Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem PS3 na święta, ale nie wiem jak podłączyć internet. Na komputerze mam "blue connecta" z ery, nie na USB tylko Taka kartę. Czy da rade podłączyc internet przez niego, czy nie?

Teoretycznie jest szansa taka sama jak w przypadku modemu na USB. A jak to zrobic bylo juz pisane tysiace razy. Udostepnianie polaczenia w Windows.
Mam pytanie jak mam podłączyć PS3 do internetu bo nie wiem ja to mam zrobić???
To zalosne pytanie zostawie bez zbednego komentarza :| i zaprosze do Watku "PS3 a siec". Zaraz, przeciez my jestesmy w tym watku :| moze zabierz sie za lekture a nie czekanie az ktos zrobi to za Ciebie. Edytowane przez qgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem DNS'ów? Błąd 80710102. Zakup routera załątwiłby sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bylo pisane. DO LEKTURY.

widzisz. przewertowałem temat i nic nie znalazłem na temat tego errora. znalazłem wiele na forum playstation, ale są to w większości żale i smutki, a na temat rozwiązania jest pisane bardzo mało. Znalazłem jedno rozwiązanie, jednak opis pomocy jest napisany pod połączenie z routerem, a nie kablem...dlatego pisałem.

Qgar, widze, że też jesteś w aster city. Czy podpinasz ps3 bezpośrednio do modemu? Ja tak i problem dalej pozostaje nierozwiązany.

Dopiszę, jeszcze, że mam publiczne IP, a PS3 jest ustawiona jako oddzielny komputer z innym adresem MAC niźli podpięty na stałe komputer stacjonarny.

Edytowane przez Milusass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam astera, mam archaiczny router D-Link DI-524 i bez zadnej konfiguracji dziala wszystko z nat 2 i nie wywala mnie niemalze nigdy. Jest to kilka disconnectow na rok! PRzepraszam ze mi dziala ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!

Czy ktoś z was ma może Drayteka Vigor 2700VG ? Coś dziwnego się u mnie dzieje, że podczas łączenia PS3 za pomocą wifi resetuje mi router. Występuje to tylko w przypadku WPA (jak ustawię WEP lub bez szyfrowania to problemu nie ma). Wszystkie inne urządzenia działały jak dotąd dobrze przy szyfrowaniu WPA.

Ktoś ma jakąś radę ? za wyjątkiem oczywiście zmiany routera bo to nie wchodzi w rachubę na obecną chwilę.

Pozdrawiam!

Dostałem nieoficjalne poprawione firmware które wyeliminowało ten problem. Gorąco polecam ten router :-) Maszyna wypasiona. Szczerze mówiąc nie widziałem tak bogato wyposażonego w różne funkcje amatorskiego urządzenia - a routerów już miałem wiele. No i VOIP działa na nim rewelacyjnie nawet jak mam włączone emule i terenta - idealnie chroni QoS Vopia.

Reakcja Supportu utwierdziła mnie w tym, że ten router jest naprawdę świetny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam astera, mam archaiczny router D-Link DI-524 i bez zadnej konfiguracji dziala wszystko z nat 2 i nie wywala mnie niemalze nigdy. Jest to kilka disconnectow na rok! PRzepraszam ze mi dziala ;(

mógłbyś napisać swoje ustawienia czyli ip, maski, bramy i dns'ów i innych opcji w ps3 kiedy łączysz się przez kabel ethernet bezposednio do modemu? Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat takich danych jak adresy IP nie powinno sie podawac do szerszej wiadomosci. Ale mam standardowe ustawienia astera. Nic nie kombinowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat takich danych jak adresy IP nie powinno sie podawac do szerszej wiadomosci. Ale mam standardowe ustawienia astera. Nic nie kombinowalem.

Twój adres ip można sprawdzić w każdej chwili, no ale jeśli nie chcesz to nie musisz podawać.

