Skocz do zawartości
thestructor

Różnica w cenie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak wy ale ja czyje sie wydymany...

Chodzi o ceny gier - rozumiem ze konsola nowej generacji itd, itp. i ze sony musi nadrobic licencjami bo sprzedawała konsole po kosztach plus ceny BD tez sa nie za niskie, ale...

Dlaczego np. TimeShift na PS3 kosztuje 200-250 PLN a ta sama gra na PC raptem 84 PLN (byłem wczoraj w media markt)

Skoro gra miesci sie na DVD to do jasnej cholery po co SONY pcha to na DB i łoi z nas kase... równie dobrze można by wypuscici TimeShift na PS3 na DVD a nie BD

Policzmy - producent gry na PC ma z tego 84 PLN ( minus marketing materiały itp) czyli 250-84 PLN = 166 PLN (LICENCJA SONY!!!!!!!!!!)

!@#$^&* mać!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że ktoś zarabia na tobie?

Nie podoba się?

Nie kupuj i tyle.

A sony zamontowało Blu Ray'a bo gry są coraz bliżej jest do granicy 9gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na PC kazda gre mozesz znalezc jako pirata i wydawcy sa zmuszeni do obnizania cen zeby zachecic graczy do kupna orginalu.

Niejeden gracz widzac gre po 70 zl stwierdzi ze woli kupic orginal skoro nie kosztuje zbyt wiele. Jakby kosztowala 250 to co innego.

Zreszta dawniej gry na PC kosztowaly tyle co na konsole. Dopiero rozwoj piractwa doprowadzil do obnizek. Nawet hasla reklamowe byly typu "taniej niz u pirata" czy jakos tak..

Na PS3 za to pirata nie kupisz wiec Sony ma nas w garsci... Mozesz najwyzej nie kupic ale to raczej kiepskie rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaku... kto Ci mówi 'idź do sklepu i kup grę za 200zł'??... możesz poczekać aż stanieją, od premier to około 6-8 miesięcy i masz grę za połowę!! Druga sprawa, zagraj w grę która dziś jest za 84zł na PC za 5 lat, wywali Ci że system nie obsługuje tego oprogramowania albo inne bełty...

Prosta i logiczna zasada, jak się ma PS3 to sie płaci za soft, zawsze tak było i będzie! To że ktoś 'zarabia' na Tobie to normalna sprawa, kupujesz mleko tez zarabiają, a aby gry były coraz lepsze... no wybacz ale zarabiac 'ktoś' musi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Skoro gra miesci sie na DVD to do jasnej cholery po co SONY pcha to na DB i łoi z nas kase... równie dobrze można by wypuscici TimeShift na PS3 na DVD a nie BD

Raz to nośnik nie ma nic do rzeczy. W produkcji masowej czy DVD czy BD to parę centów różnicy.

Do tego jeszcze licząc względy mniejszej pamięci w konsoli, nie instalowania gry na HDD itd. trochę danych jest wielokrotnie nagrywane na płycie, więc to co dla PC mieści sie na DVD wcale nie musi się mieścić w wersji dla konsol. Zauważ ze na PC gry _instalujesz_, sporo danych jest rozpakowywana z płyty i instalowane na HDD, a przypadku konsoli dane "idą" na żywo.

Żeby gry konsolowe kosztowały tyle co na PC to musielibyśmy kupować konsole w normalnej cenie produkcji :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby gry konsolowe kosztowały tyle co na PC to musielibyśmy kupować konsole w normalnej cenie produkcji :>

Tak sie sklada ze PS3 sprzedaja dopiero teraz w okolicach ceny produkcji.. Jak wypuscili PS3 ponad rok temu, cena produkcji wynosila ponad $800 a sprzedawali ja po ok $600. Dopiero jak zmienili pare technik produkcji i czytniki bluray stanialy, stopniowo cena produkcji zaczela opadac az doszla do obecnej czyli mniej wiecej kosztow produkcji. Sony od poczatku twierdzilo ze na samej konsoli nie beda zarabiac, a nawet na poczatku tracic, kasa bedzie z gier.

