Skocz do zawartości
Minidusia

Drobne pytania i małe problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

Doszłam do wniosku ,ze nie warto zaśmiecać forum zakładając nowy temat gdy tylko pojawi sie jakieś drobnie pytanie lub problem , na ktore mozna odpowiedzieć w jednym zdaniu, z tąd właśnie ten wątek , prosze o w miare skondensowane i odpowiedzi.

1 pytanie : czy da sie jakoś wyłączyć powiadamianie nt. pojawiających i znikających znajmoych z psn ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Settings--->Notification Messages---->Do Not Display

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli przy instalacji softa coś się spieprzy np. brak prądu, to czy konsola się zepsuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie, konsola ma dwa układy FLASH zapobiegające takim sytuacjom, po zaniku prądu będzie kontynuować przerwaną akcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da sie skasować ostrzeżenia ? czy mijają same po jakimś czasie ? i co sie stanie jak będzie 5 ?

Nie ukrywam ,ze troche mnie irytuje to ,ze musiałabym się pożegnać z tak dobrym źródłem informacji tylko dlatego , ze założyłam temat , który ponoć już był ( a tak naprawdę to nie było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy da sie skasować ostrzeżenia ? czy mijają same po jakimś czasie ? i co sie stanie jak będzie 5 ?

Nie ukrywam ,ze troche mnie irytuje to ,ze musiałabym się pożegnać z tak dobrym źródłem informacji tylko dlatego , ze założyłam temat , który ponoć już był ( a tak naprawdę to nie było).

jak będzie 5 będzie ban. A nie mijają raczej, można je zredukować za dobrą postawę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Michale co rozumiesz jako dobrą postawę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drogi Michale co rozumiesz jako dobrą postawę ?

Postępowanie zgodnie z regulaminem, a nie wbrew niemu. Ot, cała zagadka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się np. wypowiadać w danym temacie, ja masę informacji nawrzucałem do tematu z GTA:IV (I nadal to robie ) i reflect mi zdjął chyba z 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko : po wymianie konsoli w serwisie na nowa da sie jakos przeniesc PSNid z wymienionej konsoli na nowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko : po wymianie konsoli w serwisie na nowa da sie jakos przeniesc PSNid z wymienionej konsoli na nowa ?

hm.. Sprobuj zalozyc konto na konsoli o tej samej nazwie co stare i sie zalogowac poprzez Sign in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hm.. Sprobuj zalozyc konto na konsoli o tej samej nazwie co stare i sie zalogowac poprzez Sign in.

konto nawet nie musi być o takiej samej nazwie. Wystarczy się zalogować, bo konto jest na serwerze, nie jest przypisane do konsoli/usera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie.

Niedługo kupuje monitor full HD a teraz jadę na zwykłym tv przez kolorowe kabelki + przejściówka EURO.

Będę musiał odpalić PS3 na starym tv po czym iść do opcji i tam ustawić przez co obraz ma iść czyli na hdmi i w tym momencie odłączyć konsole od starego tv a podpiąć ja kabelkiem hdmi do monitora i wcisnąć X albo > (już nie pamiętam xP) ? Nie ma innej opcji tylko taka zabawa : O?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie.

Niedługo kupuje monitor full HD a teraz jadę na zwykłym tv przez kolorowe kabelki + przejściówka EURO.

Będę musiał odpalić PS3 na starym tv po czym iść do opcji i tam ustawić przez co obraz ma iść czyli na hdmi i w tym momencie odłączyć konsole od starego tv a podpiąć ja kabelkiem hdmi do monitora i wcisnąć X albo > (już nie pamiętam xP) ? Nie ma innej opcji tylko taka zabawa : O?

można zresetować ustawienia trzymając włącznik, aż wyda konsola z siebie dźwięk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki xP Bo gdyby było trzeba robić jak ja napisałem to by było trochę żal bo nie każdy np. może mieć zwykłe tv w domu aby sie tak bawić : O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie trzeba nic resetować. Konsola sama wykryje czym jest podłączona do TV i zaproponuje optymalną rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
konto nawet nie musi być o takiej samej nazwie. Wystarczy się zalogować, bo konto jest na serwerze, nie jest przypisane do konsoli/usera.

