Skocz do zawartości
Larry_Nash

Reklamacja PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od Grudnia jestem średnio zadowolonym posiadaczem PS3, gdyż zauważyłem, że podczas grania np. w CoD4 konsola przycina, zwalnia, a czasami nawet wiesza się. Najbardziej zauważalny spadek ilości FPS można zaobserwować podczas wybuchów i zadymienia. Postanowiłem więc, że oddam ją do serwisu. I tu pytanie do Was: czy ktoś miał podobny przypadek, ile serwis trzymał konsolę u siebie i czy trzeba wysłać ją na własny koszt? W sklepie, gdzie ją kupowałem, powiedzieli, że to Sony wysyła kuriera, który za darmo odwozi sprzęt. Natomiast pani z infolinii mówi, że sam muszę załatwić transport i pokryć koszty. Z góry dziękuję za wszystkie (w miarę normalne) odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cały czas zwalnia ? Czy ogólnie spadki nie występują, ale tylko w niektórych momentach i z różnym natężeniem ? Bo to może nie być wina konsoli tylko źle zoptymalizowanej gry i serwis nic Ci nie poradzi - musisz czekać aż programiści lepiej poznają konsolę. Mnie Motorstorm też czasami strasznie klatkuje, konsola parę razy też się zawiesiła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak TheMichal, też mi czasami motorstorm zwalniał ale wtedy kiedy mialem zapuszczony download

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to wina gry, sprawdzałem nie tylko na CoD4, a jak gram to nic nie ściągam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ze na oblivionie tez sprawdzales pekne ze smiechu

Oddawanie konsoli bo gry zwalniaja to jak oddawanie czajnika do sklepu bo sie grzeje jak jest na ogniu. Poprostu gry sa zle napisane i w niektorych miejscach zwalnia. Poza tym "zwalnia" jest pojeciem wzglednym moze spadlo ci tylko z 30fps do 25fps a ty juz jeczysz. Ja mialem kiedys w resistancie jedna klatke przez 2 sekundy !!! sa poprostu takie momenty gdzie sie to zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qgar:

Teraz już chyba wiecie, co miałem na myśli, dziękując za wszystkie w miarę normalne odpowiedzi. Nie zakładaj od razu, że się mylę. Po pierwsze sprawdzałem

na różnych forach, także zagranicznych i nikt na takie coś nie narzekał. Po drugie, sam Grant Collier z Activision powiedział, że to właśnie na PS3 CoD4 wyszło im najlepiej. A po trzecie, chyba by ktoś zauważył, jak po rzuceniu smoke'a FPS spada do ok. 15 i uniemożliwia normalną grę.

Tak więc pytam dalej: czy żeby wysłać konsolę do serwisu, sam muszę załatwić kuriera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ci co piszą o takich problemach muszą mieć jakieś wadliwe modele (Może GPU źle zamocowane radiatory ma, pasta nie położona i przegrzewa się co powoduje takie problemy?)

Odpukać moja konsola śmiga cały czas, mam cała masę gier, _żadna_ nie sprawiała problemów, żadnych zwolnień, zawieszeń.

Nawet "słynny" Assasins Creed ani raz nie zwolnił w ciągu masy godzin grania (po patchu już, jak kupiłem AC to już patch był).

Oczywiście może są jakieś spadki FPS ale niezauważalne i nie wpływające na gry.

Więc jeśli komuś konsola szarpie, wiesza się to jest wadliwa.

No chyba ze ktoś upchał konsole na półce i nie ma dostępu do powietrza. Moja sobie stoi spokojnie na biureczku i ma masę miejsca z każdej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, jesteś niezadowolony. Konsola nie spełnia Twoich oczekiwań, masz święte prawo dać ją sprzedawcy i zareklamować ja powołując się na Niezgodność z Umową. PS3 miała być super, next-gen, a Twój egzemplarz nie jest. Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do Twojej reklamacji. Jeśli oddasz konsolę w ramach gwarancji serwisowi Sony, zgadzasz się na wszystko co jest w książeczce, którą masz z konsolą w rozdziale gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Od Grudnia jestem średnio zadowolonym posiadaczem PS3, gdyż zauważyłem, że podczas grania np. w CoD4 konsola przycina, zwalnia, a czasami nawet wiesza się. Najbardziej zauważalny spadek ilości FPS można zaobserwować podczas wybuchów i zadymienia. Postanowiłem więc, że oddam ją do serwisu. I tu pytanie do Was: czy ktoś miał podobny przypadek, ile serwis trzymał konsolę u siebie i czy trzeba wysłać ją na własny koszt? W sklepie, gdzie ją kupowałem, powiedzieli, że to Sony wysyła kuriera, który za darmo odwozi sprzęt. Natomiast pani z infolinii mówi, że sam muszę załatwić transport i pokryć koszty. Z góry dziękuję za wszystkie (w miarę normalne) odpowiedzi.

