Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem GT5P to najlepsza obecnie gra na PS3

tu bym się nie zgodził. Owszem, oferuje masę zabawy, a jak wyłączysz wszystkie bajery stabilizujące to emocje podczas wyścigów gwarantowane. Ale mnie te 6 tras po dwóch dniach zaczęło powszednieć trochę - powinno być ich więcej. Chociaż tor Top Gear albo Nurburgring (bo jest zrobiony). Tak samo jakieś licencje do zdobycia, albo coś. No i jak zwykle w Gran Turismo irytuje mnie grind na samochody - na początku jest spoko, ale im dalej tym więcej bryk trzeba kupować. Np. M3 dla jednego wyścigu w klasie A, a koszt to 120tys, czyli trzeba powtarzać wyścigi, aby zdobyć kasę. Tak samo na F430, też do jednego wyścigu. Wolę jednak gry, które prowadzą mnie bardziej za rączkę - mogę sobie powtórzyć jakiś wyścig, ale przy jednokrotnym ukończeniu każdego powinienem mieć możliwość przejścia gry. Np. w Porsche2000 było bardzo ciekawie to rozwiązane - przechodziło się ponownie wyścigi z przyjemności, a nie z musu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu bym się nie zgodził.

Święta racja, gra do dupy. I pomyśl ile razy powtórzysz wyścig aby zdobyć F1. Ja sobie ściągnąłem save'a, zagrałem i porażka. Od razu wyłączyłem bo straszne nudy. W ogóle pod każdym względem gra żenada. Nawet grafika jak dla mnie sztuczna (ładniej prezentował sie chocby GRID).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jak zwykle w Gran Turismo irytuje mnie grind na samochody - na początku jest spoko, ale im dalej tym więcej bryk trzeba kupować. Np. M3 dla jednego wyścigu w klasie A, a koszt to 120tys, czyli trzeba powtarzać wyścigi, aby zdobyć kasę.

graj online - tam sie szybciej zarabia kase. na poziomie ekspert leca duze pieniazki.

co do komentarza SDRaida - GRID prezentowal sie lepiej?!? w ktorym miejscu za przeproszeniem?

GRID: 30FPS

GT5P: 60FPS

GRID: San Francisco przypomina San Francisco

GT5P: Londyn wyglada dokladnie tak jak Londyn

GRID: samochody wykonane ladnie, ale bez przesady

GT5P: samochody wygladaja jak prawdziwe

o wnetrzach samochodow nie wspominam nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do komentarza SDRaida

Co ci z FPS'ów kiedy gra wygląda sztucznie.

Jak dla mnie San Francisco jest świetnie wykonane, a samochód wygląda tam jak prawdziwy, a w GT jak wklejony. Z resztą Londyn to jedna trasa, reszta to tylko tor i nic poza tym. Trawa wygląda paskudnie. Nawet Alpy to porażka. Jedziesz, niby powinieneś sie odbic od płotku, ale 50 cm od niego jest niewidzialna ściana dla ułatwienia. W ogóle brak zniszczeń... I zauważ, że Polyphony Digital ma wsparcie SONY, więc wie o PS3 zdecydowanie więcej niz Codemasters, które samo musiało sobie poradzić. Wiem, ich problem, ale sądzę, że Mistrzowie Kodu spokojnie mogliby zrobić ładniejszą grę. Trochę lepsze oświetlenie, refleksy i filtrowanie tekstur, bo jeżeli chodzi o szczegóły nie widzę różnicy. Wracając do grafy w GT5:P to ładnie wyglądaja jedynie lokacje w menu. I przypomnę ci, że to tylko moje zdanie, więc nie zaczynaj niepotrzebnie dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydka trawa? Brzydkie alpy? Chłopie, ty tą grę tylko na screenach widziałeś?