To tez tlumaczy wysokie ceny gier, o czym caly temat jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny spec od ekonomii bredzi bzdury. Był już taki temat i wałkowano to przez 5 stron. Tu nie chodzi o piractwo, wręcz przeciwnie. Gry na PC sprzedają się w Polsce w cholere lepiej niż gry na konsole. Dlatego dystrybutorzy mogli wywalczyć dużo bardziej korzystne warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sie sklada ze PS3 sprzedaja dopiero teraz w okolicach ceny produkcji.. Jak wypuscili PS3 ponad rok temu, cena produkcji wynosila ponad $800 a sprzedawali ja po ok $600. Dopiero jak zmienili pare technik produkcji i czytniki bluray stanialy, stopniowo cena produkcji zaczela opadac az doszla do obecnej czyli mniej wiecej kosztow produkcji. Sony od poczatku twierdzilo ze na samej konsoli nie beda zarabiac, a nawet na poczatku tracic, kasa bedzie z gier.

To tez tlumaczy wysokie ceny gier, o czym caly temat jest

wszystko fajnie panowie ale widze ze dalej nie rozumiecie mojego myslenia. za gran turismo albo innego exclusiva mogą brac po 250 i ok - to jest tego warte bo nie kupisz na inna platforme, ale za 2 takie same gry na inne platformy a róznica w cenie 3 krotna!!! to przegięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak wy ale ja czyje sie wydymany...

Chodzi o ceny gier - rozumiem ze konsola nowej generacji itd, itp. i ze sony musi nadrobic licencjami bo sprzedawała konsole po kosztach plus ceny BD tez sa nie za niskie, ale...

Dlaczego np. TimeShift na PS3 kosztuje 200-250 PLN a ta sama gra na PC raptem 84 PLN (byłem wczoraj w media markt)

Skoro gra miesci sie na DVD to do jasnej cholery po co SONY pcha to na DB i łoi z nas kase... równie dobrze można by wypuscici TimeShift na PS3 na DVD a nie BD

Policzmy - producent gry na PC ma z tego 84 PLN ( minus marketing materiały itp) czyli 250-84 PLN = 166 PLN (LICENCJA SONY!!!!!!!!!!)

!@#$^&* mać!!!

Uff tyle juz bylo o tym mowione na tym forum... z jednej strony cena jest uzasadniona (przynajmniej w czesci) a z drugiej nikt nie chce placic wiecej od innych, tylko dlatego ze ma inna platforme sprzetowa - wiadomo. I nie wierz tu chlopakom ktorzy beda ci wmawiac ze dla nich to idealna cena i ze nawet 'powinno' sie taka placic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uff tyle juz bylo o tym mowione na tym forum... z jednej strony cena jest uzasadniona (przynajmniej w czesci) a z drugiej nikt nie chce placic wiecej od innych, tylko dlatego ze ma inna platforme sprzetowa - wiadomo. I nie wierz tu chlopakom ktorzy beda ci wmawiac ze dla nich to idealna cena i ze nawet 'powinno' sie taka placic.

Taaa własnie płacimy za super high endowa technoloigie... high definition gaming... tylko nadal czuje niesmak...

A xbox360... w tesco juz jest za 549 pln a gry multiplatformowe tez tansze...

Sony nas dyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gry na ps3 nie zawsze zajmuja tyle samo miejsca co na PC, i tak jak mowia koledzy wyzej cena jest tako bo np ps3 w naszym kraju ma 10 tys osob (oficjalne dane SCEP) a kompa ma prawie kazdy czyli na pewno z 20 mln jak i nie wiecej xD te liczby mowia same za siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nie wierz tu chlopakom ktorzy beda ci wmawiac ze dla nich to idealna cena i ze nawet 'powinno' sie taka placic.