Mylisz się niestety, konto PSN składa się (tłumacząc łopatologicznie) z 2 plików. Pierwszy plik znajduje się owszem na serwerze Sony, ale drugi plik znajduje się już na dysku konsoli. Jeśli oddasz konsolę do naprawy i dostaniesz nowa (nowy dysk) albo zrobisz format dysku na swojej konsoli (czysty dysk = jak nowy w tym przypadku) nie zalogujesz się na stary login! Konsola zwróci informację, że takie konto jest już zarejestrowane, ale nie przez Nas, tylko da Nam do zrozumienia, że ktoś "inny" już się zarejestrował (My, ale mówi, że nie My) Problem polega na tym, że plik z informacjami o loginie i @ z dysku znika. W tym momencie konsola nie jest w stanie połączyć się z serwerem Sony. Ratunek? telefon do pomocy technicznej Sony, albo nowy ID. Sam na początku miałem D4Ru73K, lecz zrobiłem format dysku. Po tej operacji nie pojawiło się "Login in", a "Sign up" i było po zawodach. Gdy chciałem się zalogować na stary login, konsola mówiła, że ten login jest już zajęty przez kogoś innego. Dlatego podkreślam jeszcze raz, ID (ten na zewnątrz) w PSN jest na serwerze, oraz zostaje przypisany do konsoli, kiedy pierwszy raz rejestrujecie konto. Nie wiem jak jest aktualnie na dzień dzisiejszy (być może przyszły jakieś zmiany z nowym FW) ja problemy miałem dobrych kilka miesięcy temu. Chętnie dowiem się czegoś nowego, w tym temacie od osób, odbierających nowe konsole po serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sory, ale dla mnie była to taka nieprawdopodobna opcja, no i jak ludzie mogą ściągać pliki z PSS na różne konsole ? W końcu muszą się zalogować do PSN, żeby wejść do PSS a ludzie na dwóch konsolach grają w grę kupioną na jednym koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to sory, ale dla mnie była to taka nieprawdopodobna opcja, no i jak ludzie mogą ściągać pliki z PSS na różne konsole ? W końcu muszą się zalogować do PSN, żeby wejść do PSS a ludzie na dwóch konsolach grają w grę kupioną na jednym koncie.

No właśnie, jak to jest xP? może w nowych FW już tego problemu nie ma, a backup tego pliku nie kopiuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, jak to jest xP? może w nowych FW już tego problemu nie ma, a backup tego pliku nie kopiuje ?

Nie wiem jak jest aktualnie, testował nie będę aktualnie mam zamiar się zabrać za telefon do obsługi technicznej, w celu przywrócenia mojego starego ID, jednak z przyczyn lenistwa mi się nie chciało Radzę uważać, jak ktoś robi format dysku twardego (przy zwisach lub awariach) Raczej murowana utrata obecnego ID. Telefon do pomocy technicznej, z tego co czytałem rozwiązuje ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie, konta sie nie straci, zwyczajnie potem trzeba wpisac emai i haslo do zakladki sign in i gotowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba Ci sie cos pomieszało Darudku

Sam kupilem raz Crasha na allegro na PSS. I bez problemu zalogowalem sie na czyjeś konto. I ta jedna sytuacja wystarczy, by obalic Twoja teorie. Mozliwe, ze po prostu nie pamietales swojego hasla. W kazdym razie jest takie cos, ze nie mozna na tym samym koncie uzytkownika (UZYTKOWNIKA, nie PSN) logowac sie na wiecej niz jedno konto PSN. Przykladowo mam na konsoli usera zygmoont. Loguje sie na PSN po raz pierwszy (konto juz zalozylem jakis czas temu, np. od kolegi). Loguje sie i wszystko dziala. Ale kiedy bede chcial sie zalogowac na inne konto PSN niz to, na ktore sie zalogowalem pierwszy raz to zostane uraczony informacja, ze to konto nalezy do kogos innego. Rozwiazanie jest banalnie proste - tworzymy konto nowego uzytkownika, np. zygmoont2 i moge sie logowac na kolejne dowolne konto. Po prostu juz po pierwszym loginie na PSN konsola zapamietuje, ze ten uzytownik jest przypisany do tego PSNid i tyle, wystarczy stworzyc nowego usera. Widocznie to byl Twoj problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×