Alpy są jak prawdziwe a trawa smukła i gęsta jak u mnie przed domem (a mam zadbany ogród).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno porównywać Grida z GT. Gdy w grze Codemasters walczysz z rywalami, tutaj walczysz głównie ze sobą. Bo bez problemu można wyprzedzić 15 rywali, wystarczy tylko precyzyjnie pokonywać zakręty, a jeden błąd to koniec zabawy. Kusi aby pojechać szybciej, ale trzeba się opanować i pojechać tak wolno, aby nie wypaść z toru. Więc nie widzę powodu do kłótni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TheMichal - a w F1 jak jest? Jeden błąd i kończysz wyścig na ostatnim miejscu, albo w ogóle go nie kończysz . Ta gra to symulator, nie arcade . A jeżeli chodzi o porównywanie grafiki - trzeba być ślepym, żeby stwierdzić, że grafika w GT5 Prologue jest gorsza niż w GRIDzie. A sztuczną grafikę to mażna nazwać tą w GRID. W sumie dobre porównanie padło od użytkownika Jontr. Dodałbym jeszcze, że GRID chodzi w 720p, a GT5 Prologue w 1080p (ale nia ma AA, co boli na dużym TV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Noz mi sie w kieszeni otwiera jak ktos porownuje Grid do GT5P w jakikolwiek sposob... SDRaid zdecydowanie zostan przy Gridzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko Twoje zdanie kolego Cube. Każdy ma inny gust, a o tych się nie dyskutuje jak sami wiemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<br />Bierz Prolog bo na pełną wersję przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. A i cena ma być przystępna ( coś kolo 100 zł). Ja Prolog kupię napewno.<br />
<br /><br /><br />

mhm, ja mam prologa i kupilem go w empiku za 130 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TheMichal - a w F1 jak jest? Jeden błąd i kończysz wyścig na ostatnim miejscu, albo w ogóle go nie kończysz . Ta gra to symulator, nie arcade .

ja tego nie traktuję jako minus, wręcz przeciwnie. Chociaż bardziej kreatywni rywale byliby mile widziani w piątce. Bo wymijanie jeżdżących idiotycznie po sznurku samochodów już mnie irytuje. Albo to, że trzy razy z rzędu dwa samochody rywali (te same) wypadły na tym samym zakręcie z drogi zderzając się ze sobą - więcej walki proszę, mniej cyborgowatej nieomylności i będzie idealnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie:

GT5:P jest tylko wersją japońską? Bo kupiłem na allegro i mam krzaczki (angielskie podpisy ). Dzwoniłem do kolesia od którego odkupiłem na allegro i zapewniał mnie że jest tylko jedna wersja, ta którą kupiłem. Trochę mnie to zdziwiło, dlatego to pytanie na forum. Bo szczerze to wkurzają mnie te krzaki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są trzy wersje...

EU, US i JP. Z czego w JP swego czasu nie było w ogóle tuningu i F1. Ale to chyba dodali którymś patchem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche z innej beczki jak ma sie gt5 prologue do nowej odslony system3 a mianowicie ferrari challenge trofeo pirelli. Chodzi mi głownie o model jazdy, zachowanie samochodu na torze i rozgrywkę online. Czy ktoś posiada ten tytuł? Bo na forum to nie znalzlem nawet jednej wzmianki o nim We wrzesniu ma wyjsc patch wspierajacy trofea i dodajacy jeszcze pare innych bzdur. W prasie nie zbiera zbyt dobrych ocen (z wyjatkiem IGN) ale juz nieraz przekonalem sie ze zeby tak do konca nie opierac sie na tych opiniach branzowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja troche z innej beczki jak ma sie gt5 prologue do nowej odslony system3 a mianowicie ferrari challenge trofeo pirelli.

Podobno do dupy. I jest wzmianka, widziałem, jak ktoś napisał, że obecnie (2 tygodnie temu?) gra w Ferrari Challange Trofeo Pirelli. I trudno aby gra z podtytułem ''Trofeo (...)'' nie miała trofeów. Następna ich gra będzie dobra, bo ta to debiut bodajże w tym gatunku. O ile się nie mylę to robili dotychczas snookery albo pokery.

Co do tych, którzy uważają, że jestem ślepy. Jestem, ale kiedy założę soczewki widze lepiej niż niejeden sokół Stare chłopy, a dalej nie wiedzą, że są różne gusta. Podoba mi sie bardziej GRID bo widać kilometry miasta, wieżowce i ulice poza torem, a w GT5:P jakis domek i góry, które wcale nie są tak daleko jak sie wydaje. Z resztą zapewniam was, że z bliska po prostu a'la katastrofa. Dobra, ja kończę. Sądzę, że nasze rozważania na temat tych dwóch gier najlepiej podsumować tym filmikiem http://pl.youtube.com/watch?v=cP1Q6sxNJoY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sądzę, że nasze rozważania na temat tych dwóch gier najlepiej podsumować tym filmikiem http://pl.youtube.com/watch?v=cP1Q6sxNJoY

Litości...