Najgorsze jest to, że próbowałem wszystkich ustawień i żadne nie działa prawidłowo. Wpisałem dns'y jakie mam na wilga.aster, wpisałem opendns'y, dns'y komputera i nic...jak puszcze na automacie to i tak prosi mnie żeby ip settings było na manual ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak prosi zeby bylo na manual ? :| gdzie? Admin forum moze i ma takie dane, ale nie sa one podawane do szerszego wgladu. A dlaczego? Bo to nie ladnie. Ty swojego adresu domu chyba nie podajesz w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak prosi zeby bylo na manual ? :| gdzie? Admin forum moze i ma takie dane, ale nie sa one podawane do szerszego wgladu. A dlaczego? Bo to nie ladnie. Ty swojego adresu domu chyba nie podajesz w necie.

robi mi w automacie checking connection settings czy coś takiego, a w następnej kolejności i tak muszę wpisać ip, bramę, maskę ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos czarujesz. Wyjmij instrukcje od konsoli i poczytaj jak sie konfiguruje polaczenie sieciowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cos czarujesz. Wyjmij instrukcje od konsoli i poczytaj jak sie konfiguruje polaczenie sieciowe.

i chyba na tym skończyliśmy rozmowę. Zauważyłem, że wszystkich swoich rozmówców traktujesz z góry i uznajesz za idiotów. Popracuj nad sobą kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz mi na pytanie, myle sie ze nie przejrzales instrukcji w poszukiwaniu rozwiazania dla tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedz mi na pytanie, myle sie ze nie przejrzales instrukcji w poszukiwaniu rozwiazania dla tego problemu?

odpowiadam. przejrzałem i...mam instrukcję w języku holenderskim, hiszpańskim, niemieckim i jeszcze jakimś. Angielskiego i polskiego, ni widu ni słychu. Za to zajrzałem to internetowej wersji tej instrukcji i niestety, ale rozwiązania tam nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisuje moj proces konfiguracji sieci w PS3 polaczonej przez router w sieci Aster:

1. Wchodzimy w ustawienia sieci "Internet Connection Settings"

2. Tryb Custom i zatwierdzamy naciskajac strzalke w prawo

3. Wired connection i lecimy strzaleczka w prawo

4. Manual settings + w prawo

5. 100Base TX Full-Duplex i strzaleczka w prawo

6. IP address setting daje na manual

7. IP ustawiam na 192.168.x.y

maska 255.255.255.0

default router 192.168.x.1

primary DNS 192.168.x.1

secondary 0.0.0.0

i zatwierdzam strzaleczka w prawo

8. MTU automatic

9. Proxy server -> Do not use

10. UPnP enable

11. Podsumowanie konfiguracji. Teraz zatwierdzamy X'em

12. dajemy test connection zatwierdzajac X'em

wyniki testow to 3xsucceded

UPnP Available

Nat type 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

Opisuje moj proces konfiguracji sieci w PS3 polaczonej bezpośrednio do modemu Aster:

1. Wchodzimy w ustawienia sieci "Internet Connection Settings"

2. Tryb Custom i zatwierdzamy naciskajac strzalke w prawo

3. Wired connection i lecimy strzaleczka w prawo

4. Manual settings + w prawo

5. 100Base TX Full-Duplex i strzaleczka w prawo

6. IP address setting daje na manual

7. IP ustawiam na 85.222.108.1XX

maska 255.255.255.0 //chociaż maska komputera to 255.255.252.0

default router 85.222.108.1XX

primary DNS 85.222.108.1XX

secondary 0.0.0.0

i zatwierdzam strzaleczka w prawo

8. MTU automatic

9. Proxy server -> Do not use

10. UPnP enable

jeśli robię tu jakiś błąd to popraw mnie jeśli możesz :)

//Te ustawienia nie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wlasnie ta maska sie nei zgadza. Maska akurat musi byc identyczna jak na PC. Z reszta na moim routerze na porcie wan mam tez maske:

