać się.

Po prostu większość moich znajomych jest na bakier z RTS'ami, także trzeba nawiązać znajomości z nowym gronem ludzi :P hehe

Moje ID: Patrickosan - 800

PS.

Kuktas, czy to Ty mi odpowiadałeś na forum battle.net'u?

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×