W Grida zagrałem raz i nigdy więcej. Po prostu nie tego oczekuję po wyścigach samochodowych. O wiele bardziej mi się podoba filozofia GT5p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno do dupy.

Dlatego moje pytanie raczej bylo skierowane do kogoś kto ma tą grę, a nie słyszał że "podobno" jest do dupy . Pozatym, z całym szacunkiem ale, najwidoczniej gustujesz w grach typu grid i nfs więc nie oczekuje by ten tytuł Ci sie spodobał. A słowo "trofeo" w tytule raczej nie ma stricte powiązania z trofeami w ps3 zwlaszcza ze ta gra jeszcze ich nie obsluguje, dopiero patch ma to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sądzę, że nasze rozważania na temat tych dwóch gier najlepiej podsumować tym filmikiem http://pl.youtube.com/watch?v=cP1Q6sxNJoY

dawno nie widziałem tak stronniczego filmiku. W gridzie puszczali fragmenty z intra, albo trailera, które zostały starannie wyreżyserowane, aby były szybkie i efektowne. A z GT5 wzięli najwolniejszy samochód i nieudolnego kierownice. Nawet picie herbaty przy odpowiednim montażu może wyglądać ciekawiej niż np. mecz piłki nożnej. Ale ściągnę demo Grida i zobaczę, jak się w niego gra na kierownicy, skoro GT5 jest takie cienkie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego moje pytanie raczej bylo skierowane do kogoś kto ma tą grę, a nie słyszał że "podobno" jest do dupy .

Dlatego napisałem zdanie pewnego z użytkowników, który ma tą grę.

Pozatym, z całym szacunkiem ale, najwidoczniej gustujesz w grach typu grid i nfs więc nie oczekuje by ten tytuł Ci sie spodobał.

Nie oceniaj człowieka bez żadnych podstaw, bo tutaj ich nie masz. Akuarat tylko w jednego NFS'a grałem po ukończeniu kariery (lub po prostu nieukończeniu), a jest to oczywiście Most Wanted. I pisząc ''grid i nfs'' miałeś na myśli, ze jestem niedzielnym graczem lubiącym popykać w arcadówki? Znowu się mylisz. Jeszcze rok temu pykałem w gry podchodzące pod symulacje na necie po 10 H dziennie (i uwierz mi, na pewnych trasach w mieście, gdzie nie jeździłem za dużo pokonywałem najlepszych (po rangach)graczy już nie mówiąc o tym, że do ich poziomu doszłem w ciągu 3 miesięcy, a tamci to już 3 letni ''zawodnicy''). I nie pisze tego aby sie pochwalić, tylko po to, abyś się nie czepiał. GRiD'a też ukończyłem i już do niego nei wróciłem, tak samo z GT5:P, Burnout Paradise, Motorstorm, GTR2 (nawet jednego wyścigu nie skończyłem, nie tego oczekuję od gry, niech bedzie symulacja, ale niech da mi choc odrobinę radosci z kierowania 500-konnym potworem), Test Drive Unlimited, ToCa 1/3, FlatOut, wspomniane już NFS'y (oprócz MW). World Racing 2 i wiele innych. Do nich nie wróciłem. Po prostu brak obecnie gry wyścigowej, która zapadnie w pamięci. Spytasz o te które zapadły? Jak juz pisałem MW, a także ToCA 2 (jak sie grało 4 lata temu to było coś). I nic więcej! Nic ...

A słowo "trofeo" w tytule raczej nie ma stricte powiązania z trofeami w ps3 zwlaszcza ze ta gra jeszcze ich nie obsluguje, dopiero patch ma to zmienić.

No po prostu za łeb sie ''chyciłem''. Naprawdę uważasz, że to napisałem ''na serio''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawno nie widziałem tak stronniczego filmiku. W gridzie puszczali fragmenty z intra, albo trailera, które zostały starannie wyreżyserowane, aby były szybkie i efektowne. A z GT5 wzięli najwolniejszy samochód i nieudolnego kierownice.