Oczywiście, że nie wierz! Kapitaliści Cię okradają! Jakim prawem ustalają cenę za własny produkt?! Przecież MUSISZ grac w każdą grę, to tak samo ważne jak jedzenie i picie! Nie stać Cię na to! Przerób konsole i ściągnij pirata. Piractwo jest całkowicie ok, bo to przecież nie Ty okradasz ich tylko oni Ciebie ustalając wysokie ceny! Nikt nic nie traci, a Ty sobie pograsz i w ciągu roku zaoszczędzisz kilka tysięcy złotych! Pamiętaj o tym i nie pozwól nikomu wmówić sobie że jest inaczej. Bo inaczej mówią tylko frajerzy i snoby co wożą się tym, że grają na oryginałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale gry na ps3 nie zawsze zajmuja tyle samo miejsca co na PC, i tak jak mowia koledzy wyzej cena jest tako bo np ps3 w naszym kraju ma 10 tys osob (oficjalne dane SCEP) a kompa ma prawie kazdy czyli na pewno z 20 mln jak i nie wiecej xD te liczby mowia same za siebie

a co to za róznica ze 10 tysięcy??? Gry i tak nie są polonizowane tylko w tym diabelskim dialekcie zwanym angielskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wszystko jasne, duzo jest czynnikow ktore sprawiaja ze cena jest wyzsza i nie ma tu nad czym dyskutowac ale jednoczesnie nie dziwi mnie konsternacja autora tematu.

Co do komentu legileg - ochlon troche i przeczytaj moj tekst jeszcze raz, i jak znowu nie zrozumiesz nie komentuj wiecej. Napisalem go odnosnie coraz czesciej odczuwanej hipokryzji uzytkownikow ps3 - tych mlodszych zreszta - ktorzy gromia na forach itd jakie piractwo zle i ze ceny gier nawet wyzsze powinny byc a jak bedzie tylko mozliwosc zlamania konsoli zrabia to bez zmruzenia oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że nie wierz! Kapitaliści Cię okradają! Jakim prawem ustalają cenę za własny produkt?! Przecież MUSISZ grac w każdą grę, to tak samo ważne jak jedzenie i picie! Nie stać Cię na to! Przerób konsole i ściągnij pirata. Piractwo jest całkowicie ok, bo to przecież nie Ty okradasz ich tylko oni Ciebie ustalając wysokie ceny! Nikt nic nie traci, a Ty sobie pograsz i w ciągu roku zaoszczędzisz kilka tysięcy złotych! Pamiętaj o tym i nie pozwól nikomu wmówić sobie że jest inaczej. Bo inaczej mówią tylko frajerzy i snoby co wożą się tym, że grają na oryginałach.

Ta wypowiedz to albo jedna wielka ironia albo masz zryty swiatopoglad powaznie

Gra tu ktos na piratach na PS3 czy wszyscy jestesmy frajerami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest wszystko jasne, duzo jest czynnikow ktore sprawiaja ze cena jest wyzsza i nie ma tu nad czym dyskutowac ale jednoczesnie nie dziwi mnie konsternacja autora tematu.

Co do komentu legileg - ochlon troche i przeczytaj moj tekst jeszcze raz, i jak znowu nie zrozumiesz nie komentuj wiecej. Napisalem go odnosnie coraz czesciej odczuwanej hipokryzji uzytkownikow ps3 - tych mlodszych zreszta - ktorzy gromia na forach itd jakie piractwo zle i ze ceny gier nawet wyzsze powinny byc a jak bedzie tylko mozliwosc zlamania konsoli zrabia to bez zmruzenia oka.