Subnet Mask 255.255.252.0

Podlaczasz konsole do modemu zamiast PC? Jezeli tak to w ten sposob nie ruszy. Aster blokuje adresy mac. Najpierw nalezy ustawic w konfiguracji na Automatic, poniewaz jezeli do modemu podlaczy]sz urzadzenie, ktorego adresu MAC aster nei zna, to cie nie przepusci. W takiej sytuacji dostajesz adres z innej puli IP (jak dobrze pamietam to 10.x.x.x). Wtedy nalezy otworzyc przegladarke i jakiego adresu bys nie wpisywal, zawsze zostaniesz przekierowany do panelu wilga.aster.pl. Wtedy w konfiguracji trzeba wybrac opcje zmiany karty sieciowej urzadzenia. Po zapisaniu nowego adresu MAC w konsoli trzeba bedzie ponownie pobrac adres z serwera DHCP (teraz powinienes dostac swoj wlasciwy adres 85.222.108.1XX), lub ustawic go recznie, tak jak to opisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze wlasnie ta maska sie nei zgadza. Maska akurat musi byc identyczna jak na PC. Z reszta na moim routerze na porcie wan mam tez maske:

Subnet Mask 255.255.252.0

Podlaczasz konsole do modemu zamiast PC? Jezeli tak to w ten sposob nie ruszy. Aster blokuje adresy mac. Najpierw nalezy ustawic w konfiguracji na Automatic, poniewaz jezeli do modemu podlaczy]sz urzadzenie, ktorego adresu MAC aster nei zna, to cie nie przepusci. W takiej sytuacji dostajesz adres z innej puli IP (jak dobrze pamietam to 10.x.x.x). Wtedy nalezy otworzyc przegladarke i jakiego adresu bys nie wpisywal, zawsze zostaniesz przekierowany do panelu wilga.aster.pl. Wtedy w konfiguracji trzeba wybrac opcje zmiany karty sieciowej urzadzenia. Po zapisaniu nowego adresu MAC w konsoli trzeba bedzie ponownie pobrac adres z serwera DHCP (teraz powinienes dostac swoj wlasciwy adres 85.222.108.1XX), lub ustawic go recznie, tak jak to opisales.

ps3 jest wykrywane jako kolejny komputer a adres MAC ma już przypisany. Ten sposób sprawdzał się już od w sumie 5 miesięcy. A IP komputera i mojej konsoli są jednakowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w paneli Wilga wybrales opcje:

dodatkowy komputer -> współdzielenie adresu IP z innym komputerem ?

Bo ja nie wiem jak to dokladnie dziala i nie korzystalem z tego. Teraz jest to usluga bezplatna, ale nie wiem czy kiedys rowniez tak bylo.

Jezeli mimo wszystko nic nie dziala sprobuj skorzystac z opcji

dodatkowy komputer -> zmiana komputera lub karty sieciowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie mam routera pentagrama cerberusa z antenką dokupioną 9 decybeli i jest problem z przejściem 2 pięter mam pytanie jak się wogóle połączyć z internetem w ps3 co ewentualnie ustawić?? gdyż chciałbym pościągać pare gierek na kamereke eye i prosił bym o rady gdzie moge takich gierek szukać pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne miejsce gdzie mozesz sciagac gry to PSS. Nie ma innego miejsca. Co do wifi, 2 pietra to moze byc za duzo zeby to dzialalo.

BTW. Sprobuj czasem postawic jakies znaki interpunkcyjne, a nie tylko zdublowany '?'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten temat i żaden nie naprawia mojego problemu.

To tak dorwałem w swoje ręce PS3,pograłem sobie trochę w singlu.Ale potem postanowiłem podłączyć do netu,podłączyłem w ten sposób:Odłączyłem kabel internetowy od kompa i podłączyłem pod PS3,ku mojemu zdziwieniu net w ps3 działa,bez żadnej konfiguracji:)

Ale 2 dni później znów przełączam kable z kompa na ps3 i net już nie działa,wyskakuje error:DNS ERROR 80710102

Proszę mi pomóc i nie pisać że było czy cuś bo forum i googla całego przejechałem i nic mi nie pomogło.

z góry dzięki!

PS:za nie długo przychodzi mi GTA IV,to bym chciał od razu patcha pobrać;)

Edytowane przez Gojdzilla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×