Skocz do zawartości
Patricko

Mała Liga F1

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, koło GP Japonii - GP Korei można zrobić ankietę, kto zostaje w lidze, a kto odchodzi. Teraz jest za wcześnie, bo sam osobiście się waham jeszcze i na pewno nie jestem odosobniony w tym odczuciu.

Składy, to jak widać zgodnie większość jest za tym, żeby zostawić tak jak jest i cieszę się, że tak właśnie większość uważa. Nie ma co niepotrzebnie mieszać i robić zamęt, tym bardziej, że wszyscy są zadowoleni...

A Klacza jak tak bardzo chce to może sobie z kimś innym kto bardzo chce zmian składów, zamienić ligę i już będzie miał grono nowych uczestników :)

Ale spoko...założy się te ankiety w każdej lidze dla świętego spokoju i już...

Konstruktorzy, to fajny pomysł na połączenie zespołów, jestem za, ale też myślałem, żeby nie robić tego dla całych 4 lig łącznie, tylko po prostu dla każdej ligi osobno.

Wtedy każda liga będzie niezależna i będzie jeździć sobie razem, nie przejmując się co tam w innej lidze się dzieje. Bo np. będzie zespół Ferrari-Renault, który w jednej lidze będzie zbierał non stop punkty, a zaś w innej lidze nie będzie wygrywał w nic.

W ten sposób nasz zespół idzie w dół i to nie z naszej winy...

A i gadanie, że to zaostrzy rywalizację, że każdy będzie się bardziej starał, itd. to można sobie o kant du*y rozbić :) Tak samo było mówione przed konstruktorami Sezonu 1, a jak widać na nikim to dodatkowego "parcia" nie wywarło i nie wywrze, każdy jedzie i patrzy swojego, a tak jak na torze będzie ten nasz "partner" to przynajmniej coś się będzie działo więcej (jakieś team orders, itd.).

Ale tutaj też można zrobić ankietę dot. tego czy konstruktorzy na przestrzeni całej ligi, czy każda liga robi swoje składy i gra niezależnie.

Będę właśnie szedł w stronę tego, żeby uniezależnić wszystkie ligi, żeby po prostu każda liga miała swoje mistrzostwa, indywidualne i konstruktorów.

Wtedy mamy stały kontakt z partnerem z zespołu i wiemy co się dzieje, a tak w przypadku innych lig to musimy tylko czekać na wyniki, co dla mnie troszkę jest bez sensu.

Punktacja, to raczej kwestia głosowania wg mnie. Ale punktacja, gdzie między pierwszym miejscem, a drugim jest różnica tylko 1 punkty, jest do niczego. 1 miejsce to 1 miejsce i musi być odpowiednio nagrodzone.

Kary, na Sezon 2 drugi nie ma co się tego tematu nawet dotykać. Wiele zmian wprowadzić nie możemy, właśnie ze względów podanych wyżej. Mało kto nagrywa, brak jakichkolwiek replayów, itd.

Dlatego właśnie mówiłem od początku, że system kar zostanie zmieniony w F1 2011, jeśli tam rzecz jasna gra nam na to pozwoli.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrico, ale ja juz wczesniej pisalem o tym ze wiekszosc nie chce zmian i niech tak zostanie i ja to akceptuje, m to obojetne z kim bede gral, bo jak wiesz z kazdej ligi osobami mam dobry kontakt.

Jesli chodzi o tych konstruktorow miedzy ligami to tez sie z toba zgadzam ze nie powinno tego byc bo to nic do niczego nie prowadzi.

Ja mysle ze jak beda w lidze te pary, to moze cos spowoduje wyrownanie rywalizacji, oraz ze kazdy nawet ci ostatni beda sie przykladali, bo jak zdobeda mistrzotwo to moga za to duzo punktow zdobyc. Ja mam nadzieje ze to spowoduje zaostrzenie rywalizacji i właśnie takie manawry jak team orders(jesli naprzyklad kolega jest szybszy zeby go nie zwalniac), czy blokowanie innych(zgodnie z zasadami), aby kolega wiecej zyskal itp.

Jesli chodzi o punktacje to ja nie wiem jaka i sie dostosuje, podalem wiele propozycji ale nie wiem ktora jest dobra.