Powiem tak. Grę CoD 4 dostałem 7 listopada a 12 listopada ją skończyłem według mnie chodziła mega płynnie (w międzyczasie pojawiły się updaty FW). Potem grałem tylko online i wszystko było OK mimo problemów z połączeniami z serwerami. Po przeczytaniu twojego posta zagrałem dzisiaj w singla i to co zobaczyłem przeraziło mnie (zwolnienia jak większa akcja na ekranie - etap War Pig totalna porażka). Nie wiem czym to jest spowodowane (podejrzewam FW - chieli poprawić AC ale im nie wyszło). Najlepsze, że wszystkie pozostałe gry jakie mam: Uncharted, HS, Motorstorm, RFOM, EoJ działają tak jak powinny. Dema Bournout i Rachet też są mega płynne zero problemów. Oczywiście CoD 4 On-Line działa bez zarzutu. Nie wiem co to jest. Zaczynam też być lekko wkurzony na tą sytuację Oczywiście gram na tv LCD (720p).

Zamiast dodawać jakieś pierdoły do XMB i poprawiać błędy za inne firmy (UBI i ich AC) lepiej niech dopracują FW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo jest u mnie, po pobraniu nowego FW padło COD4 i jeszcze parę starszych gier. Powoli mam dość. Tak więc reklamacja najprawdopodobniej Ci nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. W serwisie musiałyby siedzieć osoby, które rozumieją co to znaczy brak płynnej grafiki. Oddasz konsole potrzymają ja trochę i oddadzą bo według nich wszystko jest OK. Zaczyna mnie ta sytuacja coraz bardziej denerwować. Wypuszczają jakieś updaty FW, które tak naprawdę niczego nie wnoszą (nie jestem kompletnie zainteresowany odtwarzaniem divx itp.) Teraz niech jeszcze dodadzą wyjście z gry do XMB i odtwarzanie własnej muzyki to coś czuję że wtedy dopiero zaczną się problemy. Ja chcę żeby moja konsola służyła do gier tak jak moje PS2. Powtarzam jeszcze raz, że konsola ma słuzyc do GIER. Po tych wydarzeniach chyba kompletnie odpuszczę sobie wszelkie gry multiplatformowe i skupie się tylko na grach z wewnetrznych studii SONY i na exlusivach. Resztę podaruję sobie. Chyba, że w tej sprawie zrobi coś SONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma CoD4, to opracowałem niezawodny benchmark: odpal misję 'Death From Above' (t ta, w której lecimy kanonierką AC-130 Spectre 'Warhammer'), poczekaj, aż dolecisz do miejsca, w którym stoi dźwig i masa samochodów. Następnie, strzel w skupisko owych wozów ze stopiątki, popraw kilka razy z czterdziestki i przełącz na miniguna. Jeżeli spojrzysz na dym zaczniesz strzelać z dwudziestkipiątki, a gra nie przymuli, to konsola jest raczej ok. Moja na 100% nie jest... Sprawdźcie proszę, jak sprawa wygląda u was i odpiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdziłem tą misję - rozwaliłem chyba wszystkie samochody, dymu pełno. Nie zauważyłem jakiegoś specjalnego zwolnienia. Dziwne jest to, że zawiesił mi sie COD4 podczas gry online - pomógł reset

Jeżeli możesz to sprawdź swoją konsolę za pomocą dema Bournout - jest mega płynne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, generalnie czytałem o tym gdzieniegdzie. Jestem na 99% pewien, że to wina nowego firmware'u. Niestety, w moim przypadku nie skończyło się to na spowalnianiu i zawieszaniu się gier. Konsola przestała czytać jakiekolwiek płyty. Dałem ją do serwisu w Sopocie, będą ją wysyłać do bazy w stolicy.

Dam znać jak to się rozwinie. Słyszałem, że ludzie z zachodu z takim problemem po prostu dostawali nową konsolę. Ciekawe jak Sony Polska się spisze ;p

Tak czy siak, jeśli to wina FW, to dopóki nie zrobią kolejnej do niego poprawki, to będziemy musieli znieść te niedogodności...

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina FW to na 100% nie jest, gdyż konsolę mam na tyle długo, że doczekałem się 4 aktualizacji FW i za każdym razem było tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, to nie FW, mówisz? A to ciekawe... Jaką masz wersję? Ja 40GB... Nie sądze, że wersja ma tu jakikolwiek wpływ, ale warto to sprawdzić - może generalnie jakaś seria 40GBtowych jest walnięta?

Btw, zgadzam się z KJ - konsola powinna służyć do GIER ;p Do posłuchania muzyki czy do Internetu nie potrzebuję Cella ;p Aczkolwiek Folding@Home to bardzo dobry pomysł, tak nawiasem mówiąc. Dla mnie ważnym jest, żeby mi ją naprawili/wymienili do marca i żeby dobrze na niej chodziły: MGS4, FFXIII i FFXIII Versus =].

