Skocz do zawartości
spike200

Czy PS3 rzeczywiście jest gorsza od x'a?

Rekomendowane odpowiedzi

Lol kto tu ma czelność osądzać o bezsensownych komentarzach

No cóż 2x napisałem w pierwszym poście że takich tekstów tutaj nie chcę. No ale ja tu jakimś ważnym osobnikiem nie jestem by mnie słuchać raczej "Wrogiem" bo mam x360...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamknijcie ten temat bo to nie ma sensu.....

na x box forum jest to samo i zamykają tematy i

jest luzik

Bo i tak jak my nie przekonamy użytkowników do Ps3 tak i oni nas do x 360 ....

a Pegasus i tak był najlepszy z "kadridżem" 168 pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dać wam szanse na normalne wypowiedzi ale jak widać nie da się..

temat zamykam i zostawiam jako przestrogę..

następne takie tematy będą nagradzane WARNAMI z blokadą postowania na 2 dni

Normalnie tego nie robie ale tym razem to wyjątek. OTO TEKST NAPISANY PRZEZ usera legileg

Na początku chciałbym powiedzieć, że jest mi bardzo wstyd za to totalnie fanbojowskie podejście, z którym się tutaj spotkałeś. Postaram się odpowiedzieć na Twoje spostrzeżenia tak obiektywnie jak to tylko możliwe dla jednostki:

1. Darmowy Online.

Tak, to prawda. Darmowa jest zarówno sama gra online, jak i komunikacja z przyjaciółmi, wszelkie update i PSstore, z którego można ściągać dema, trailery i dodatki do gier. Płacić natomiast trzeba za ściągnięte pełne wersje gier i i większość dodatków do nich.

2. Blue-ray (bo może za rok się przyda)

Cóż, mi blu-ray przydaję sie już od paru miesięcy, bo już od paru miesięcy oglądam filmy na tym nośniku i gram w gry, które na normalnym DVD9 za diabła by się nie zmieściły. I nie mówię tutaj o jakimś starym Resistance, gdzie wielkość gdy była sztucznie zwiększona tylko o normalnych najnowszych tytułach w których żaden znany człowiekowi rodzaj kompresji nie upchnie na jednym DVD9. Z każdym kolejnym miesiącem problem będzie się pogłębiał. Dlatego nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc "bo może za rok się przyda". Za rok blu-ray (lub HD-DVD) może okazać się niezbędny, a nie po prostu "przydać".

3. Dużo mniej awaryjny od X360

To prawda, oficjalne dane mówią o awaryjności X360 przewyższającej 30%, natomiast u PS3 ten problem dosięga mniej niż 1% konsol. Należy dodać, że to żadne osiągniecie ze strony Sony, bo znakomita większość konsol obecnej i poprzedniej generacji (i proszę nawet nie wyskakiwać mi tutaj PS2, bo ono bez przerabiania też się nie psuło) ma znikomy procent awaryjności. Xbox 360 jest pod tym względem jest fenomenem i pokazuje jak mało czasu Microsoft poświecił tej konsoli na testy i jak szybko chciał ją wprowadzić na rynek.

4. Cichszy

Tu nawet nie ma co się kłócić, Xbox jest chyba najgłośniej pracującym urządzeniem multimedialnym.

5. Właściwie są ~3 dobre gry na PS3 jak na razie.

Jeśli odrzucamy gry multiplatformowe (takie jak COD 4, Assasin's Creed, Guitar Hero) to faktycznie masz racje. Oczywiście najpierw trzeba zdefiniować czym jest "dobra gra", ale jeśli chodzi Ci tutaj o pewniaki, które spodobają się praktycznie każdemu i maja bardzo wysokie oceny w prasie to faktycznie nie ma ich więcej niż palców u jednej reki.

6. Grafika jest gorsza od x'a jak widać na porównaniach (być może tylko plota)

Tak, to plota. Ale nie jest zupełnie bezpodstawna. Programowanie na PS3 jest dużo bardziej skomplikowane niż na X360 czy PC. Dlatego najłatwiej jest napisać grę pod X360 a potem przerobić kod tak aby wszystko działało na PC i PS3. Niestety PS3 na takich uproszczeniach strasznie cierpi co doskonale widać chociażby po Assasin's Creed czy Orange Box.

