Skocz do zawartości
Gość Daper

PS3 i zwykły monitor CRT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daper

Witam,

mam takie pytanie: czy da się podłączyć do PS3 zwykły monitor CRT (komputerowy). Jeżeli tak, to w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyć monitor do ps3.

Żeby podłączyć monitor będziemy potrzebowali konwertera HDTV2VGA, polecam go jest to najlepszy konwerter, dostępny na polskim rynku.

A teraz kilka aspektów technicznych:

1) jeśli nasz monitor moze przyjąć sygnał fullHD to polecam kable component sony, są dobre, a jeśli nie ma takiej mozliwości, to kable do 50zł wystarczą.

2)Przy komponencie, nie ma skalowania filmów wogóle, oraz filmy blu są wyświetlane tylko w roździałce 720p, ale że mamy do czynienia z crt, więc skalowanie nie jest potrzebne, jakoś obrazu jest doskonała w każdej rozdzielczości.

3)WAŻNE: monitory LCD nie obsługują rozdziałek "i" a crt są wstanie wypalić oczy przy tych rozdziałkach.

Jak to wszystko podłączyć:

Potrzebujemy, monitor ze złączem d-sub, ps3, kable component, konwerter, i monitor albo telewizor ze złączem component.

1. Podłączamy kable component do MONITORA ALBO TELEWIZORA ZE ZŁĄCZEM COMPONENT!!!!!!!!

2. Wchodzimy w ustawienia obrazu i ustawiamy, rozdziałki 576p/720p/1080p,i je zapisujemy a dźwięk puszczamy chinczami, optykiem lub hdmi.

3. Odłączamy konsole od monitor albo telewizor ze złączem component.

4. A teraz podłączamy konsole do konwertera, a konwerter do monitora. I wszystko powinno śmigać.

Wersja alternatywna podłączenia

Potrzebujemy, monitor ze złączem d-sub, ps3, kable component, konwerter, kable chinch które dostaliśmy w zestawie, telewizor crt/plazma/lcd który ma złącze chinch.

1) Podłączamy ps3 do TV kablami chinch, wchodzimy w ustawienia display

2) Wybieramy sygnał kablem component

3) Następnie zaznaczamy rozdzielczości obsługiwane przez twój monitor i nic dalej nie naciskamy.

4) Podłączamy component do konwertera, a konwerter do monitora I DOPIERO TERAZ PODŁANCZAMY KABLE COMPONENT DO PS3

5) Naciskamy dopiero teraz przycisk w prawo na pazie/klawiaturze/pilocie.

6) Zapisujemy ustawienia obrazu, i ustawiamy czym ma lecieć dźwięk.

7) Powinno śmigać

Jeśli mamy zwykły monitor o proporcjach 4:3, oraz nasz monitor nie przeskaluje obrazu do panoramy, to aby otrzymać obraz panoramę:

1) Mierzymy wysokość ekranu.

2) Następnie mnożymy to razy 0.75.

3) Wynik to wysokość obrazu w trybie panoramy.

4) Ustawiamy obraz w meni monitora.

W moim przypadku w monitorze 22 cali crt ponad full HD to otrzymałem wynik 23,25cm, nie wiem jak z innymi monitorami, ale najlepszy obraz z ps1/2 otrzymamy bez upscallingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest tego sens, skoro 720p i 1080p to rozdzielczości 16:9, a ja takich monitorów CRT jeszcze nie widziałem?? Niby można zrobić sobie pasy, ale znowu z np. 19" obciąć pasy, to mamy mikroskopijny obraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki jest tego sens, skoro 720p i 1080p to rozdzielczości 16:9, a ja takich monitorów CRT jeszcze nie widziałem?? Niby można zrobić sobie pasy, ale znowu z np. 19" obciąć pasy, to mamy mikroskopijny obraz...

Serio nigdy nie widziałeś żadnego panoramicznego monitora CRT?

Na Allegro od czasu do czasu można kupić monitory Soniego z serii FW900, takie jak ten:

https://ssl.allegro.pl/item279012441_monito..._gdw_fw900.html

Jeszcze łatwiej i taniej kupisz 24" calowy panoramiczny monitor Sony z serii W900. Bywają one dostępne również pod takimi markami jak Elsa ECOMO, Sun, Compaq IBM i Hewlett Packard. Ich ceny na Allegro oscylują między 200 a 400 zł.

Ile te monitory kosztowały jeszcze kilka lat temu można przeczytać tutaj: http://www.chip.pl/archiwum/article_11104.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to naprawdę masakra, nie wiedziałem, że takie bydlaki istnieją. To mógłby być naprawdę świetny zakup, tylko, że gdzie taką krowę postawić ? A ma ktoś tutaj tego VGA Boxa HD?? Zastanawia mnie jaka jest jego jakość bo pamiętając czasy PS2 to była ona fatalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakość obrazu jest doskonała, kable component urzyte do podpięcia to orginały sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na componencie nie masz 1080p, a skoro monitor obsługuje taką rozdzielczość, to szkoda ją marnować Nie można przez VGA Box'a podpiąć HDMI, czy DVI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja cable component pozwala na przesyłanie sygnały 1080p, pytanie czy dany telewizor akceptuje taką rozdziałke po tych kablach, jeśli monitor ma wyjście tylko d-sub, albo dvi, bez obsługi hdcp, jest to zabezpieczenie i w momencie gdy go nie wspiera monitor, to obraz nie bedzie wyświetlony. Konsola ma złącze hdmi, cyfrowe, i nim nie da się póścić sygnału jeśli monitor nie ma HDCP, można tylko hdmi zredukować do DVI ale monitor musi mieć gniazdo z obsługą HDCP, analogowo tylko component i konwerter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Specyfikacja cable component pozwala na przesyłanie sygnały 1080p, pytanie czy dany telewizor akceptuje taką rozdziałke po tych kablach,

