Skocz do zawartości
Dzozitan

PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy.Mam pytanko czy ktoś kupował z was może ps3 lub coś innego na raty przez neta.Bo chcę kupić sobie ps3 na raty bo tylko tak mnie stać a w necie można kupić taniej pytam się bo cykam się troszkę podać swoje dane numer dowodu itd. Czy jest to bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nigdy nie mozesz miec pelnej pewnosci, poza tym co stoi za przeszkoda zeby pojechac do sklepu i sobie kupic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, nie kupuj sprzętu na raty tylko weź kredyt gotówkowy!! Inaczej są liczone odsetki i taniej wychodzi!!... bierzesz kredyt np w Lukas (oni wszystkim dają...) po kilku dniach masz kasę na swoim koncie! I zapłać za konsolę kasą z kredytu a nie bierz jak wspomniałem kredytu na sprzęt!!

Druga sprawa, jesli kupujesz bezpośrednio przez system bankowy w jakimś sklepie to ok... ale jak masz dać komuś swój np nr dowodu to daj tylko postać cyfrową (przepisane numerki i cyferki), nie skan ani nie ksero!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ma jedno pytanko mam neta radiowego i access pointa planet czy podłącze bezpośrednio neta do ps3 i czy w ps3 można wpisać adres mac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze ma jedno pytanko mam neta radiowego i access pointa planet czy podłącze bezpośrednio neta do ps3 i czy w ps3 można wpisać adres mac?

Tak, PS3 obsługuje Wi-Fi i można wpisać alternatywny adres MAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 ma karty sieciowe i każda karta sieciowa ma swój adress MAC, tego adresu nie zmienisz (można w PC poprzez programy do tego...) bo to jakby stały identyfikator Ciebie w sieci!!

Mac adress z PS3 możesz podać w urządzeniu jak access point aby to urządzenie np filtrowało dostęp do internetu dla wybranych adresów MAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, no tak, MAC można zmieniać tylko w X360. Sorry za wprowadzenie w błąd :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza sprawa, nie kupuj sprzętu na raty tylko weź kredyt gotówkowy!! Inaczej są liczone odsetki i taniej wychodzi!!... bierzesz kredyt np w Lukas (oni wszystkim dają...) po kilku dniach masz kasę na swoim koncie! I zapłać za konsolę kasą z kredytu a nie bierz jak wspomniałem kredytu na sprzęt!!

Ja biorac na 10 rat w Lukasie (wartosc - 2200 zl) przeplacilem okolo 130 zl. Nie uwazam, ze to duzo. A Lukas wcale kazdemu nie daje kredytu (niech no tylko bedizesz na czarnej liscie, to sie przekonasz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem PS3 na raty w Media Markt przez Lukas Bank z ratami 0% I nic nie przepłacam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wziąłem PS3 na raty w Media Markt przez Lukas Bank z ratami 0% I nic nie przepłacam.

W Centrum Sony jest dokładnie tak samo.Wartość konsoli dzielona na dziesięć równych rat.I ani złotówki więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kabu - przeplaciles, tylko o tym nie wiesz - tak to dziala ;-). Ubezpieczenie kredytu jest wpisane w cene produktu i tyle. Nie istnieja raty 0% - nikt nie ma caritas na czole napisane. Wiem, bo zajmuje sie ratami z Lukasa i w ten sam sposob sie to przedstawia klientowi ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak placi ta sama kwote co by zaplacil z gory tylko podzielona na raty to gdzie jest to twoje przeplacanie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kupil w sklepie ktory nie obsluguje Lukasa, to kupilby taniej. Tam gdzie masz raty 0% - masz wliczone ubezpieczenie kredytu w cene produktu. A traci na tym ktos, kto kupuje za gotowke (ale nikt nie broni sie targowac - juz kilka lat jest ustawa ktora pozwala na to w marketach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie ma rat 0% dosłownie, bo bank nie mialby wtedy zadnego zysku. Ale obecnie poprzez raty 0% rozumie sie, ze suma wszystkich rat jest równa wartosci produktu podczas kupna za gotówke. Po prostu jesli mamy raty 10*179zl, a cena produktu w tym sklepie to 1790zl to mamy raty 0%. Czyli brak przeplacania wzgledem ceny produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie, ze nie ma rat 0% dosłownie, bo bank nie mialby wtedy zadnego zysku. Ale obecnie poprzez raty 0% rozumie sie, ze suma wszystkich rat jest równa wartosci produktu podczas kupna za gotówke. Po prostu jesli mamy raty 10*179zl, a cena produktu w tym sklepie to 1790zl to mamy raty 0%. Czyli brak przeplacania wzgledem ceny produktu.

Co IMO jest bardziej opłacalne niż kredyt gotówkowy, który oprócz tych samych opłat(ew. prowizja, ubezpieczenie itp.) jest jeszcze oprocentowany, i to przeważnie dosyć wysoko. Oczywiście mówimy tu o promocjach "raty 0%", bo bez tego to oprocentowanie jest równie ździercze...

Poza tym jest jeszcze jedna zaleta brania na kredyt - wystarczy raz przejść procedurę, i jeśli wsio spłacisz w terminie, to potem możesz brać kredyt wyłącznie na dowód, bez żadnych zaświadczeń. Przynajmniej tak jest w Lukasie, nie wiem jak w innych bankach, ale nie sądzę, aby było inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby kupil w sklepie ktory nie obsluguje Lukasa, to kupilby taniej. Tam gdzie masz raty 0% - masz wliczone ubezpieczenie kredytu w cene produktu. A traci na tym ktos, kto kupuje za gotowke (ale nikt nie broni sie targowac - juz kilka lat jest ustawa ktora pozwala na to w marketach).

I co w takim MM można się targować? Z kim mam się tym targować z tym gościem w czerwonej koszulce co sprzęt na półce ustawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×