Dokładnie, jak sie ma naście lat to mozna przewalac całe kieszonkowe od mamusi na gierki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co to za róznica ze 10 tysięcy??? Gry i tak nie są polonizowane tylko w tym diabelskim dialekcie zwanym angielskim

na swiecie rowniez ta sytuacja tak wyglada, sprzedanych jest z 6 moze 7 mln PS3 a kompow jest w cholere moze nawet miliardy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta wypowiedz to albo jedna wielka ironia

On chcial tak 'ironicznie, zabawowo'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiesz czemu przeplacasz?

bo:

1. nie musisz co chwile dokupywac nowej grafi proca pamieci itd

2. nie musisz kupowac nowej windy

3. musisz zaplacic linencje sony za to ze sprzedaje konsole ponizej kosztow bo inaczej to by nie zarobili

4. masz next gena, jak bedzie blizej ps4 to gry beda tansze tak jak bylo w przypadku ps2

5. bo kupujesz gre ktora wyglada swietnie i swietnie chodzi (z malymi wyjatkami) a blacharze maja czesto pixeloze itd

jesli powyzsze argumenty do ciebie nia trafiaja czy nie przemawiaja to kup peceta i bedziesz mial tanie gry

tylko pamietaj ze z grami na peceta jest coraz gorzej. jak wspomnieli przedmowcy piractwo na piecu jest

powrzechne nawet w bogatych krajach, po prostu lenistwo itd

amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa tez roznice w programowaniu. Programowanie na PC oczywiscie nie jest latwe, ale zdecydowanie latwiejsze niz na PS3 (czy tam X360). Po prostu na PC jest multum narzedzi do tworzenia aplikacji i jeszcze wiecej gotowych bibliotek, ktore praktycznie robia polowe roboty za nas. A jesli mamy jakis problem to piszemy na forum programistycznym i zawsze znajdzie sie ktos kto pomoze. A grono programistow PS3 jest duzo węższe. Programiści musza byc perfekcyjni w tym co robia. Programisci gier konsolowych najczesciej wiedza sto razy wiecej o tworzeniu gier, niz ci co tworza na PC.

I do tego przeciez na PC kazdy moze zrobic gre. Na PS3 nie.

Cena nosnika BD to jest nic w calej cenie gry. Moze zaplacimy z 2 zl wiecej niz jakby bylo wydane na DVD... A poza tym, nie wiem jak Wy, ale ja wole miec gre na nosniku najnowszej generacji, a nie na starzejącym sie juz DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz wiesz czemu przeplacasz?

bo:

1. nie musisz co chwile dokupywac nowej grafi proca pamieci itd

2. nie musisz kupowac nowej windy

3. musisz zaplacic linencje sony za to ze sprzedaje konsole ponizej kosztow bo inaczej to by nie zarobili

4. masz next gena, jak bedzie blizej ps4 to gry beda tansze tak jak bylo w przypadku ps2

5. bo kupujesz gre ktora wyglada swietnie i swietnie chodzi (z malymi wyjatkami) a blacharze maja czesto pixeloze itd

jesli powyzsze argumenty do ciebie nia trafiaja czy nie przemawiaja to kup peceta i bedziesz mial tanie gry

tylko pamietaj ze z grami na peceta jest coraz gorzej. jak wspomnieli przedmowcy piractwo na piecu jest

powrzechne nawet w bogatych krajach, po prostu lenistwo itd

amen

Właśnie dlatego ja olałem kompy, mój komp to 1GHz, 256MB RAM, Geforce FX5200 (prawda że syf ?) bo nie mam zamiaru aby pograć w daną grę wymieniać kompa co pół roku.. to jest śmieszne :X pfff

A poza tym, nie wiem jak Wy, ale ja wole miec gre na nosniku najnowszej generacji, a nie na starzejącym sie juz DVD.

