Skocz do zawartości
radpns

Playstation 3 Jailbreak - Przeróbka Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Ale ten pen daje możliwość powstania CFW. I pewnie to się stanie. Prędzej czy później, ale jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i działać nie będzie bo ten pen jest potrzebny

Kloss7777 - pare płytek dvd i kilka razy odpaliłem u1 i HS , nie pale a do swojego pokoju z fajka buraków nie wpuszczam więc nie ma szans żeby to przez fajki :P

Płytki dvd... o zgrozo... ja jak tylko usłyszałem co one wyprawiają z napędem, tak już więcej żadna nie zawitała w mojej konsoli :biggrin:

Xbox mi sie przypomniał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie dostęp do tego FTP jeśli ktoś ma to proszę o dane na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale łorginały :P

One wszystkie tak tam szaleją, że wydaje się, że zaraz coś się zwali :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę Pana "dawajrowa" to mi się płakać chce. Kilka postów wcześniej napisałeś że konsola nie obsługuje plików większych niż 4 GB bo dysk jest w formacie FAT32. To powiedz mi łaskawie jakim cudem cieszę się pełną wersją gry Infamous pobranej z PS STORE która zajmuje ponad 6 GB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki... możecie się smiać i zwijać w kułak, ale mnie się wydaje, że ta akcja ma na celu coś innego.

Wygląda to jak szatańska spiskowa teoria dziejów. Długo zastanawiałem się czy to napisać, myślę jednak, że napiszę.

Złamanie konsoli nie nastąpiło. Pokazano akcje z kilku konsol - i też nie do końca tak jak powinno to być. Uważam, że pokazano tzw. DevKity.

Ogłoszono, że ten cudak będzie kosztowal 170$ czyli całkiem dużo. W sieci pojawiły się pliki mające uwiarygodnić i strony, gdzie ktoś nagle wpada na pomysł, że można bez tego ich cudaka to uruchomić i udostępnia pliki wykonywalne (exe), bo większość osób i tak ma windy na swoich PC...

Pirat to nie jest osoba skora do wydania tak dużej kasy (za którą można mieć de facto kilka oryginalów). Pirat zaczyna kombinować i ściąga różne rzeczy i odpala - przecież wierzy "scenie". Uruchomił... kolejny węzeł jakiegoś tajemniczego botnetu został uruchomiony :)

Tak, tak - wyręczę Was i to napiszę: w tle słychać strzały.

A co...

Jak słyszę Pana "dawajrowa" to mi się płakać chce. Kilka postów wcześniej napisałeś że konsola nie obsługuje plików większych niż 4 GB bo dysk jest w formacie FAT32. To powiedz mi łaskawie jakim cudem cieszę się pełną wersją gry Infamous pobranej z PS STORE która zajmuje ponad 6 GB??

Żaden z niego pan - kolejne pryszate dziecko z przygłupiastą ksywą.

Otóż konsola wewnętrznie ma dysk w formacie podobnym do linuxowego EXT2, stąd zachowuje się szybko i sprawnie i nie wymaga defragmentowania. Natomiast dla dysków zewnętrznych obsługuje system FAT32... zaś inFamous zajmuje 6,9GB dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę Pana "dawajrowa" to mi się płakać chce. Kilka postów wcześniej napisałeś że konsola nie obsługuje plików większych niż 4 GB bo dysk jest w formacie FAT32. To powiedz mi łaskawie jakim cudem cieszę się pełną wersją gry Infamous pobranej z PS STORE która zajmuje ponad 6 GB??

Ściągnąłeś 6GB danych , co nie oznacza, ze to jeden jedyny plik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Pierwszy krok to akceptacja, najtrudniejsza. Kloss7777 trzymam kciuki...uda Ci się. Na pewno zaakceptujesz to jak zobaczysz jak jakiś kumpel odpala z dongla gierki ze zwojego HDD usb.

Nie ma wątpliwości, że PS3 w końcu padło.

Co do jailbrekaów. Góra miesiąc i pojawią się chińskie klony serwisowych USB. Będą sprzedawane na legalu na allegro bo będą czyste bez backup managera (który to będzie można ściągnąć z netu i wgrać na tego esbeka). Cena podróbek będzie moim zdaniem max 50-100zł.

