Skocz do zawartości
MAATSS

Wcięło mi aż 35 GB!

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie są moje GB?!

SONY mi pod....liło czy co?!

Ja się pytam GDZIE są moje cenne GB?!

abe7f63238f71425med.jpg

Dysk kupiony nowy 320GB SATA z czego dostępne (podobno) są 298 GB, a w rzeczywistości tylko 263. GDZIE jest reszta?! 35 GB wcięło! Kosmici ukradli?!

Nowy dysk podpięty i sformatowany i jest JEDNA partycja na GameOS więc te 35 GB nie jest przydzielone dla OtherOS'a...

FUUUUCK!!! Okradli mnie na 35 GB!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zewnetrzny 350GB z czego dostepne cos kolo 310GB. Jesli to gdzies zglosimy to moze oddadza nam brakujace gigabajty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to normalne zjawisko gdyż 1MB to 1024 KB i po przeliczeniu np. 350GB to zawsze mniej będzie się pokazywać niż powinno, tak samo jest w kartach ja mam w PSP kartę 256 MB a z czego dostępne 230 MB.

Btw. ja bym się z takiego dysku cieszył ; o po ile kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Btw. ja bym się z takiego dysku cieszył ; o po ile kupiłeś?

169$ z newegg.com

A co do ilości DOSTĘPNEGO miejsca to tak jak pisałem z 320GB powinno być 298GB i tak jest pokazane na obrazku, że rozmiar dysku to 298GB a wolnego jest tylko 263GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nobo dyski są dziwne ;p

U mnie np w 40GB jest 37 ogólnie ale dostępnej normalnie to chyba z 32-35 mam (już nie pamiętam) nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje GB po prostu WYPAROWAŁY?! Śmiech na sali... Haruję jak wół żeby jako tako urządzić sobie ołtarz gier a tu mi ukradli 35 GB

Może jak podłączę do laptopa to odzyskam te 35GB??? Może PS3 ma ograniczenia co od ilości GB na HDD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ograniczeń z tego co wiem znaczy może ma ale podobno ktoś 750GB podłączył

W laptopie będzie tak samo.

Jest jakoś na to wyjaśnienie ale ja go zapomniałem ;p

Po prostu obojętnie co to by nie było czy dysk czy karta pamięci zawsze będzie miała mniej a to że konsola ileś tam GB zabiera dla siebie to już nie wiem czemu tak jest.

Wstaną ludzie bardziej się znający to ci może wytłumaczą oco kaman ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jest to wina złego nazewnictwa stosowanego przez twórców dysków i lenistwa ludzi przyzwyczajonych że jednostki mega kilo itd. sa jednostkami pełnymi (1000, 1000 000 itd) W świecie komputerów/konsol jest 512 /1024 itd czyli kolejne dzielniki dwójki (jako iż są 0 i 1 )

Prawdziwe nazewnictwo GB powinno się zapisywać GiB gdzie to jest 1024MB a nie GB = 1000MB. Gibibajt jest poprawna formą wymowy GiB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim jest to wina złego nazewnictwa stosowanego przez twórców dysków i lenistwa ludzi przyzwyczajonych że jednostki mega kilo itd. sa jednostkami pełnymi (1000, 1000 000 itd) W świecie komputerów/konsol jest 512 /1024 itd czyli kolejne dzielniki dwójki (jako iż są 0 i 1 )

Prawdziwe nazewnictwo GB powinno się zapisywać GiB gdzie to jest 1024MB a nie GB = 1000MB. Gibibajt jest poprawna formą wymowy GiB.

No właśnie o tym chciałem napisać że 1MB to 1024kb na prawdę a oni dają 1000 ale zapomniałem

Więc, widzisz sprawa normalna i tak wszędzie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję 60GB, pisze że dysk ma 55GB a wolnego miejsca od nowości mam 46GB więc PS3 po prostu ucina sporo miejsca, ale czemu to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim jest to wina złego nazewnictwa stosowanego przez twórców dysków i lenistwa ludzi przyzwyczajonych że jednostki mega kilo itd. sa jednostkami pełnymi (1000, 1000 000 itd) W świecie komputerów/konsol jest 512 /1024 itd czyli kolejne dzielniki dwójki (jako iż są 0 i 1 )

Prawdziwe nazewnictwo GB powinno się zapisywać GiB gdzie to jest 1024MB a nie GB = 1000MB. Gibibajt jest poprawna formą wymowy GiB.

O tym to ja doskonale wiem. Chodzi mi o to, ze jak mam dysk 60GB to dostepnych jest tylko 55GB a tu mam 298GB (calosc) i z tego moge uzyc ttlko 263GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamięć wirtualna moi panowie

Az tyle ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć wrtualne jest wyliczana z % pojemności dysku (nie pamiętam ile dokładnie ten % wynosi, ale możecie sobie policzyć), a nie z określonej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taak... wylecialo mi z glowy od kiedy kompa uzywam tylko do netu i gg... x]

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiec wirtualna? Pamiec wirtualna sluzy do "sztucznego" zwiekszania ilosci RAMu. Daje to jakas tam minimalna zwyżke wydajnosci, nic poza tym. Ale jest ona przydzielana przez system, a nie bezposrednio przez dysk.

