Skocz do zawartości
wdehe

Ps3 - Samoczynny Reset Ustaień: Obrazu, Dźwieku, Tematu.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Kilka miesięcy tempu podpiąłem nową PS3 slim do LCD za pomocą HDMI,

poustawiałem wszystko jak trzeba i było dobrze.

Wczoraj miało miejsce dziwne zdarzenie.

Chciałem pograć, włączyłem PS3 (TV LCD był już włączony),.

Uruchomiona konsola wyskoczyła z komunikatem,

że wykryty połączenie kablem HDMI i czy ma je wykorzystać do przesyłania obrazu i dźwięku,

potem przeprowadziła procedurę wyboru rozdzielczości itp..

Dodatkowo konsola zresetowała wszystkie ustawienia dotyczące "dźwięku",

zresetowała tapetę i ustawienia motywu.

Zastanawiam się o co chodzi, psuje się?

Miał ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co jakis czas takie cos,niewiem dlaczego tak jest.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz czy dwa tak miałem, że zachowała się jakbym zmienił wyjście wideo. Ustawienia motywu się zresetowały bo zawsze się resetuja na podstawowy przy zmianie wyjścia wideo, a dźwięk to samo

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,

czyli czasem tak jest i nie mam czego się bać,

uff,

a już zastanawiałem się czy coś się nie psuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to raczej normalne nie jest że konsola bez naszej wiedzy sama sobie zmienia ustawienie.

Moja wciągu 4 lat bez mojej wiedzy nic nigdy nie zmieniła , no chyba że to jakieś innowacyjne rozwiązanie w PS3 SLIM ? :)

za co sony powinno dostać niezłą opinie od użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina telewizora. Konsola pobiera kablem HDMI informacje od TV o możliwych trybach wyświetlania obrazu. Jeśli coś jej się nie zgadza, albo zauważa zmianę, to wchodzi w tryb resetu ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również miewam takie przypadki resetowania się ustawień konsoli, spróbuję to opisać w miarę szczegółowo:

Konsolę mam podpiętą do TV poprzez HDMI, dekoder TV kablowej poprzez euro i jeszcze parę urządzeń jednak w tym momencie nie istotnych (są wyłączone).

Oglądam sobie TV przez dekoder i nagle - niczym grom z jasnego nieba, nachodzi mnie ochota, żeby włączyć konsolę. Nie zastanawiam się długo, biorę pada w dłoń i klik PS button, konsola się włączyła, TV automatycznie przełącza się na sygnał HDMI. Pora więc wyłączyć dekoder TV, przecież prąd trzeba oszczędzać. Używam jednego pilota do obsługi TV i dekodera, wciskam wiec guziczek Off i... wyłączył się TV (pilot był w trybie obsługi TV a nie dekodera). W takim przypadku konsola sama się wyłącza i nie mogę już uruchomić jej za pomocą pada. Oczywiście cały ten proces włączania i wyłączania urządzeń trwa bardzo szybko, wiec na TV nie widnieje obraz z XMB. Po włączeniu jej pojawia się menu z ustawieniem daty, godziny, theme jest oryginalny - wszystko wiec muszę ustawiać od nowa. Drogą dedukcji doszłam wiec do wniosku, że brak odbioru sygnału z konsoli ( w tym przypadku wyłączony TV) powoduje właśnie, że konsola przestawia się w tryb umożliwiający ustawienie od nowa parametrów wyświetlania obrazu.

Jest to moje wytłumaczenie na mój konkretny przypadek.

Istnieje również opcja, która dotyczy Użytkowników nie korzystających z wyłączania/włączania konsoli za pomocą PS button na padzie, tylko z panelu na konsoli. W takim przypadku wystarczy, że przytrzyma się On/Off o sekundę za długo i pyk - ustawienia się resetują (do tego to w końcu służy).

Oczywiście nie tragizuję z powodu tego, przyzwyczaiłam się może :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,możecie mi podac najlepsze ustawienia wyswietlania oraz gier bo nie wiem co mam właczyć a co wyłączyć zeby obraz byl jak najlepszy.

Używam kabla hddmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×