Jedyna możliwość ze strony Sony to wyłączenie możliwości bootowania z USB co będzie dla nich sporym utrudnieniem ze względu na sposób serwisowania konsoli.

Tak jak ktoś napisał - obsługa NTFS i możliwość odpalania gierek zripowanych na innych konsolach to będzie koniec nadziei Sony. Oczywiście Sony nie wyda oficjalnej odpowiedzi na hack z tego powodu iż zrobiłoby w ten sposób darmową reklamę KROPKA

Co do piracenia. Kto nigdy nie spiracił "niech pierwszy rzuci kamieniem". To jest każdego prywatna sprawa i sumienie. Sony już się nachapało $ więc nie straci a tylko może mniej zarobią ich studia. To, że opłaca się wydawanie gier pomimo piractwa dobrze obrazuje scena XBOX.

Edytowane przez shyha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jak widać nie wszyscy się doinformowali. inFamous 6,9gb zajmuje...ale zapewne nie jest to obraz .iso tylko katalog z grą. To po pierwsze. Po drugie w tym katalogu najpewniej nie ma pliku, który wielkością przekracza 4gb. I dlatego gierka jest work. Jak widać w GoW3 które nie działa są pliki (lub plik) ważący grubo ponad 4gb (o co nie trudno w grze ważącej ponad 40gb).

Konsola nie została złamana. Ale najprawdopodobniej ów sposób działa. Na wąskim gronie gier, ale jednak. A nawet jeśli nie....blisko są złamania napędu. Inna grupa. Zamiast się pienić na wszystkich, polecam czekać na rozwój wypadków. Bo jesteście gotów się pozabijać, a tak naprawdę nikt nie ma nawet najmniejszej wiedzy na temat tego sposób. Nikt z nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek112 - pokaż mi kur*a gdzie ja napsiałem że konsola nie obsługje takich plików ??? ano właśnie bo nigdzie takiego czegoś nie napisałem , dysk wewnętrzny w PS3 nie wiem jaki ma system plików ale zewnętrzny ma FAT32 i nie obsłuży Ci plików większych niż 4GB , ale "złodzieje" już pracują nad supportem NTFS

Kloss7777 proszę Cie zamlicz bo w całym tym temacie najwięcej to właśnie Ty sie kompromitujesz jesteś zaślepiony ubóstwieniem do PS3 :Lol: i dla twojej wiadomości nie jestem pryszczaty a mój nick nie jest przygłupi , twój zresztą jest nie lepszy sleep.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest super sprzedawcą nic nie znaczy. On tego nawet nie ma. Ma taką samą wiedzę jak my wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najlepsze rzeczywiście może to przyspieszyć nieco zaczytywanie gier z tego względu że na BR każdy plik nagrywany jest kilkukrotnie (aby wyeliminować błąd CRC). Na HDD wystarczy jedna kopia.

Edytowane przez shyha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kloss a twoja teoria że to co widzimi na filmach z YT odpalane jest na devkitach też jest bez sensu bo chyba nawet nie wiesz jak wygląda taki devkit ?

8.20.06---ps3-dev-kit.jpg

Chyba widać różnicę ? no a na wszystkich filmikach widać normalnego FAT`a

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pliki na BR są powielane żeby zmniejszyć czas odczytu , napęd jest wolny i inaczej nie dałby rady :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No Maciuś co sie stało ? rofl.gifrofl.gifrofl.gif Głupio nie , no tak to jest jak sie nie wie a nazywa kogoś debilem , kloss a ty co tak milczysz ? sleep.gif

Edytowane przez dawajrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila panowie!

To coś może nie okazać się legalnym urządzeniem.

Jeśli to faktycznie klon serwisowego USB Stick'a Sony, zawierający ich oprogramowanie to nie ma mowy o legalności.

To jest nieautoryzowana sprzedaż własności intelektualnej firmy Sony!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila panowie!

To coś może nie okazać się legalnym urządzeniem.

Jeśli to faktycznie klon serwisowego USB Stick'a Sony, zawierający ich oprogramowanie to nie ma mowy o legalności.

