Skocz do zawartości
malyr

Sony Playstation 3 - 40GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczesniej poruszalem temat dziwnego zapachu spalenizny wydobywajacego sie z konsoli.

Konsola kupiona 15 lutego wiec po takim czasie powinna sie juz chyba wygrzac.

Chlodzenie dziala chyba tak jak trzeba, wlaczam konsole delikatna praca wentylatorow, po jakims czasie grania w COD4 w full hd zaczyna glosniej pracowac.

Czyli chlodzenie jest.

Po kilku godzinach grania w pokoju czuc zamach jakby topionej izoloacji na kablach

W sumie jak sie odpala konsole i "powacha" zapach z niej wydobywajacy sie jest to samo.

Pytanie czy to normalne zjawisko? Czy atakowac sklep gdyz konsola nie ma jeszcze 14 dni to moze by sie udalo wymienic na nowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Wczesniej poruszalem temat dziwnego zapachu spalenizny wydobywajacego sie z konsoli.

Konsola kupiona 15 lutego wiec po takim czasie powinna sie juz chyba wygrzac.

Chlodzenie dziala chyba tak jak trzeba, wlaczam konsole delikatna praca wentylatorow, po jakims czasie grania w COD4 w full hd zaczyna glosniej pracowac.

Czyli chlodzenie jest.

Po kilku godzinach grania w pokoju czuc zamach jakby topionej izoloacji na kablach

W sumie jak sie odpala konsole i "powacha" zapach z niej wydobywajacy sie jest to samo.

Pytanie czy to normalne zjawisko? Czy atakowac sklep gdyz konsola nie ma jeszcze 14 dni to moze by sie udalo wymienic na nowa:)

Atakuj, za niezgodność towaru. Niech wymieniają od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoszka

Atakuj sklep bierz nową ja nie czułem nigdy zapachu spalenizny o arabek mnie uprzedził

Kokoszka.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzwonilem do sklepu gdzie kupowalem.

I mam sie nie przejmowac, gdyz elektronika sie wygrzewa i to normalne zjawisko, kazdy element elektroniczny wydziela jakas won.

No ale bez przesady.

Jezeli cos sie stanie to mam przyniesc.

I jak tu atakowac o wymiane?

Ma ktos moze nowa konsole i moze sprawdzic czy od razu po wlaczeniu konsoli wydobywa sie z niej dziwny zapach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś kręcą!!... idź i nie patrz na to co mówią, masz prawo i muszą to robić, jako konsument możesz domagać się realizacji swoich praw! Nigdy nie czułem spalenizny z mojej konsoli itd, co to za gadanie z ich strony? Jak kupujesz odkurzacz to co, musisz poczekać aż się izolacja od kurzu zapcha się aby nie przepuszczala kurzu?... heh, dajcie spokój!!...

Idź i wymień, póki masz czas!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Cię zbyli, aż miło. Każdy nowy sprzęt elektroniczny ma charakterystyczny zapach, ale z pewnością nie jest to zapach topionej izolacji! Na dodatek u mnie ten zapach zniknął nawet nie po kilku dniach, a po kilku godzinach. Najlepiej będzie jak pójdziesz do sklepu z konsolą, zarządasz wymiany na nową bez pytania się "czy można, czy to normalne". Jak obsługa będzie oponować to postrasz ich, że pójdziesz z tym do UOKiK. Niedawno zmieniło się prawo konsumenckie na naszą korzyść i teraz jeśli nabywca przychodzi ze sprzętem który w jego przekonaniu jest wadliwy/niezgodny z umową, to ciężar udowodnienia, że tak nie jest leży na sprzedawcy. Dotychczas to nabywca musiał zamawiać ekspertyzy, prawników itd aby udowodnić, że go oszukano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 przejscia COD4 powinny wygrzac konsole.

Pojde i wymienie na nowa

Dzieki za rady, teraz walka ze sklepem, nie bedzie lekko

Ma ktos jakis paragraf na to ze moge w ciagu 14 dni rzadac wymiany.

Zakup byl w sklepie osobisty nie przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, ze w sklepie kiedy kupowales nikt Cie nie uprzedzil, ze konsola bedzie wydzielac taki smród. Naściemniaj, ze masz uczulenie na to i dostajesz wysypki z tego powodu. W razie by nie chcieli wymienic to ich postrasz po prostu. Tutaj to oni musza sie martwic, a nie Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie jak sie odpala konsole i "powacha" zapach z niej wydobywajacy sie jest to samo.

Przy pierwszej konsoli tak też miałem i podziałała 5 minut ale już po wymianie na nową z tą tak się nie dzieje jak napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naściemniaj, ze masz uczulenie na to i dostajesz wysypki z tego powodu.