Pamięć wirtualna moi panowie
Jak juz powiedzialem, to system jest od przydzielania pamieci wirtualnej. W kazdym momencie w Windowsie mozemy ustawic zarowno 800GB pamieci wirtualnej, jak i 1MB. Takze ta Twoja teoria o procentowym przydzielaniu przestrzeni dyskowej na pamiec wirtualna jest bledna. Wszystko odbywa sie w systemie. Jest tak jak mowi Perkel, wszystko to wina zlego nazewnictwa. Na jednym MB tracimy juz 24 kilo, tak wiec im wieksza pojemnosc dysku, tym bardziej bedziemy "okradani" z kolejnych gigabajtow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo przydatny temat, dzieki panowie, teraz juz wiem co sie stalo z moimi GB na laptopie i akurat planuje kupno innego dysku (okolo 200 GB) do PS3. A tak w ogole to gdzie mozna zmienic w komputerze/PS3 wykorzystanie pamieci wirtualnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zygmoont do cholery, my tutaj nie rozmawiamy dlaczego zamiast 60GB PS3 pokazuje ci, że masz 55GB tylko czemu z tych 55GB masz 51GB wolnego (wielkości przypadkowe)... Moje teoria jest 100% prawidłowa, w PC usatwiasz sobie to sam, ale PS3 to nie PC, zresztą PC ci pokaże, że masz 55GB w ogóle i 55GB wolnego, bo na ten dysk nie władujesz plików systemowych, a i PC inaczej dzieli pamięć wirtualną.

To, że ucina nam 24kb to nie jest to o co chodzi założycielowi tematu!! Czytajcie ze zrozumieniem! Nie mówimy tutaj o zmianie maxymalnej pojemności dysku a o tym, że gdy włożył do PS3 świeżo sformatowany dysk i nic na niego nie nagrywał to pokazywało mu, że ma na ten przykład 85GB/92GB wolnego, nie chodzi tu o to, że na dysku ma napisane 100GB, a pokazuje mu 92GB!!

PS3 samo przydziela sobie wartości pamięci wirtualnej, wyliczane z procentu, przydziela je jako pamięć tymczasową do ściąganych plików i plików typu "Temp", zasada jest prosta nim większt dysk, tym teoretycznie musisz na nim mieć więcej danych, a skoro masz więcej danych to system potrzebuje większej przesztrzeni operacyjnej, aby to ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Dante, nie za bardzo zwrocilem uwage na ten screen i juz czaje o co chodzi. Ale co do tej pamieci wirtualnej to caly czas nie jestem przekonany. 35GB? Toż to by zaburzalo prace systemu jesli bylaby taka jej ilosc. RAM by juz nie wyrabial z kontrolowaniem tego. Wiecie co? Napisalem mejla do Sony w tej sprawie Ciekawe czy bedzie odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, że ucina nam 24kb to nie jest to o co chodzi założycielowi tematu!! Czytajcie ze zrozumieniem! Nie mówimy tutaj o zmianie maxymalnej pojemności dysku a o tym, że gdy włożył do PS3 świeżo sformatowany dysk i nic na niego nie nagrywał to pokazywało mu, że ma na ten przykład 85GB/92GB wolnego, nie chodzi tu o to, że na dysku ma napisane 100GB, a pokazuje mu 92GB!!

Jeden mnie od razu zrozumiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć wirtualna w PS3 podejrzewam, że jest w inny sposób wykorzystywana niż w PC i nie zastępuje RAM'u, a przestrzeń TEMP. Tak duża ilość GB może być spowodowana tym, że Sony nie przewidziało, że ktoś może wsadzić tak duży dysk (?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie on tak uduzy ;P Przyda sie na cache'owani roznych gier. To Tekken DR zajmuje 800MB, to AC zabiera ponad 1GB, to znowu DMC4 z 5 i tak dalej... W przyszlosci pewnie HAZE, KZ2, GTA IV, MGS4, GT5... Dysk bedzie jak znalazl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że z 160GB sobie kupię, w tej chwli mam 15GB wolnego, a jeszcze DMC4 nie zainstalowałem. Na dysku mam od cholery filmów i muzyki.

PS. Żeby nie robić śmietnika. Możecie mi powiedzieć, czemu jak ściągam jakiś filmik z PSStore to jak wejdę w kategorię Video to nie pokazuje mi się jego miniaturka a tylko ikonka Video obok jego nazwy? Jak coś z GT ściągnę to normalnie miniaturka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz otworzyc to wideo, dajesz trojkat i wybierasz zeby ustawil ikonke z tego czy cos takiego. Jest tam taka pozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×