Skocz do zawartości
jolero

Połączenie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam speców

Mam pytanko, które połączenie moich urządzeń będzie lepsze, przeszukałem forum i znalazłem pare różnych opinii, a mianowicie...

Jak najlpeiej podłączyć PS3 pod amplituner tak aby nie stracic na jakości dzwieku (z filmów, gier z PS3) oraz jakości obrazu w grach filmach itp

Najprostrzym rozwiazaniem jest podlaczyc PS3 do amplitunera kablem HDMI i drugim takim kablem z amplitunera do TV? to jest najlepsze rozwiazanie?

Pytam bo gdzies wyczytałem żę jest strata poprzez takie zestawienie na jakosci obrazu wyswietlanego na TV...

Czy lepiej podlaczyc 2xHDMI czy PS3 pod TV a z TV do amplitunera chinchami?

Jak to najlepiej zestroic?

Konsola: PS3 40gb

TV: Samsung LCD 37S81B

Amplituner: ONKYO SR 605

będe wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak podłączysz do amplitunera i później do telewizora to straty jakości nie będzie bo to w końcu HDMI i w 100% cyfrowy przesył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym, wyjściem byłoby, podłączenie z konsoli do ampa przez HDMI, a potem z ampa do tv przez hdmi, straty jakości brak, bo amplituder tylko rozdziela sygnał, a że po hdmi leci sygnał cyfrowy, to staty jakości nie będziesz miał. I zapomnij o kupowaniu kabli HDMI w cenach 100-300zł, jeśli kabel ma być krótszy niż 10 metrów. kabel za 30-40, da taki sam sygnał bo jest cyfrowy, a ta kwestia czy cena kabla ma znaczenie była już wałkowana na forum wiele razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 =HDMI=> Onkyo <=HDMI= TV ewentualnie TV =HDMI=> PS3 =optyk=> Onkyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS3 =HDMI=> Onkyo <=HDMI= TV ewentualnie TV =HDMI=> PS3 =optyk=> Onkyo

Dzieki Panowie za odpowiedz, tak zrobilem i dziala ale mam duzy problem jak podlaczyc teraz kompa do amplitunera (((((((( wiem ze to nie te forum, ale wiem ze sa spece kupilem kabelek jack z dwoma cinczami podpielem i nic nie slychac, podejzewam ze cos w konfiguracji albo zle cos wpielem w ampli ale probowalem na wiele sposobow i nadal nic ((( pomozcie, prosze, model ampiltunera to Onkyo 605, bede bardzo wdzieczny za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz spojrzec w konfiguracji do jkaiego wejscia podpiales kompa i jakiemu ustawieniu to odpowiada np. podlaczyles do CD in ale to wejscie morzesz przypisac pod inne np GAME/CBL - wszystko opisane jest w instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×