Heh, cos mi sie wydaje ze nie uwierza ;P

Wracajac do tematu, to faktycznie zbyli cie w sklepie chamsko, a konsole oddaj i nie czekaj az tam cos sie powazniej upali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem konsole niecały miesiąc temu to takiego zapachu nie było, więc to raczej nie jest normalne. Kłóć się o swoje, przecież to 1.5k. Produkt ma być sprawny, a nie masz wąchać zapach topionej izolacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Atakuj sklep bierz nową ja nie czułem nigdy zapachu spalenizny o arabek mnie uprzedził

Kokoszka.png

w moim PS3 40GB tuz po wlaczeniu rowniez czuc zapach. Ale jest on wyczuwalny jedynie przez kilka pierwszych minut a poza tym nie jest to zapach spalonych kabli a raczej nowego sprzetu.Podkresle ze maszynke trzymam w pudelku i wyciagam jedynie do grania.Proponuje uderzyc do sklepu i nie odpuszczac.Ale upewnij sie ze jest to wyraznie zapach spalonych kabli a nie tak jak w moim przyp.tylko zapach nowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moim PS3 40GB tuz po wlaczeniu rowniez czuc zapach. Ale jest on wyczuwalny jedynie przez kilka pierwszych minut a poza tym nie jest to zapach spalonych kabli a raczej nowego sprzetu.Podkresle ze maszynke trzymam w pudelku i wyciagam jedynie do grania.Proponuje uderzyc do sklepu i nie odpuszczac.Ale upewnij sie ze jest to wyraznie zapach spalonych kabli a nie tak jak w moim przyp.tylko zapach nowosci.

he? dobrze zrozumialem? trzymasz konsole w pudle i wyciagasz do grania?

Moim zdaniem jak smierdzi to dobrze nie jest (chyba ze przesadzasz z intensywnoscia tego zapachu) i trzeba cos z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche sie bawie elektronika i mam za sciana serwis elektroniczny u mnie w firmie..fakt ze nowy sprzet ma prawo czasami na poczatku troche posmierdziec..ale raczej niejest to zapach palonej izolacji a raczej inny taki specyficzny... jesli zapach taki jest nadal po dwoch trzech tygodniach to na bank cos sie jara w srodku... i to najpewniej jakis element w zasilaczu albo..cos z chlodzeniem procka. takze jak inni polecam szybka wymiane konsolki bo jak ci np zjara sie zasilac zi pusci wysokie napiecie na plyte to wtedy po zawodach a w serwisie ci powiedza ze sam ja spaliles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troche sie bawie elektronika i mam za sciana serwis elektroniczny u mnie w firmie..fakt ze nowy sprzet ma prawo czasami na poczatku troche posmierdziec..ale raczej niejest to zapach palonej izolacji a raczej inny taki specyficzny... jesli zapach taki jest nadal po dwoch trzech tygodniach to na bank cos sie jara w srodku... i to najpewniej jakis element w zasilaczu albo..cos z chlodzeniem procka. takze jak inni polecam szybka wymiane konsolki bo jak ci np zjara sie zasilac zi pusci wysokie napiecie na plyte to wtedy po zawodach a w serwisie ci powiedza ze sam ja spaliles.

Hmm przeczytałem twojego posta i poobserwowałem moje PS3 (w osobnym temacie piszę o problemie wejścia wentylatora na 6 bieg jak również późniejszego nie schodzenie z tego biegu)i bardzo zaciekawiło mnie to co piszesz.Moja konsola bardzo nagrzewa się ze strony zasilacza i co więcej gdy wyłączę ją przyciskiem z tyłu konsoli przez parę chwil słychać taki bardzo niski ale intensywny pisk.Jak myślisz może mieć to jakiś wpływ na ten wentylator czy już zaczynam nad interpretować

Aha i pomimo,że konsolę mam 2 miesiące dalej czuję ten zapach po włączeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
he? dobrze zrozumialem? trzymasz konsole w pudle i wyciagasz do grania?

Moim zdaniem jak smierdzi to dobrze nie jest (chyba ze przesadzasz z intensywnoscia tego zapachu) i trzeba cos z tym zrobic.

No tak trzymam w pudle bo malo miejsca w pokoju a niestety tu w UK nie moge sobie pozwolic na wynajem calej chaty.Ale co do zapachu to czuc go tylko jak przytkniesz nochala do wywietrznikow i tylko przez chwile.Bylo go czuc wyraznie ale tylko przy pierwszym i drugim odpaleniu od nowosci.Wiec ja raczej nie widze w tym nic szczegolnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze poczekal z wymiana konsoli mialem to samo ale po jakims czasie to ustapilo i jest ok. Ale jesli chcesz wymienic to twoja sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×