Niemniej jeśli rozmawiamy o tytułach przygotowanych ściśle pod dana platformę układ sił wygląda już zupełnie inaczej. Na pierwszym miejscu mamy PC ze swoim Crysisem. Przez jego otwartą architekturę i możliwość nieograniczonego podbijania parametrów tej pozycji nic mu nie zabierze. Na drugim miejscu mamy PS3, czego dowodem jest Uncharted. Architektura konsoli sony jest oparta na 7 rdzeniowym (właściwie 8, ale z tego ostatniego w ogolę nie korzysta) procesorze, a kluczem do jego siły jest odpowiednie rozłożenie operacji na nie wszystkie. Aby zobaczyć, że sztuka ta wychodzi coraz lepiej wystarczy porównać tytuły z początku 2007, z jego środka i z jego końca. To autentyczny postęp, nie kosmetyka. Na dzień dzisiejszy na końcu starcia gigantów stoi Xbox. Dlaczego? Jego architektura jest bardzo prosta, tak samo prosta jak wyciśniecie z niego ostatnich soków. To dlatego Xbox 360 już na starcie oferował tak oszałamiającą grafikę. Niestety ma to swoje minusy. Jeśli zestawimy stareńkiego już Gears of War z Halo 3 nie ujrzymy zbyt wielkiego skoku do przodu. Dalszy rozwój gier na Xboxa będzie się opierał głownie na kosmetyce i kamuflowaniu niedociągnięć. Cierpieć będą na tym wszelkie produkcje multipratformowe, które pewnie szybko staną się synonimem brzydkiej grafiki i rwącej animacji.

7. PS3 wykorzystuje tylko 2 rdzenie do gier a reszta pozostaje na filmy HD

Całkowita bzdura, gdzieś to wyczytał?

8. W większości gier występuje dużo więcej zwolnień animacji i wszelakich błędów w porównaniu do xbox'a.

Tak, to prawda, ale tylko po części. Zwolnienia są w większości gier (oczywiście nie wszystkich), ale tylko tych multipratformowych. Dlaczego tak się dzieje wyjaśniałem wcześniej. Tytuły dedykowane dla PS3 jak R&C czy Uncharted mimo świetnej grafiki problemów z płynnością nie mają.

9. Bardzo wysoka cena.

Jak to ktoś już trafnie zauważył cena PS3 była problemem na samym poczatku. Teraz jest niższa od tych bardziej dojechanych wersji X360. No i w standardzie dostajemy wszystko to, za co Microsoft każe sobie płacić.

10. Blue ray (bo nie potrzebny)

Wyjaśniałem w punkcie 2. Zresztą jakkolwiekby na to nie patrzeć to chyba lepiej, że jest niż żeby go nie było?

11. Problemy z podłączaniem do TV z Full HD.

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Podłączenie PS3 do TV Full HD sprowadza się do wsadzenia kabla w gniazdko HDMI. Gdzie ten problem?

To tyle jeśli chodzi o Twoje pytania. Teraz zwrócę uwagę o kilka spraw o których zapewne nie wiesz.

PS3 spokojnie bez żadnych przeróbek odtwarza filmy w divx, mp3, jpg. Bez problemu można zainstalować linuxa, podpiąć całkowicie kompatybilną klawiaturę i mysz i zrobić z niego całkowicie pełnoprawny komputer osobisty. Jest dużo osób, co wywaliły PC, w jego miejsce wstawały PS3 i podpięły go pod monitor. Konsola jest w stanie zastąpić blaszaka w 100%. To spora przewaga.

Ponad to strasznie irytująca wydaje się być polityka Microsoftu. Wciąż zasypuje rynek nowymi wersjami konsoli. A to doda wejście HDMI, a to obsługę WIFI, a to pad bezprzewodowy, a to usprawnione chłodzenie, a to wersje ze zintegrowanym HD-DVD... Ktoś może powiedzieć "To dobrze! Xbox sie rozwija!". Tylko dlaczego robi to hardware'owo? Przecież to dlatego ludzie uciekli od PC, bo mieli dość wiecznego hardwarowego usprawniania. Co ma zrobić posiadacz uboższej wersji? Dokupić potrzebne części? Mieć leżący luzem czytnik HD-DVD gdy okaże się, że DVD9 jednak jest za małe? A może kupić nową konsole? Zauważ jakie postępy od momentu powstania PS3 zrobiło sony i ile nowych opcji dodano. Sek w tym, że wszystkie zostały wprowadzone softwarowo. Nie wierzysz? To prześledź historie firmware (http://pl.wikipedia.org/wiki/PS3).

No to tyle z tego przydługiego przemówienia, mam nadzieje że dotrwałeś do końca.

Pozdrawiam"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×