Skocz do zawartości
Gość lazy

Kilka pytan nooba o ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lazy

Witam, mam nadzieje ze za bardzo nie nasmiece moim postem

Przymierzam sie do sprzedania komputera i zakupu ps3 jednak jest kilka opcji ktorych zal mi sie pozbywac i chcialbym wiedziec czy da sie je przeniesc na ps3.

Pierwsza sprawa to pytanie czy moge podlaczyc do ps3 monitor zamiast telewizora? i jezeli tak to czy duzo strace na jakosci.

Druga sprawa. Czy moge podlaczyc neostrade bezposrednio do ps3 czy musze to robic przez komputer? (nie ejstem dzieckiem neo, u mnie po prostu nie da sie zalozyc niczego innego )

po trzecie, czy istnieje opcja uzywania programow p2p na ps3

i czwarte o statni, to jak wyglada sprawa podlaczenia klawiatury i uzywania edytorow tekstu i komunikatorow internetowych?

Za wszelkie odpowiedzi bede niezmiernie wdzieczny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak można

2. nie nie da się ale wystarczy router z modemem adsl

3. nie

4. myszka i klawa normalnie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lazy

Dzieki za szybka odpowiedz, a jeszcze tylko powiedzcie mi co z edytorami tekstu i komunikatorami internetowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3. nie

Dlaczego nie? Pod linuxem może odpalic aMule/xMule/inne? Jak i bittorent (jak to można to stricte p2p zaliczyć)

W końcu chce używać PS3 zamiast "normalnego" komputera, a więc Linux na pokładzie PS3.

Komunikatory ekg/kadu/inne, do tekstu OpenOffice itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moge podlaczyc do ps3 monitor zamiast telewizora? i jezeli tak to czy duzo strace na jakosci.
Jest. Potrzebujesz w tym celu urzadzenia VGA Box (np. na robson.pl) lub hdtv2vga (hdtv2vga.pl). W przypadku hdtv2vga i niezlym monitorze, nie tracisz nic na jakosci W VGA Boksie jest chyba minimalnie gorzej. Cena takiego urzadzenia to 200 zl. Do VGA Boksa dostajesz jeszcze kable component, do hdtv2vga bedziesz musial dokupic je oddzielnie.
Czy moge podlaczyc neostrade bezposrednio do ps3
Nie ma takiej mozliwosci. Zeby dzialalo potrzebowalbys specjalnych sterownikow do PS3, a takich nie ma i nie bedzie. Ale mozesz to bez problemu zrobic nawet przez jakis router za 10 zl
czy istnieje opcja uzywania programow p2p na ps3
Oczywiscie. Na Linuksie jest mnostwo takich.
jak wyglada sprawa podlaczenia klawiatury i uzywania edytorow tekstu i komunikatorow internetowych?
Jakakolwiek klawiatura USB + myszka USB beda dzialac. Edytory tekstowe - na Linuksie masz calego Open Office'a czyli darmowy odpowiednik MS Office (funkcjonalnosc ta sama). Komunikatory tekstowe - na Linuksa sa Kadu, ekg, kopete i mnostwo innych. Polecam Kadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×