Teraz Patrico najwazniejsza sprawa nad ktora nalezy sie zastanowic To jak dobieraz pary w lidze.

Może ty masz jakis pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem będzie tutaj losowanie, najuczciwsze i nikt nie będzie miał żadnych pretensji.

Mogę to zrobić nawet sam, czyli wydrukuje nazwy 12 zespołów, wrzucę do jakiejś miski, przemieszam, wylosuje i potem na forum podam wyniki.

Miałem też propozycje zrobienia par wg silników, czyli np. Ferrari z Sauberem, Red Bull z Renault, itd. Ale wiadomo, że silników jednego dostawcy jest trochę więcej, dlatego losowanie wg mnie byłoby tutaj najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem będzie tutaj losowanie, najuczciwsze i nikt nie będzie miał żadnych pretensji.

Mogę to zrobić nawet sam, czyli wydrukuje nazwy 12 zespołów, wrzucę do jakiejś miski, przemieszam, wylosuje i potem na forum podam wyniki.

Miałem też propozycje zrobienia par wg silników, czyli np. Ferrari z Sauberem, Red Bull z Renault, itd. Ale wiadomo, że silników jednego dostawcy jest trochę więcej, dlatego losowanie wg mnie byłoby tutaj najlepszym rozwiązaniem.

Ja jestem jak najbardziej za.

Powiem ci że ta gra znowu mnie troche mobilizuje, bo w parach fajna jazda moze byc

Edytowane przez Kamil908

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za tym aby podzielić ligi ale tylko ze względu na to, żeby wyróżnić najlepszych i zwiększyć rywalizację. Gdy w jednej lidze będą grały osoby o podobnych umiejętnościach to rywalizacja powinna być większa. Podzielić liczbę zdobytych punktów przez liczbę rozegranych wyścigów i 3 najlepszych do 1 ligi, miejsca 4 do 6 do 2 ligi, miejsca 7 do 8 do 3 ligi, miejsca 9 do 12 do 4 ligi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieki, poczytaj kilka ostatnich stron to wtedy sam sobie odpowiesz na swojego posta dlaczego nie będziemy stosowali takiej metody jak Ty podałeś.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja tylko napisałem swoją opinie. Jak będzie inaczej to się dostosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o piorun strzelil ten to jak filip z konopii wyskoczyl :D

===

Opiekunowie lig!!

Prosze pamietac ze wolne miejsca beda zapelniane tylko do GP KOREI!! Potem juz jezdzimy do konca sezonu w takich skladach jakie zostana. Zatem jesli uwazacie ze ktos nie przyklada sie do scigania i nie stawia sie to prosze napisac mi ladne pw i ja wowczas napisze do rezerwy informacje.

Po GP Korei zaczynamy tworzyc liste rezerwowa (chetnych na drugi sezon, ale nigdy nie jezdzacych w naszej lidze).

DRUGI BOWIEM SEZON WYSTARTUJE!

dziekuje za uwage.

====

Taka mala uwaga, jesli w ktorejs z lig ubedzie zawodnik to wewnatrz ligi zdecydujcie czy chcecie miec jakiegos nowego zawodnika.

Edytowane przez Sir Siekier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System punktacji, jaka proponuje:

1 miejsce-30pkt

2 miejsce-25pkt

3 miejsce-22pkt

4 miejsce-20 pkt

5 miejsce-18pkt

6 miejsce-15pkt

7 miejsce -12pkt

8 miejsce-10pkt

9 miejsce-6pkt

10 miejsce-2pkt

System punktow dla najlepszych(par, konstroktorow na koniec sezonu)

1.miejsce-250pkt

2.miejsce-200pkt

3.miejsce-160pkt

4.miejsce-120pkt

5.miejsce -100pkt

6.miejsce- 80pkt

Pary dobierane losowo

Powstanie 2 lig(na tyle powinno byc chetnych osob), reszta rezerwa. Gdy bedzie wieksza ilosc chetnych osob to w pierwszej kolejnosci beda wybierane osoby o lepszych umiejetnosciach i zangazowaniu.

Kary: Wprowadzenie jakiegos systemu, nie wiem dodawanie czasu do konca wyscigu, stałe kary punktowe, cos ostrego.