Pozdro!

PS. Jeśli chodzi o serwis i kwestię kuriera, to ja nie miałem z tym żadnego problemu - dałem konsolę do autoryzowanego serwisu Sony w moim mieście, a oni ją wysłali (mam nadzieję, że już wysłali) do bazy bez żadnych, że tak powiem ceregieli. Chyba kwestia umowy Sony z daym serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, mam wersję 40GB i zauważyłem, że jest już kilku ludzi z podobnymi problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już załatwiłem sprawę ze zwrotem konsoli. Sony po prostu mi ją wymieniło - solidna firma. W serwisie potrzebowali tylko paragonu (kupowałem ją w Media Markt), który oczywiście zwrócili po wszystkim. Dostałem tylko kwitek z informacją, że konsola ma teraz nowy serial dlatego, że nie pokrywa się on teraz z serialem na kartonie. Słowem - dali radę ;p Czas? 22.01 dałem do serwisu w Sopocie, 1.02 odebrałem w tym samym miejscu.

Natomiast nie jestem pewien czy zrobią coś takiego w Twoim przypadku, gdzie w zasadzie mogą się niestety nie doszukać żadnej usterki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz Oddałem konsolę do punktu serwisowego w Gdyni 25 Stycznia, a dziś dzwonili, że wymienili na nową. Jutro jadę odebrać, opiszę jak się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze w wielu przypadkach, gdy mamy jakies ALE do dzialania naszego sprzetu, wymiana na nowy lub tez nie, to kwestia determinacji lub jej brak...

pokretnie troche to napisalem, ale co tam...

swoja droga tak byc nie powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już załatwiłem sprawę ze zwrotem konsoli. Sony po prostu mi ją wymieniło - solidna firma. W serwisie potrzebowali tylko paragonu (kupowałem ją w Media Markt), który oczywiście zwrócili po wszystkim. Dostałem tylko kwitek z informacją, że konsola ma teraz nowy serial dlatego, że nie pokrywa się on teraz z serialem na kartonie. Słowem - dali radę ;p Czas? 22.01 dałem do serwisu w Sopocie, 1.02 odebrałem w tym samym miejscu.

Kurde, ładna dyskryminacja jest z tym Ja oddałem do porządnego serwisu w Poznaniu ( Sontronic ) dnia 21.01 i nawet jeszcze nie stwierdzono ekspertyzy do tej pory a konsola znajduje się w serwisie centralnym od 12:30 22.01 Oczywiście kazano mi zadzwonić w poprzedni Czwartek i jak się okazało mam jeszcze czekać do tego, aby otrzymać info o naprawie... Nie zdziwię się jak będzie tak samo jak w przypadku kolegów z forum którym odmówiono naprawy dlatego, że pewnie serwis sam uszkodził sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu się mylisz Oddałem konsolę do punktu serwisowego w Gdyni 25 Stycznia, a dziś dzwonili, że wymienili na nową. Jutro jadę odebrać, opiszę jak się sprawuje.

No to super. Ładnie z ich strony ;p Aczkolwiek mnie ta nówka zwiesiła się na Orange Box... tak samo było tuż przed tym jak przestała czytać płyty... No ale póki co działa, uff... Chociaż może to wcale nie tak dobrze...sesja jest... ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu się mylisz Oddałem konsolę do punktu serwisowego w Gdyni 25 Stycznia, a dziś dzwonili, że wymienili na nową. Jutro jadę odebrać, opiszę jak się sprawuje.

No to super. Ładnie z ich strony ;p Aczkolwiek mnie ta nówka zwiesiła się na Orange Box... tak samo było tuż przed tym jak przestała czytać płyty... No ale póki co działa, uff... Chociaż może to wcale nie tak dobrze...sesja jest... ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde, ładna dyskryminacja jest z tym Ja oddałem do porządnego serwisu w Poznaniu ( Sontronic ) dnia 21.01 i nawet jeszcze nie stwierdzono ekspertyzy do tej pory a konsola znajduje się w serwisie centralnym od 12:30 22.01 Oczywiście kazano mi zadzwonić w poprzedni Czwartek i jak się okazało mam jeszcze czekać do tego, aby otrzymać info o naprawie... Nie zdziwię się jak będzie tak samo jak w przypadku kolegów z forum którym odmówiono naprawy dlatego, że pewnie serwis sam uszkodził sprzęt

Hmm, ciekawe. Może to przypadek z tą rozbieżnością w czasie serwisowania - zawaleni robotą? ;p Btw, też masz wersję 40GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest potwierdzone. Moja konsola poleciała do Europy. Wszyscy którzy mają model 60Gb i zepsuty napęd to niech się przygotują na prawie 2 miesięczną ochłodę od PS3 Ja muszę czekać jeszcze 3 tygodnie aż do powrotu..... Masakra. Nie wiem jak jest w przypadku z wersją 40Gb, ale nie zdziwię się jak tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×