Skocz do zawartości
Myski

Clive Cussler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem polecić Wam pewną serię książek - pomijając inne jakie czytam, ze względu na uderzające podobieństwo klimatu z Uncharted. Zauważyłem to dopiero w zeszłym tygodniu, jak dorwałem tą grę:)

Cała seria opowiada o facecie (Dirk Pitt) będącym pracownikiem NUMA, (Narodową Agencję Badań Podwodnych i Morskich) z czym wiążą się ciągłe podróże, nowoczesna technologia i ciągłe wplątywanie się w światowe afery. Każdemu (każdej!) polecam książki tego autora, poniżej lista tytułów - każda książka może być czytana oddzielnie, jednak dla 110% zadowolenia polecam zachować chronologie (lepsze poznanie postaci, krótkie retrospekcje).

  1. "Afera śródziemnomorska" (1973) The Mediterranean Caper ("MAYDAY!" - wydana nakładem CIA-Books - SVARO Ltd)
  2. "Lodowa pułapka" (1975) Iceberg
  3. "Wydobyć Titanica" (1976) Raise the Titanic!
  4. "Vixen 03" (1978) Vixen 03
  5. "Na dno nocy" (1981) Night Probe
  6. "Wir Pacyfiku" (1983) Pacific Vortex! (jest to pierwsza powieść z cyklu, a jej akcja toczy się przed wydarzeniami opisanymi w "Aferze śródziemnomorskiej")
  7. "Operacja HF" (1984) Deep Six
  8. "Cyklop" (1986) Cyclops
  9. "Skarb" (1988) Treasure
  10. "Smok" (1990) Dragon
  11. "Sahara" (1992) Sahara
  12. "Złoto Inków" (1994) Inca Gold
  13. "Zabójcze wibracje" (1996) Shock Wave
  14. "Potop" (1997) Flood Tide
  15. "Atlantyda Odnaleziona" (1999) Atlantis Found
  16. "Cerber" (2001) Valhalla Rising
  17. "Odyseja trojańska" (2003) Trojan Odyssey
  18. "Czarny wiatr" (2004) Black Wind
  19. "Skarb Czyngis-chana" (2006) Treasure of Khan
  20. "Arktyczna mgła" (2008) Arctic Drift

P.S. Jak kojarzycie ten film to macie namiastkę klimatu (chociaż nie jest to zbyt udana ekranizacja)

7116822.3.jpg?l=1185190085000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info ;) Na pewno w niedługim czasie zakupię jeden z powyższych i poczytam. Właśnie szukałem coś na styl Uncharted. Jeżeli znasz innych autorów, tytuły ksiażek przygodowo sensacyjnych, coś z klimatem jak uncharted to zapodaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens od razu kupować. Skocz do najbliższej biblioteki, na 99.9% mają którąś z nich (zwykle nawet małe mają kilka książek Cusslera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, warte zainteresowania, jak będę miał czas to skoczę do empiku rozejrzeć się. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×