Skocz do zawartości
kotfilon

Co Robisz Ze Starszą Częścią Serii, Gdy Kupujesz Najnowszą Odsłonę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co robicie z grami, których nowe części serii pojawiają się na rynku?

Chodzi mi o takie gry jak

-Fifa, PES, NHL, NFL, NBA (i inne sportowe serie), call of duty i tym podobne gry, które różnią się zwykle tylko wprowadzonymi małymi innowacjami, trybami itp.

Pytam, bo mam często dylemat. Lubię mieć na półce różne gry, zbliża się premiera nowego CoD'a, którego chcę sobie sprawić, ale mam MW2 i nie chcę żeby się kurzył. Z drugiej strony podoba mi się singleplayer, splitscreen itd. Owszem, można sobie zostawić do kolekcji, ale lepszym wyjściem odnośnie kolekcji jest dla mnie sprzedanie po droższej cenie i kupienie za kilka miesięcy, rok czy dwa po okazyjnej cenie w celach kolekcjonerskich.

Co wy robicie w takich sytuacjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej, mam naturę chomika. Wyjątkowo odsprzedałem SW: TFU, bo dla mnie to był kompletny szit. Resztę gier nadal mam, i nie oddam :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także trzymam gry i ich nie sprzedaję. Zawsze mogę się powymieniać z kumplami :) Zresztą jestem 'kolekcjonerem' gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie sprzedaję gier. Jeszcze żadna mnie nie opuściła i nie przewiduję żeby to się stało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zakupione/sprezentowane gry mam na półce i nie zamierzam żadnej z nich sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja gry chciałbym trzymać ale wole je sprzedać żeby mieć kasę na nowe tytuły, IMO jak stać cię na trzymanie gier to trzymaj, jak nie to sprzedawaj przed ukazaniem się nowej odsłony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gry po przejściu od razu sprzedaję i nie zostawiam, bo to według mnie strata pieniędzy, kiedy można szybko odsprzedać i kupić za te pieniądze coś innego. Zostawiłem od premiery tylko MGS4 bo w sumie dla tej gry kupiłem ps3 i wiem, że jeszcze nie raz przejdę. A tak to nie lubię niczego "trzymać na półce" bo tylko tracą na wartości i się kurzą. To tylko takie moje skromne zdanie. A jak będę chciał wrócić do jakiegoś tytułu to zawsze mogę kupić jeszcze raz po niższej cenie niż sprzedam w danej chwili. Tym bardziej jeżeli chodzi o gry "coroczne" to jeszcze na jakiś czas przed wyjściem nowej, sprzedaję starą póki jest jako taki popyt.

Edytowane przez caballero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też należę do kolekcjonerów. Lubię mieć na półce oryginalne gry w ładnych pudełkach. Moją pierwszą grą była FIFA 08, a poza nią mam również FIFA 09,10,11 i 2010 FIFA World Cup South Africa. Przyjemnie jest czasem wrócić do poprzednich części swoich ulubionych tytułów. Jeżeli chodzi o gry fabularne to lubię przejść pierwszą część zanim kupię kolejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na półce trzymam (już są 53sztuki na samą PS3)dobrze że moja laska myśli że to tylko jakieś 30 zł - 50zł sztuka kosztuje

chociaż jak miała mi ostatnio kupić na urodziny Prince of Persia Zapomiane Piaski to się dziwiła czemu to takie drogie na szczęście na allegro mieli taniej i teoria nadal działa B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam gier nie sprzedaje nawet nie mysle o tym,stare tytuly zawsze warto znow ograc przypomniec obie teraz tak mma na faze z Uncharted:Drake's Fortune;] fify wersje 09,10 niech toja dumnie sie prezentuja;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staram się mieć po 1 grze z każdego gatunku, jak wychodzi nowa to sprzedaję starą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz sprzedałem i do dziś żałuje, wole chomikować, wartość gry z 200zł na 40zł nie warte sprzedaży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz sprzedałem i do dziś żałuje, wole chomikować, wartość gry z 200zł na 40zł nie warte sprzedaży :)

ja też wole zbierać gry, tak jak książki, nawet jak już przeczytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Staram się wyciągnąć z gry jak najwięcej trofeów i sprzedaję ;)

Tak samo, nie ma sensu kolekcjonowanie gier ponieważ są za drogie, a tak sprzedam i kupie coś innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo, nie ma sensu kolekcjonowanie gier ponieważ są za drogie, a tak sprzedam i kupie coś innego ;)

Ja za to wręcz przeciwnie. To moje hobby i w pewnym sensie pasja, więc lubię mieć wszystkie dotychczas zakupione tytuły u siebie w kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ciągle udoskonalam tę część bycia graczem-kolekcjonerem. O ile na pc gry są tanie i zabawa w sprzedaż używanych gier na pc nie ma dla mnie sensu, o tyle z ps3 jest inaczej.

Jestem maniakiem analizowania, szufladkowania, sortowania itp spraw związanych z moimi zainteresowania. poświęcam się im w 100%. Dlatego obczaiłem sobie system trzech wartości.

1. wartość sentymentalna - jeżeli do gry jestem przywiązany emocjonalnie (dziwnie to brzmi) to zostaje (MGS4, Mirror's Edge, Red Dead Redemption, Uncharted 2)

2. grywalność - jeżeli gra jest mocno grywalna, wołająca "przej(e)dź mnie jeszcze raz", ma mega grywalne multi, pozwala na zabawę w ciekawym sandboxie itp, to zostaje (RDR, LBP, Battlefield:BC2, MAG, GTA 4)

3. zasada sagi - jeżeli jakaś gra, która podchodzi pod jedno z powyższych, ale jest to 1234325346547 część serii, która łączy się fabularnie z poprzednimi częściami, to te poprzednie części także trafiają do kolekcji. (seria cod:mw2, seria assassin's creed)

Do tego dochodzi też sprzedaż/wymiana tytułów, które są na liście "do kolekcji", ale nie będę potrzebował ich w ciągu następnego pół roku więc się ich pozbywam na jakiś czas, np. by potem kupić 50/100 zł taniej lub zaopatrzyć się w wersję goty.

Edytowane przez kotfilon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w ten sposób sprzedajesz jakieś 5% gier które masz;) ja mam teraz dylemat. Na gdańskim Przymorzy otworzyli punkt wymiany gier: płacisz 20 zł i wymieniasz gre na inną o tej samej wartości rynkowej. Idąc takim tokiem zamieniłbym skate I i II za skate III. W jedynkę i tak juz nie zagram a kusi mnie 3. A z drugiej strony wolałbym mieć wszystkie 3 częsci... Infamous (specjalna edycja) z chęcią wymienie, chociaż to prezent, to nic juz z ta grą nie zrobie (platyna). Sentyment jest bo gra jest dobra i od brata. Nie wiem co robić:P fajnie jest mieć na półce wszystkie gry, ale przy świeżo upieczonej rodzince i takich dochodach moge sobie pozwolić ew. na 2 tytuły rocznie.  

Moje pytanie: warto trzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie: warto trzymać?

Podobno jak za długo trzymasz to potem będziesz miał problemy z drogami moczowymi, ale to już jak wolisz ja tam wolę puszczać wcześniej niż potem żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuly w ktore juz nie gram poprostu wystawiam na Gametrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem kolekcjonerem nigdy nie sprzedam żadnej swojej gry ale używki zdarzyło mi się już kupić chociaż wolę kupić nowe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×