Ja też wolę mieć nośnik BD niż stare DVD, teraz DVD to dla nas standard ale chyba już nikt nie pamięta CD? Kiedyś ono rządziło na rynku a teraz? Tylko DVD a o CD już każdy zapomniał, tak będzie też z DVD które BD zje :> i na najbliższe 100-200 lat lepszego nośnika niż BD człowiekowi nie potrzeba gdyż BD w iluś tam warstwach jest w stanie pomieścić do 300GB danych! jedna płyta która kiedyś będzie po 2 zeta pewnie łaziła będzie mieścić aż 300GB <szok>

Więc jak chcesz tracić kasę na kompa i nerwy z nim związane że nie pograsz w nową grę to sobie bierz PC, lepiej kupić konsole na te 5-7 lat i mieć spokój, przez te lata na kompa wydałbyś tyle co na 2-3 PS3 :ASDF

Tak poza tym coraz mniej gier na PC wychodzi, pierw są na konsole a potem już nie wiadomo czy będą na PC zależy od twórców, może i się mylę ale z tego co widzę to gier na PC jest coraz mniej :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i na najbliższe 100-200 lat lepszego nośnika niż BD człowiekowi nie potrzeba gdyż BD w iluś tam warstwach jest w stanie pomieścić do 300GB danych! jedna płyta która kiedyś będzie po 2 zeta pewnie łaziła będzie mieścić aż 300GB
300GB nie da rady. 200GB ma byc maks dla Blu-Raya, na osmiu warstwach. 100-200 lat? No to juz niezla bzdura 10 lat to jest maksimum ile sie utrzyma BD. Przeciez co to jest w dzisiejszych czasach 200GB? Raptem kilka filmow w HD! Czasy sie zmeniaja, kiedys w modzie bylo VCD, teraz filmy HD na Blu-Rayach. Kto by kiedys pomyslal, ze filmy beda zajmowac 25+GB? Ano nikt. Tak samo jak wczesniej nikt nie mogl sobie wyobrazic, ze na DVD bedzie 4,7GB. Za 20 lat nikt nie bedzie pamietal co to Blu-Ray. Sadze, ze juz nie bedzie w ogole nosnikow, wszystko bedziemy zamieszczac w internecie. Takie jest moje zdanie. A jesli bedzie BD to bedzie pelnil taka funkcje jak dzis dyskietka. Zeby sobie przeniesc malutki obrazeczek w rozdzielczosci 48918000x36688000p Oczywiscie o ile ktos bedzie mial BD-ROMa, bo dzis juz prawie nikt nie ma stacji dyskietek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
300GB nie da rady. 200GB ma byc maks dla Blu-Raya, na osmiu warstwach. 100-200 lat? No to juz niezla bzdura 10 lat to jest maksimum ile sie utrzyma BD. Przeciez co to jest w dzisiejszych czasach 200GB? Raptem kilka filmow w HD! Czasy sie zmeniaja, kiedys w modzie bylo VCD, teraz filmy HD na Blu-Rayach. Kto by kiedys pomyslal, ze filmy beda zajmowac 25+GB? Ano nikt. Tak samo jak wczesniej nikt nie mogl sobie wyobrazic, ze na DVD bedzie 4,7GB. Za 20 lat nikt nie bedzie pamietal co to Blu-Ray. Sadze, ze juz nie bedzie w ogole nosnikow, wszystko bedziemy zamieszczac w internecie. Takie jest moje zdanie. A jesli bedzie BD to bedzie pelnil taka funkcje jak dzis dyskietka. Zeby sobie przeniesc malutki obrazeczek w rozdzielczosci 48918000x36688000p Oczywiscie o ile ktos bedzie mial BD-ROMa, bo dzis juz prawie nikt nie ma stacji dyskietek

Nośniki zawsze będą.

Fakt 200GB to będzie :> zapomniałem po prostu, BD się będzie długo utrzymywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie gier w POLSCE rzeczywiście jest PORAŻAJĄCA, ale np w USA nowa gra na PS3&X360 kosztuje 59,99$ plus podatek (TAX) chyba 8% czyli kosztuje 65$. Przy obecnym kursie Dollar'a gra na PS3 wcale nie jest tak strasznie droższa od takiego Crysis'a od zdzierców z EA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×