tylko HDMI pozwala na przesył 1080p. Component max 1080i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko HDMI pozwala na przesył 1080p. Component max 1080i
Nie. Component przesyla te same rozdzielczosci co HDMI, z 1080p wlacznie. Roznica miedzy componentem a HDMI jest taka, ze w HDMI sygnal jest caly czas cyfrowy, wiec ma minimalnie wyzsza jakosc od componenta. Ale oba zlacza przesylaja te same rozdzielczosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. Component przesyla te same rozdzielczosci co HDMI, z 1080p wlacznie. Roznica miedzy componentem a HDMI jest taka, ze w HDMI sygnal jest caly czas cyfrowy, wiec ma minimalnie wyzsza jakosc od componenta. Ale oba zlacza przesylaja te same rozdzielczosci.

a ja słyszałem (na forum hdtv.com.pl), że tylko HDMI/DVI oferuje 1080p.

Wpisałem w google i zdania też są podzielone

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=675595

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdania sa podzielone, czy nie, ja wiem swoje. Mam PS3 podlaczona do monitora kablem component > hdtv2vga i obsluguje wszystkie rozdzielczosci "p", razem z 1080p. Wiec 1080p na pewno jest przesylany przez componenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. Component przesyla te same rozdzielczosci co HDMI, z 1080p wlacznie. Roznica miedzy componentem a HDMI jest taka, ze w HDMI sygnal jest caly czas cyfrowy, wiec ma minimalnie wyzsza jakosc od componenta. Ale oba zlacza przesylaja te same rozdzielczosci.

Jakość sygnału 1080p wychodzącego z konsoli po componencie i po HDMI jest identyczna. Jeśli do przesłania sygnału analogowego, z wyjścia component, używa się odpowiednio dobrej jakości kabla, plus (w przypadku monitora) konwertera z YPbPr na RGBHV, to obraz na telewizorze (monitorze) jest identyczna z obrazem uzyskanym przy podłączeniu poprzez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest identyczna. HDMI zawsze bedzie lepszy, oferuje wyzsza jakosc po prostu. Zreszta wpisz sobie w googla porownanie componenta i HDMI. Obraz znaczaco sie nie rozni, to fakt. Ale rozni sie i da sie to dostrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakość sygnału 1080p wychodzącego z konsoli po componencie i po HDMI jest identyczna.

to czemu wszyscy dają w telewizorach coraz więcej złączy HDMI ? Bo mają ładniejszą nazwę ? Component i HDMI są to kable mogące przesłać obraz HD, ale HDMI zapewnia idealną jakość obrazu (0% strat) i dlatego na nim obraz będzie lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszyscy trzej macie rację tak na prawdę

jacekp1 napisał "Jakość sygnału 1080p wychodzącego z konsoli po componencie i po HDMI jest identyczna."

Chodzi o moment wyjścia sygnału, tutaj obraz jest identyczny, nie to co wchodzi do telewizora.

Obraz po Component jest analogowy i w drodze do telewizora mogą działać na niego różne interferencje, spadek jakości przez jakość kabla itd i przez to na końcu kabla obraz traci wyjściowe parametry.

HDMI jest cyfrowe i podlega korekcji błędów, obraz jest albo go nie ma, nie ma form pośrednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie polecałbym podłączania PS3 do monitora CRT. Jakość obrazu będzie o wiele, wiele gorsza no i wielkość też nie jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nie polecałbym podłączania PS3 do monitora CRT. Jakość obrazu będzie o wiele, wiele gorsza no i wielkość też nie jest bez znaczenia.

A podlaczales? Widziales? Uzywasz? No.

To wiedz, ze na monitorach CRT panoramicznych PS3 wyglada po prostu cudnie. I naprawde roznica miedzy TV Full HD jest niewielka. Oczywiscie nie bez znaczenia jest tez rozmiar monitora, im wiekszy tym lepszy. Ale jakosc oferowana przez kazdy monitor CRT jest znakomita.

EDIT: i przestan zamieszczac te sygnature swoja w kazdym poscie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory CRT bardzo dobrze wyświetlają obraz - przyjęło się obecnie, że CRT to tylko do kablówki. Są telewizory CRT z HDMI i obraz wcale nie odbiega od LCD, a wręcz przeciwnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za TV LCD przemawia jeszcze jeden fakt - sa 100 razy ladniejsze od CRT. I nie mowcie mi, ze kwestia gustu, bo jest to roznica taka jak miedzy Ronaldo a Rooney'em albo, lepiej, PS3 i X360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale za TV LCD przemawia jeszcze jeden fakt - sa 100 razy ladniejsze od CRT. I nie mowcie mi, ze kwestia gustu, bo jest to roznica taka jak miedzy Ronaldo a Rooney'em albo, lepiej, PS3 i X360

moda się zmienia, a ponieważ CRT już sobie producenci odpuścili dlatego wszystkie trendy stylistyczne pakują w LCD i dlatego są ładniejsze, a raczej nowocześniej wyglądają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×