Rywalizacja powinna byc ciekawsza, bo duzo osob zna juz tory.

Co z twoja osoba Error, wiesz juz cos?

Licze na wieksze zangazowanie, bo walczymy nie tylko dla sibie ale tez dla kolegii z zespolu.

JA caly czas tez mysle o jakims sstemie spapdkow i awansow, np z 1 do 2 ligi i tak dalej, tu moze niech sie organizatorzy wypowiedza.

Mysle ze mozna juz pytac osoby, bo coraz mniej czasu, praktycznie miesiac jak sie nie myle.

Aha i ja jeszcze mam taki pomysl by ogumienie wlaczyc na 2X, wtedy ciekawsza strategia z gumami by byla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaczus, ja nie jade 2 sezonu, jednak jak juz mowie enty raz zdanie nasze jako organizatorow poznacie przed gp Korei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z Errorem musimy dogadać kilka kwestii, także myślę, że zaraz po wyścigu na Korei będzie już wszystko wiadomo na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klacza, ja moge pomoc Ci w organizacji 2 sezonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denny spoko, tylko jak tak naprawdę nie wiem kto drugi sezon bedzie organizował, chyba się po dzisiejszym wyścigu rozstrzygnie.

Wszystko zależy od naszego duetu FIA Patrico&Error, co oni zdecyduja.

Jeśli by mnie ktos przydzielil to chetnie skorzystam z twojej pomocy, ale osob do organizacji moze byc duzo, a ja nic na ta pore nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie.... O to chodzilo. Kazdy zastanawia sie z was co dalej jak to bedize wygladac... zadajecie duzo pytan, pelno niewiadomych... Czyli Tak jak ma byc... Ale juz niedlugo tik tok tik tok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a już niedługo error postawi ligę w stan likwidacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić jakiś zapisowy temat kto ma zamiar uczestniczyć w 2 sezonie. Jak w poprzednim :) Jak zbierze się więcej niż 12 osób to 2 liga... ? I z każdej ligi wybrać 2 osoby "rządzące".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składy lig nie powinny się zmieniać dobrze jest tak jak jest w chwili obecnej .

Fajny pomysł z zespołami ;)

Ja na 2 sezon pisze się na 100% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składy lig nie powinny się zmieniać dobrze jest tak jak jest w chwili obecnej .

Fajny pomysł z zespołami ;)

Ja na 2 sezon pisze się na 100% ;)

Nie powinny, ale niektóre osoby odchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że narazie musimy poczekać na to co powiedzą Error i Patricko. Jeśli pozwolą nam ( Klaczy i mi ) zająć się tą ligą podczas ich przerwy, to ja jestem za tym, żeby:

- zrobić te 2 ligi (ewentualnie 3) - pierwszeństwo w zapisach mają osoby jeżdżące aktualnie w naszej lidze

- zrobić teamy o których mówił Klacza

- udoskonalić system punktacji i kar.

Reszta powinna zostać tak jak jest. To tyle ode mnie. Poczekajmy co napiszą właściciele xD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że narazie musimy poczekać na to co powiedzą Error i Patricko. Jeśli pozwolą nam ( Klaczy i mi ) zająć się tą ligą podczas ich przerwy, to ja jestem za tym, żeby:

- zrobić te 2 ligi (ewentualnie 3) - pierwszeństwo w zapisach mają osoby jeżdżące aktualnie w naszej lidze

- zrobić teamy o których mówił Klacza

- udoskonalić system punktacji i kar.

Reszta powinna zostać tak jak jest. To tyle ode mnie. Poczekajmy co napiszą właściciele xD

W 100% zgadzam się z Dennym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denny, wszystko będzie ustalone po GP Korei. Mnie teraz nie ma cały tydzień w domu, a jedyny dostęp do neta to właśnie na zasadzie wejścia na forum i przeczytania/napisania kilku postów. Nie mam dostępu do GG, a instalować tutaj go nie będę, itd.

Zresztą od początku mówione było, że dopiero po GP Korei będzie wszystko ustalone na 100%.

Co do prowadzenia drugiego sezonu to oczywiście, że nie ma problemu. Jako, że my sobie robimy przerwę, to władzę na ten czas trzeba przeznaczyć w dobre ręce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja napisze jak ja to widze a Patricko pewnie ze mna sie zgodzi w wielu aspektach...