To jest nieautoryzowana sprzedaż własności intelektualnej firmy Sony!

Bo to jest zapewne kopia USB Stick'a Sony. Chyba, że stworzono własny na podstawie ich. :)

Generalnie czekajmy na rozwój wypadków

Edytowane przez becik91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie cena tak jakby chciała powoli iść w dół. Na poczatku była mowa o ponad 150 $ czy tam 110 eurosach. Tera sprzedaja po 90pare euro. Zakładając że za 2tygnie od wysyłek 1 egzemplazy minie na to taki szał, cena pewnie spadnie w dół. Będą chcieli zarobic resztki bo na horyzoncie będą już chińskie wersje. I tak oto na piraceniu tracą producenci czy tam wydawcy a zarabiaja piraci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest zapewne kopia USB Stick'a Sony. Chyba, że stworzono własny na podstawie ich. :)

Generalnie czekajmy na rozwój wypadków

gdyby jeszcze to za darmo było, "do celów edukacyjnych", tak jak to scena zawsze załatwia, to by nikt nie dostał po dupie, a tak jak sprzedają to za taką kasę , to będą mieli organy ścigania na karku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z chińskimi podróbkami może nie być tak łatwo , Ci co dostali do łapek już nadal nie potrafią zrobić dumpa tego a poza tym na zamiennikach można pomarzyć o wsparci i apdejtach :P

Andi o to chodzie że nie , wysyłka jest Hong Kongu i innych krajów a w świetle prawa JUESEJ wszystko jest poprawnie ktoś już to tłumaczył wcześniej , zresztą nikt normalny nie odważyłby sie na takie coś gdyby to było nie legalne :P

Edytowane przez dawajrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z chińskimi podróbkami może nie być tak łatwo , Ci co dostali do łapek już nadal nie potrafią zrobić dumpa tego a poza tym na zamiennikach można pomarzyć o wsparci i apdejtach :P

Andi o to chodzie że nie , wysyłka jest Hong Kongu i innych krajów a w świetle prawa JUESEJ wszystko jest poprawnie ktoś już to tłumaczył wcześniej , zresztą nikt normalny nie odważyłby sie na takie coś gdyby to było nie legalne :P

Zapominasz o jednym. Jailbreak to tylko klucz to otwarcia furtki. Czy posłużysz się oryginalnym czy dorobionym, to i tak otworzysz. Loadera z HDD pobiera i instaluje się bodajze osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby jeszcze to za darmo było, "do celów edukacyjnych", tak jak to scena zawsze załatwia, to by nikt nie dostał po dupie, a tak jak sprzedają to za taką kasę , to będą mieli organy ścigania na karku.

Ich sprawa. Tak czy siak tylko idiota by kupił coś co jest tak niemiłosiernie niedopracowane, i jeszcze z możliwością, że dzięki temu małemu gówienku za niedługo może pojawić się pierwszy CFW lub coś na jego kształt. Do tego pierwsze informacje o zmodowanym firmware dla napędu PS3, który pozwala botować gry z nagrywanych płytek. Akurat ta informacja chwile temu pojawiła się na jakimś blogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z chińskimi podróbkami może nie być tak łatwo , Ci co dostali do łapek już nadal nie potrafią zrobić dumpa tego a poza tym na zamiennikach można pomarzyć o wsparci i apdejtach :P

Andi o to chodzie że nie , wysyłka jest Hong Kongu i innych krajów a w świetle prawa JUESEJ wszystko jest poprawnie ktoś już to tłumaczył wcześniej , zresztą nikt normalny nie odważyłby sie na takie coś gdyby to było nie legalne :P

Uwierz mi, że będzie baardzo łatwo dla chinoli zrobić kopię zwłaszcza, że ktoś już opublikował kod assemblera tego chipu na necie. Urządzenie samo w sobie będzie legalne o ile nie bedzie na nim tego backup managera. Aczkolwiek ten "handshake" może być częścią praw autorskich Sony. Kwestia pewnie interpretacji.

P.S. Zauważ, że twórcy oryginalnego JailBreaka już się boją konkurencji w postaci podróbek. Wejdź na ich oficjalną stronkę i oblookaj bannery.

Edytowane przez shyha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×