Myślałem, że sie nie kapniesz A tak na serio, to przecież oczywiste. Choć po prostu autor wyolbrzymił wady gry, bo prawda taka, że przy GT5:P możesz sobie zaparzyć swoją ciekawą herbatę, a przy GRID'zie NIE! Nie wspominając już o debilnym poziomie inteligencji przeciwników, czego w RD nie spotkasz (choć i tak idealny nie jest). Domyślam się, że nie przypadkowo zapomniałeś o zniszczeniach. Choć ten TVR tak realnie zachowywał sie po zderzeniu (ten wylot w powietrze ).

Nawet picie herbaty przy odpowiednim montażu może wyglądać ciekawiej niż np. mecz piłki nożnej. Ale ściągnę demo Grida i zobaczę, jak się w niego gra na kierownicy, skoro GT5 jest takie cienkie...

Na kierownicy nie ma sensu, bo zanim się przyzwyczaisz, usuniesz demo. A na padzie się gra zarąbiście bez systemów na Extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W prasie nie zbiera zbyt dobrych ocen (z wyjatkiem IGN) ale juz nieraz przekonalem sie ze zeby tak do konca nie opierac sie na tych opiniach branzowych

Niby nie, ale ostatnio średnia na gameranking.com podskoczyła na ponad 70%, bo dokładnie 72%. I mimo, że wszyscy oceniali 60-75 % to PSX Extreme sie wyłamał bo dał a'la 89%!!! Tak więc kupuj jak jesteś zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie oceniaj człowieka bez żadnych podstaw, bo tutaj ich nie masz

Dlatego własnie napisałem "z całym szacunkiem". Nie krytykuje Cie wcale za to ze podobna Ci się ta gra. Ja poprostu nie lubie gier gdzie samochod jedzie po drodze jak przyklejony a układ kierowniczy nagina prawa fizyki Grałem we wszytkie czesci GT od 1 i miałem nadzieje ze Ferrari będzie grą podchodzacą pod podobne odwzorowanie fizyki na torze. Z Twoich porzednich postów wyczytałem ze GT to raczej nie Twoj kierunek i dlatego wywnioskowałem ze Ferrari, choc by bylo genialną grą to Tobie i tak by sie nie podobało. Wcale tez nie powiedzialem ze jestes "niedzielnym graczem" i nie musisz mi wymieniac gier w ktore byles dobry "juz po 3 miesiącach..." Zachowujesz sie jak bys naprawde mial jakies kompleksy, niedowartosciowanie czy cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wypozyczylem z tydzien temu to Ferrari, ale niestety mialem bardzo malo czasu, zeby pograc.

gram na kolku, wiec na pewno wplywa to na ocene gry, ale...

planuje ja kupic - realizm jest porownywalny z Gran Turismo, do tego sa zniszczenia (choc to akurat jest zrobione bardziej na modle Forza niz GRID), sterowanie kierownica jest rozwiazane fantastycznie, sprzeglo dziala (choc czasami udawalo mi sie wrzucic bieg bez sprzegla :| - nie wiem, od czego to zalezalo). graficznie powiedzialbym, ze jest gdzies miedzy GT5P a GRIDem. samochody wygladaja fantastycznie - poziom GT5P, troche gorzej z wnetrzami. trasy za to maja styl troche przypominajacy arcade'owe scigalki typu Sega Rally - jest kolorowo, slicznie i slonecznie (ewentualnie deszczowo). ogolne wrazenie bardzo dobre - uczucie predkosci bije nawet NFS:PS. troche boli tylko 30FPS - ale na tyle, na ile gralem, to nie zauwazylem spadkow.

jak mowie - gre mialem wypozyczona tylko na weekend, pograc za duzo czasu nie mialem, ale jak tylko bede w stanie wygospodarowac wiecej czasu na granie, to na pewno ja kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale tez nie powiedzialem ze jestes "niedzielnym graczem" i nie musisz mi wymieniac gier w ktore byles dobry "juz po 3 miesiącach..."

Nie, po jednym miesiacu dobry (edit: właściwie to pierwszego dnia już wygrywałem ), po trzech nawiązywałem walkę z najlepszymi Dobra, dobra, koniec tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wypozyczylem z tydzien temu to Ferrari, ale niestety mialem bardzo malo czasu, zeby pograc.

a czy miałeś okazję pograc online? jak to się tam spisuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×