Tak jak bylo juz powiedziane na poczatku...

Dziekujemy Wam wszystkim za branie udzialu w tym naszym pomysle... w najwiekszych marzeniach nie przypuszczalismy ze stworzymy taka fajna lige f1. Dziekujemy wszystkim za wklad ktory dali w rozwoj tej ligi oraz sobie nawzajem za cierpliwosci i mozliwosci wysluchiwania ... mnie :D

Teraz jednak nalezy ruszyc dalej ....w zycie gracza/czlowieka. Dlatego tez obaj rezygnujemy z ligi po zakonczeniu sezonu 1.

Gra ta nam dostarczyla wielu emocji, tak samo pozytywnych jak i negatywnych... Jednak to dopiero poczatek przygody mistrzow kodu z f1.

Dlatego tez.... dajemy WAM mozliwosc prowadzenia w sezonie drugim. Wszystko mozecie ustawic pod siebie... nie mniej jednak pamietajcie....

ta cala liga byla stworzona przez nas 2. Dlatego tez nie dajcie jej zginac albo nie pozwolcie na to aby kojarzyla sie ona jakos zle.... rozwijajcie nasz produkt....

Co do dyskusji i takich spraw to mysle ze wszyskto potoczy sie w tym temacie... a w imedzy czasie jakos sie dogadacie z modami i ustawicie nowe tematy na drugi sezon....

Nemniej miejcie swiadomosc ze z f1 2011 my wracamy... i wowczas dalej bedziemy prowadzic lige ale wowczas nauczeni swoim jak i waszym doswiadczeniem... (byc moze ze akcja ta sie jeszcze bardziej rozrosnie, i dodamy tych co beda prowadzic sezon drugi do wladzy w roku 2011 f1-ki.) .... rozwiniemy kolejny edycje lig w f1 2011.

Tak wiec to z grubsza... jesli jakies pytania prosze po prostu tutaj pisac... i rozwijac sie...

ps...

mysle ze nasza dzialalnosc co do ligi samej ograniczy sie ewentualnie do dawania rad.

poozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem.

Więc proponuję Klacze i ( nie skromnie :D ) mnie na organizatorów 2 sezonu Małej Ligi F1.

Rozpoczęcie 2 Sezonu:

Ja osobiście proponuje zrobić jedną niedzielę przerwy lub nawet pojechać od razu po zakończeniu 1 sezonu.

Punktacja:

Na pewno zrobimy zmiany. Powiem tylko tyle co do tej pory wiem - zwycięzca będzie bardziej nagradzany.

Kary:

?. To musimy przedyskutować.

Proponuje również utworzyć nowe tematy dotyczące Sezonu 2, ponieważ nie ma sensu "zaśmiecać" tych istniejących. Wiadomo, że z dotychczasowych składów nie zostanie wiele, więc myślę, że to dobry pomysł. A do tamtych wrócimy na Sezon 3 z F1 2011.

To tyla narazie ode mnie. Jest to tylko zarys tego co będziemy chcieli z Klaczą wprowadzić na czas Sezonu 2. Wszystko będziemy jeszcze dogadywać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem.

Więc proponuję Klacze i ( nie skromnie :D ) mnie na organizatorów 2 sezonu Małej Ligi F1.

Rozpoczęcie 2 Sezonu:

Ja osobiście proponuje zrobić jedną niedzielę przerwy lub nawet pojechać od razu po zakończeniu 1 sezonu.

Punktacja:

Na pewno zrobimy zmiany. Powiem tylko tyle co do tej pory wiem - zwycięzca będzie bardziej nagradzany.

Kary:

?. To musimy przedyskutować.

Proponuje również utworzyć nowe tematy dotyczące Sezonu 2, ponieważ nie ma sensu "zaśmiecać" tych istniejących. Wiadomo, że z dotychczasowych składów nie zostanie wiele, więc myślę, że to dobry pomysł. A do tamtych wrócimy na Sezon 3 z F1 2011.

To tyla narazie ode mnie. Jest to tylko zarys tego co będziemy chcieli z Klaczą wprowadzić na czas Sezonu 2. Wszystko będziemy jeszcze dogadywać :)

To może zrobimy jakieś zapisy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×